Okyanusya (OFC) U-19 Futbol Şampiyonası

OFC U-19 Şampiyonası, Okyanusya'nın 19 yaş altı şampiyonlarını belirlemek için iki yılda bir düzenlenen ve ayrıca iki yılda bir düzenlenen FIFA U-20 Dünya Kupası'nda Okyanusya Futbol Konfederasyonu'nu (OFC) kimin temsil edeceğine karar veren bir turnuvadır.

1974 ve 2012 yılları arasında, yarışma 20 yaşın altındaki takımlara açıktı ve OFC U-20 Şampiyonası olarak adlandırıldı. 2014'ten bu yana yaş sınırı koyu hale getirildi, ve 2018'den beri turnuvanın adı OFC U-19 Şampiyonası olarak değiştirildi.
Şampiyon TakımŞampiyonluk
Avustralya12
Yeni Zelenda8
Tahiti2
Fiji1
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Manager)
Final Skorİkinci/Finalist
1974Papeete, TahitiTahiti2–0Yeni Zelenda
1978Yeni ZelendaAvustralyaRound RobinFiji
1980FijiYeni Zelenda2–0Avustralya
1982Papua Yeni GineAvustralya4–3
Farina (2), Lowe (2) / Tuaa (2), McClennan
Yeni Zelenda
1985AvustralyaAvustralyaRound Robinİsrail
1986Yeni ZelendaAvustralyaRound Robinİsrail
1988Suva, FijiAvustralya1–0
Zoran Ilic 
Yeni Zelenda
1990FijiAvustralyaRound RobinYeni Zelenda
1992TahitiYeni ZelendaRound RobinTahiti
1994FijiAvustralya1–0Yeni Zelenda
1997TahitiAvustralya2–1Yeni Zelenda
1998SamoaAvustralya2–0
Simon Colosimo (2)
Fiji
2001Yeni Kaledonya
Cook Adaları
Avustralya3-1
Greg Owens, Ljubo Milicevic, Scott McDonald / Chris Killen
1-2
Gulesserian / Johnny Rowe, Chris Killen
Yeni Zelenda
2002Vanuatu
Fiji
Avustralya11-0
Dustin Wells, Michael Baird (4), Scott McDonald, David Tarka, Alex Brosque (2), Vince Lia, Franco Parisi
4-0
Scott McDonald (2), Franco Parisi, Matt McKay
Fiji
2005Solomon AdalarıAvustralya3–0
Mark Bridge, Vince Lia, David Williams 
Solomon Adaları
2007Yeni ZelendaYeni ZelendaFiji
2008TahitiTahitiYeni Kaledonya
2011Yeni ZelendaYeni Zelenda3–1
Cory Chettleburgh, Andrew Bevin, Dakota Lucas / Himson Teleda
Solomon Adaları
2013FijiYeni ZelendaFiji
2014FijiFiji
Ravinesh Kumar
Vanuatu
2016VanuatuYeni Zelenda
Darren Bazeley
5–0
Hunter Ashworth, Moses Dyer, Myer Bevan, Lucas Imrie (2)
Vanuatu
2018TahitiYeni Zelenda
Des Buckingham
1–0
Trevor Zwetsloot
Tahiti
2022TahitiYeni Zelenda
Darren Bazeley
3–0
Oliver Colloty (2), Jay Herdman
Fiji