Dünya Eskrim Şampiyonası

Dünya Eskrim Şampiyonası, tarafından düzenlenen yıllık bir eskrim yarışmasıdır. Yarışmacılar folyo, épée ve sabre etkinliklerine katılabilir.

Erkekler Kategorisi

Erkekler Epee Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1921Lucien Gaudin (Fransa)
1922Raoul Heide (Norveç)
1923Wouter Brouwer (Hollanda)
1926Georges Tainturier (Fransa)
1927Georges Buchard (Fransa)
1929Philippe Cattiau (Fransa)
1930Philippe Cattiau (Fransa)
1931Georges Buchard (Fransa)
1933Georges Buchard (Fransa)
1934Pál Dunay
1935Hans Drakenberg
1937Bernard Schmetz (Fransa)
1938Michel Pécheux (Fransa)
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947Édouard Artigas (Fransa)
1949Dario Mangiarotti (İtalya)
1950Mogens Lüchow
1951Edoardo Mangiarotti (İtalya)
1953József Sákovics
1954Edoardo Mangiarotti (İtalya)
1955Giorgio Anglesio (İtalya)
1957Armand Mouyal (Fransa)
1958Bill Hoskyns
1959Bruno Habārovs
1961Jack Guittet (Fransa)
1962István Kausz
1963Roland Losert
1965Zoltán Nemere
1966Aleksey Nikanchikov
1967Aleksey Nikanchikov
1969Bohdan Andrzejewski
1970Aleksey Nikanchikov
1971Grigory Kriss
1973Rolf Edling
1974Rolf Edling
1975Alexander Pusch
1977Johan Harmenberg
1978Alexander Pusch
1979Philippe Riboud (Fransa)
1981Zoltán Székely
1982Jenő Pap
1983Elmar Borrmann
1985Philippe Boisse (Fransa)
1986Philippe Riboud (Fransa)
1987Volker Fischer
1988Programa dahil edilmedi.
1989Manuel PereiraPavel Kolobkov (Rusya)
1990Thomas Gerull
1991Andrey Shuvalov
1992Programa dahil edilmedi.
1993Pavel Kolobkov (Rusya)
1994Pavel Kolobkov (Rusya)
1995Éric Srecki (Fransa)
1997Éric Srecki (Fransa)Pavel Kolobkov (Rusya)
1998Hugues Obry (Fransa)
1999Arnd SchmittPavel Kolobkov (Rusya)
2001Paolo Milanoli (İtalya)
2002Pavel Kolobkov (Rusya)
2003Fabrice Jeannet (Fransa)Ulrich Robeiri (Fransa)
2005Pavel Kolobkov (Rusya)
2006Wang Lei
2007Krisztián Kulcsár
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeAnton Avdeyev (Rusya)Matteo Tagliariol (İtalya)José Luis Abajo (İspanya)
Jérôme Jeannet (Fransa)
2010Paris, FransaNikolai Novosjolov (Estonya)Gauthier Grumier (Fransa)Gábor Boczkó (Macaristan)
Jean-Michel Lucenay (Fransa)
2011Catania, İtalyaPaolo Pizzo (İtalya)Bas Verwijlen (Hollanda)Fabian Kauter (İsviçre)
Park Kyoung-doo (Güney Kore)
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapeşte, MacaristanNikolai Novosjolov (Estonya)Rubén Limardo (Venezuella)Fabian Kauter (İsviçre)
Pavel Sukhov (Rusya)
2014Kazan, RusyaUlrich Robeiri (Fransa)Park Kyoung-doo (Güney Kore)Gauthier Grumier (Fransa)
Enrico Garozzo (İtalya)
2015Moscow, RusyaGéza Imre (Macaristan)Gauthier Grumier (Fransa)Jung Seung-hwa (Güney Kore)
Patrick Jørgensen (Danimarka)
2017Leipzig, AlmanyaPaolo Pizzo (İtalya)Nikolai Novosjolov (Estonya)Richard Schmidt (Almanya)
András Rédli (Macaristan)
2018Wuxi, ÇinYannick Borel (Fransa)Rubén Limardo (Venezuella)Bohdan Nikishyn (Ukrayna)
Roman Svichkar (Ukrayna)
2019Budapeşte, MacaristanGergely Siklósi (Macaristan)Sergey Bida (Rusya)Andrea Santarelli (İtalya)
Ihor Reizlin (Ukrayna)
2022Kahire, MısırRomain Cannone (Fransa)Kazuyasu Minobe (Japonya)Neisser Loyola (Belçika)
Ihor Reizlin (Ukrayna)
2023Milan, İtalya

