Omloop Het Nieuwsblad

Men Elite

YearRiderTeamSecondThird
1945Jean BogaertsAlcyon-Dunlop
1946André PietersAlcyon-Dunlop
1947Albert SercuBertin-Wolber
1948Sylvain GrysolleZircon
1949André DeclerckBertin-Wolber
1950André DeclerckBertin-Wolber
1951Jean BogaertsStarnord-Wolber
1952Ernest SterckxL'Avenir
1953Ernest SterckxL'Avenir
1954Karel De BaereMercier-BP-Hutchinson
1955Lode AnthonisL'Avenir
1956Ernest SterckxL'Avenir
1957Norbert KerckhoveFaema-Guerra
1958Joseph PlanckaertCarpano
1959Seamus ElliottHelyett-Fynsec
1961Arthur De CabooterGroene Leeuw-Sinalco-SAS
1962Robert De MiddeleirWiel's-Groene Leeuw
1963René Van MeenenWiel's-Groene Leeuw
1964Frans MelckenbeekMercier-BP-Hutchinson
1965Noël De PauwSolo-Superia
1966Jo de RooTelevizier-Batavus
1967Willy VekemansGoldor-Gerka
1968Herman Van SpringelMann-Grundig
1969Roger De VlaeminckFlandria–De Clerck–Krüger
1970Frans VerbeeckGeens-Watney
1971Eddy MerckxMolteni
1972Frans VerbeeckWatney-Avia
1973Eddy MerckxMolteni
1974Joseph BruyèreMolteni
1975Joseph BruyèreMolteni-RYC
1976Willem PeetersIjsboerke-Colnago
1977Freddy MaertensFlandria–Velda–Latina Assicurazioni
1978Freddy MaertensFlandria–Velda–Lano
1979Roger De VlaeminckGis Gelati
1980Joseph BruyèreMarc-Carlos-V.R.D.
1981Jan RaasTI–Raleigh–Creda
1982Alfons De WolfVermeer Thijs
1983Alfons De WolfBianchi-Piaggio
1984Eddy PlanckaertPanasonic
1985Eddy PlanckaertPanasonic
1987Teun van VlietPanasonic
1988Ronny Van HolenRoland
1989Etienne De WildeHistor-Sigma
1990Johan CapiotTVM
1991Andreas KappesToshiba-Look
1992Johan CapiotTVM–Sanyo
1993Wilfried NelissenNovemail-Histor
1994Wilfried NelissenNovemail-Histor
1995Franco BalleriniMapei–GB–Latexco
1996Tom SteelsMapei–GB
1997Peter Van PetegemTVM–Farm Frites
1998Peter Van PetegemTVM–Farm Frites
1999Frank VandenbrouckeCofidis
2000Johan MuseeuwMapei–Quick-Step
2001Michele BartoliMapei–Quick-Step
2002Peter Van PetegemLotto–Adecco
2003Johan MuseeuwQuick-Step–Davitamon
2005Nick NuyensQuick-Step–Innergetic
2006Philippe GilbertFrançaise des Jeux
2007Filippo PozzatoLiquigas
2008Philippe GilbertFrançaise des Jeux
2009Thor HushovdCervélo TestTeam
2010Juan Antonio FlechaTeam Sky
2011Sebastian LangeveldRabobank
2012Sep VanmarckeGarmin–Barracuda
2013Luca PaoliniTeam Katusha
2014Ian StannardTeam Sky
2015Ian StannardTeam Sky
2016Greg Van AvermaetBMC Racing Team
2017Greg Van AvermaetBMC Racing Team
2018Michael ValgrenAstana
2019Zdeněk ŠtybarDeceuninck–Quick-Step
2020Jasper StuyvenTrek–SegafredoYves Lampaert (BEL)Søren Kragh Andersen (DEN)

Women Elite

EditionWinnerSecondThird
2006 Suzanne de Goede Mirjam Melchers Tanja Hennes
2007 Mie Bekker Lacota Monica Holler Jaccolien Wallaard
2008 Kirsten Wild Angela Brodtka Emma Johansson
2009 Suzanne de Goede Noemi Cantele Kelly Druyts
2010 Emma Johansson Liesbet De Vocht Grace Verbeke
2011 Emma Johansson Andrea Bosman Chantal Blaak
2012 Loes Gunnewijk Ellen van Dijk Trixi Worrack
2013 Tiffany Cromwell Megan Guarnier Emma Johansson
2014 Amy Pieters Emma Johansson Lizzie Armitstead
2015 Anna van der Breggen Ellen van Dijk Lizzie Armitstead
2016 Lizzie Armitstead Chantal Blaak Tiffany Cromwell
2017 Lucinda Brand Chantal Blaak Annemiek van Vleuten
2018 Christina Siggaard Alexis Ryan Maria Giulia Confalonieri
2019 Chantal Blaak Marta Bastianelli Jip Van Den Bos
2020 Annemiek van Vleuten Marta Bastianelli Floortje Mackaij