Dünya Genç Erkekler Eskrim Şampiyonası

Gençler Dünya Eskrim Şampiyonası, Uluslararası Eskrim Federasyonu tarafından 20 yaşına kadar olan sporcular için düzenlenen yıllık bir uluslararası eskrim yarışmasıdır.

Épée

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1956  Luxembourg Alfredo Bulleri (ITA)
1957  Varșovia Jerzy Wojciechowski (POL)
1958  București Valentin Cernikov (URS)
1959  Paris Bruno Habārovs (URS)
1960  Leningrad Adalbert Gurath, Jr. (ROU)
1961  Duisburg Hans Lagerwall (GER)
1962  Cairo Jacques Brodin (FRA)
1963  Gent Roland Losert (AUT)
1964  Budapest Jacques Brodin (FRA)
1965  Rotterdam Jacques Brodin (FRA)
1966  Vienna Jacques Brodin (FRA)
1967  Teheran Anton Pongratz (ROU)
1968  Londra Igor Samocikin (URS)
1969  Genova Daniel Giger (SUI)
1970  Minsk Boris Lukomski (URS)
1971  South Bend Așot Karagian (URS)
1972  Madrid Guy Évequoz (SUI)
1973  Buenos Aires Gianfranco Mochi (ITA)
1974  Istanbul Michel Poffet (SUI)
1975  Ciudad de México Michel Poffet (SUI)
1976  Pozńan Michel Poffet (SUI)
1977  Vienna Nils Koppang (NOR)
1978  Madrid Nils Koppang (NOR)
1979  South Bend Igor Kucereavîi (URS)
1980  Venezia Oldřich Kubišta (TCH)
1981  Lausanne Robert Felisiak (POL)
1982  Buenos Aires Robert Felisiak (POL)
1983  Budapest Sandro Resegotti (ITA)
1984  Leningrad Serhiy Kravchuk (URS)
1985  Arnhem Hervé Faget (FRA)
1986  Stuttgart Sergey Kostarev (URS)
1987  São Paulo Pavel Kolobkov (URS)
1988South Bend, ABD Pavel Kolobkov (URS)
1989Athens, Yunanistan Oleg Skorobogatov (URS)
1990Mödling, Avusturya David Burroni (ITA)
1991İstanbul, Türkiye Aleksey Kalashnikov (URS)
1992Genoa, İtalya Michael Flegler (GER)
1993Denver, ABD Liu Xing (CHN)
1994Mexico City, Meksika Gábor Boczkó (HUN)
1995Paris, Fransa Andriy Maliy (UKR)
1996Tournai, Belçika Gábor Boczkó (HUN)
1997Tenerife, İspanya Francesco Martinelli (ITA)
1998Valencia, İspanya Dmytro Karyuchenko (UKR)
1999Keszthely, Macaristan Aleksey Selin (RUS)
2000South Bend, ABD Fabrice Jeannet (FRA)
2001Gdańsk, Polonya Jens Pfeiffer (GER)
2002Antalya, Türkiye Ulrich Robeiri (FRA)
2003Trapani, İtalya Luo Xiaojuan (CHN)
2004Plovdiv, Bulgaristan Oleh Sokolov (UKR)
2005Linz, Avusturya Rubén Limardo (VEN)
2006Taebaek, Güney Kore Steffen Launer (GER)
2007Belek, Türkiye Alexandre Blaszyck (FRA)
2008Acireale, İtalya Enrico Garozzo (ITA)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Anton Adamov (RUS)
2010Baku, Azerbaycan Nikita Glazkov (RUS)
2011Dead Sea, Jordan Philip Marsh (GBR)
2012Moscow, Rusya Park Sang-young (KOR)
2013Poreč, Hırvatistan Sun Dongdong (CHN)
2014Plovdiv, Bulgaristan Yamada Masaru (JPN)
2015Tashkent, ÖzbekistanHippolyte Bouillot (Fransa)Zsombor Bányai (Macaristan)Yulen Pereira (İspanya)
Xue Yangdong (Çin)
2016Bourges, FransaGeorgiy Bruev (RUS)
2017Plovdiv, BulgaristanEgor Guzhiev (Rusya)Valerio Cuomo (İtalya)Gergely Siklosi (Macaristan)
Cosimo Martini (İtalya)
2018Verona, İtalyaLuidgi Midelton (Fransa)Davide Di Veroli (İtalya)Máté Koch (Macaristan)Lilian Nguefack (Fransa)
2019Toruń, PolonyaArthur Philippe (Fransa)Davide Di Veroli (İtalya)Gianpaolo Buzzacchino (İtalya)
Ruslan Hasanov (Azerbaycan)
2021Cairo, MısırKendrick Jean Joseph (Fransa)Mohamed Yasseen (Mısır)Samuel Berktold (Avusturya)
Mohamed Elsayed (Mısır)
2022Dubsi, BAE