Erkekler Epee Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Belçika
1931İtalya
1933İtalya
1934Fransa
1935Fransa
1937İtalya
1938Fransa
1939–1946Programa dahil edilmedi.
1947Fransa
1949İtalya
1950İtalya
1951Fransa
1953İtalya
1954İtalya
1955İtalya
1957İtalya
1958İtalya
1959Macaristan
1961SSCB
1962Fransa
1963Polonya
1965Fransa
1966Fransa
1967SSCB
1969SSCB
1970Macaristan
1971Macaristan
1973Batı Almanya
1974İsveç
1975İsveç
1977İsveç
1978Macaristan
1979SSCB
1981SSCB
1982 Fransa
1983Fransa
1985Batı Almanya
1986Batı Almanya
1987SSCB
1988Programa dahil edilmedi.
1989İtalya
1990İtalya
1991SSCB
1992Programa dahil edilmedi.
1993İtalya
1994Fransa
1995Almanya
1997Küba
1998Macaristan
1999Fransa
2001Macaristan
2002Fransa
2003Rusya
2005Fransa
2006Fransa
2007Fransa
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeFransa
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
Macaristan
Péter Somfai
András Rédli
Géza Imre
Gábor Boczkó
Polonya
Krzysztof Mikołajczak
Tomasz Motyka
Radosław Zawrotniak
Adam Wiercioch
2010Paris, FransaFransa
Gauthier Grumier
Jérôme Jeannet
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Amerika Birleşik Devletleri
Benjamin Bratton
Weston Kelsey
Cody Mattern
Benjamin Ungar
Macaristan
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
2011Catania, İtalyaFransa
Ronan Gustin
Gauthier Grumier
Jean-Michel Lucenay
Yannick Borel
Macaristan
Géza Imre
Péter Somfai
Gábor Boczkó
Péter Szényi
İsviçre
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
Max Heinzer
Florian Staub
2012Kiev, UkraynaAmerika Birleşik Devletleri
Soren Thompson
Weston Kelsey
Cody Mattern
Benjamin Bratton
Fransa
Gauthier Grumier
Yannick Borel
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Macaristan
Géza Imre
Gábor Boczkó
Péter Somfai
András Rédli
2013Budapest, MacaristanMacaristan
Géza Imre
Gábor Boczkó
András Rédli
Péter Szényi
Ukrayna
Anatoliy Herey
Dmytro Karyuchenko
Vitalii Medvediev
Bohdan Nikishyn
Fransa
Alexandre Blaszyck
Daniel Jerent
Ulrich Robeiri
Iván Trevejo
2014Kazan, RusyaFransa
Gauthier Grumier
Daniel Jerent
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Güney Kore
Jung Jin-sun
Kweon Young-jun
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
İsviçre
Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
2015Moscow, RusyaUkrayna
Anatoliy Herey
Dmytro Karyuchenko
Maksym Khvorost
Bohdan Nikishyn
Güney Kore
Jung Seung-hwa
Kweon Young-jun
Na Jong-kwan
Park Kyoung-doo
İsviçre
Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
2017Leipzig, AlmanyaFransa
Yannick Borel
Ronan Gustin
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
İsviçre
Max Heinzer
Georg Kuhn
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
Rusya
Nikita Glazkov
Anton Glebko
Sergey Khodos
Pavel Sukhov
2018Wuxi, Çinİsviçre
Max Heinzer
Lucas Malcotti
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
Güney Kore
Jung Jin-sun
Kweon Young-jun
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
Rusya
Sergey Bida
Nikita Glazkov
Sergey Khodos
Pavel Sukhov
2019Budapest, MacaristanFransa
Alexandre Bardenet
Yannick Borel
Ronan Gustin
Daniel Jerent
Ukrayna
Anatoliy Herey
Bohdan Nikishyn
Ihor Reizlin
Roman Svichkar
İsviçre
Max Heinzer
Lucas Malcotti
Michele Niggeler
Benjamin Steffen
2022Kahire, MısırFransa
Alexandre Bardenet
Yannick Borel
Romain Cannone
Alex Fava
İtalya
Gabriele Cimini
Davide Di Veroli
Andrea Santarelli
Federico Vismara
Japonya
Koki Kano
Ryu Matsumoto
Kazuyasu Minobe
Masaru Yamada
2023Milan, İtalya

