Supertaça Cândido de Oliveira

Supertaça Cândido de Oliveira, Cândido de Oliveira Süper Kupası veya kısaca Portekiz Süper Kupası), 1979'dan beri Portekiz ligi şampiyonu (Primeira Liga) ile Portekiz Kupası (Taça de Portugal) şampiyonu arasında oynanan bir turnuvadır. 

Supertaça, 1981'den beri Portekiz Futbol Federasyonu tarafından organize edilmektedir ve genellikle Ağustos ayında, lig sezonunun başlamasından hemen önce oynanır. Kupaya eski oyuncu, antrenör ve spor gazetecisi Cândido de Oliveira'nın adı verilmiştir.
  Şampiyonluk 
Porto22
Sporting CP8
Benfica8
Boavista3
Vitória de Guimarães1
SeneŞampiyon
(Manager)
SonuçFinalist
1979Boavista FC
Mário Lino
2-1
Júlio Augusto (2) / Romeu Silva
FC Porto 
1980SL Benfica
Lajos Baróti
2–1
Nene, Francisco Vital / Rui Jordao
2–2
Carlos Manuel, César Martins / Rui Jordao (2)
Sporting CP
1981FC Porto 
Hermann Stessl
4–1
Jacques Pereira (3), Alberto Costa / Jorge Gomes da Silva
0–2
Nene (2)
SL Benfica
1982Sporting CP
António Oliveira
6–1
Manuel fernandes (3), Rui Jordao (2), Lito / Vítor Manuel Oliveira
1–2
Carlos Manuel da Silva Freire / Jorge Gomes, Armando Gonçalves de Medeiros Fontes
Braga 
1983FC Porto 
António Morais
0–0
2–1
Frasco, Vermelhinho / Michael Manniche
SL Benfica
1984FC Porto 
Artur Jorge
0–1
Michael Manniche
1–0
Vermelhinho
3–0
Vermelhinho, Fernando Gomes (2)
1–0
Paulo Futre
SL Benfica
1985SL Benfica
John Mortimore
1–0
Diamantino Manuel Fernandes
0–0
FC Porto 
1986FC Porto 
Artur Jorge
1–1
Fernando Gomes / Rui Pedro
4–2
Paulo Futre (2), Rabah Madjer, Fernando Gomes / Diamantino Miranda, Dito
SL Benfica
1987Sporting CP
Keith Burkinshaw
3–0
Edmundo Joaquim (k.k.), Silvinho, Paulinho Cascavel
1–0
Silvinho
SL Benfica
1988Vitória de Guimarães
Geninho
2–0
Antonio, N'Dinga Mbote
0–0
FC Porto 
1989SL Benfica
Sven-Göran Eriksson
2–0
Vata Matanu Garcia, Adesvaldo José de Lima
2–0
Macae (k.k.), Mats Magnusson
Belenenses
1990FC Porto 
Artur Jorge
1–2
Geraldo Dutra / António Miranda, Baroti
3–0
Stéphane Paille, José Semedo, Jorge Couto
Estrela da Amadora
1991FC Porto 
Carlos Alberto Silva
1–2
Jaime Fernandes Magalhães / Sergei Nikolayevich Yuran, William Amaral de Andrade
1–0
Ion Timofte
1–1 
Joao Pinto / Isaías Marques Soares (4-3pen.)
SL Benfica
1992Boavista FC
Manuel José
2–1
Marlon Brandão, Artur Duarte de Oliveira / Emil Kostadinov
2–2
Marlon Brandão, José Tavares / Emil Kostadinov (2)
FC Porto 
1993FC Porto 
Tomislav Ivić
0–1
Rui Águas
1–0
Vinha
2–2 
Domingos, Ljubinko Drulović / José Tavares, César Brito (4-3 pen.)
SL Benfica
1994FC Porto 
Bobby Robson
1–1
Rui Filipe / Vítor Paneira
0–0
1–0
Domingos José Paciência
SL Benfica
1995Sporting CP
Carlos Queiroz
0–0
2–2
Ahmed Ouattara, Noureddine Naybet / Noureddine Naybet (2)
3–0
Sá Pinto (2), Carlos Jorge Xavier
FC Porto 
1996FC Porto
António Oliveira
1–0
Domingos José Paciência
5–0
Edmilson, Artur, Jorge Costa (2), Arnold Wetl, Ljubinko Drulović
SL Benfica
1997Boavista FC
Mário Reis
2–0
Kwame Ayew, Ion Timofte
0–1
Fernando Mendes
FC Porto 
1998FC Porto
Fernando Santos
1–0
Zlatko Zahovič
1–1
Capucho / António Formoso
Braga 
1999FC Porto
Fernando Santos
3–1
Mario Jardel (2), Lobão (k.k.) / Óscar
2–1
Domingos José Paciência, Esquerdinha / Fary Faye
Beira-Mar
2000Sporting CP
Manuel Fernandes
1–1
Dmitri Alenichev / Alberto Acosta
0–0
1–0
Alberto Acosta
FC Porto
2001FC Porto
Octávio Machado
1–0
Jorge Andrade
Boavista
2002Sporting CP
László Bölöni
5–1
Ricardo Fernandes (2), Marius Niculae, Vitali Kutuzov, Carlos Martins / Henri Antchouet
Leixões 
2003FC Porto
José Mourinho
1–0
Costinha
União de Leiria 
2004FC Porto
Víctor Fernández
1–0
Ricardo Quaresma
S.L. Benfica
2005S.L. Benfica
Ronald Koeman
1–0
Nuno Gomes
Vitória de Setúbal
2006FC Porto
Rui Barros
3–0
Adriano, Anderson, Vieirinha
Vitória de Setúbal 
2007Sporting CP
Paulo Bento
1–0
Marat Nailevich Izmailov
FC Porto
2008Sporting CP
Paulo Bento
2–0
Yannick Djaló (2)
FC Porto
2009FC Porto
Jesualdo Ferreira
2–0
Bruno Alves, Ernesto Farías
Paços de Ferreira 
2010FC Porto
André Villas-Boas
2–0
Rolando, Radamel Falcao
Benfica
2011FC Porto
Vítor Pereira
2–1
Rolando (2) / Marcelo Toscano
Vitória de Guimarães 
2012FC Porto
Vítor Pereira
1–0
Jackson Martínez
Académica de Coimbra
2013FC Porto
Paulo Fonseca
3–0
Licá, Jackson Martínez, Lucho González
Vitória de Guimarães
2014S.L. Benfica
Jorge Jesus
0–0 
(3–2  pen.)
Rio Ave 
2015Sporting CP
Jorge Jesus
1–0
Teófilo Gutiérrez
S.L. Benfica
2016S.L. Benfica
Rui Vitória
3–0
Franco Cervi, Jonas Gonçalves Oliveira, Pizzi
Braga
2017S.L. Benfica
Rui Vitória
3–1
Jonas Gonçalves Oliveira, Haris Seferović, Raúl Jiménez / Raphinha
Vitória de Guimarães ‡
2018FC Porto
Sérgio Conceição
3–1
Yacine Brahimi, Maxi Pereira, Jesús Corona / Claudio Falcão
Desportivo das Aves
2019S.L. Benfica
Bruno Lage
5-0
Rafa Silva, Pizzi (2), Álex Grimaldo, Chiquinho
Sporting CP
2020FC Porto
Sérgio Conceição
2–0
Sérgio Miguel Relvas de Oliveira, Luis Diaz
S.L. Benfica
2021