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Valencia, İspanyaPolonya
1999Keszthely, MacaristanPolonya
2000South Bend, ABDFransa
2001Gdańsk, Polonyaİtalya
2002Antalya, TürkiyeFransa
2003Trapani, İtalyaFransa
2004Plovdiv, BulgaristanRusya
2005Linz, AvusturyaRusya
2006Taebaek, Güney KoreKazakistan
2007Belek, TürkiyeRusya
2008Acireale, İtalyaRusya
2009Belfast, Kuzey İrlandaİtalya
2010Baku, AzerbaycanMacaristan
2011Dead Sea, Jordanİtalya
2012Moscow, RusyaRusya
2013Poreč, Hırvatistanİtalya
2014Plovdiv, BulgaristanMacaristan
2015Tashkent, ÖzbekistanAlmanyaFransa
Nelson Lopez-Pourtier
Clément Dorigo
Hippolyte Bouillot
Romain Cannone
Macaristan
Zsombor Bányai
Sándor Cho Taeun
Patrik Esztergályos
Gergely Siklósi
2016Bourges, Fransaİtalya
2017Plovdiv, Bulgaristanİtalya
Gianpaolo Buzzacchino
Valerio Cuomo
Cosimo Martini
Federico Vismara
Polonya
Maciej Bielec
Wojciech Lubieniecki
Damian Michalak
Bartosz Staszulonek
Macaristan
Tibor Andrasfi
Patrik Esztergalyos
Mate Tamas Koch
Gergely Siklosi
2018Verona, İtalyaMacaristan
Dávid Nagy
Tibor Andrásfi
Máté Koch
Gergely Debnár
Fransa
Arthur Philippe
Simon Contrepois
Lilian Nguefack
Luidgi Midelton
İtalya
Giacomo Paolini
Gianpaolo Buzzacchino
Davide Di Veroli
Valerio Cuomo
2019Toruń, PolonyaMacaristan
Tibor Andrásfi
Bence Bende
Máté Tamás Koch
Dávid Nagy
ABD
Stephen Ewart
Isaac Herbst
Cedric Mecke
Jonathan Piskovatskov
Fransa
Simon Contrepois
Samuel Jubault
Lilian Nguefack
Arthur Philippe
2021Cairo, MısırRusya
Kirill Gurov
Egor Lomaga
Artem Sarkisyan
Aleksey Udovichenko
ABD
Mihir Kumashi
Nicholas Lawson
Valentin Matveev
Tristan Szapary
Mısır
Amr Abdelbaky
Mohamed Elsayed
Ibrahim Ramadan
Mohamed Yasseen
2022Dubai, BAE

