Dünya Biathlon Şampiyonası

Biatlon Dünya Şampiyonası (BWCH) ilk olarak 1958'de erkekler için bireysel ve takım yarışmalarıyla düzenlendi. Yarışların sayısı yıllar içinde önemli ölçüde artmıştır. 1984'ten başlayarak, kadın biatletler kendi Dünya Şampiyonalarına katıldı ve 1989'dan itibaren ortak Biatlon Dünya Şampiyonalarına düzenlenmeye başlandı. 1978'de gelişme, büyük ordu tüfeği kalibresinden küçük çaplı bir tüfeğe geçişle geliştirildi ve hedefe olan menzil 150'den 50 metreye düşürüldü.

Erkek Yarışları

Bireysel 20 km

SeasonHostWinnerRunner-upThird
1958 Adolf Wiklund (SWE) Olle Gunneriusson (SWE) Viktor Butakov (USSR)
1959 Vladimir Melanin (USSR) Dmitri Sokolov (USSR) Sven Agge (SWE)
1961 Kalevi Huuskonen (FIN) Aleksandr Privalov (USSR) Paavo Repo (FIN)
1962 Vladimir Melanin (USSR) Antti Tyrväinen (FIN) Valentin Pshenitsyn (USSR)
1963 Vladimir Melanin (USSR) (3) Antti Tyrväinen (FIN) Hannu Posti (FIN)
1965 Olav Jordet (NOR) Nikolay Puzanov (USSR) Antti Tyrväinen (FIN)
1966 Jon Istad (NOR) Józef Sobczak (POL) Vladimir Gundartsev (USSR)
1967 Viktor Mamatov (USSR) Stanisław Szczepaniak (POL) Jon Istad (NOR)
1969 Alexander Tikhonov (USSR) Rinnat Safin (USSR) Magnar Solberg (NOR)
1970 Alexander Tikhonov (USSR) Tor Svendsberget (NOR) Viktor Mamatov (USSR)
1971 Dieter Speer (GDR) Alexander Tikhonov (USSR) Magnar Solberg (NOR)
1973 Alexander Tikhonov (USSR) (3) Gennady Kovalyev (USSR) Tor Svendsberget (NOR)
1974 Juhani Suutarinen (FIN) Gheorghe Gîrniţă (ROU) Tor Svendsberget (NOR)
1975 Heikki Ikola (FIN) Nikolay Kruglov (USSR) Esko Saira (FIN)
1977 Heikki Ikola (FIN) Sigleif Johansen (NOR) Alexander Tikhonov (USSR)
1978 Odd Lirhus (NOR) Frank Ullrich (GDR) Eberhard Rösch (GDR)
1979 Klaus Siebert (GDR) Alexander Tikhonov (USSR) Sigleif Johansen (NOR)
1981 Heikki Ikola (FIN) (3) Frank Ullrich (GDR) Erkki Antila (FIN)
1982 Frank Ullrich (GDR) Eirik Kvalfoss (NOR) Terje Krokstad (NOR)
1983 Frank Ullrich (GDR) Frank-Peter Roetsch (GDR) Peter Angerer (FRG)
1985 Juri Kashkarov (USSR) Frank-Peter Roetsch (GDR) Tapio Piipponen (FIN)
1986 Valeriy Medvedtsev (USSR) André Sehmisch (GDR) Alfred Eder (AUT)
1987 Frank-Peter Roetsch (GDR) Josh Thompson (USA) Jan Matouš (TCH)
1989 Eirik Kvalfoss (NOR) Gisle Fenne (NOR) Fritz Fischer (FRG)
1990 Valeriy Medvedtsev (USSR) Sergei Tchepikov (USSR) Anatoliy Zdanovich (USSR)
1991 Mark Kirchner (GER) Alexandr Popov (USSR) Eirik Kvalfoss (NOR)
1993 Andreas Zingerle (ITA) Sergei Tarasov (RUS) Sergei Tchepikov (RUS)
1995 Tomasz Sikora (POL) Jon Åge Tyldum (NOR) Oleg Ryzhenkov (BLR)
1996 Sergei Tarasov (RUS) Vladimir Drachev (RUS) Vadim Sashurin (BLR)
1997 Ricco Groß (GER) Oleg Ryzhenkov (BLR) Ludwig Gredler (AUT)
1999 Sven Fischer (GER) Ricco Groß (GER) Vadim Sashurin (BLR)
2000 Wolfgang Rottmann (AUT) Ludwig Gredler (AUT) Frank Luck (GER)
2001 Paavo Puurunen (FIN) Vadim Sashurin (BLR) Ilmārs Bricis (LAT)
2003 Halvard Hanevold (NOR) Vesa Hietalahti (FIN) Ricco Groß (GER)
2004 Raphaël Poirée (FRA) Tomasz Sikora (POL) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2005 Roman Dostál (CZE) Michael Greis (GER) Ricco Groß (GER)
2007 Raphaël Poirée (FRA) Michael Greis (GER) Michal Šlesingr (CZE)
2008 Emil Hegle Svendsen (NOR) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Maxim Maksimov (RUS)
2009 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Christoph Stephan (GER) Jakov Fak (CRO)
2011 Tarjei Bø (NOR) Maxim Maksimov (RUS) Christoph Sumann (AUT)
2012 Jakov Fak (SLO) Simon Fourcade (FRA) Jaroslav Soukup (CZE)
2013 Martin Fourcade (FRA) Tim Burke (USA) Fredrik Lindström (SWE)
2015 Martin Fourcade (FRA) Emil Hegle Svendsen (NOR) Ondřej Moravec (CZE)
2016 Martin Fourcade (FRA)  Dominik Landertinger (AUT) Simon Eder (AUT)
2017 Lowell Bailey (USA) Ondřej Moravec (CZE) Martin Fourcade (FRA)
2019 Arnd Peiffer (Germany) Vladimir Iliev (Bulgaria) Torjei Bo (Norway)
2020Rasen-Antholz, İtaly Martin Fourcade (FRA) Johannes Thingnes Bø (Norway)Dominik Landertinger (Austria)
2021Pokljuka, Slovenia

