TFL Altekma

İzmir Tevfik Fikret Lisesi Altekma, tam adıyla İzmir Tevfik Fikret Lisesi Altekma Gençlik ve Spor Kulübü ya da bilinen adıyla Altekma, İzmir merkezli olarak faaliyet gösteren spor kulübü. Kulübün erkek voleybol takımı 2020-21 sezonunda Efeler Ligi’nde kadın voleybol takımı ise Türkiye Kadınlar İkinci Voleybol Ligi’nde mücadele etmektedir.

Takım iç saha maçlarını İzmir’in Alsancak semtinde bulunan TVF Atatürk Voleybol Salonu Sigorta Shop Arena’da oynamaktadır.

{{{ad}}} arması
Tam adı İzmir Tevfik Fikret Lisesi Altekma Gençlik ve Spor Kulübü
Lig Efeler Ligi / Türkiye Kadınlar İkinci Voleybol Ligi
Salon TVF Atatürk Voleybol Salonu Sigorta Shop Arena
Yer İzmir

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu
(1. Lig)
2020/2021 Takım Kadrosu
(Efeler Lig)
2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (03-10-2022)
Baş Antrenör : Levent MatmericliBaş Antrenör : Levent MatmericliBaş Antrenör : Levent MatmericliBaş Antrenör : Levent Matmericli
Kaan GürbüzKaan Gürbüz
GKY-DER Türsad (Ocak 2021)
Luan Jose Weber (Brezilya)
Allianz Milano (Mayıs 2021)
Al Hilal VC (Ocak 2022)
Muzaffer Yönet
G. Saray HDI Sigorta (Ağustos 2022)
İlker Esin
Arkasspor (June 2020)
Eren Öner
Milas Belediyesi (Mayıs 2020)
Konya BBSK (Temmuz 2021)
Kerem Yaman
Altyapı (Mayıs 2021)
Kerem Yaman
Halit Kurtuluş
Saint Joseph (June 2020)
Hüseyin Şahin
Bursa BŞB. (Mayıs 2020)
Hüseyin ŞahinHüseyin Şahin
Taha Erden
F.Bahçe (June 2020)
Mehmet Özbek
Arhavi Belediyesi (Mayıs 2020)
Mehmet ÖzbekMehmet Özbek
Arda BostanArda Bostan
Bursa BŞB. (Ocak 2021)
Ertuğrul Gazi Metin
G. Saray (Mayıs 2021)
Ertuğrul Gazi Metin
Emir PınarEmir Pınar
Milas Belediye Spor (Haziran 2021)
Dünya Karademir
Altyapı (Mayıs 2021)

Bigadiç Belediyespor  (Temmuz 2022)
Emin Gök
Allpower Akü Cizre Belediyespor (Haziran 2022)
Fatih Fırat Kartal
GKY-DER Türsad (June 2020)
Oğuzhan Tarakçı
Kocaeli Kağıt SK (Mayıs 2020)
Halkbank (Haziran 2021)
Oğuzhan Tarakçı
Halkbank (15 Kasım 2021)

F. Bahçe HDI Sigorta (Haziran 2022)
Umut Şahin 
İzmir Saint Joseph (Haziran 2022)
Berkant MitBerkant MitBerkant Mit
Milas Belediyesi (Ocak 2022)
Selman Ateş
TVF Spor Lisesi (Haziran 2022)
Efe Mandıracı
Arkasspor (June
2020)
Ahmet Tümer
Spor Toto SK (Mayıs 2020)
Cizre Belediye (Ocak 2021)
Ömer Furkan Dur
Afyon Bld. Yüntaş (Haziran 2021)

Allpower Akü Cizre Belediyespor (Haziran 2022)
Ulaş Dokumacı
Milas Belediyespor (Haziran 2022)
Christopher Hoag (Canada)
Saint Joseph (June 2020)
Mehmet Hacıoğlu
Belediye Plevnespor (Haziran 2020)
Tokat Belediye Plevnespor (Mayıs 2021)
Halil Dolaşık
Tokat Bld. Plevne (Ağustos 2021)

Bursa BŞB. (Temmuz 2022)
Emir Pınar
Milas Belediyespor (Haziran 2022)
Serhat Uzun
Solhanspor (June 2020)
Hamit Yüksel Mandıracı
Haliliye Belediyesi (Mayıs 2020)
Hatayspor (Haziran 2021)
Enes Atlı 
Haliliye Belediye Spor (Haziran 2021)

Arkasspor (Temmuz 2022)
Georgi Tatarov (Bulgaristan)
CSKA Sofia (Temmuz 2022)
Zafer Er
Free agent (June 2020)
Cansın Çınar
Tokat Bld. Plevnespor (Haziran 2020)
Kariyer Sonu (Haziran 2021)
Altay Demirci 
Solhan Spor Kulübü (Haziran 2021)
Altay Demirci 
Tarık Öztekin
Konya B.Şehir Bld. (June 2020)
Yunus Emre Tayaz
İnegöl Belediyesi (Mayıs 2020)
Yunus Emre Tayaz
Halkbank (Haziran 2022)
Francisco Wallysson Souza (Brezilya)
Kemas Lamipel Santa Croce (Temmuz 2022)
Fatih Yorumez
Konya B.Şehir Bld. (June 2020)
Hugo Hamacher Silva (Brezilya)
Sada Cruzeiro Volei (Mayıs 2020)
Hugo Hamacher Silva (Brezilya)
Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique (Haziran 2022)
Kevin Saar (Estonya)
Taltech VK (Ağustos 2022)
Fatih Fırat Kartal
GKY-DER Türsad (Temmuz 2020)
Maksim Buculjevic (Sırbistan)
Foinikas Syrou ONEX (September 2020)
Maksim Buculjevic (Sırbistan)
Vojvodina NS Seme Novi Sad (Temmuz 2022)
Matheus Secco Costa (Brazil)
Free agent (June 2020)
Daniel Muniz De Oliveira (Brezilya)
Cuprum Lubin (November 2020)
VfB Friedrichshafen (Ağustos 2021)
Amir Hossein Khani (İran)
Rah Yab Marivan (Ağustos 2021)

Akkuş Belediyespor (Temmuz 2022)
Muhammed Kaya
Bura BŞB. (Ocak 2021)
F. Bahçe HDI Sigorta (Mayıs 2021)
Cafer Kırkıt
Ziraat Bankkart (Ağustos 2021)

Hatayspor (Temmuz 2022)