Foil

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1950  Nice Mario Favia (ITA)
1951  Paris Mario Favia (ITA)
1952  Cremona René Cintrat (FRA)
1953  Paris Roger Closset (FRA)
1954  Paris Roger Closset (FRA)
1955  Budapest József Gyuricza (HUN)
1956  Luxembourg Mihály Fülöp (HUN)
1957  Varșovia Mihály Fülöp (HUN)
1958  București Jean Link (LUX)
1959  Paris Jean Link (LUX)
1960  Leningrad László Kamuti (HUN)
1961  Duisburg Jean-Claude Magnan (FRA)
1962  Cairo Jacky Courtillat (FRA)
1963  Gent Nikolai Andriadze (URS)
1964  Budapest Roland Losert (AUT)
1965  Rotterdam Roland Losert (AUT)
1966  Vienna Ștefan Ardeleanu (ROU)
1967  Teheran Leonid Romanov (URS)
1968  Londra Jerzy Kaczmarek (POL)
1969  Genova Lech Koziejowski (POL)
1970  Minsk Harald Hein (FRG)
1971  South Bend Bruno Boscherie (FRA)
1972  Madrid Arkadiusz Godel (POL)
1973  Buenos Aires Frédéric Pietruszka (FRA)
1974  Istanbul Petru Kuki (ROU)
1975  Ciudad de México Petru Kuki (ROU)
1976  Pozńan Rob Bruniges (GBR)
1977  Vienna Vladimir Lapițki (URS)
1978  Madrid Mauro Numa (ITA)
1979  South Bend Andrea Borella (ITA)
1980  Venezia Federico Cervi (ITA)
1981  Lausanne Mauro Numa (ITA)
1982  Buenos Aires Andrea Cipressa (ITA)
1983  Budapest Luca Vitalesta (ITA)
1984  Leningrad Stefano Cerioni (ITA)
1985  Arnhem Zsolt Érsek (HUN)
1986  Stuttgart Thorsten Weidner (GER)
1987  São Paulo Dmitriy Shevchenko (URS)
1988  South Bend Alexander Koch (GER)
1989Athens, Yunanistan Ye Chong (CHN)
1990Mödling, Avusturya Olivier Lambert (FRA)
1991İstanbul, Türkiye Luca Donzelli (ITA)
1992Genoa, İtalya Matteo Cazzani (ITA)
1993Denver, ABD Jean-Eric Rauhaus (GER)
1994Mexico City, Meksika Matteo Zennaro (ITA)
1995Paris, Fransa Salvatore Sanzo (ITA)
1996Tournai, Belçika Christian Schlechtweg (GER)
1997Tenerife, İspanya Lorenzo Mammi (ITA)
1998Valencia, İspanya Tomer Or (ISR)
1999Keszthely, Macaristan David Hausmann (GER)
2000South Bend, ABD André Weßels (GER)
2001Gdańsk, Polonya André Weßels (GER)
2002Antalya, Türkiye Terence Joubert (FRA)
2003Trapani, İtalya Renal Ganeyev (RUS)
2004Plovdiv, Bulgaristan Zhu Jun (CHN)
2005Linz, Avusturya Benjamin Kleibrink (GER)
2006Taebaek, Güney Kore Valerio Aspromonte (ITA)
2007Belek, Türkiye Martino Minuto (ITA)
2008Acireale, İtalya Suguru Awaji (JPN)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Tommaso Lari (ITA)
2010Baku, Azerbaycan Alaaeldin Abouelkassem (EGY)
2011Dead Sea, Jordan Edoardo Luperi (ITA)
2012Moscow, Rusya Timur Safin (RUS)
2013Poreč, Hırvatistan Alexander Massialas (USA)
2014Plovdiv, Bulgaristan Chen Haiwei (CHN)
2015Tashkent, Özbekistan Damiano Rosatelli (ITA)
2016Bourges, Fransa Takahiro Shikine (JPN)
2017Plovdiv, Bulgaristan Cheung Ka Long (HKG)
2018Verona, İtalyaNick Itkin (ABD)
2019Toruń, PolonyaKirill Borodachev (Rusya)Vladislav Mylnikov (Rusya)Mohamed Hamza (Mısır)
Rui Fujikura (Japonya)
2021Cairo, MısırZakhar Kozlov (Rusya)Choi Dong-yun (Güney Kore)Stepan Martynovich (Rusya)
Constant Roger (Fransa)
2022Dubai, BAE

