Supertaça de Angola


Angola Futbol Süper Kupası, Angola ligi şampiyonu ile Angola Kupası galibi arasında oynanan Angola futbolunda tek maçlık bir yarışmadır. Aynı takımın hem ligi hem de kupayı kazanması durumunda, maç lig şampiyonu ile kupa ikincisi arasında oynanacaktır. Süper Kupa maçı futbol sezonunun başlangıcını, ardından lig ve kupayı işaret ediyor.

Şampiyon TakımŞampiyonluk
1º de Agosto9
Petro de Luanda6
ASA6
Interclube4
Recreativo do Libolo2
Benfica de Luanda1
1º de Maio 1
Kabuscorp1
Santos F.C.1
İndependente1
Sagrada Esperança1
SeneŞampiyon Takım
(Manager)
SkorFinalist
19851º de Maio1-0
Moises
4-1
Aguas, Vicy, Zandu (2) / Barbosa
Ferroviário Huíla
1987Inter de Luanda1-0
Mingo
1-0
Mingo
Petro de Luanda
1988Petro de Luanda1-0
Abel
1-2
Saavedra / Ndisso, Barbosa
Ferroviário Huíla
19921º de Agosto1-0
Loth
2-1
Loth (2) / C Dinis
Petro de Luanda
1993Petro de Luanda1-1
C Dinis / Ndisso
2-2
Nelo Bumba, Paulito / Ndisso, Nelo (5-4 pen.)
1º de Agosto
1994Petro de Luanda1-0
Paulito
0-0
ASA
1995Independente SC1-0
0-0
3-3
Lopes, Tostao (2), Amaral (2), Kabongo
Petro de Luanda
1996ASA4-2
B Carmelino, Yanda, Didi, Ab Amaral / Zezinho, Didi (og)
1-1
Ab Amaral / Nelo Bumba
Petro de Luanda
19971º de Agosto1-0
1-1
Neto / Bendinha
Progresso
19981º de Agosto1-0
Assis
0-0
Petro de Luanda
19991º de Agosto4-0
Isaac (2), De, Mwanza
2-2
De, Moises / Aurelio, Zico
Petro de Luanda
20001º de Agosto3-0
Moises (2), Isaac
0-0
Sagrada Esperança
2001Interclube1-0
Papi
1-1
Patrick / Betinho
Petro de Luanda
2002Petro de Luanda5-1
Flavio (2), Adolfo, Zico (2) / Bota
1-1
Betinho / Olavo
Desportivo Sonangol
2003ASA1-1
Malamba / Flavio
0-0
(5-4 pen.)
Petro de Luanda
2004ASA4-1
Jamba, Kadima (2), Humberto / George
2-0
Kadima, Humberto
Interclube
2005ASA3-1
Rats, Kadima, Love / Capick
2-0
Rasca, Love
Desportivo Sonangol
2006ASA2-1
Love, Alex (og) / Yemeni
0-0
Sagrada Esperança
2007Benfica de Luanda1º de Agosto
2008Interclube
Carlos Mozer
1-0
Bumba
2-1
Mingo, Minguito / Zezinho
Primeiro de Maio
2009Santos FC
Mário Calado
2-0
Zezao, Manucho
1-2
Bua / David Dinis Magalhaes, Chara
Petro de Luanda
20101º de Agosto
Ljubinko Drulović
2-1
Danny (2) / Nelo
1-1
Danny / Ricardo Job Estévão
Petro de Luanda
2011ASA
José Dinis
1-0
Bokungu
0-0
Interclube
2012Interclube
António Caldas
1-0
Fabricio
1-1
Daniel / Chico Caputo
Recreativo do Libolo
2013Petro de Luanda
Miller Gomes
1-0
Ricardo Job Estévão
1-1
Ricardo Job Estévão / Dario
Recreativo do Libolo
2014Kabuscorp SC
Eduard Antranik
3-1
Albert Meyong Zé (2), Trésor Mputu Mabi / Felisberto Sebastião da Graça Amaral
Petro de Luanda
2015Recreativo do Libolo
Sébastien Desabre
0-0
(4-2 pen.)
Benfica de Luanda
2016Recreativo Libolo
João Paulo Costa
6-0
Fredy, Sidnei, Kuagica, Brito, Luiz Phellype Luciano Silva, Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Bravos do Maquis
20171º de Agosto
Ivo Traça
1-0
Hermenegildo da Costa Paulo Bartolome
Recreativo do Libolo
2018Not Held
2019-20Primeiro de Agosto
Dragan Jović
2-0
Ary Papel, Lionel
0-1
Manico
Desportivo da Huíla
2021-22Sagrada Esperança
Rui Sapiri
0-0
(4-3 pen.)
Petro de Luanda