Pasifik-Asya Curling Şampiyonası

Pasifik-Asya Curling Şampiyonası (eski adıyla Pasifik Curling Şampiyonası), her yıl Kasım veya Aralık aylarında düzenlenen yıllık bir curling turnuvasıdır. En iyi takım, Dünya Curling Şampiyonası için bir yer alırken, ikinci olan takım, eğer şampiyonalar Amerika'da veya Avrupa'da düzenleniyorsa, bir yatak alır. Pasifik-Asya Curling Şampiyonası şu anda Avustralya, Çin, Çin Taipei, Hong Kong, Japonya, Kazakistan, Yeni Zelanda, Katar ve Güney Kore'den takımlardan oluşuyor. 2018 WCF Kongresi'nde Nijerya, üye olarak kabul edilen ilk Afrika ülkesi olarak ilan edildi ve 2019'dan itibaren PAC bölgesinde yarışacak. Kanada'da turnuvalar oynandı, ancak Kanada Pasifik Bölgesi'nin bir parçası olmadığı için hiç katılmadı.

Erkekler Yarışma Sonuçları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon ÜlkeFinal Skorİkinci/Finalist
1991Sagamihara, JaponyaAvustralyaRound RobinJaponya
1992Karuizawa, JaponyaAvustralyaJaponya
1993Adelaide, AvustralyaAvustralya9–5Japonya
1994Christchurch, Yeni ZelendaAvustralya6–4Japonya
1995Tokoro, JaponyaAvustralya7–2Japonya
1996Sydney, AvustralyaAvustralya7–4Japonya
1997Karuizawa, JaponyaAvustralya10–4Japonya
1998Qualicum Beach, KanadaYeni Zelenda10–6Japonya
1999Tokoro, JaponyaJaponya6–2Avustralya
2000Esquimalt, KanadaYeni Zelenda9–4Avustralya
2001Jeonju ,  South KoreaJaponya6–5Yeni Zelenda
2002Queenstown, Yeni ZelendaGüney Kore5–2Avustralya
2003Aomori, JaponyaYeni Zelenda6–5Avustralya
2004Chuncheon, Güney KoreYeni Zelenda9–8Avustralya
2005Taipei, ÇinAvustralya6–3Japonya
2006Tokyo, JaponyaAvustralya8–5Güney Kore
2007Beijing, ÇinÇin9–2Avustralya
2008Naseby, Yeni ZelendaÇin8–5Japonya
2009Karuizawa, JaponyaÇin8–3Japonya
2010Uiseong, Güney KoreÇin9–3Güney Kore
2011Nanjing, ÇinÇin5–2Yeni Zelenda
2012Naseby, Yeni ZelendaÇin6–2Japonya
2013Shanghai, ÇinÇin9–6Japonya
2014Karuizawa, JaponyaÇin7–5Japonya
2015Almaty, KazakistanGüney Kore11–7Japonya
2016Uiseong, Güney KoreJapan5–3Çin
2017Erina, AvustralyaGüney Kore9–8Çin
2018Gangneung, Güney KoreJaponya9–7Çin
2019Shenzhen, ÇinGüney Kore11–2Japonya
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Almaty, KazakistanGüney Kore9–5Japonya

Kadınlar Yarışma Sonuçları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon ÜlkeFinal Skor İkinci/Finalist
1991Sagamihara, Japonya Japonya8–6Avustralya
1992Karuizawa, Japonya Yapılmadı
1993Adelaide, Avustralya JaponyaAvustralya
1994Christchurch, Yeni Zelenda Japonya12–1Avustralya
1995Tokoro, Japonya JaponyaAvustralya
1996Sydney, Avustralya JaponyaAvustralya
1997Karuizawa, Japonya Japonya9–2Yeni Zelenda
1998Qualicum Beach, Kanada JaponyaYeni Zelenda
1999Tokoro, Japonya Japonya7–3Güney Kore
2000Esquimalt, Kanada Japonya7–6Güney Kore
2001Jeonju, Güney Kore Güney Kore7–5Japonya
2002Queenstown, Yeni Zelenda Japonya8–3Güney Kore
2003Aomori, Japonya Japonya7–3Güney Kore
2004Chuncheon, Güney Kore Japonya9–8Çin
2005Taipei, Çin Japonya10–5Çin
2006Tokyo, Japonya Çin8–3Güney Kore
2007Beijing, Çin ÇinJaponya
2008Naseby, Yeni Zelenda Çin9–4Güney Kore
2009Karuizawa, Japonya Çin10–3Japonya
2010Uiseong, Güney Kore Güney Kore10–7Çin
2011Nanjing, Çin Çin11–3Güney Kore
2012Naseby, Yeni Zelenda Çin10–4Japonya
2013Shanghai, Çin Güney Kore9–8Çin
2014Karuizawa, Japonya Çin7–6Güney Kore
2015Almaty, Kazakistan Japan8–7Güney Kore
2016Uiseong, Güney Kore Güney Kore5–3Çin
2017Erina, Avustralya Güney Kore11–6Japonya
2018Gangneung, Güney Kore Güney Kore12–8Japonya
2019Shenzhen, Çin Çin10–3Japonya
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Almaty, Kazakistan Japonya6–5Güney Kore