Erkekler Foil Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1926Giorgio Chiavacci
1927Oreste Puliti
1929Oreste Puliti
1930Giulio Gaudini
1931René Lemoine
1932Programa dahil edilmedi.
1933Gioacchino Guaragna
1934Giulio Gaudini
1935André Gardère
1936Programa dahil edilmedi.
1937Gustavo Marzi
1938Gioacchino Guaragna
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947Christian d'Oriola
1948Programa dahil edilmedi.
1949Christian d'Oriola
1950Renzo Nostini
Programa dahil edilmedi.
1951Manlio Di Rosa
1952Programa dahil edilmedi.
1953Christian d'Oriola
1954Christian d'Oriola
1955József Gyuricza
1956Programa dahil edilmedi.
1957Mihály Fülöp
1958Giancarlo Bergamini
1959Allan Jay
1961Ryszard Parulski
1962German Sveshnikov
1963Jean-Claude Magnan
1965Jean-Claude Magnan
1966German Sveshnikov
1967Viktor Putyatin
1969Friedrich Wessel
1970Friedrich Wessel
1971Vasyl Stankovych
1973Christian Noël
1974Alexander Romankov
1975Christian Noël
1977Alexander Romankov
1978Didier Flament
1979Alexander Romankov
1981Vladimir Smirnov
1982Alexander Romankov
1983Alexander Romankov
1985Mauro Numa
1986Andrea Borella
1987Mathias Gey
1989Alexander Koch
1990Philippe Omnès
1991Ingo Weißenborn
1993Alexander Koch
1994Rolando Tucker
1995Dmitriy Shevchenko
1997Sergei Golubitsky
1998Sergei Golubitsky
1999Sergei Golubitsky
2001Salvatore Sanzo
2002Simone Vanni
2003Peter Joppich (Almanya)
2004Programa dahil edilmedi.
2005Salvatore Sanzo
2006Peter Joppich (Almanya)
2007Peter Joppich (Almanya)
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeAndrea Baldini (İtalya)Zhu Jun (Çin)Peter Joppich (Almanya)
Artem Sedov (Rusya)
2010Paris, FransaPeter Joppich (Almanya)Lei Sheng (Çin)Yūki Ōta (Japonya)
Gerek Meinhardt (ABD)
2011Catania, İtalyaAndrea Cassarà (İtalya)Valerio Aspromonte (İtalya)Giorgio Avola (İtalya)
Victor Sintès (Fransa)
2013Budapeşte, MacaristanMiles Chamley-Watson (ABD)Artur Akhmatkhuzin (Rusya)Valerio Aspromonte (İtalya)
Rostyslav Hertsyk (Ukrayna)
2014Kazan, RusyaAleksey Cheremisinov (Rusya)Ma Jianfei (Çin)Timur Safin (Rusya)
Enzo Lefort (Fransa)
2015Moscow, RusyaYūki Ōta (Japonya)Alexander Massialas (ABD)Gerek Meinhardt (ABD)
Artur Akhmatkhuzin (Rusya)
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, AlmanyaDmitry Zherebchenko (Rusya)Toshiya Saito (Japonya)Daniele Garozzo (İtalya)
Takahiro Shikine (Japonya)
2018Wuxi, ÇinAlessio Foconi (İtalya)Richard Kruse (Büyük Britanya)Heo Jun (Güney Kore)
Carlos Llavador (İspanya)
2019Budapeşte, MacaristanEnzo Lefort (Fransa)Marcus Mepstead (Büyük Britanya)Son Young-ki (Güney Kore)
Dmitry Zherebchenko (Rusyia)
2022Kahire, MısırEnzo Lefort (Fransa)Tommaso Marini (İtalya)Cheung Ka Long (Hong Kong)
Nick Itkin (ABD)
2023Milan, İtalya

Erkekler Foil Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1929İtalya
1930İtalya
1931İtalya
1932Programa dahil edilmedi.
1933İtalya
1934İtalya
1935İtalya
1936Programa dahil edilmedi.
1937İtalya
1938İtalya
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947Fransa
1948Programa dahil edilmedi.
1949İtalya
1950İtalya
Programa dahil edilmedi.
1951Fransa
1952Programa dahil edilmedi.
1953Fransa
1954İtalya
1955İtalya
1956Programa dahil edilmedi.
1957Macaristan
1958Fransa
1959SSCB
1961SSCB
1962SSCB
1963SSCB
1965SSCB
1966SSCB
1967Romanya
1969SSCB
1970SSCB
1971Fransa
1973SSCB
1974SSCB
1975Fransa
1977Batı Almanya
1978Polonya
1979SSCB
1981SSCB
1982SSCB
1983Batı Almanya
1985İtalya
1986İtalya
1987Batı Almanya
1989SSCB
1990İtalya
1991Küba
1993Almanya
1994İtalya
1995Küba
1997Fransa
1998Polonya
1999Fransa
2001Fransa
2002Almanya
2003İtalya
2004Programa dahil edilmedi.
2005Fransa
2006Fransa
2007Fransa
2008İtalya
2009Antalya, Türkiyeİtalya
2010Paris, FransaÇin
2011Catania, İtalyaÇin
2013Budapeşte, Macaristanİtalya
2014Kazan, RusyaFransa
2015Moscow, Rusyaİtalya
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, Almanyaİtalya
2018Wuxi, Çinİtalya
2019Budapeşte, MacaristanAmerika Birleşik Devletleri
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Fransa
Erwann Le Pechoux
Enzo Lefort
Julien Mertine
Maxime Pauty
İtalya
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
2022Kahire, Mısırİtalya
Guillaume Bianchi
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Tommaso Marini
Amerika Birleşik Devletleri
Chase Emmer
Nick Itkin
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Fransa
Maximilien Chastanet
Enzo Lefort
Pierre Loisel
Alexandre Sido
2023Milan, İtalya
2024