sprint 10 km

SeasonHostWinnerRunner-upThird
1958 Adolf Wiklund (SWE) Olle Gunneriusson (SWE) Viktor Butakov (USSR)
1959 Vladimir Melanin (USSR) Dmitri Sokolov (USSR) Sven Agge (SWE)
1961 Kalevi Huuskonen (FIN) Aleksandr Privalov (USSR) Paavo Repo (FIN)
1962 Vladimir Melanin (USSR) Antti Tyrväinen (FIN) Valentin Pshenitsyn (USSR)
1963 Vladimir Melanin (USSR) (3) Antti Tyrväinen (FIN) Hannu Posti (FIN)
1965 Olav Jordet (NOR) Nikolay Puzanov (USSR) Antti Tyrväinen (FIN)
1966 Jon Istad (NOR) Józef Sobczak (POL) Vladimir Gundartsev (USSR)
1967 Viktor Mamatov (USSR) Stanisław Szczepaniak (POL) Jon Istad (NOR)
1969 Alexander Tikhonov (USSR) Rinnat Safin (USSR) Magnar Solberg (NOR)
1970 Alexander Tikhonov (USSR) Tor Svendsberget (NOR) Viktor Mamatov (USSR)
1971 Dieter Speer (GDR) Alexander Tikhonov (USSR) Magnar Solberg (NOR)
1973 Alexander Tikhonov (USSR) (3) Gennady Kovalyev (USSR) Tor Svendsberget (NOR)
1974 Juhani Suutarinen (FIN) Gheorghe Gîrniţă (ROU) Tor Svendsberget (NOR)
1975 Heikki Ikola (FIN) Nikolay Kruglov (USSR) Esko Saira (FIN)
1977 Heikki Ikola (FIN) Sigleif Johansen (NOR) Alexander Tikhonov (USSR)
1978 Odd Lirhus (NOR) Frank Ullrich (GDR) Eberhard Rösch (GDR)
1979 Klaus Siebert (GDR) Alexander Tikhonov (USSR) Sigleif Johansen (NOR)
1981 Heikki Ikola (FIN) (3) Frank Ullrich (GDR) Erkki Antila (FIN)
1982 Frank Ullrich (GDR) Eirik Kvalfoss (NOR) Terje Krokstad (NOR)
1983 Frank Ullrich (GDR) Frank-Peter Roetsch (GDR) Peter Angerer (FRG)
1985 Juri Kashkarov (USSR) Frank-Peter Roetsch (GDR) Tapio Piipponen (FIN)
1986 Valeriy Medvedtsev (USSR) André Sehmisch (GDR) Alfred Eder (AUT)
1987 Frank-Peter Roetsch (GDR) Josh Thompson (USA) Jan Matouš (TCH)
1989 Eirik Kvalfoss (NOR) Gisle Fenne (NOR) Fritz Fischer (FRG)
1990 Valeriy Medvedtsev (USSR) Sergei Tchepikov (USSR) Anatoliy Zdanovich (USSR)
1991 Mark Kirchner (GER) Alexandr Popov (USSR) Eirik Kvalfoss (NOR)
1993 Andreas Zingerle (ITA) Sergei Tarasov (RUS) Sergei Tchepikov (RUS)
1995 Tomasz Sikora (POL) Jon Åge Tyldum (NOR) Oleg Ryzhenkov (BLR)
1996 Sergei Tarasov (RUS) Vladimir Drachev (RUS) Vadim Sashurin (BLR)
1997 Ricco Groß (GER) Oleg Ryzhenkov (BLR) Ludwig Gredler (AUT)
1999 Sven Fischer (GER) Ricco Groß (GER) Vadim Sashurin (BLR)
2000 Wolfgang Rottmann (AUT) Ludwig Gredler (AUT) Frank Luck (GER)
2001 Paavo Puurunen (FIN) Vadim Sashurin (BLR) Ilmārs Bricis (LAT)
2003 Halvard Hanevold (NOR) Vesa Hietalahti (FIN) Ricco Groß (GER)
2004 Raphaël Poirée (FRA) Tomasz Sikora (POL) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2005 Roman Dostál (CZE) Michael Greis (GER) Ricco Groß (GER)
2007 Raphaël Poirée (FRA) Michael Greis (GER) Michal Šlesingr (CZE)
2008 Emil Hegle Svendsen (NOR) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Maxim Maksimov (RUS)
2009 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Christoph Stephan (GER) Jakov Fak (CRO)
2011 Tarjei Bø (NOR) Maxim Maksimov (RUS) Christoph Sumann (AUT)
2012 Jakov Fak (SLO) Simon Fourcade (FRA) Jaroslav Soukup (CZE)
2013Martin Fourcade (Fransa) (3)Tim Burke (USA) Fredrik Lindström (SWE)
2015Martin Fourcade (Fransa) (3)Emil Hegle Svendsen (NOR) Ondřej Moravec (CZE)
2016Martin Fourcade (Fransa) (3)Dominik Landertinger (AUT)Simon Eder (AUT)
2017Lowell Bailey (USA) Ondřej Moravec (CZE)Martin Fourcade (Fransa) (3)
2019Johannes Thingnes Bø (Norway) Alexandr Loginov (Russia)Quentin Fillon Maillet (France)
2020Antholz-Anterselva, İtalyAlexandr Loginov (Russia)Quentin Fillon Maillet (France)Martin Fourcade (Fransa) (3)
2021Pokljuka, SlovenyaMartin Ponsiluoma (İsveç)Simon Desthieux (Fransa)Émilien Jacquelin (Fransa)
2023Oberhof, Almanya

