San Pablo Burgos

Kulüp Baloncesto Miraflores S.A.D., sponsorluk nedeniyle daha çok Hereda San Pablo Burgos olarak bilinen, İspanya'nın Burgos şehrinde bulunan ve Coliseum Burgos'ta oynayan profesyonel bir basketbol takımıdır. Takım şu anda Liga ACB'de oynuyor. Kulübün en büyük başarısı 2020'de Basketbol Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak oldu.
San Pablo Burgos logo
Leagues Liga ACB
Şampiyonlar Ligi
Kuruluş 1994, 2015 (Profesyonel olarak)
Arena Coliseum Burgos
Kapasite 9,352
Yer Burgos, Spain
Takım Renkleri Mavi Beyaz
Başkan Félix Sancho
Baş Antrenör Joan Peñarroya
Takım Kaptanı Victor Benite
Şampiyonluk 1 FIBA Şampiyonlar Ligi
1 FIBA Uluslararası Kupası
Website sanpabloburgos.com

Sponsorluk Adları

  • San Pablo Inmobiliaria Burgos (2015–2017)
  • San Pablo Burgos (2017–2020)
  • Hereda San Pablo Burgos (2020-devam)

Başarıları

FİBA Şampiyonlar Ligi

Copa Castilla y León: 

  • Şampiyon (3) : 2016, 2017, 2018

FIBA Kıtalararası Kupa

  • Şampiyon (1) : 2021,
  • İkinci (1) : 2022,

Baş Antrenörler

Baş AntrenörPeriod
Andreu Casadevall2015
Diego Epifanio2015–2019
Joan Peñarroya2019–2021
Zan Tabak2021–devam

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (08-02-2022)
Baş Antrenör : Joan PeñarroyaBaş Antrenör : Joan Peñarroya
BC Valencia Basket koç oldu (Haziran 2021)
Baş Antrenör : Zan Tabak
Ayrıldı (08-01-2022)
Baş Antrenör : Paco Olmos
(10-01-2022-devam)
JEAN-PIERRE TOKOTO
Ironi Nes Ziona (26 January 2020)
Omar-Sharif Cook (ABD)
Gran Canaria (July 2020)
Zaragosa (Temmuz 2021)
Kristian Kullamäe (Estonya)
Palma (Temmuz 2021)
EARL CLARK
Anyang KGC (19 January 2020)
Aleksej Nikolić (Slovenya)
Gravelines (Temmuz 2021)
BRUNO FITIPALDO
Tenerife (July 2020)
Jordan Sakho
Manresa (July 2020)
Breogan (Temmuz 2021)
Daniel Díez
Iberostar Tenerife (Temmuz 2021)
Vitor Benite (Brezilya)Vitor Benite (Brezilya)Vitor Benite (Brezilya)
Alex BarreraAlex Barrera
SASKİ Baskonia
(Temmuz 2021)
Suleiman Okhaifoede Braimoh Jr. (Nijerya)
Hapoel Jarusalem (Temmuz 2021)
Hapoel Jerusalem (Kasım 2021)
JAVIER VEGA
Coruna (July 2020)
Alex Renfroe (BIH)
Zenit St. Petersburg (July 2020)
Alex Renfroe (BIH)
Miquel Salvo-LlambrichMiquel Salvo-Llambrich
Gran Canaria (Temmuz 2021)
Tyrus McGee (ABD)
Hapoel Holon (Temmuz 2021)
Hapoel Holon (28-01-2022)
Thaddus McFadden (ABD)Thaddus McFadden (ABD)
UCIM Murcia (Temmuz 2021)
Marc García
Fuenlabrada (Temmuz 2021)
FERRAN BASSAS
Joventut (July 2020)
Dejan Kravic (Sırbistan)
Obradoiro (July 2020)
Dejan Kravic (Sırbistan)
Goran Huksic (Serbia)Goran Huksic (Sırbistan)
RETAbet Bilbao Basket (November 2020)
Stephen Zack (ABD)
Petkimspor (Temmuz 2021)
Hapoel Holon (27-11-2021)
AUGUSTO LIMA
UCAM Murcia (July 2020)
Alberto Alonso
Benicarlo (July 2020)
San Pablo Burgos (Temmuz 2021)
Jarell Eddie
SIG Strasbourg (13-01-2022)
Jasiel Rivero (Küba)Jasiel Rivero (Küba)
BC Valencia Basket (Temmuz 2021)
Landry Nnoko (Kamerun)
Saski Baskonia (04-01-2022)
Oliver Stevic
Joventut (July 2020)
Xavier Rabaseda
Gran Canaria (July 2020)
Xavier Rabaseda
Dragan Apić (Serbia)
Lokomotif Kuban (19 January 2020)
Buducnost (July 2020)
Angel Infante Gutierrez
Burgos Nissan (November 2020)
CB Miraflores (Ocak 2021)
Julian Gamble
Lenovo Tenerife (01-01-2022)
PABLO AGUİLAR
Kawasaki Brave Thunders (January 2020) Loan
Kawasaki Brave Thunders (July 2020)
Maksim Salash (Belarus)
Tsmoki-Minsk (December 2020)
Maksim Salash (Belarus)
Kareem Queeley (St. Kitts)
Burgos Nissan (Temmuz 2020)
Kareem Queeley (St. Kitts)Kareem Queeley (St. Kitts)