Erkekler Sabre Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1922Adrianus de Jong
1923Adrianus de Jong
1925János Garay
1926Sándor Gombos
1927Sándor Gombos
1929Gyula Glykais
1930György Piller
1931György Piller
1933Endre Kabos
1934Endre Kabos
1935  Aladár Gerevich
1937  Pál Kovács
1938  Aldo Montano
1939–1946did not take place due to World War II
1947  Aldo Montano
1949  Gastone Darè
1950  Jean Levavasseur
1951  Aladár Gerevich
1953  Pál Kovács
1954  Rudolf Kárpáti
1955  Aladár Gerevich
1957  Jerzy Pawłowski
1958  Yakov Rylsky
1959  Rudolf Kárpáti
1961  Yakov Rylsky
1962  Zoltán Horváth
1963  Yakov Rylsky
1965  Jerzy Pawłowski
1966  Jerzy Pawłowski
1967  Mark Rakita
1969  Viktor Sidyak
1970  Tibor Pézsa
1971  Michele Maffei
1973  Mario Aldo Montano
1974  Mario Aldo Montano
1975  Vladimir Nazlymov
1977  Pál Gerevich
1978  Viktor Krovopuskov
1979  Vladimir Nazlymov
1981  Mariusz Wodke
1982  Viktor Krovopuskov
1983  Vasil Etropolski
1985  György Nébald
1986  Sergey Mindirgasov
1987  Jean-François Lamour
1989  Grigory Kiriyenko
1990  György Nébald
1991  Grigory Kiriyenko
1993  Grigory Kiriyenko
1994  Felix Becker
1995  Grigory Kiriyenko
1997  Stanislav Pozdnyakov
1998  Luigi Tarantino
1999  Damien Touya
2000Programa dahil edilmedi.
2001  Stanislav Pozdnyakov
2002  Stanislav Pozdnyakov
2003  Volodymyr Lukashenko
2004Programa dahil edilmedi.
2005  Mihai Covaliu
2006  Stanislav Pozdnyakov
2007  Stanislav Pozdnyakov
2008Programa dahil edilmedi.
2009  Nicolas Limbach
2010  Won Woo-young
2011Aldo Montano
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapeşte, MacaristanVeniamin Reshetnikov (Rusya)Áron Szilágyi (Macaristan)
2014Nikolay Kovalev (Rusya)
2015Aleksey Yakimenko (Rusya)
2016Programa dahil edilmedi.
2017András Szatmári (Macaristan)
2018Kim Jung-hwan (Güney Kore)
2019Budapeşte, MacaristanOh Sang-uk (Güney Kore)András Szatmári (Macaristan)Mojtaba Abedini (İran)
Luca Curatoli (İtalya)
2022Kahire, MısırÁron Szilágyi (Macaristan)Maxime Pianfetti (Fransa)Iulian Teodosiu (Romanya)
Sandro Bazadze (Gürcistan)
2023Milan, İtalya

Erkekler Sabre Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Macaristan
1931Macaristan
1933Macaristan
1934Macaristan
1935Macaristan
1937v
1938İtalya
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947İtalya
1949İtalya
1950İtalya
1951Macaristan
1953Macaristan
1954Macaristan
1955Macaristan
1957Macaristan
1958Macaristan
1959Polonya
1961Polonya
1962Polonya
1963Polonya
1965SSCB
1966Macaristan
1967SSCB
1969SSCB
1970SSCB
1971SSCB
1973Macaristan
1974SSCB
1975SSCB
1977SSCB
1978Macaristan
1979SSCB
1981Macaristan
1982Macaristan
1983SSCB
1985SSCB
1986SSCB
1987SSCB
1989SSCB
1990SSCB
1991Macaristan
1993Macaristan
1994Rusya
1995İtalya
1997Fransa
1998Macaristan
1999Fransa
2000Programa dahil edilmedi.
2001Rusya
2002Rusya
2003Rusya
2004Programa dahil edilmedi.
2005Rusya
2006Fransa
2007Macaristan
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeRomanya
Rareș Dumitrescu
Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hănceanu
İtalya
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
Macaristan
Tamás Decsi
Nikolász Iliász
Balázs Lontay
Áron Szilágyi
2010Paris, FransaRusya
Nikolay Kovalev
Veniamin Reshetnikov
Aleksey Yakimenko
Artem Zanin
İtalya
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Luigi Tarantino
Romanya
Tiberiu Dolniceanu
Rareș Dumitrescu
Cosmin Hănceanu
Florin Zalomir
2011Catania, İtalyaRusya
Nikolay Kovalev
Veniamin Reshetnikov
Aleksey Yakimenko
Pavel Bykov
Belarus
Valery Pryiemka
Aliaksandr Buikevich
Dmitri Lapkes
Aliaksei Likhacheuski
İtalya
Diego Occhiuzzi
Aldo Montano
Gianpiero Pastore
Luigi Tarantino
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapeşte, MacaristanRusya
Kamil Ibragimov
Nikolay Kovalev
Veniamin Reshetnikov
Aleksey Yakimenko
Romanya
Alin Badea
Tiberiu Dolniceanu
Ciprian Gălățanu
Iulian Teodosiu
Güney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Jun-ho
2014Kazan, RusyaAlmanya
Max Hartung
Nicolas Limbach
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
Güney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Woo-young
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
2015Moscow, Rusyaİtalya
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Rusya
Kamil Ibragimov
Nikolay Kovalev
Veniamin Reshetnikov
Aleksey Yakimenko
Almanya
Max Hartung
Nicolas Limbach
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
2016Rio de Janeiro, BrezilyaRusya
Dmitriy Danilenko
Kamil Ibragimov
Nikolay Kovalev
Aleksey Yakimenko
Macaristan
Tamás Decsi
Nikolász Iliász
András Szatmári
Áron Szilágyi
Romanya
Alin Badea
Ciprian Gălățanu
Tiberiu Dolniceanu
Iulian Teodosiu
2017Leipzig, AlmanyaGüney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jun-ho
Kim Jung-hwan
Oh Sang-uk
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
İtalya
Enrico Berrè
Dario Cavaliere
Luca Curatoli
Luigi Samele
2018Wuxi, ÇinGüney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
İtalya
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Luigi Samele
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
2019Budapeşte, MacaristanGüney Kore
Gu Bon-gil
Ha Han-sol
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
İtalya
Enrico Berrè
Luca Curatoli
Aldo Montano
Luigi Samele
2022Kahire, MısırGüney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
İtalya
Luca Curatoli
Michele Gallo
Luigi Samele
Pietro Torre
2023Milan, İtalya

