Rusya Erkekler Voleybol Süper Ligi

Rusya Voleybol Süper Ligi (RVSL) (Rusça: Волейбольная суперлига) Rus profesyonel voleybolunun en üst ligidir. 1992'de kuruldu ve 1933'te kurulan Sovyet üst liginin devamı olarak kabul ediliyor.
  Şampiyonluk 
VC Zenit Kazan9
VC Belogorie Belgorod8
VC Dynamo Moscow4
CSKA Moscow3
Avtomobilist Saint Petersburg2
UEM-Izumrud Ekaterinburg1
MGTU Luzhniki Moscow1
Kuzbass Kemerovo1
VC Lokomotiv Novosibirsk1
SezonŞampiyon
(Baş Antrenör)
Final SonuçFinalist
1992Avtomobilist Saint Petersburg
Zinovy ​​Cherny
Final RoundMGTU Moscow
1993Avtomobilist Saint Petersburg
Zinovy ​​Cherny
3-1CSKA Moscow
1994CSKA Moscow
Oleg Moliboga
Final RoundIskra Odintsovo
1995CSKA Moscow
Oleg Moliboga
Final RoundLokomotiv Belgorod
1996CSKA Moscow
Oleg Moliboga
Final RoundLokomotiv Belgorod
1997Belogorie Dynamo-Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-0UEM-Izumrud Ekaterinburg
1998Belogorie Dynamo-Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-2UEM-Izumrud Ekaterinburg
1999UEM-Izumrud Ekaterinburg
Valery Alferov
3-2Belogorie Dynamo-Belgorod
2000Belogorie Dynamo-Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-1UEM-Izumrud Ekaterinburg
2001MGTU Luzhniki Moscow
Yuri Nechushkin
3-2UEM-Izumrud Ekaterinburg
2002Lokomotive Belogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-0MGTU Luzhniki Moscow
2003Lokomotive Belogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
League SystemIskra Odintsovo
2004Lokomotive Belogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-2Dynamo Moscow
2005Lokomotive Belogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-2Dynamo Moscow
2006VC Dynamo Moscow
Vladimir Alekno
3-2Lokomotive Belogorie Belgorod
2007Dynamo TatTransGaz Kazan
Victor Sidelnikov
3-2Dynamo Moscow
2008VC Dynamo Moscow
Daniele Banoli
3-1Iskra Odintsovo
2009VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-0Iskra Odintsovo
2010VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-1Lokomotive Belogorie Belgorod
2011VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-1Dynamo Moscow
2012VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-0Dynamo Moscow
2013VC Belogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
3-0Ural Ufa
2014VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-0Lokomotiv Novosibirsk
2015VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-1VC Belogorie Belgorod
2016VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
Lig SıralamasıDynamo Moscow
2017VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-0 (Single Match)
Maxim Mikhailov (Zenit)
Dynamo Moscow
2018VC Zenit Kazan
Vladimir Alekno
3-0VC Zenit Saint St.Petersburg
2019Kuzbass Kemerovo
Tuomas Sammelvuo
3-1VC Zenit Kazan
2020VC Lokomotiv Novosibirsk
Roman Stanislavov
Lig SıralamasıVC Zenit Kazan
2021Dynamo Moscow
Konstantin Bryanskiy
3-1VC Zenit Saint St.Petersburg
2022Dynamo Moscow
Konstantin Bryanskiy
3-2Lokomotiv Novosibirsk
2023

Şampiyon Kadrolar

2017/218
VC Zenit Kazan
2018/2019
Kuzbass Kemerovo
Ivan Demakov, Dmitry Pashitsky, Mikhail Scherbakov, Inal Tavasiev, Igor Kobzar, Yegor Krechetov, Vitaly Vasilyev, Victor Poletaev, Jaroslav Podlesnykh, Semyon Dmitriev, Anton Karpukhov, Sergey Nikitin, Alexander Moiseev, Lauri Kerminen
Baş Antrenör : Tuomas Sammelvuo
2019/2020
Lokomotif Novosibirsk
2020/2021
Dynamo Moscow
Yaroslav Podlesnykh, Ilia Vlasov, Pavel Pankov, Sam Deroo, Romanas Shkulyavichus,  Evgeny Baranov, Cheslavs Sventitskis, Maksim Belogortsev, Semyon Dmitriev, Anton Semyshev, Tsvetan Sokolov, Lauri Kerminen, Vadim Likhosherstov, Aleksey Kabeshov
Baş Antrenör : Konstantin Bryanskiy
2021/2022
Dynamo Moscow
Yaroslav Podlesnykh, Ilia Vlasov, Pavel Pankov, Anton Anoshko, Romanas Shkulyavichus,  Evgeny Baranov, Denis Bogdan, Cheslavs Sventitskis, Dmitry Zhuk, Maksim Belogortsev, Nikita Marshavin, Semyon Dmitriev, Ivan Korotaev, Anton Semyshev, Tsvetan Sokolov,  Mikhail Danilov, Andrey Senin,  Lauri Kerminen, Vadim Likhosherstov
Baş Antrenör : Konstantin Bryanskiy