Second qualifying round

  Champions Path  
Team 1Agg.Team 21st leg2nd leg
FK SarajevoByeN/AN/AN/A
Tre Penne  0-10FK Sūduva0-5
Giedrius Matulevicius, Mihret Topcagic, Andro Svrljuga, Josip Tadic, Tosaint Ricketts
0-5
Josip Tadic, Semir Kerla, Mihret Topcagic (2), Sandro Gotal
Piast Gliwice4-4Riga FC3-2
Jakub Czerwinski, Jorge Felix (2) / Uros Korun (og), Roman Debelko
1-2
Jorge Felix, Armands Petersons / Kamil Bilinski
Partizani1-2Sheriff Tiraspol0-1
Robert Tambe
1-1
Jasir Asani / Ousmane N'Diaye
Ararat-Armenia4-1Lincoln Red Imps2-0
Anton Kobyalko, Kodjo Alphonse
2-1
Ogana (2) / Anthony Hernandez
Valur1-5Ludogorets Razgrad1-1
Lasse Petry / Anicet
0-4
Dan Biton, Jordan Ikoko, Jakub Swierczok (2)
Slovan Bratislava4-1Feronikeli2-1
Nono, Andraz Sporar / Mendurim Hoti
2-0
Vernon De Marco, David Holman
FC Santa Coloma  1-4Astana0-01-4
Enric Pi / Runar Mar Sigurjonsson, Marin Tomasov (3)
HB Tórshavn2-3Linfield2-2
Adrian Justinussen, Paetur Petersen / Andrew Waterworth (2)
0-1
Andrew Waterworth
Shkëndija2-3F91 Dudelange1-2
Ibraimi / Adel Bettaieb, Danel Sinani
1-1
Besart Ibraimi/ Ricardo Delgado
Main Path
Team 1Agg.Team 21st leg2nd leg
IFK Norrköping3-0Liepāja2-0
Simon Thern, Sead Haksabanovic
1-0
Sead Haksabanovic
Haugesund1-4Sturm Graz2-0
Kevin Martin Krygard, Niklas Sandberg
1-2
Kevin Martin Krygard / Niklas Sandberg (og), Ivan Ljubic
Lechia Gdańsk3-5Brøndby2-1
Flavio Paixao, Patryk Lipski, Simon Hedlund
1-4
Flavio Paixao / Jesper Lindstrom (2), Paulus Arajuuri, Kamil Wilczek
Domžale4-5Malmö FF2-2
Shamar Nicholson, Adam Gnezda / Rasmus Bengtsson, Marcus Antonsson
2-3
Shamar Nicholson, Sven Karic / Oscar Lewicki, Markus Rosenberg, Rasmus Bengtsson
CSKA Sofia1-1
(3-2 pen.)
NK Osijek1-0
Evandro
0-1
Ante Majstorovic
Hapoel Be'er Sheva3-1Kairat2-0
Safuri Ramzi, Eden Shamir
1-1
Rade Dugalic (og) / Rade Dugalic
AEK Larnaca7-0Levski Sofia3-0
Apostolos Giannou, Raul Ruiz, Hector Hevel
4-0
Ivan Trickovski (4)
Fehérvár1-2Vaduz1-0
Stopira
0-2
Milan Gajic, Mohamed Coulibaly
Molde3-1Čukarički0-03-1
Asmir Kajevic / Ohi Omoijuanfo, Magnus Eikrem, Erling Knudtzon
Torino7-1Debrecen3-0
Andrea Belotti, Cristian Ansaldi, Simone Zaza
4-1
Simone Zaza, Armando Izzo, Andrea Belotti, Vincenzo Millico / Haruna Garba
Arsenal Tula0-4Neftçi Baku0-1
Junior Dario
0-3
Rauf Aliyev, Junior Dario, Mamadou Pape Mbodj
Legia Warsaw1-0KuPS1-0
Mateusz Wieteska
0-0
Gabala  0-5Dinamo Tbilisi0-2
Levan Kutalia, Arfang Daffe
0-3
Levan Shengelia (2), Kwame Karikari
Chikhura Sachkhere1-6Aberdeen1-1
Giorgi Koripadze / Sam Cosgrove
0-5
Greg Leigh, Scott Wright, Sam Cosgrove (3)