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Valencia, İspanyaAlmanya
1999Keszthely, MacaristanAlmanya
2000South Bend, ABDFransa
2001Gdańsk, PolonyaAlmanya
2002Antalya, TürkiyeFransa
2003Trapani, İtalyaItalya
2004Plovdiv, BulgaristanÇin
2005Linz, AvusturyaRusya
2006Taebaek, Güney KoreItalya
2007Belek, TürkiyeItalya
2008Acireale, İtalyaABD
2009Belfast, Kuzey İrlandaItalya
2010Baku, AzerbaycanABD
2011Dead Sea, JordanABD
2012Moscow, RusyaABD
2013Poreč, HırvatistanItalya
2014Plovdiv, Bulgaristan Çin
2015Tashkent, ÖzbekistanItalya
Damiano Rosatelli
Francesco Ingargiola
Tommaso Ciuti
Lorenzo Francella
 Çin
Chen Jingfeng
Huang Mengkai
Lu Chenjie
Fransa
Maximilien Chastanet
Enguerrand Roger
Alexandre Sido
Erwann Auclin
2016Bourges, FransaJaponya
2017Plovdiv, BulgaristanABD
Sidarth Kumbla
Samuel Moelis
Geoffrey Tourette
Japonya
Takuma Ito
Toshiya Saito
Takahiro Shikine
Kenta Suzumura
Rusya
Iskander Akhmetov
Kirill Borodachev
Grigoriy Semenyuk
Alexander Sirotkin
2018Verona, İtalyaRusya
Grigoriy Semenyuk
Kirill Borodachev
Vladislav Mylnikov
Anton Borodachev
Fransa
Rafael Savin
Alexandre Ediri
Wallerand Roger
Pierre Loisel
ABD
Geoffrey Tourette
Kenji Bravo
Sidarth Kumbla
Nick Itkin
2019Toruń, PolonyaRusya
Anton Borodachev
Kirill Borodachev
Vladislav Mylnikov
Ivan Troshin
Fransa
Tyvan Bibard
Constant Roger
Rafael Savin
Armand Spichiger
Italya
Alessio Di Tommaso
Tommaso Marini
Alessandro Stella
Pietro Velluti
2021Cairo, MısırRusya
Egor Barannikov
Zakhar Kozlov
Daniil Kravtsov
Stepan Martynovich
ABD
Kenji Bravo
Ashton Daniel
Marcello Olivares
Daniel Zhang
Fransa
Valérian Castanie
Paul-Antoine De Belval
Constant Roger
Armand Spichiger
2022Dubai, BAE

Sabre

Erkekler Bireysel

YearHostGoldSilverBronze
1952  Cremona Paolo Narduzzi (ITA)
1953  Paris Wojciech Zabłocki (POL)
1954  Paris Tamás Örley (HUN)
1955  Budapest József Szerencsés (HUN)
1956  Luxembourg Tamás Mendelényi (HUN)
1957  Varșovia Pierluigi Chicca (ITA)
1958  București Zoltán Horváth (HUN)
1959  Paris Ryszard Parulski (POL)
1960  Leningrad Miklós Meszéna (HUN)
1961  Duisburg Cesare Salvadori (ITA)
1962  Cairo János Kalmár (HUN)
1963  Gent Guram Lordkipanidze (URS)
1964  Budapest Zsolt Nagy (HUN)
1965  Rotterdam Péter Marót (HUN)
1966  Vienna Zsolt Nagy (HUN)
1967  Teheran Imre Kocsis (HUN)
1968  Londra Viktor Krovopuskov (URS)
1969  Genova Petr Renski (URS)
1970  Minsk Petr Renski (URS)
1971  South Bend Anatoli Komar (URS)
1972  Madrid Vladimir Pavlenko (URS)
1973  Buenos Aires Tommaso Montano (ITA)
1974  Istanbul Ioan Pop (ROU)
1975  Ciudad de México Angelo Arcidiacono (ITA)
1976  Pozńan György Nébald (HUN)
1977  Vienna Husein Ismailov (URS)
1978  Madrid Elbrus Baianov (URS)
1979  South Bend Imre Bujdosó (HUN)
1980  Venezia Heorhii Pohosov (URS)
1981  Lausanne Evgheni Țuhlo (URS)
1982  Buenos Aires Aleksandr Vinnik (URS)
1983  Budapest Marco Marin (ITA)
1984  Leningrad Mikhail Karelov (URS)
1985  Arnhem Janusz Olech (POL)
1986  Stuttgart Aleksandr Panteleev (URS)
1987  São Paulo Tonhi Terenzi (ITA)
1988South Bend, ABD Vladimir Prokin (URS)
1989Athens, Yunanistan Vadim Gutzeit (URS)
1990Mödling, Avusturya Vadim Gutzeit (URS)
1991İstanbul, Türkiye György Boros (HUN)
1992Genoa, İtalya Balázs Kovács (HUN)
1993Denver, ABD Stanislav Pozdnyakov (RUS)
1994Mexico City, Meksika Sergey Sharikov (RUS)
1995Paris, Fransa Damien Touya (FRA)
1996Tournai, Belçika Zsolt Nemcsik (HUN)
1997Tenerife, İspanya Aleksey Frosin (RUS)
1998Valencia, İspanya Christian Kraus (GER)
1999Keszthely, Macaristan Wiradech Kothny (GER)
2000South Bend, ABD Dennis Bauer (GER)
2001Gdańsk, Polonya Tamás Decsi (HUN)
2002Antalya, Türkiye Aleksey Yakimenko (RUS)
2003Trapani, İtalya Aleksey Yakimenko (RUS)
2004Plovdiv, Bulgaristan Balázs Lontay (HUN)
2005Linz, Avusturya Nicolas Limbach (GER)
2006Taebaek, Güney Kore Dmytro Boiko (UKR)
2007Belek, Türkiye Benedikt Beisheim (GER)
2008Acireale, İtalya Gu Bon-gil (KOR)
2009Belfast, Kuzey İrlanda Max Hartung (GER)
2010Baku, Azerbaycan Nikolász Iliász (HUN)
2011Dead Sea, Jordan Matyas Szabo (GER)
2012Moscow, Rusya Kim Woo-sun (KOR)
2013Poreč, Hırvatistan Kamil Ibragimov (RUS)
2014Plovdiv, BulgaristanLuca Curatoli (İtalya)
2015Tashkent, ÖzbekistanEli Dershwitz (ABD)Francesco Bonsanto (İtalya)Jules-Émile De Visscher (Belçika)
Mohammed Amer (Mısır)
2016Bourges, FransaCharles Colleau (Fransa)
2017Plovdiv, BulgaristanKonstantin Lokhanov (Rusya)Yang Lu (Çin)Dario Cavaliere (İtalya)
Karol Metryka (ABD)
2018Verona, İtalyaKonstantin Lokhanov (Rusya)Sébastien Patrice (Fransa)Raoul Bonah (Almanya)
Matteo Neri (İtalya)
2019Toruń, PolonyaLorenzo Roma (Italya)George Dragomir (Romanya)Mitchell Saron (ABD)
Giacomo Mignuzzi (Italya)
2021Cairo, MısırKirill Tyulyukov (Rusya)Bobirjon Rasulov (Özbekistan)Szymon Hryciuk (Polonya)
Adham Moataz (Mısır)
2022Dubai, BAE