Takip 12,5 km

SeasonHostWinnerRunner-upThird
1997 Viktor Maigourov (RUS) Sergei Tarasov (RUS) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
1998 Vladimir Drachev (RUS) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Raphaël Poirée (FRA)
1999 Ricco Groß (GER) Frank Luck (GER) Sven Fischer (GER)
2000 Frank Luck (GER) Pavel Rostovtsev (RUS) Raphaël Poirée (FRA)
2001 Pavel Rostovtsev (RUS) Raphaël Poirée (FRA) Sven Fischer (GER)
2003 Ricco Groß (GER) Halvard Hanevold (NOR) Paavo Puurunen (FIN)
2004 Ricco Groß (GER) Raphaël Poirée (FRA) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2005 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Sergei Tchepikov (RUS) Sven Fischer (GER)
2007 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Maxim Tchoudov (RUS) Vincent Defrasne (FRA)
2008 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Maxim Tchoudov (RUS) Alexander Wolf (GER)
2009 Ole Einar Bjørndalen (NOR) (4) Maxim Tchoudov (RUS) Alexander Os (NOR)
2011Martin Fourcade (Fransa) Emil Hegle Svendsen (NOR) Tarjei Bø (NOR)
2012Martin Fourcade (Fransa) Carl Johan Bergman (SWE) Anton Shipulin (RUS)
2013 Emil Hegle Svendsen (NOR)Martin Fourcade (Fransa) Anton Shipulin (RUS)
2015 Erik Lesser (GER) Anton Shipulin (RUS) Tarjei Bø (NOR)
2016Martin Fourcade (Fransa) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Emil Hegle Svendsen (NOR)
2017Martin Fourcade (Fransa)Johannes Thingnes Bø (Norveç) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2019Dmytro Pidruchnyi (Ukraine)Johannes Thingnes Bø (Norveç)Quentin Fillon Maillet (France)
2020Rasen-Antholz, İtalyÉmilien Jacquelin (Fransa)Johannes Thingnes Bø (Norveç)Alexander Loginov (Russia)
2021Pokljuka, SloveniaÉmilien Jacquelin (Fransa)Sebastian Samuelsson (İsveç)Johannes Thingnes Bø (Norveç)

