Randers FC

Randers FC 1898 yılında Danimarka’da kurulmuş futbol takımı.

Randers Freja olarak kuruldu. Girdiği ekonomik kriz sonrası ikinci lige düştü. 1 Ocak 2003 tarihinde de 5 kulüp, birleşerek Randers FC ismini aldı.

Tam ad Randers Football Club
Takma ad Hestene (Atlar)
Kuruluş 1 Ocak 2003 (birleşmeyle)
Stadyum Cepheus Park Randers
Randers, Denmark
Başkan Per Hastrup
Teknik direktör Thomas Thomasberg
Lig Superliga
2020-21 Danish Superliga, 6.

Başarıları

  • Danimarka Superliga
    • Üçüncü (1) : 2012–13
  • Danimarka Kupası
    • Şampiyon (2): 2005–06, 2020–21
    • İkinci : 2012–13
  • UEFA Fair Play League
    • Şampiyon : 2009, 2010

Takım Kadrosu

2021-2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (27-02-2022)
Manager : Thomas Thomasberg
Patrik Carlgren (Kaleci)
Jonas Dakır (Kaleci)
Simon GRAVES JENSEN
Mikkel KALLESØE ANDREASEN
Simon PIESINGER
Erik MARXEN
Nordsjaelland (31-12-2021)
Björn KOPPLIN
Jesper ALKÆRSIG LAURIDSEN
Oliver BUNDGAARD KRISTENSEN
Lasse BERG JOHNSEN
Kehinde OLUWATOSIN
Simon Hjalmar Friedel TIBBLING
Frederik LAUENBORG
Mads ENGGÅRD
Tobias KLYSNER BREUNER
Vito HAMMERSHØY-MISTRATI
Mathias Greve
Brondby (Ağustos 2021)
Issah Abdoulaye SALOU
Skive (01-02-2022)
Filip BUNDGAARD KRISTENSEN
Karl DREIER LETH
AB Argir (03-02-2022)
Nicolai BROCK-MADSEN
Marvin EGHO
Alhaji KAMARA
Joel Kabongo
Jakob Ankersen
Esbjerg (Ağustos 2021
Vincent Onovo (Nijerya)
Ujpest (Ağustos 2021
Ujpest (14-02-2022) Kiralık
Alexander Simmelhack
Serbest (01-01-2022)
Alexander Nybo
Frederica (22-01-2022)
Hugo Andersson (İsveç)
Malmö FF (29-01-2022)
Matias Andersson (İsveç)
FC Sion (31-01-2022)