Çim Hokeyi Okyanusya Kupası

Erkekler Kategorisi

Oceania Cup, Okyanusya Hokey Federasyonu (OHF) tarafından düzenlenen uluslararası bir erkek çim hokeyi müsabakasıdır. Erkekler FIH Hokey Dünya Kupası ve Yaz Olimpiyatlarına hangi takımların otomatik olarak katılacağını belirlemek için iki yılda bir yapılır. 2015 itibariyle yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda finallere ulaştı. Avustralya tüm şampiyonlukları kazandı.

Şampiyon TakımŞampiyonluk
Avustralya12
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skorİkinci/Finalist
1999Brisbane, AvustralyaAvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2001Melbourne, AvustralyaAvustralya
Barry Dancer
Round-robinYeni Zelenda
2003Christchurch &  Wellington , Yeni ZelendaAvustralya
Barry Dancer
Round-robinYeni Zelenda
2005Suva, FijiAvustralya
Barry Dancer
5–1
Grant Schubert (2), Andrew Smith, Matthew Wells, Liam De Young / Bevan Hari
Yeni Zelenda
2007 Buderim, AvustralyaAvustralya
Barry Dancer
3–1
David Guest, Bevan George, Travis Brooks / David Kosoof
Yeni Zelenda
2009Invercargill, Yeni ZelendaAvustralya3–1
Grant Schubert (2), Jamie Dwyer / Nick Wilson
Yeni Zelenda
2011 Hobart, AvustralyaAvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2013 Stratford, Yeni ZelendaAvustralya5–2
Jason Wilson, Jacob Whetton (2), Russel Ford, Glenn Simpson / Steve Edwards, Nick Haig
Yeni Zelenda
2015 Stratford, Yeni ZelendaAvustralya
Paul Gaudoin
3–2
Glenn Turner, Jamie Dwyer, Trent Mitton / James Coughlan, Kane Russell
Yeni Zelenda
2017 Sydney, AvustralyaAvustralya
Colin Batch
6–0
Tom Wickham (2), Dylan Wotherspoon, Jacob Whetton, Aran Zalewski (2)
Yeni Zelenda
2019 Rockhampton, AvustralyaAvustralya
Colin Batch
Round-robinYeni Zelenda
2023Whangārei, Yeni ZelendaAvustralya
Colin Batch
2-0 seriYeni Zelenda
2025

Kadınlar Kategorisi

Şampiyon TakımŞampiyonluk
Avustralya8
Yeni Zelenda4
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skorİkinci/Finalist
1999Sydney, AvustralyaAvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2001Wellington, Yeni Zelenda
Auckland, Yeni Zelenda
Hamilton, Yeni Zelenda
AvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2003Melbourne, Avustralya
Auckland, Yeni Zelenda
 Whangarei, Yeni Zelenda
AvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2005Auckland, Yeni Zelenda 
Sydney, Australia
AvustralyaRound-robinYeni Zelenda
2007 Buderim, AvustralyaYeni Zelenda1–0
Krystal Forgesson
Avustralya
2009Invercargill, Yeni ZelendaYeni Zelenda2–2
Clarissa Eshuis, Kayla Whitelock / Casey Eastham, Megan Rivers (4-3 pen.)
Avustralya
2011 Hobart, AvustralyaYeni ZelendaRound-robinAvustralya
2013 Stratford, Yeni ZelendaAvustralya2–2
Jordyn Holzberger, Madonna Blyth / Krystal Forgesson, Petrea Webster (5-4 pen.) 
Yeni Zelenda
2015 Stratford, Yeni ZelendaAvustralya
Adam Commens
1–1
Laura Barden / Petrea Webster (2-1 pen.)
Yeni Zelenda
2017 Sydney, AvustralyaAvustralya
Paul Gaudoin
2–0
Jane Claxton, Kristina Bates
Yeni Zelenda
2019 Rockhampton, AvustralyaYeni Zelenda
Graham Shaw
Round-robinAvustralya
2023Whangārei, Yeni ZelendaAvustralya
Katrina Powell
2–1 seriYeni Zelenda
2025