Pan Amerika Okçuluk Şampiyonası

Pan American Okçuluk Şampiyonası, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayipler'den ulusları bir araya getiren bir açık hava okçuluk şampiyonasıdır. 2 yıl arayla yapılmaktadır. 2020 Şampiyonası COVİD-19 nedeniyle 2021 yılına ertelenmiştir.

Şampiyona Tarihi

ŞampiyonaŞehir
1972 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıAcapulco, Meksika
1974 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıSan Juan, Porto Riko
1976 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıValley Forge, ABD
1980 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıMelgar, Kolombiya
1982 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıJoliette, Kanada
1986 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıRio de Janeiro, Brezilya
1994 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıSancti Spíritus, Küba
1998 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıHavana, Küba
2000 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıMedellín, Kolombiya
2002 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıSan Salvador, El Salvador
2004 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıValencia, Venezuella
2006 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıRio de Janeiro, Brezilya
2008 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıValencia, Venezuella
2010 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıGuadalajara, Meksika
2012 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıSan Salvador, El Salvador
2014 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıRosario, Arjantin
2016 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıSan José, Kosta Rika
2018 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıMedellín, Kolombiya
2021 Pan Amerika Okçuluk ŞampiyonasıMonterrey, Meksika

Olimpik (Recurve) Branş

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorElias Maleve (Venezuella)Dan Schuller (ABD)Nicholas Kale (ABD)
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaRicardo Vasquez (Kolombiya)Diego Castro (Arjantin)Thomas Flossbach (Arjantin)
2018Medellín, KolombiyaErnesto Boardman (Meksika)Crispin Duenas (Kanada)Jack Williams (ABD)
2021Monterrey, Meksika Santiago Arcila (Kolombiya) Marcus Vinicius D’Almeida (Brezilya) Bernardo Oliveira (Brezilya)

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorDenisse Van Lamoen (Şili)Ana Maria Rendon (Kolombiya)Leidys Brito (Venezuella)
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaLeidys Brito (Venezuella)Elizabeth Rodriguez (Küba)Florencia Leithold (Arjantin)
2018Medellín, KolombiyaAlejandra Valencia (Meksika)Mackenzie Brown (ABD)La Nola Shepherd (ABD)
2021Monterrey, Meksika Valentina Vasquez (Meksika) Maria Sepulveda (Kolombiya) Ana Vasquez (Meksika)

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorABD
Dan Schuller
Nicholas Kale
Jeff Anderson
El Salvador
Oscar Ticas
Miguel Angel Veliz
Cristobal Merlos
Venezuela
Elias Malave
Francisco Ladera
Yolmar Pinto
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaGuatemalaArjantinBrezilya
2018Medellín, KolombiyaABD
Brady Ellison
Matthew Requa
Jack Williams
Şili
Felipe Perez
Ricardo Soto
Andres Aguilar
Kolombiya
Estiven Ramirez
Andres Pila
Daniel Betancur
2021Monterrey, Meksika Brezilya
Marcelo Costa
Marcus Vinicius D’Almeida
Bernardo Oliveira
 Kolombiya
Santiago Arcila
Jorge Antonio Enriquez
Daniel Pineda
 Meksika
Ángel Alvarado
Luis Álvarez
Carlos Rojas

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorKolombiya
Ana Maria Rendon
Natalia Sanchez
Maria Victoria Echavarria
Arjantin
Maria Gabriel Goni
Virginia Conti
Fernanda Faisal
Venezuela
Leidys Brito
Lisbeth Leoni
Yerubi Suarez
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaVenezuelaBrezilyaKolombiya
2018Medellín, KolombiyaABD
Kathuna Lorig
Mackenzie Brown
La Nola Shepherd
Meksika
Mariana Avitia
Aida Roman
Alejandra Valencia
Brezilya
Ane Marcelle dos Santos
Marina Canetta
Ana Luiza Caetano
2021Monterrey, Meksika Meksika
Aida Roman
Alejandra Valencia
Ana Vazquez
 Kolombiya
Valentina Acosta Giraldo
Valentina Contreras
Ana Rendón
 Brezilya
Marina Canetta
Ane Marcelle dos Santos
Ana Machado

