Kış Olimpiyat Oyunları – Kuzey Kombine

Erkekler Bireysel Normal Tepe/10 km.

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1924 ChamonixThorleif Haug (Norveç)Thoralf Strømstad (Norveç)Johan Grøttumsbråten (Norveç)
1928 St. MoritzJohan Grøttumsbråten (Norveç)Hans Vinjarengen (Norveç)Jon Snersrud (Norveç)
1932 Lake PlacidJohan Grøttumsbråten (Norveç)Ole Stenen (Norveç)Hans Vinjarengen (Norveç)
1936 Garmisch-PartenkirchenOddbjørn Hagen (Norveç)Olaf Hoffsbakken (Norveç)Sverre Brodahl (Norveç)
1948 St. MoritzHeikki Hasu (Finlandiya)Martti Huhtala (Finlandiya)Sven Israelsson (İsveç)
1952 OsloSimon Slåttvik (Norveç)Heikki Hasu (Finlandiya)Sverre Stenersen (Norveç)
1956 Cortina d'AmpezzoSverre Stenersen (Norveç)Bengt Eriksson (İsveç)Franciszek Gąsienica Groń
1960 Squaw ValleyGeorg Thoma (Almanya)Tormod Knutsen (Norveç)Nikolay Gusakov (SSCB)
1964 InnsbruckTormod Knutsen (Norveç)Nikolay Kiselyov (SSCB)Georg Thoma (Almanya)
1968 GrenobleFranz Keller (Batı Almanya)Alois Kälin (İsviçre)Andreas Kunz (Doğu Almanya)
1972 SapporoUlrich Wehling (Doğu Almanya)Rauno Miettinen (Finlandiya)Karl-Heinz Luck (Doğu Almanya)
1976 InnsbruckUlrich Wehling (Doğu Almanya)Urban Hettich (Batı Almanya)Konrad Winkler (Doğu Almanya)
1980 Lake PlacidUlrich Wehling (Doğu Almanya)Jouko Karjalainen (Finlandiya)Konrad Winkler (Doğu Almanya)
1984 SarajevoTom Sandberg (Norveç)Jouko Karjalainen (Finlandiya)Jukka Ylipulli (Finlandiya)
1988 CalgaryHippolyt Kempf (İsviçre)Klaus Sulzenbacher (Avusturya)Allar Levandi (SSCB)
1992 AlbertvilleFabrice Guy (Fransa)Sylvain Guillaume (Fransa)Klaus Sulzenbacher (Avusturya)
1994 LillehammerFred Børre Lundberg (Norveç)Takanori Kōno (Japonya)Bjarte Engen Vik (Norveç)
1998 NaganoBjarte Engen Vik (Norveç)Samppa Lajunen (Finlandiya)Valeri Stolyarov (Rusya)
2002 Salt Lake CitySamppa Lajunen (Finlandiya)Jaakko Tallus (Finlandiya)Felix Gottwald (Avusturya)
2006 TurinGeorg Hettich (Almanya)Felix Gottwald (Avusturya)Magnus H. Moan (Norveç)
2010 VancouverJason Lamy-Chappuis (Fransa)Johnny Spillane (ABD)Alessandro Pittin (İtalya)
2014 SochiEric Frenzel (Almanya)Akito Watabe (Japonya)Magnus Krog (Norveç)
2018 PyeongchangEric Frenzel (Almanya)Akito Watabe (Japonya)Lukas Klapfer (Norveç)
2022 BeijingVinzenz Geiger (Almanya)Jørgen Graabak (Norveç)Lukas Greiderer (Avusturya)
2026 Milano-Cortina

Erkekler Takım Geniş Tepe/4 X 5 km.

