2020–21 Basketbol Şampiyonlar Ligi

2020–21 Basketbol Şampiyonlar Ligi, FIBA ​​tarafından başlatılan ve yönetilen kulüpler için Avrupa çapında bir profesyonel basketbol müsabakası olan Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin (BCL) beşinci sezonu oynanmaktadır.

Katılan Takımlar


2020-21 Basketbol Şampiyonlar Ligi için direkt katılan takımlar

Pınar KarşıyakaIberostar TenerifeHappy Casa BrindisiERA Nymburk
Galatasaray Doğa SigortaRETAbet BilbaoFortitudo Bologna Falco
TofaşJDA DijonPeristeriRytas
Darüşşafaka TekfenStrasbourgAEKBC Nizhny Novgorod
Türk TelekomLimoges CSPHapoel Bank Yahav JerusalemStart Lublin
San Pablo BurgosCholet BasketHapoel HolonBrose Bamberg
Casademont ZaragozaDinamo SassariFilou OostendeVEF Riga

Eleme Turu Katılan Takımlar

Belfius Mons-Hainaut KeravnosHapoel Tel AvivSporting CP
BC Tsmoki-MinskBakken Bears Neptūnas U-BT Cluj Napoca
IgokeaLondon LionsDonarFribourg Olympic
Balkan IraklisAnwil WłocławekDnipro 

Eleme Turları

1. Ön Eleme Turu

TarihGrupSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
23-09-2020ATassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusHapoel Tel Aviv71-91Bakken Bears
23-09-2020ATassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusBelfius Mons-Hainaut81-69Anwil Włocławek
23-09-2020BTassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusKeravnos B.C.96-94Iraklis BC
23-09-2020BTassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusDonar88-53BC Dnipro
23-09-2020CArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaU Cluj-Napoca75-82KK Igokea
23-09-2020CArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaFribourg Olympic78-84Sporting CP
23-09-2020DArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaBC Tsmoki-Minsk73-65BC Balkan Botevgrad
23-09-2020DArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaBC Neptunas77-73London Lions

2. Ön Eleme Turu

TarihGrupSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
24-09-2020ATassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusBakken Bears86-71Belfius Mons-Hainaut
24-09-2020BTassos Papadopoulos Eleftheria Indoor Hall in Nicosia, CyprusKeravnos B.C.60-57Donar
24-09-2020CArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaKK Igokea70-64Sporting CP
24-09-2020DArena Botevgrad in Botevgrad, BulgariaBC Tsmoki-Minsk69-59BC Neptunas

Normal Sezon Grup Maçları

Group A

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaTFEDINBAKGAL
1Iberostar Tenerife64255250710Play-of 1/8 final115-8598-7385-72
2Dinamo Sassari64252452910Play-of 1/8 final92-7271-9393-84
3Bakken Bears633523507996-7884-9196-78
4Galatasaray Doğa Sigorta615495551789-10481-9291-81

Group B

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaTOFNYMJDAKER
1Tofaş64252948210Play-of 1/8 final93-9681-8778-67
1ERA Nymburk64254647310Play-of 1/8 final97-10394-5496-69
2JDA Dijon6424574491061-9085-6191-79
4Keravnos606402530674-8469-10244-79

Group C

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaHOLAEKCHOTSM
1Hapoel Holon64247945510Play-of 1/8 final77-7173-6369-79
2AEK64251449210Play-of 1/8 final100-9683-8195-69
3Cholet624458468871-8979-7089-71
4Tsmoki-Minsk624462498871-7590-9582-75

Group D

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaZARNIZFALLUB
1Casademont Zaragoza65152750411Play-of 1/8 final78-7585-7694-82
2Nizhny Novgorod64249646310Play-of 1/8 final92-9873-6878-65
3Falco633493471994-8688-9384-75
4Start Lublin606432510685-8666-8559-83

Group E

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaSIGVEFPERRYT
1SIG Strasbourg64249246610Play-of 1/8 final101-9477-5781-83
2VEF Rīga64248245710Play-of 1/8 final75-7760-5784-60
3Peristeri Winmasters624458462876-7981-8481-74
4Rytas624467514881-7781-8588-106

Group F

PosTeamPldWLPFPAPtsQualificationBROKARBİLFOR
1Brose Bamberg66050942912Play-of 1/8 final83-8290-7583-68
2Pınar Karşıyaka64247644110Play-of 1/8 final70-7685-7680-69
3RETAbet Bilbao624445451871-7772-8182-54
4Fortitudo Bologna606383492663-10065-7864-69

Group G

PosTeam[PldWLPFPAPtsQualificationTTEIGOHAPLIM
1Türk Telekom65148747711Play-of 1/8 final94-8698-9476-73
2Igokea6334574709Play-of 1/8 final77-7675-7376-63
3Hapoel Jerusalem624492482877-7884-6881-75
4Limoges CSP624459466870-7580-7588-83

Group H

PosTeamPldWLPFPAPtsQualificationSPBBRIOOSDAR
1San Pablo Burgos65154347011Play-of 1/8 final93-7188-73100-70
2Happy Casa Brindisi64252149810Play-of 1/8 final99-9893-8192-81
3Filou Oostende624484517899-9880-9277-67
4Darüşşafaka Tekfen615451504771-7483-8779-74

Playoffs

Seribaşı Takımlar
Iberostar Tenerife
Tofaş
Hapoel Holon
Casademont Zaragoza
SIG Strasbourg
Brose Bamberg
Türk Telekom
San Pablo Burgos
Seribaşı Olmayan Takımlar
Dinamo Sassari
ERA Nymburk
AEK
BC Nizhny Novgorod
VEF Riga
Pınar Karşıyaka
Igokea
Happy Casa Brindisi

Group I

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaHAPPKYHCBTOF
1Hapoel Holon642472-48310Final 863-7281-7971-90
2Pınar Karşıyaka633491-4719Final 876-77107-8878-70
3Happy Casa Brindisi633503-501985-8783-7977-75
4Tofaş624478-489881-9390-7972-91

Group J

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaTENSPBIGOVEF
1Iberostar Tenerife651484-42611Final 889-6080-7577-64
2San Pablo Burgos642462-43610Final 8101-7983-7176-75
3Igokea633440-453962-8277-7564-58
4VEF Riga606381-452664-7745-6775-91

Group K

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaNOVSTRAEKTTE
1BC Nizhny Novgorod642506-45710Final 887-9788-6096-82
2SIG Strasbourg633491-4749Final 868-7391-7391-81
3AEK633429-468979-7877-6874-65
4Türk Telekom624460-487871-8483-7678-66

Group L

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaERAZARBRODİN
1ERA Nymburk651532-49711Final 898-7891-8790-89
2Casademont Zaragoza642521-52210Final 890-7177-65105-88
3Brose Bamberg624513-504880-91117-7692-86
4Dinamo Sassari615502-545773-9183-9583-72

Final 8

Bireysel Ödüller

Ayın MVP’si

AyBasketbolcuTakımı
Ekim 2020Steven GrayPeristeri
Kasım 2020Yanick MoreiraAEK
Aralık 2020Kyle Allman Jr.VEF Rīga
Ocak 2021Raymar MorganPınar Karşıyaka

Ayrıca :

2020-21 FİBA Avrupa Kupası

2020-21 Euroleague

2020-21 EuroCup

2019-202021-22

Basketball Champions League