Karışık Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El Salvador   
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta Rika   
2018Medellín, KolombiyaABD
Mackenzie Brown
Brady Ellison
Brezilya
Marina Canetta
Marcus Vinicius D’Almeida
Meksika
Alejandra Valencia
Luis Alvarez
2021Monterrey, Meksika Brezilya
Ane Marcelle dos Santos
Marcus Vinicius D’Almeida
 Kolombiya
Valentina Contreras
Santiago Arcila
 Küba
Elizabeth Rodríguez
Hugo Franco

Bileşik (Compound) Branş

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorJorge Jimenez (El Salvador)Rodger Willett (ABD)Duane Price (ABD)
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaPaul Tedford (ABD)Rodolfo Gonzalez (Meksika)Roberto Hernandez (El Salvador)
2018Medellín, KolombiyaAntonio Hidalgo (ABD)Bridger Deaton (ABD)Camila Cardona (Kolombiya)
2021Monterrey, Meksika Daniel Muñoz (Kolombiya) Antonio Hidalgo (Meksika) Juan Fernando Binolla (Kolombiya)

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorOlga Bosch (Venezuella)Linda Ochoa (Meksika)Ana Mendoza (Venezuella)
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaStephanie Salinas (Meksika)Paige Pearce (ABD)Linda Ochoa-Anderson (Meksika)
2018Medellín, KolombiyaSara Lopez (Kolombiya)Nora Valdez (Kolombiya)Mariana Bernal (Meksika)
2021Monterrey, Meksika Nora Valdez (Kolombiya) Sara López (Kolombiya) Alejandra Usquiano (Kolombiya)

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorABD
Rodger Willett
Duane Price
Henry Bass
El Salvador
Jorge Jimenez
Roberto Hernandez
Rigoberto Hernandez
Brezilya
Marcelo Roriz
Rogerio Ambrosio
Claudio Contrucci
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaABDEl SalvadorMeksika
2018Medellín, KolombiyaKolombiya
Daniel Munoz
Camilo Cardona
Sebastian Arenas
ABD
Reo Wilde
Kris Schaff
Matt Sullivan
Porto Riko
Bryan Alvarado
Jean Pizarro
Jose Juan Reyes
2021Monterrey, Meksika Kolombiya
Sebastian Arenas
Juan Fernando Binolla
Daniel Muñoz
 El Salvador
Roberto Hernández
Douglas Vladimir Nolasco
Miguel Ángel Veliz
 Meksika
Juan del Río
Antonio Hidalgo
Uriel Olvera

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El SalvadorVenezuela
Olga Bosch
Ana Mendoza
Jhoaneth Leal
ABD
Samantha Neal
Paige Pearce
Sarah Lance
Meksika
Linda Ochoa
Stephanie Salinas
Ana Crisanto
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta RikaMeksikaKolombiyaABD
2018Medellín, KolombiyaMeksika
Esmeralda Sanchez
Andrea Becerra
Linda Ochoa-Anderson
Kolombiya
Sara López
Nora Valdez
Alejandra Usquiano
ABD
Paige Pearce
Cassidy Cox
Jamie van Natta
2021Monterrey, Meksika Kolombiya
Sara López
Alejandra Usquiano
Nora Valdez
 Meksika
Andrea Becerra
Esmeralda Sanchez
Margarita Valencia
 Porto Riko
Marla Cintron
Maria Latorre
Paola María Ramírez

Karışık Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1972Acapulco, Meksika   
1974San Juan, Porto Riko   
1976Valley Forge, ABD   
1980Melgar, Kolombiya   
1982Joliette, Kanada   
1986Rio de Janeiro, Brezilya   
1994Sancti Spíritus, Küba   
1998Havana, Küba   
2000Medellín, Kolombiya   
2002San Salvador, El Salvador   
2004Valencia, Venezuella   
2006Rio de Janeiro, Brezilya   
2008Valencia, Venezuella   
2010Guadalajara, Meksika   
2012San Salvador, El Salvador   
2014Rosario, Arjantin   
2016San José, Kosta Rika   
2018Medellín, KolombiyaABD
Paige Pearce
Matt Sullivan
Kolombiya
Sara López
Daniel Munoz
Meksika
Esmeralda Sanchez
Antonio Hidalgo
2021Monterrey, Meksika Kolombiya
Sara López
Juan Fernando Bonilla
 Meksika
Esmeralda Sánchez
Antonio Hidalgo
 El Salvador
Sofía Paiz
Roberto Hernández