Kadınlar Kategorisi

Kadınlar Epee Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1988Brigitte Benon (Fransa)
1989Anja Straub (İsviçre)
1990Taymi Chappe (Küba)
1991Mariann Horváth (Macaristan)
1992Mariann Horváth (Macaristan)
1993Oksana Jermakova (Estonya)
1994Laura Chiesa (İtalya)
1995Joanna Jakimiuk (Polonya)
1997Mirayda García (Küba)
1998Laura Flessel-Colovic (Fransa)
1999Laura Flessel-Colovic (Fransa)
2001Claudia Bokel (Almanya)
2002Hyun Hee (Güney Kore)
2003Natalia Konrad (Ukrayna)
2005Danuta Dmowska (Polonya)
2006Tímea Nagy (Macaristan)
2007Britta Heidemann (Almanya)
2008Programa dahil edilmedi.
2009Lyubov Shutova (Rusya)
2010Maureen Nisima (Fransa)
2011Li Na (Çin)
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapest, MacaristanJulia Beljajeva (Estonya)
2014Rossella Fiamingo (İtalya)
2015Rossella Fiamingo (İtalya)
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, AlmanyaTatyana Gudkova (Rusya)Ewa Nelip (Polonya)Olena Kryvytska (Ukrayna)
Julia Beljajeva (Estonya)
2018Wuxi, ÇinMara Navarria (İtalya)Ana Maria Brânză (Romanya)Laura Staehli (İsviçre)
Courtney Hurley (ABD)
2019Budapest, MacaristanNathalie Moellhausen (Brezilya)Lin Sheng (Çin)Olena Kryvytska (Ukrayna)
Vivian Kong (Hong Kong)
2022Kahire, MısırSong Se-ra (Güney Kore)Alexandra Ndolo (Almanya)Rossella Fiamingo (İtalya)
Vivian Kong (Hong Kong)
2023Milan, İtalya

Kadınlar Epee Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Gümüş Madalya
1988Batı Almanya
1989Macaristan
1990Batı Almanya
1991Macaristan
1992Macaristan
1993Macaristan
1994İspanya
1995Macaristan
1997Macaristan
1998İtalya
1999Macaristan
2001Rusya
2002Macaristan
2003Rusya
2005 France
2006Çin
2007Fransa
2008Fransa
2009Antalya, Türkiyeİtalya
Francesca Quondamcarlo
Cristiana Cascioli
Bianca Del Carretto
Nathalie Moellhausen
Polonya
Danuta Dmowska-Andrzejuk
Małgorzata Bereza
Magdalena Piekarska
Ewa Nelip
Almanya
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Monika Sozanska
2010Paris, FransaRomanya
Simona Alexandru
Ana Maria Brânză
Loredana Iordăchioiu
Anca Măroiu
Almanya
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Ricarda Multerer
Monika Sozanska
Güney Kore
Jung Hyo-jung
Oh Yun-hee
Park Se-ra
Shin A-lam
2011Catania, İtalyaRomanya
Anca Măroiu
Loredana Dinu
Simona Alexandru
Ana Maria Brânză
Çin
Luo Xiaojuan
Li Na
Sun Yujie
Xu Anqi
İtalya
Rossella Fiamingo
Mara Navarria
Nathalie Moellhausen
Bianca Del Carretto
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapeşte, MacaristanRusya
Tatyana Andryushina
Violetta Kolobova
Anna Sivkova
Yana Zvereva
Çin
Hou Yingming
Luo Xiaojuan
Sun Yiwen
Xu Anqi
Romanya
Ana Maria Brânză
Simona Pop
Raluca Sbîrcia
Maria Udrea
2014Kazan, RusyaRusya
Tatyana Gudkova
Violetta Kolobova
Lyubov Shutova
Yana Zvereva
Estonya
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
İtalya
Bianca Del Carretto
Rossella Fiamingo
Francesca Quondamcarlo
Mara Navarria
2015Moscow, RusyaÇin
Hao Jialu
Sun Yujie
Sun Yiwen
Xu Anqi
Romanya
Ana Maria Brânză
Loredana Dinu
Simona Gherman
Simona Pop
Ukrayna
Olena Kryvytska
Kseniya Pantelyeyeva
Anfisa Pochkalova
Yana Shemyakina
2017Leipzig, AlmanyaEstonya
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
Çin
Sun Yiwen
Sun Yujie
Xu Chengzi
Zhu Mingye
Polonya
Renata Knapik-Miazga
Ewa Nelip
Magdalena Piekarska
Barbara Rutz
2018Wuxi, ÇinAmerika Birleşik Devletleri
Katharine Holmes
Courtney Hurley
Kelley Hurley
Amanda Sirico
Güney Kore
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Shin A-lam
Çin
Lin Sheng
Sun Yiwen
Xu Chengzi
Zhu Mingye
2019Budapeşte, MacaristanÇin
Lin Sheng
Sun Yiwen
Xu Anqi
Zhu Mingye
Rusya
Tatyana Andryushina
Violetta Khrapina
Violetta Kolobova
Lyubov Shutova
İtalya
Alice Clerici
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
2022Kahire, MısırGüney Kore
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Song Se-ra
İtalya
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
Alberta Santuccio
Polonya
Renata Knapik-Miazga
Magdalena Pawłowska
Kamila Pytka
Martyna Swatowska-Wenglarczyk
2023Milan, İtalya