Mass start 15 km

SeneŞehir,ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999 Sven Fischer (GER) Vladimir Drachev (RUS) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2000 Raphaël Poirée (FRA) Pavel Rostovtsev (RUS) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2001 Raphaël Poirée (FRA) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Sven Fischer (GER)
2002 Raphaël Poirée (FRA) Sven Fischer (GER) Frode Andresen (NOR)
2003 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Sven Fischer (GER) Raphaël Poirée (FRA)
2004 Raphaël Poirée (FRA) (4) Lars Berger (NOR) Sergei Konovalov (RUS)
2005 Ole Einar Bjørndalen (NOR) Sven Fischer (GER) Raphaël Poirée (FRA)
2007 Michael Greis (GER) Andreas Birnbacher (GER) Raphaël Poirée (FRA)
2008 Emil Hegle Svendsen (NOR) Ole Einar Bjørndalen (NOR) Maxim Tchoudov (RUS)
2009 Dominik Landertinger (AUT) Christoph Sumann (AUT) Ivan Tcherezov (RUS)
2011 Emil Hegle Svendsen (NOR) Evgeny Ustyugov (RUS) Lukas Hofer (ITA)
2012 Martin Fourcade (FRA) Björn Ferry (SWE) Fredrik Lindström (SWE)
2013 Tarjei Bø (NOR) Anton Shipulin (RUS) Emil Hegle Svendsen (NOR)
2015 Jakov Fak (SVN) Ondřej Moravec (CZE) Tarjei Bø (NOR)
2016 Johannes Thingnes Bø (NOR) Martin Fourcade (FRA) Ole Einar Bjørndalen (NOR)
2017 Simon Schempp (GER) Johannes Thingnes Bø (NOR) Simon Eder (AUT)
2019Dominik Windisch (Italy)Antonin Guigonnat (France)Julian Eberhard (Austria)
2020Antholz-Anterselva Johannes Thingnes Bø (NOR)Quentin Fillon Maillet (Fransa)Émilien Jacquelin (France)
2021PokljukaSturla Holm Lægreid (Norveç)Johannes Dale (Norveç)Quentin Fillon Maillet (Fransa)
2023Oberhof