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Valencia, İspanyaAlmanya
1999Keszthely, MacaristanFransa
2000South Bend, ABDAlmanya
2001Gdańsk, PolonyaABD
2002Antalya, TürkiyeÇin
2003Trapani, İtalyaGüney Kore
2004Plovdiv, BulgaristanMacaristan
2005Linz, AvusturyaAlmanya
2006Taebaek, Güney KoreRusya
2007Belek, TürkiyeUkrayna
2008Acireale, İtalyaMacaristan
2009Belfast, Kuzey İrlandaMacaristan
2010Baku, AzerbaycanAlmanya
2011Dead Sea, JordanAlmanya
2012Moscow, RusyaMacaristan
2013Poreč, HırvatistanAlmanya
2014Plovdiv, BulgaristanItalya
2015Tashkent, ÖzbekistanGüney Kore
Cho Han-shin
Kim Soo-hwan
Lee Jong-hyun
Rusya
Iliy Andreev
Dmitriy Danilenko
Rostislav Krasilnikov
ABD
Eli Dershwitz
Andrew Mackiewicz
Jonah Shainberg
Calvin Liang
2016Bourges, FransaRusya
2017Plovdiv, BulgaristanRusya
Andrey Gladkov
Anatoliy Kostenko
Konstantin Lokhanov
Vladislav Pozdnyakov
Italya
Gherardo Caranti
Dario Cavaliere
Leonardo Dreossi
Matteo Neri
Almanya
Raoul Bonah
Luis Bonah
Lorenz Kempf
Frederic Kindler
2018Verona, İtalyaItalya
Matteo Neri
Alberto Arpino
Raffaele Minischetti
Giacomo Mignuzzi
Rusya
Mark Stepanov
Anatoliy Kostenko
Vladislav Pozdnyakov
Konstantin Lokhanov
ABD
Kamar Skeete
Erwin Cai
Mitchell Saron
Andrew Doddo
2019Toruń, PolonyaItalya
Luca Fioretto
Michele Gallo
Giacomo Mignuzzi
Lorenzo Roma
Rusya
Magamed Khalimbekov
Vladislav Pozdnyakov
Artem Tselyshev
Kirill Tyulyukov
ABD
Kamar Skeete
Erwin Cai
Mitchell Saron
Christopher Walker
2021Cairo, MısırMısır
Mazen Elaraby
Eyad Marouf
Adham Moataz
Zeyad Nofal
Rusya
Magamed Khalimbekov
Dmitriy Nasonov
Artem Terekhov
Kirill Tyulyukov
Fransa
Paco Boureau
Duncan Glenadel
Samuel Jarry
Antoine Pogu
2022Dubai, BAE