Kadınlar Foil Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1929Helene Mayer (Batı Almanya)
1930Jenny Addams
1931Helene Mayer (Batı Almanya)
1932Programa dahil edilmedi.
1933Gwendoline Neligan
1934WarsawIlona Elek (Macaristan)
1935LausanneIlona Elek (Macaristan)
1936SanremoPrograma dahil edilmedi.
1937ParisHelene Mayer (Batı Almanya)Ilona Elek (Macaristan)
1938Marie Šedivá
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947Ellen Müller-Preis (Avusturya)
1948The HaguePrograma dahil edilmedi.
1949Ellen Müller-Preis (Avusturya)
1950Ellen Müller-Preis (Avusturya)
Renée Garilhe
1951StockholmIlona Elek (Macaristan)
1952Copenhagen
1953BrusselsIrene Camber
1954LuxembourgKaren LachmannIlona Elek (Macaristan)
1955RomeLídia DömölkyIlona Elek (Macaristan)
1956LondonPrograma dahil edilmedi.
1957Alexandra Zabelina
1958Valentina Rastvorova
1959Emma Yefimova
1961Heidi Schmid
1962Olga Szabó-Orbán
1963Ildikó Rejtő
1965Galina Gorokhova
1966Tatyana Samusenko
1967Alexandra Zabelina
1969Elena Belova
1970Galina Gorokhova
1971Marie-Chantal Demaille
1973Valentina Nikonova
1974Ildikó Bóbis
1975Ecaterina Stahl
1977Buenos AiresValentina Sidorova
1978HamburgValentina Sidorova Cornelia Hanisch (Germany)
1979MelbourneCornelia Hanisch (Germany)
1981Clermont-FerrandCornelia Hanisch (Germany)
1982Nailya Gilyazova
1983Dorina Vaccaroni
1985BarcelonaCornelia Hanisch (Germany)
1986Anja Fichtel
1987Elisabeta Tufan
1989Olga VelichkoGiovanna Trillini (İtalya)
1990Anja FichtelGiovanna Trillini (İtalya)
1991Giovanna Trillini (İtalya)
1993Francesca Bortolozzi
1994AthensRéka Szabó-LăzarValentina Vezzali (İtalya)
1995The HagueLaura BadeaGiovanna Trillini (İtalya)Valentina Vezzali (İtalya)
1997Giovanna Trillini (İtalya)
1998Le Chaux-de-FondsSabine BauValentina Vezzali (İtalya)
Giovanna Trillini (İtalya)
1999Valentina Vezzali (İtalya)
2001Valentina Vezzali (İtalya)
2002Svetlana Boiko
2003Valentina Vezzali (İtalya)
2004TurinPrograma dahil edilmedi.
2005Valentina Vezzali (İtalya)
2006Margherita GranbassiValentina Vezzali (İtalya)Giovanna Trillini (İtalya)
2007Valentina Vezzali (İtalya)Giovanna Trillini (İtalya)
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeAida Shanayeva (Rusya)Jeon Hee-sook (Güney Kore)Elisa Di Francisca (İtalya)
Arianna Errigo (İtalya)
2010Valentina Vezzali (İtaly)Elisa Di Francisca (İtalya)Arianna Errigo (İtalya)Valentina Vezzali (İtalya)
Nam Hyun-hee (Güney Kore)
2011Valentina Vezzali (İtalya)Elisa Di Francisca (İtalya)Lee Kiefer (ABD)
Nam Hyun-hee (Güney Kore)
2013Budapeşte, MacaristanArianna Errigo (İtalya)Carolin Golubytskyi (Almanya)Elisa Di Francisca (İtalya)
Inna Deriglazova (Rusya)
2014Kazan, RusyaArianna Errigo (İtalya)Martina Batini (İtalya)Valentina Vezzali (İtalya)
Inès Boubakri (Tunus)
2015Moscow, RusyaInna Deriglazova (Rusya)Aida Shanayeva (Rusya)Nzingha Prescod (ABD)
Arianna Errigo (İtalya)
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, AlmanyaInna Deriglazova (Rusya)Alice Volpi (İtalya)Ysaora Thibus (Fransa)
Arianna Errigo (İtalya)
2018Wuxi, ÇinAlice Volpi (İtalya)Ysaora Thibus (Fransa)Inès Boubakri (Tunus)
Arianna Errigo (İtalya)
2019Budapeşte, MacaristanInna Deriglazova (Rusya)Pauline Ranvier (France)Arianna Errigo (İtalya)
Elisa Di Francisca (İtalya)
2022Kahire, MısırYsaora Thibus (Fransa)Arianna Errigo (İtalya)Lee Kiefer (ABD)
Maria Boldor (Romanya)
2023Milan, İtalya