Bayrak 4 × 7.5 km

SeneŞehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966 Norway Poland Sweden
Jon IstadJózef Sobczak-GąsienicaOlle Petrusson
Ragnar TveitenStanisław SzczepaniakTore Eriksson
Ivar NordkildStanisław ŁukaszczykHolmfrid Olsson
Olav JordetJózef RubiśSture Ohlin
1967 Norway Soviet Union Sweden
Jon IstadAlexander TikhonovOlle Petrusson
Ragnar TveitenViktor MamatovTore Eriksson
Ola WærhaugRinnat SafinHolmfrid Olsson
Olav JordetNikolay PuzanovSture Ohlin
1969 Soviet Union Norway Finland
Alexander TikhonovJon IstadKalevi Vähäkylä
Viktor MamatovRagnar TveitenMauri Röppänen
Rinnat SafinMagnar SolbergMauno Peltonen
Vladimir GundartsevEsten GjeltenEsko Marttinen
1970 Soviet Union Norway East Germany
Alexander TikhonovTor SvendsbergetHans-Günther Jahn
Viktor MamatovRagnar TveitenHansjörg Knauthe
Rinnat SafinMagnar SolbergDieter Speer
Alexander UshakovEsten GjeltenHorst Koschka
1971 Soviet Union Norway Poland
Alexander TikhonovTor SvendsbergetJózef Roczak
Viktor MamatovRagnar TveitenAndrzej Rapacz
Rinnat SafinMagnar SolbergAleksander Klima
Nazim MukhitovIvar NordkildJózef Stopka
1973 Soviet Union Norway East Germany
Alexander TikhonovTor SvendsbergetDieter Speer
Rinnat SafinEsten GjeltenManfred Geyer
Juri KolmakovRagnar TveitenHerbert Wiegand
Gennady KovalyevKjell HovdaGünther Bartnick
1974 Soviet Union Finland Norway
Alexander TikhonovSimo HalonenKjell Hovda
Alexander UshakovCarl-Henrik FlöjtKåre Hovda
Nikolay KruglovJuhani SuutarinenTerje Hanssen
Juri KolmakovHeikki IkolaTor Svendsberget
1975 Finland Soviet Union Poland
Carl-Henrik FlöjtAlexander TikhonovJan Szpunar
Simo HalonenAleksandr ElizarovAndrzej Rapacz
Juhani SuutarinenAlexander UshakovLudwig Zięba
Heikki IkolaNikolay KruglovWojciech Truchan
1977 Soviet Union Finland East Germany
Alexander Tikhonov (6)Erkki AntilaManfred Beer
Aleksandr ElizarovRaimo SeppänenKlaus Siebert
Alexander UshakovSimo HalonenFrank Ullrich
Nikolay KruglovHeikki IkolaManfred Geyer
1978 East Germany Norway West Germany
Manfred BeerOdd LirhusGerhard Winkler
Frank UllrichSigleif JohansenAndreas Schweiger
Klaus SiebertRoar NilsenHansi Estner
Eberhard RöschTor SvendsbergetHeinrich Mehringer
1979 East Germany Finland Soviet Union
Manfred BeerSimo HalonenVladimir Alikin
Klaus SiebertHeikki IkolaVladimir Barnashov
Frank UllrichErkki AntilaNikolay Kruglov
Eberhard RöschRaimo SeppänenAlexander Tikhonov
1981 East Germany West Germany Soviet Union
Mathias JungPeter AngererVladimir Alikin
Matthias JacobPeter SchweigerAnatoly Alyabyev
Frank UllrichFritz FischerVladimir Barnashov
Eberhard RöschFranz BernreiterVladimir Gavrikov
1982 East Germany Norway Soviet Union
Frank UllrichEirik KvalfossVladimir Alikin
Mathias JungKjell SøbakAnatoly Alyabyev
Matthias JacobOdd LirhusVladimir Barnashov
Bernd HelmichRolf StorsveenViktor Semyonov
1983 Soviet Union East Germany Norway
Algimantas ŠalnaFrank UllrichKjell Søbak
Juri KashkarovMathias JungEirik Kvalfoss
Petr MiloradovMatthias JacobOdd Lirhus
Sergei BulyginFrank-Peter RoetschØivind Nerhagen
1985 Soviet Union East Germany West Germany
Juri KashkarovFrank-Peter RoetschPeter Angerer
Algimantas ŠalnaMatthias JacobWalter Pichler
Sergei BulyginRalf GöthelFritz Fischer
Andrei SenkovAndré SehmischHerbert Fritzenwenger
1986 Soviet Union East Germany Italy
Juri KashkarovJürgen WirthWerner Kiem
Dmitry VasilyevFrank-Peter RoetschGottlieb Taschler
Valeriy MedvedtsevMatthias JacobJohann Passler
Sergei BulyginAndré SehmischAndreas Zingerle
1987 East Germany Soviet Union West Germany
Frank-Peter RoetschDmitry VasilyevErnst Reiter
Matthias JacobJuri KashkarovHerbert Fritzenwenger
André SehmischAlexandr PopovPeter Angerer
Jürgen WirthValeriy MedvedtsevFritz Fischer
1989 East Germany Soviet Union Norway
Frank LuckJuri KashkarovGeir Einang
André SehmischSergei TchepikovSylfest Glimsdal
Birk AndersAlexandr PopovGisle Fenne
Frank-Peter RoetschSergei BulyginEirik Kvalfoss
1990 Italy France East Germany
Pieralberto CarraraChristian DumontFrank Luck
Wilfried PallhuberXavier BlondAndré Sehmisch
Johann PasslerHervé FlandinMark Kirchner
Andreas ZingerleThierry GerbierBirk Anders
1991 Germany Soviet Union Norway
Ricco GroßJuri KashkarovGeir Einang
Frank LuckAlexandr PopovEirik Kvalfoss
Mark KirchnerSergei TarasovJon Åge Tyldum
Fritz FischerSergei TchepikovGisle Fenne
1993 Italy Russia Germany
Wilfried PallhuberValeriy MedvedtsevSven Fischer
Johann PasslerValeri KiriyenkoFrank Luck
Pieralberto CarraraSergei TarasovMark Kirchner
Andreas ZingerleSergei TchepikovJens Steinigen
1995 Germany France Belarus
Ricco GroßLionel LaurentIgor Khokhriakov
Mark KirchnerPatrice Bailly-SalinsAlexandr Popov
Frank LuckThierry DusserreOleg Ryzhenkov
Sven FischerHervé FlandinVadim Sashurin
1996 Russia Germany Belarus
Viktor MaigourovRicco GroßAlexei Aidarov
Vladimir DrachevPeter SendelOleg Ryzhenkov
Sergei TarasovFrank LuckVadim Sashurin
Alexei KobelevSven FischerAlexandr Popov
1997 Germany Norway Italy
Ricco GroßEgil GjellandRené Cattarinussi
Peter SendelJon Åge TyldumWilfried Pallhuber
Sven FischerDag BjørndalenPatrick Favre
Frank LuckOle Einar BjørndalenPieralberto Carrara
1999 Belarus Russia Norway
Alexei AidarovViktor MaigourovHalvard Hanevold
Petr IvashkoVladimir DrachevDag Bjørndalen
Vadim SashurinSergei RozhkovFrode Andresen
Oleg RyzhenkovPavel RostovtsevOle Einar Bjørndalen
2000 Russia Norway Germany
Viktor MaigourovEgil GjellandFrank Luck
Sergei RozhkovFrode AndresenPeter Sendel
Vladimir DrachevHalvard HanevoldSven Fischer
Pavel RostovtsevOle Einar BjørndalenRicco Groß
2001 France Belarus Norway
Gilles MarguetAlexei AidarovEgil Gjelland
Vincent DefrasneAlexander SymanFrode Andresen
Julien RobertOleg RyzhenkovHalvard Hanevold
Raphaël PoiréeVadim SashurinOle Einar Bjørndalen
2003 Germany Russia Belarus
Peter SendelViktor MaigourovAlexei Aidarov
Sven FischerPavel RostovtsevVladimir Drachev
Ricco GroßSergei RozhkovRustam Valliulin
Frank LuckSergei TchepikovOleg Ryzhenkov
2004 Germany Norway France
Frank Luck (6)Halvard HanevoldFerreol Cannard
Ricco GroßLars BergerVincent Defrasne
Sven FischerEgil GjellandJulien Robert
Michael GreisOle Einar BjørndalenRaphaël Poirée
2005 Norway Russia Austria
Halvard HanevoldSergei RozhkovDaniel Mesotitsch
Stian EckhoffNikolay Kruglov, Jr.Friedrich Pinter
Egil GjellandPavel RostovtsevWolfgang Rottmann
Ole Einar BjørndalenSergei TchepikovChristoph Sumann
2007 Russia Norway Germany
Ivan TcherezovHalvard HanevoldRicco Groß
Maxim TchoudovLars BergerMichael Rösch
Dmitri YaroshenkoFrode AndresenSven Fischer
Nikolay Kruglov, Jr.Ole Einar BjørndalenMichael Greis
2008 Russia Norway Germany
Ivan TcherezovEmil Hegle SvendsenMichael Rösch
Nikolay Kruglov, Jr.Rune BrattsveenAlexander Wolf
Dmitri YaroshenkoHalvard HanevoldAndreas Birnbacher
Maxim TchoudovOle Einar BjørndalenMichael Greis
2009 Norway Austria Germany
Emil Hegle SvendsenDaniel MesotitschMichael Rösch
Lars BergerSimon EderChristoph Stephan
Halvard HanevoldDominik LandertingerArnd Peiffer
Ole Einar BjørndalenChristoph SumannMichael Greis
2011 Norway Russia Ukraine
Ole Einar BjørndalenAnton ShipulinOlexander Bilanenko
Alexander OsEvgeny UstyugovAndriy Deryzemlya
Emil Hegle SvendsenMaxim MaksimovSerhiy Semenov
Tarjei BøIvan TcherezovSerguei Sednev
2012 Norway France Germany
Ole Einar BjørndalenJean-Guillaume BéatrixSimon Schempp
Rune BrattsveenSimon FourcadeAndreas Birnbacher
Tarjei BøAlexis BœufMichael Greis
Emil Hegle SvendsenMartin FourcadeArnd Peiffer
2013 Norway France Germany
Ole Einar BjørndalenSimon FourcadeSimon Schempp
Henrik L'Abée-LundJean-Guillaume BéatrixAndreas Birnbacher
Tarjei BøAlexis BœufArnd Peiffer
Emil Hegle SvendsenMartin FourcadeErik Lesser
2015 Germany Norway France
Erik LesserOle Einar Bjørndalen (6)Simon Fourcade
Daniel BöhmTarjei BøJean-Guillaume Béatrix
Arnd PeifferJohannes Thingnes BøQuentin Fillon Maillet
Simon SchemppEmil Hegle SvendsenMartin Fourcade
2016 Norway Germany Canada
Ole Einar Bjørndalen (6)Erik LesserChristian Gow
Tarjei BøBenedikt DollNathan Smith
Johannes Thingnes BøArnd PeifferScott Gow
Emil Hegle SvendsenSimon SchemppBrendan Green
2017 Russia France Austria
Alexey VolkovJean-Guillaume BéatrixDaniel Mesotitsch
Maxim TsvetkovQuentin Fillon MailletJulian Eberhard
Anton BabikovSimon DesthieuxSimon Eder
Anton ShipulinMartin FourcadeDominik Landertinger
2019Norveç
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Almanya
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Rusya
Matvey Eliseev
Nikita Porshnev
Dmitry Malyshko
Alexandr Loginov
2020Antholz-AnterselvaFransa
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Norveç
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Almanya
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
2021PokljukaNorveç
Sturla Holm Lægreid, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Vetle Sjåstad Christiansen
İsveç
Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson
Rusya
Said Karimulla Khalili, Matvey Eliseev, Alexander Loginov, Eduard Latypov
2023Oberhof