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1988 CalgaryBatı AlmanyaİsviçreAvusturya
Thomas MüllerFredy GlanzmannHansjörg Aschenwald
Hans-Peter PohlHippolyt KempfGünther Csar
Hubert SchwarzAndreas SchaadKlaus Sulzenbacher
1992 AlbertvilleJaponyaNorveçAvusturya
Reiichi MikataKnut Tore ApelandKlaus Ofner
Takanori KōnoFred Børre LundbergStefan Kreiner
Kenji OgiwaraTrond Einar EldenKlaus Sulzenbacher
1994 LillehammerJaponyaNorveçİsviçre
Takanori KōnoKnut Tore ApelandJean-Yves Cuendet
Masashi AbeBjarte Engen VikHippolyt Kempf
Kenji OgiwaraFred Børre LundbergAndreas Schaad
1998 NaganoNorveçFinlandiyaFransa
Halldor SkardSamppa LajunenSylvain Guillaume
Kenneth BraatenJari MantilaNicolas Bal
Bjarte Engen VikTapio NurmelaLudovic Roux
Fred Børre LundbergHannu ManninenFabrice Guy
2002 Salt Lake CityFinlandiyaAlmanyaAvusturya
Jari MantilaBjörn KircheisenChristoph Bieler
Hannu ManninenGeorg HettichMichael Gruber
Jaakko TallusMarcel HöhligMario Stecher
Samppa LajunenRonny AckermannFelix Gottwald
2006 TurinAvusturyaAlmanyaFinlandiya
Michael GruberBjörn KircheisenAntti Kuisma
Christoph BielerGeorg HettichAnssi Koivuranta
Felix GottwaldRonny AckermannJaakko Tallus
Mario StecherJens GaiserHannu Manninen
2010 VancouverAvusturyaABDAlmanya
Bernhard GruberBrett CamerotaJohannes Rydzek
Felix GottwaldTodd LodwickTino Edelmann
Mario StecherJohnny SpillaneEric Frenzel
David KreinerBill DemongBjörn Kircheisen
2014 SochiNorveçAlmanyaAvusturya
Jørgen GraabakEric FrenzelChristoph Bieler
Håvard KlemetsenBjörn KircheisenBernhard Gruber
Magnus KrogFabian RießleLukas Klapfer
Magnus MoanJohannes RydzekMario Stecher
2018 PyeongchangAlmanyaNorveçAvusturya
Vinzenz GeigerJan SchmidWilhelm Denifl
Fabian RießleEspen AndersenLukas Klapfer
Eric FrenzelJarl Magnus RiiberBernhard Gruber
Johannes RydzekJørgen GraabakMario Seidl
2022 BeijingNorveç
Espen Bjørnstad
Espen Andersen
Jens Lurås Oftebro
Jørgen Graabak
Almanya
Manuel Faißt
Julian Schmid
Eric Frenzel
Vinzenz Geiger
Japonya
Yoshito Watabe
Hideaki Nagai
Akito Watabe
Ryota Yamamoto
2026 Milano-Cortina

Erkekler Bireysel Geniş Tepe/10 km.

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002 Salt Lake CitySamppa Lajunen (Finlandiya)Ronny Ackermann (Almanya)Felix Gottwald (Avusturya)
2006 TurinFelix Gottwald (Avusturya)Magnus Moan (Norveç)Georg Hettich (Almanya)
2010 VancouverBill Demong (ABD)Johnny Spillane (ABD)Bernhard Gruber (Avusturya)
2014 SochiJørgen Graabak (Norveç)Magnus Moan (Norveç)Fabian Rießle (Almanya)
2018 PyeongchangJohannes Rydzek (Almanya)Fabian Rießle (Almanya)Eric Frenzel (Almanya)
2022 BeijingJørgen Graabak (Norveç)Jens Lurås Oftebro (Norveç)Akito Watabe (Japonya)
2026 Milano-Cortina

Erkekler Takım Geniş Tepe/4 X 5 km.

Yapılmayan Kategoriler

Erkekler Bireysel Geniş Tepe/15 km.

7.5 km sprint Geniş Tepe