Kadınlar Foil Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1932Danimarka
1933Macaristan
1934WarsawMacaristan
Ilona Elek
1935LausanneMacaristan
Ilona Elek
1936SanremoAlmanyaMacaristan
Ilona Elek
1937ParisMacaristan
Ilona Elek
1938Programa dahil edilmedi.
1939–19462. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1947Danimarka
1948The HagueDanimarkaMacaristan
Ilona Elek
1949Programa dahil edilmedi.
1950Fransa
Programa dahil edilmedi.
1951StockholmFransaMacaristan
Ilona Elek
1952Macaristan
Ilona Elek
1953Macaristan
Ilona Elek
1954LuxembourgMacaristan
Ilona Elek
1955RomeMacaristan
Ilona Elek
1956LondonSSCBMacaristan
Ilona Elek
1957İtalya
1958SSCB
1959Macaristan
1961SSCB
1962Macaristan
1963SSCB
1965SSCB
1966SSCB
1967Macaristan
1969Romanya
1970SSCB
1971SSCB
1973Macaristan
1974SSCB
1975SSCB
1977SSCBBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1978HamburgSSCB
1979MelbourneSSCBBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1981Clermont-FerrandSSCBBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1982RomeİtalyaBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1983ViennaİtalyaBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1985BarcelonaBatı Almanya
Cornelia Hanisch
1986SSCBİtalya
Giovanna Trillini
1987Macaristanİtalya
Giovanna Trillini
1989Batı Almanya
1990İtalya
Giovanna Trillini
1991İtalya
Giovanna Trillini
1993Almanya
1994AthensRomanyaİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
1995The Hagueİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
1997Cape Townİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
1998Le Chaux-de-Fondsİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
1999Germany
2001Nimesİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
2002Rusya
2003 HavanaPolonya
2004New Yorkİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
2005Güney Kore
2006TurinRusyaİtalya
Valentina Vezzali
Giovanna Trillini
2007Polonya
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, Türkiyeİtalya
Valentina Vezzali
Margherita Granbassi
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
Rusya
Aida Shanayeva
Larisa Korobeynikova
Yuliya Biryukova
Kamilla Gafurzianova
Almanya
Maria Bartkowski
Katja Waechter
Anja Schache
Carolin Golubytskyi
2010Paris, Fransaİtalya
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
Valentina Vezzali
Polonya
Karolina Chlewińska
Sylwia Gruchała
Katarzyna Kryczalo
Anna Rybicka
Güney Kore
Jeon Hee-sook
Nam Hyun-see
Oh Ha-na
Seo Mi-jung
2011Catania, İtalyaRusya
Inna Deriglazova
Aida Shanayeva
Larisa Korobeynikova
Yevgeniya Lamonova
İtalya
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Elisa Di Francisca
Ilaria Salvatori
Güney Kore
Lee Hye-sun
Nam Hyun-hee
Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
2013Budapeşte, Macaristanİtalya
Elisa Di Francisca
Carolina Erba
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Fransa
Anita Blaze
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
Rusya
Yuliya Biryukova
Inna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Diana Yakovleva
2014Kazanİtalya
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Rusya
Yuliya Biryukova
Inna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Diana Yakovleva
Fransa
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
2015Moscowİtalya
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Rusya
Yuliya Biryukova
Inna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Aida Shanayeva
Fransa
Anita Blaze
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
2016Rio de JaneiroRusya
Inna Deriglazova
Larisa Korobeynikova
Aida Shanayeva
Adelina Zagidullina
İtalya
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Fransa
Gaëlle Gebet
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
2017Leipzig, Almanyaİtalya
Martina Batini
Arianna Errigo
Camilla Mancini
Alice Volpi
Amerika Birleşik Devletleri
Lee Kiefer
Margaret Lu
Nzingha Prescod
Nicole Ross
Rusya
Inna Deriglazova
Anastasia Ivanova
Svetlana Tripapina
Adelina Zagidullina
2018Wuxi, ÇinAmerika Birleşik Devletleri
Lee Kiefer
Margaret Lu
Nzingha Prescod
Nicole Ross
İtalya
Chiara Cini
Arianna Errigo
Camilla Mancini
Alice Volpi
Fransa
Anita Blaze
Astrid Guyart
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
2019Budapeşte, MacaristanRusya
Inna Deriglazova
Anastasiia Ivanova
Larisa Korobeynikova
Adelina Zagidullina
İtalya
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Amerika Birleşik Devletleri
Jacqueline Dubrovich
Lee Kiefer
Nzingha Prescod
Nicole Ross
2022Kahire, Mısırİtalya
Arianna Errigo
Martina Favaretto
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Amerika Birleşik Devletleri
Jacqueline Dubrovich
Lee Kiefer
Zander Rhodes
Maia Weintraub
Fransa
Anita Blaze
Solène Butruille
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
2023Milan, İtalya

Kadınlar Sabre Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999Yelena Jemayeva (Azerbaycan)
2000Yelena Jemayeva (Azerbaycan)
2001Anne-Lise Touya (Fransa)Yelena Jemayeva (Azerbaycan)
2002 LisbonTan Xue (Çin)Yelena Jemayeva (Azerbaycan)
2003 LisbonDorina Mihai (Romanya)Tan Xue (Çin)
2004Programa dahil edilmedi.
2005Anne-Lise Touya (Fransa)
2006Rebecca Ward (ABD)
2007 St PetersburgYelena Nechayeva (Russia)Tan Xue (Çin)
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeMariel Zagunis (ABD)Olha Kharlan (Ukrayna)Carole Vergne (Fransa)
Orsolya Nagy (Macaristan)
2010Paris, FransaMariel Zagunis (ABD)Olha Kharlan (Ukrayna)Sofya Velikaya (Rusya)
Olena Khomrova (Ukrayna)
2011Catania, İtalyaSofya Velikaya (Rusya)Mariel Zagunis (ABD)Olha Kharlan (Ukrayna)
Yuliya Gavrilova (Rusya)
2012Programa dahil edilmedi.
2013Budapeşte, MacaristanOlha Kharlan (Ukrayna)Yekaterina Dyachenko (RusyaKim Ji-yeon (Güney Kore)
Irene Vecchi (İtalya)
2014Kazan, RusyaOlha Kharlan (Ukrayna)Mariel Zagunis (ABD)Yana Egorian (Rusya)
Yekaterina Dyachenko (Rusya
2015Moscow, RusyaSofya Velikaya (Rusya)Cécilia Berder (Fransa)Shen Chen (Çin)
Anna Márton (Macaristan)
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, AlmanyaOlha Kharlan (Ukrayna)Azza Besbes (Tunus)Cécilia Berder (Fransa)
Irene Vecchi (İtalya)
2018Wuxi, ÇinSofia Pozdniakova (Rusya)Sofya Velikaya (Rusya)Anne-Elizabeth Stone (ABD)
Yana Egorian (Rusya)
2019Budapeşte, MacaristanOlha Kharlan (Ukrayna)Sofya Velikaya (Rusya)Theodora Gkountoura (Yunanistan)
Bianca Pascu (Romanya)
2022Kahire, MısırMisaki Emura (Japonya)Anna Bashta (Azerbaycan)Araceli Navarro (İspanya)
Despina Georgiadou (Yunanistan)
2023Milan, İtalya