Takım Zamana Karşı (Yapılmıyor)

YearGoldSilverBronze
1958 Sweden Soviet Union Norway
Adolf WiklundViktor ButakovArvid Nyberg
Olle GunneriussonValentin PshenitsynAsbjørn Bakken 
Sture OhlinDmitri SokolovKnut Wold
Sven NilssonAlexander GubinRolf Gråtrud
1959 Soviet Union Sweden Norway
Vladimir MelaninSven AggeKnut Wold
Dmitri SokolovAdolf WiklundHenry Hermansen
Valentin PshenitsynSture OhlinIvar Skogsrud
1961 Finland Soviet Union Sweden
Kalevi HuuskonenAleksandr PrivalovKlas Lestander
Paavo RepoValentin PshenitsynTage Lundin
Antti TyrväinenDmitri SokolovStig Andersson
1962 Soviet Union Finland Norway
Vladimir MelaninAntti TyrväinenJon Istad
Valentin PshenitsynHannu PostiOlav Jordet
Nikolay PuzanovKalevi HuuskonenHenry Hermansen
1963 Soviet Union Finland Norway
Vladimir Melanin (3)Antti TyrväinenJon Istad
Nikolay MezharyakovHannu PostiOlav Jordet
Valentin Pshenitsyn (3)Veikko HakulinenEgil Nygård
1965 Norway Soviet Union Poland
Olav JordetNikolay PuzanovStanisław Szczepaniak
Ola WærhaugVladimir MelaninJózef Rubiś
Ivar NordkildVassiliy MakarovJózef Sobczak-Gąsienica

