Pan Amrika Gençler Şampiyonası

Erkekler Turnuvası

Erkekler Pan American Gençler Şampiyonası, Pan American Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen 21 yaş altı erkekler uluslararası çim hokeyi turnuvasıdır. Turnuva 1978'den beri düzenlenmektedir ve Gençler Dünya Kupası için bir eleme turnuvası olarak hizmet vermektedir.
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Skorİkinci/Finalist
1978Mexico City, MexicoArjantinChile
1981Santiago, ChileArjantinCanada
1985Orlando, United StatesArjantinCanada
1988Port of Spain, Trinidad and TobagoArjantinCuba
1992Havana, CubaArjantinCuba
1996Bridgetown, BarbadosArjantin2–1Cuba
2000Santiago, ChileArjantin1–0Chile
2005Havana, CubaArjantin
Pablo Lombi
7–0
Pedro Ibarra (3), Tomas Argento (2), Lucas Vila (2)
Chile
2008Port of Spain, Trinidad and TobagoArjantin
Pablo Lombi
3–0
Augustin Alejandro Mazzilli (2), Santiago Montelli
Chile
2012Guadalajara, MexicoArjantin
Carlos Geneyro
3–2
Joaquín Menini, Gonzalo Peillat, Joaguin Leonel Coelho / Gordon MacKenzie Johnston, James Alexander Paget Kirkpatrick
Canada
2016Toronto, CanadaArjantin
Mariano Ronconi
5–0
Maico Casella (2), Nicolás Santiago Keenan, Tomas Micael Domene, Agustín Bugallo
Canada
2021Santiago, ŞiliŞili
Alejandro Gomez
1–1
Andres Pizarro / Tobias Viviant (3-2 pen.)
Arjantin

Kadınlar Turnuvası

Kadınlar Pan American Gençler Şampiyonası, Pan American Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen, 21 yaş altı bayanlar uluslararası bir çim hokeyi turnuvasıdır. Turnuva 1988'den beri düzenleniyor ve Gençler Dünya Kupası için bir eleme turnuvası olarak hizmet ediyor.
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Skorİkinci/Finalist
1988Buenos Aires, ArgentinaArjantinABD
1992Caracas, VenezuelaArjantinTrinidad Tobago
1997Santiago, ChileArjantin7–1Kanada
2000Bridgetown, BarbadosArjantin5–0ABD
2005San Juan, Puerto RicoArjantin
Ernesto Morlan
3–1
Daniela Maloberti, Carla Rebecchi, Rosario Luchetti / Lori Hillman
ABD
2008Mexico City, MexicoABD
Tracey Fuchs
2–1
Melissa González, Camille Ghandi / Cristine Fingerhurth
Şili
2012Guadalajara, MexicoArjantin
Santiago Capurro
2–1
Julia Mailén Gomes Fantasia (2) / Karli Johansen
Kanada
2016Tacarigua, Trinidad and TobagoArjantin
Agustin Corradini
6–0
Lucie Sanguinetti, María Eugenia Trinchinetti, Milagros Fernández Ladra (2), Agostina Alonso, Julieta Jankunas
ABD
2021Santiago, ŞiliKanada
Patrick Tshutshani
1–0
Anna Margaret Mollenhauer
Uruguay