Kadınlar Sabre Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999Seoul, Güney KoreİtalyaAzerbaycan
Yelena Jemayeva
2000Budapeşte, MacaristanAmerika Birleşik Devletleri
2001FransaRusya
2002Lisbon, PortekizRusyaAzerbaycan
Yelena Jemayeva
2003Havana, KübaİtalyaÇin
Tan Xue
Azerbaycan
Yelena Jemayeva
2004Rusya
2005Amerika Birleşik Devletleri
2006FransaAmerika Birleşik Devletleri
Rebecca Ward
2007Fransa
2008Programa dahil edilmedi.
2009Antalya, TürkiyeUkrayna
Olha Kharlan
Olena Khomrova
Olha Zhovnir
Halyna Pundyk
Fransa
Cécilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Mary Solenne
Çin
Bao Yingying
Li Fei
Ni Hong
Chen Xiaodong
2010Paris, FransaRusya
Dina Galiakbarova
Yuliya Gavrilova
Svetlana Kormilitsyna
Sofiya Velikaya
Ukrayna
Olha Kharlan
Olena Khomrova
Halyna Pundyk
Olga Zhovnir
Fransa
Cécilia Berder
Solenne Mary
Léonore Perrus
Carole Vergne
2011Catania, İtalyaRusya
Ekaterina Dyachenko
Sofiya Velikaya
Yuliya Gavrilova
Dina Galiakbarova
Ukrayna
Olena Khomrova
Halyna Pundyk
Olha Kharlan
Olha Zhovnir
Amerika Birleşik Devletleri
Ibtihaj Muhammad
Mariel Zagunis
Dagmara Wozniak
Daria Schneider
2012Kiev, UkraynaRusya
Sofiya Velikaya
Yuliya Gavrilova
Ekaterina Dyachenko
Dina Galiakbarova
Ukrayna
Olha Kharlan
Olha Zhovnir
Olena Khomrova
Halyna Pundyk
Amerika Birleşik Devletleri
Mariel Zagunis
Dagmara Wozniak
Daria Schneider
Ibtihaj Muhammad
2013Budapeşte, MacaristanUkrayna
Olha Kharlan
Alina Komashchuk
Halyna Pundyk
Olena Voronina
Rusya
Yekaterina Dyachenko
Yana Egorian
Dina Galiakbarova
Yuliya Gavrilova
Amerika Birleşik Devletleri
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
2014Kazan, RusyaAmerika Birleşik Devletleri
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
Fransa
Cécilia Berder
Saoussen Boudiaf
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Ukrayna
Olha Kharlan
Olena Kravatska
Olena Voronina
Olha Zhovnir
2015Moscow, RusyaRusya
Yekaterina Dyachenko
Yana Egorian
Yuliya Gavrilova
Sofiya Velikaya
Ukrayna
Olha Kharlan
Alina Komashchuk
Olena Kravatska
Olena Voronina
Amerika Birleşik Devletleri
Ibtihaj Muhammad
Anne-Elizabeth Stone
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
2016Programa dahil edilmedi.
2017Leipzig, Almanyaİtalya
Martina Criscio
Rossella Gregorio
Loreta Gulotta
Irene Vecchi
Güney Kore
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Yoon Ji-su
Fransa
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Queroli
2018Wuxi, ÇinFransa
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Quéroli
Fransa
Yana Egorian
Sofia Pozdniakova
Svetlana Sheveleva
Sofya Velikaya
Güney Kore
Choi Soo-yeon
Hwang Seo-na
Kim Ji-yeon
Yoon Ji-su
2019Budapeşte, MacaristanRusya
Yana Egorian
Olga Nikitina
Sofia Pozdniakova
Sofya Velikaya
Fransa
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
Caroline Queroli
Güney Kore
Choi Soo-yeon
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Yoon Ji-su
2022Kahire, MısırMacaristan
Sugár Katinka Battai
Renáta Katona
Liza Pusztai
Luca Szűcs
Fransa
Sara Balzer
Sarah Noutcha
Anne Poupinet
Caroline Queroli
Japonya
Misaki Emura
Shihomi Fukushima
Kanae Kobayashi
Seri Ozaki
2023Milan, İtalya