Takım (Yapılmıyor)

SeasonWinnerRunner-upThird
1989 Soviet Union West Germany East Germany
Juri KashkarovFranz WudyAndreas Heymann
Sergei BulyginHerbert FritzenwengerAndré Sehmisch
Alexandr PopovGeorg FischerRaik Dittrich
Sergei TchepikovFritz FischerSteffen Hoos
1990 East Germany Czechoslovakia France
Raik DittrichTomáš KosChristian Dumont
Mark KirchnerIvan MasaříkStéphane Bouthiaux
Birk AndersJiří HolubecHervé Flandin
Frank LuckJan MatoušThierry Gerbier
1991 Italy Norway Soviet Union
Hubert LeitgebSverre IstadAnatoliy Zdanovich
Gottlieb TaschlerJon Åge TyldumSergei Tarasov
Simon DemetzIvar Michal UlekleivSergei Tchepikov
Wilfried PallhuberFrode LøbergValeriy Medvedtsev
1992 CIS Norway Estonia
Eugeni RedkineFrode LøbergAivo Udras
Alexander TropnikovJon Åge TyldumHillar Zahkna
Anatoly ZhdanovichSylfest GlimsdalUrmas Kaldvee
Alexandr PopovGisle FenneKalju Ojaste
1993 Germany Russia France
Fritz FischerAleksei KobelevGilles Marguet
Frank LuckValeri KiriyenkoThierry Dusserre
Steffen HoosSergei LoschkinXavier Blond
Sven FischerSergei TchepikovLionel Laurent
1994 Italy Russia Germany
Pieralberto CarraraVladimir DrachevJens Steinigen
Hubert LeitgebAlexei KobelevMarco Morgenstern
Andreas ZingerleValeri KiriyenkoPeter Sendel
Wilfried PallhuberSergei TarasovSteffen Hoos
1995 Norway Czech Republic France
Frode AndresenPetr GarabíkThierry Dusserre
Dag BjørndalenRoman DostálFranck Perrot
Halvard HanevoldJiří HolubecLionel Laurent
Jon Åge TyldumIvan MasaříkStéphane Bouthiaux
1996 Belarus Russia Italy
Petr IvashkoVladimir DrachevRené Cattarinussi
Oleg RyzhenkovPavel MouslimovHubert Leitgeb
Alexandr PopovViktor MaigourovPieralberto Carrara
Vadim SashurinSergei RozhkovPatrick Favre
1997 Belarus Germany Poland
Oleg RyzhenkovCarsten HeymannWiesław Ziemianin
Petr IvashkoMark KirchnerJan Ziemianin
Alexandr Popov (4)Frank LuckWojciech Kozub
Vadim SashurinPeter SendelTomasz Sikora
1998 Norway Germany Russia
Egil GjellandRicco GroßVladimir Drachev
Halvard HanevoldCarsten HeymannAlexei Kobelev
Sylfest GlimsdalSven FischerSergei Rozhkov
Ole Einar BjørndalenFrank LuckViktor Maigourov

Kadın Yarışları

Bireysel (15 km)

SeasonHostWinnerRunner-upThird
1984 Venera Chernyshova (USSR) Liudmila Zabolotnaya (USSR) Tatiana Brylina (USSR)
1985 Kaija Parve (USSR) Sanna Grønlid (NOR) Eva Korpela (SWE)
1986 Eva Korpela (SWE) Siv Bråten (NOR) Sanna Grønlid (NOR)
1987 Sanna Grønlid (NOR) Kaija Parve (USSR) Tuija Vuoksiala (FIN)
1988 Anne Elvebakk (NOR) Elin Kristiansen (NOR) Venera Chernyshova (USSR)
1989 Petra Schaaf (FRG) Anne Elvebakk (NOR) Svetlana Davidova (USSR)
1990 Svetlana Davidova (USSR) Elena Golovina (USSR) Petra Schaaf (FRG)
1991 Petra Schaaf (GER) Grete Ingeborg Nykkelmo (NOR) Iva Schkodreva (BUL)
1993 Petra Schaaf (GER) (3) Myriam Bédard (CAN) Svetlana Paramygina (BLR)
1995 Corinne Niogret (FRA) Uschi Disl (GER) Ekaterina Dafovska (BUL)
1996 Emmanuelle Claret (FRA) Olga Melnik (RUS) Olena Petrova (UKR)
1997 Magdalena Forsberg (SWE) Olena Zubrilova (UKR) Ekaterina Dafovska (BUL)
1999 Olena Zubrilova (UKR) Corinne Niogret (FRA) Albina Akhatova (RUS)
2000 Corinne Niogret (FRA) Shumei Yu (CHN) Magdalena Forsberg (SWE)
2001 Magdalena Forsberg (SWE) Liv Grete Poirée (NOR) Olena Zubrilova (UKR)
2003 Kateřina Holubcová (CZE) Olena Zubrilova (BLR) Gunn Margit Andreassen (NOR)
2004 Olga Pyleva (RUS) Albina Akhatova (RUS) Olena Petrova (UKR)
2005 Andrea Henkel (GER) Ribo Sun (CHN) Linda Tjørhom (NOR)
2007 Linda Grubben (NOR) Florence Baverel-Robert (FRA) Martina Glagow (GER)
2008 Ekaterina Iourieva (RUS) Martina Glagow (GER) Oksana Khvostenko (UKR)
2009 Kati Wilhelm (GER) Teja Gregorin (SLO) Tora Berger (NOR)
2011 Helena Ekholm (SWE) Tina Bachmann (GER) Vita Semerenko (UKR)
2012 Tora Berger (NOR) Marie-Laure Brunet (FRA) Helena Ekholm (SWE)
2013 Tora Berger (NOR) Andrea Henkel (GER) Valentyna Semerenko (UKR)
2015 Ekaterina Yurlova (RUS) Gabriela Soukalová (CZE) Kaisa Mäkäräinen (FIN)
2016 Marie Dorin Habert (FRA) Anaïs Bescond (FRA) Laura Dahlmeier (GER)
2017 Laura Dahlmeier (GER) Gabriela Koukalová (CZE) Alexia Runggaldier (ITA)
2019 Hanna Öberg (Sweden) Lisa Vittozzi (İtaly) Justine Braisaz (France)
2020Rasen-Antholz, İtalyDorothea Wierer (Italy)Vanessa Hinz (Germany)Marte Olsbu Røiseland (Norway)
2021Pokljuka, Slovenia

