OGM Ormanspor

Ormanspor (kadın basketbol takımı), Ormanspor’un Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil edilen kadın basketbol takımıdır.

Lig Kadınlar Basketbol Süper Ligi
EuroCup Kadınlar
Kuruluş 1971
Salon Sait Zarifoğlu Spor Salonu
Şehir Ankara
Renkler Yeşil-Beyaz
Başkan Şahin Aybal
Genel menajer Özgür Salman
Başantrenör Mert Oktay
Kaptan Nilay Kartaltepe
Resmî site OGM Ormanspor

Başarıları

  • Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi
    • Şampiyon (1): 2016-2017
  • Kadınlar Federasyon Kupası
    • Şampiyon (1): 2016-2017

Takım Kadrosu

2018-2019 Takım Kadrosu2019-2020 Takım Kadrosu2020-2021 Takım Kadrosu2021-2022 Takım Kadrosu2022-2023 Takım Kadrosu
Baş Antrenör : Alper DururBaş Antrenör : Alper DururBaş Antrenör : Alper DururBaş Antrenör : Alper Durur
Görev sonu (Mayıs 2022)
Baş Antrenör : Mert Oktay
(06-06-2022-devam)
ANEİKA ANNA KAY HENRY (USA)
Free agent (July 2019)
Angelica Robinson (ABD)
Avenida (July 2019)
Angelica Robinson (ABD)
Lyon (Haziran 2021)
Danielle Marie Robinson (ABD)
Indiana Fever (Temmuz 2021)
Aysel Esila AtamanAysel Esila Ataman
Serbest (Mayıs 2020)
Rıquna Uneik Williams (ABD)
Elazığ İl Özel İare (July 2020)
G. Saray (Mayıs 2021)
Sevgi Uzun
F. Bahçe Öznur Kablo (Mayıs 2021)
Damla GezginDamla GezginDamla GezginDamla Gezgin
DİLA AŞKIN
Free agent (July 2019)
Courtney Lynne Paris
Seattle Storm (Temmuz 2019)
Ashley Janeen Walker (ABD)
Ragusa (Haziran 2020)
Serbest (Temmuz 2021)
Dide Müge Yazıcı
Genç Takım (Haziran 2021)
HAVANUR YILMAZ
Free agent (July 2019)
Pelin Derya Bilgiç
Çukurova Basketbol (Temmuz 2019) katıldı.
G.Saray (Temmuz 2020) ayrıldı.
Şerife Alperi Onar
G.Saray (Temmuz 2020)
F. Bahçe (Mayıs 2021)
Soana Kautelia Angelina Lucet (Fransa)
Roche (Temmuz 2021)
Kahleah Copper (USA)
Chicago Sky (May 2019)
Johannah Alison Leedham (ENG)
Polkowice (Temmuz 2019)
Serbest (Mayıs 2020)
Nazlı Bircan Gökdemir
Kayseri Basketbol (Temmuz 2020)
Nazlı Bircan Gökdemir
LADİN ÖZELLADİN ÖZEL
Adana Basket (August 2020)
Sinem Ataş
G.Saray (Temmuz 2020)
Çukurova Basket (Mayıs 2021)
Gökşen Fitik
Çukurova Basket (Mayıs 2021)
Çukurova Basketbol (Mayıs 2022)
Jelena Dubljevic (Sırbistan)
Botaş SK (Haziran 2022)
MİRAY ŞAHİN
Elazığ (Temmuz 2019)
Yeliz Doğan
Hatay BŞB. (Temmuz 2019) katıldı.
Çukurova Basketbol (Temmuz 2020) ayrıldı.
Meltem Avcı
Çukurova Basketbol (Temmuz 2020)
Meltem Avcı
MARİE RUZİCKOVA (Slovakya)
Atomeromu (Temmuz 2019)
Öykü Taşkın
Altyapı (July 2019)
Adana Basket (August 2020)
Hilal Halaç
Genç Takım (Haziran 2020)
Hilal Halaç
Naile ÇırakNaile Çırak
Birevim Elazığ (September 2020)
Aleyna Aksu
Genç Takım (Haziran 2020)
Teira Zyaire McCowan (ABD)
Indiana Fever (Temmuz 2021)
Nilay KartaltepeNilay KartaltepeNilay KartaltepeNilay Kartaltepe
ÖZGE KAVURMACIOĞLU
İzmit BŞB. (Temmuz 2019)
Arike Paulina Ogunbowale (USA)
Dallas Wings (July 2019)
Brittney Chrisanti Sykes (USA)
Çukurova Basketbol (July 2020)
Serbest (Şubat 2021)
REBEKAH JASMİNE GARDNER (USA)
Bnot Hertzeliya (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Özge Yarga
Fairmont State (July 2020)
Karşıyaka Çarşı Koleji (Temmuz 2021)