Luzern2-0KÍ Klaksvík1-0
Christian Schneuwly
1-0
Idriz Voca
Espanyol7-1Stjarnan4-0
Facundo Ferreyra (2), Borja Iglesias (2)
3-1
Giner Adria, Borja Iglesias, Facundo Ferreyra / Baldur Sigurdsson
FC Utrecht2-3Zrinjski Mostar1-1
Gyrano Kerk / Miljan Govedarica
1-2
Simon Gustafson / Irfan Hadzic, Ivan Lendric
Yeni Malatyaspor3-2Olimpija Ljubljana2-2
Arturo Mina, Adis Jahovic / Stefan Savic, Ante Vukusic
1-0
Adis Jahovic
KAA Gent7-5Viitorul Constanța6-3
Nana Asare, Brecht Dejaegere, Yuya Kubo (2), Roman Yaremchuk (2) / Sebastian Mladen, Bogdan Tiru (2)
1-2
Roman Yaremchuk / Gabriel Iancu (2)
Rangers2-0Progrès Niederkorn2-0
Joe Aribo, Sheyi Ojo
0-0
DAC Dunajská Streda3-5Atromitos1-2
Kristopher Vida / Georgios Manousos, Javier Umbides
2-3
Eric Ramirez, Zsolt Kalmar / Spyros Risvanis, Alexandros Katranis, Georgios Manousos
Pyunik2-1Jablonec2-1
Artur Miranyan (2) / Martin Dolezal
0-0
Flora2-4Eintracht Frankfurt1-2
Mihkel Ainsalu / Dejan Joveljic, Lucas Torro
1-2
Vlasiy Sinyavskiy / Goncalo Paciencia (2)
Budućnost Podgorica1-4Zorya Luhansk1-3
Mihailo Perovic / Artem Gromov (2), Levan Arveladze
0-1
Artem Gromov
Ventspils6-2Gżira United4-0
Kaspars Svarups, Helio, Ingars Stuglis, Tosin Aiyegun
2-2
Jevgenijs Kazacoks, Mykhailo Serhiichuk / Mateus De Assis, Jefferson
Strasbourg4-3Maccabi Haifa3-1
Ludovic Ajorque, Adrien Thomasson, Jonas Martin / Maxim Plakushchenko
1-2
Ludovic Ajorque / Yarden Shua, Nikita Rukavytsya
Wolverhampton Wanderers6-1Crusaders2-0
Diogo Jota, Ruben Vinagre
4-1
Ryan Bennett, Raul Jimenez (2), Jordan Forsythe (og) / Ryan Bennett (og)
Mladá Boleslav4-3Ordabasy1-1
Nikolay Komlichenko / Mirzad Mehanovi
3-2
Marek Matejovsky, Nikolay Komlichenko, Pavel Bucha / Aleksey Shchetkin, Abdoulaye Diakhate
Aris1-0AEL Limassol0-01-0
Nicolas Diguiny
Shamrock Rovers3-4Apollon Limassol2-1
Lee Grace, Roberto Lopes / Fotis Papoulis
1-3
Aaron Greene / Emilio Zelaya, Attila Szalai, Aaron Greene, Adrian Sardinero
Jeunesse Esch0-5Vitória de Guimarães0-1
Joseph Amoah
0-4
Edmond Tapsoba (2), Alexandre Guedes, Joao Carlos Teixeira
AZ3-0BK Häcken0-03-0
Myron Boadu, Calvin Stengs, Guus Til
Honvéd0-0
(3-1 pen.)
Universitatea Craiova0-00-0
(3-1 pen.)
Alashkert3-5FCSB0-3
Florin Tanase, Lucian Cristea, Florinel Coman
3-2
Gustavo Marmentini (2), Thiago Galvao / Florinel Coman, Florin Tanase
Shakhtyor Soligorsk2-0Esbjerg2-0
Elis Bakaj, Pavel Rybak
0-0
Lokomotiv Plovdiv3-3Spartak Trnava2-0
Dimitar Iliev (2)
1-3
Alen Ozbolt / Filip Dangubic, Bogdan Mitrea, Rafael Tavares
Connah's Quay Nomads 0-4Partizan0-1
Aleksandar Scekic
0-3
Zoran Tosic, Ognjen Ozegovic, Filip Stevanovic