Sprint (7.5 km)

SeneŞehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1984 Venera Chernyshova (USSR) Sanna Grønlid (NOR) Andrea Grossegger (AUT)
1985 Sanna Grønlid (NOR) Kaija Parve (USSR) Venera Chernyshova (USSR)
1986 Kaija Parve (USSR) Nadiya Billova (USSR) Eva Korpela (SWE)
1987 Elena Golovina (USSR) Venera Chernyshova (USSR) Anne Elvebakk (NOR)
1988 Petra Schaaf (FRG) Eva Korpela (SWE) Anne Elvebakk (NOR)
1989 Anne Elvebakk (NOR) Zvetana Krasteva (BUL) Natalia Prikazchikova (USSR)
1990 Anne Elvebakk (NOR) Svetlana Davidova (USSR) Elin Kristiansen (NOR)
1991 Grete Ingeborg Nykkelmo (NOR) Svetlana Davidova (USSR) Elena Golovina (USSR)
1993 Myriam Bédard (CAN) Nadezhda Talanova (RUS) Yelena Belova (RUS)
1995 Anne Briand (FRA) Uschi Disl (GER) Corinne Niogret (FRA)
1996 Olga Romasko (RUS) Ann-Elen Skjelbreid (NOR) Magdalena Wallin (SWE)
1997 Olga Romasko (RUS) Olena Zubrilova (UKR) Magdalena Forsberg (SWE)
1999 Martina Zellner (GER) Magdalena Forsberg (SWE) Olena Zubrilova (UKR)
2000 Liv Grete Skjelbreid (NOR) Katrin Apel (GER) Martina Zellner (GER)
2001 Kati Wilhelm (GER) Uschi Disl (GER) Liv Grete Poirée (NOR)
2003 Sylvie Becaert (FRA) Olena Petrova (UKR) Kateřina Holubcová (CZE)
2004 Liv Grete Poirée (NOR) Anna Bogaliy (RUS) Ekaterina Ivanova (BLR)
 Martina Glagow (GER)
2005 Uschi Disl (GER) Olga Zaitseva (RUS) Olena Zubrilova (BLR)
2007 Magdalena Neuner (GER) Anna Carin Olofsson (SWE) Natalia Guseva (RUS)
2008 Andrea Henkel (GER) Albina Akhatova (RUS) Oksana Khvostenko (UKR)
2009 Kati Wilhelm (GER) Simone Hauswald (GER) Olga Zaitseva (RUS)
2011 Magdalena Neuner (GER) Kaisa Mäkäräinen (FIN) Anastasiya Kuzmina (SVK)
2012 Magdalena Neuner (GER) (3) Darya Domracheva (BLR) Vita Semerenko (UKR)
2013 Olena Pidhrushna (UKR) Tora Berger (NOR) Vita Semerenko (UKR)
2015 Marie Dorin Habert (FRA) Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL) Valj Semerenko (UKR)
2016 Tiril Eckhoff (NOR) Marie Dorin Habert (FRA) Laura Dahlmeier (GER)
2017 Gabriela Koukalová (CZE) Laura Dahlmeier (GER) Anaïs Chevalier (FRA)
2019 Anastasiya Kuzmina
(Slovakia)
Ingrid Landmark Tandrevold (Norway) Laura Dahlmeier (GER)
2020Antholz-AnterselvaMarte Olsbu Røiseland (Norway)Susan Dunklee (United States)Lucie Charvátová (Czech Republic)
2021PokljukaTiril Eckhoff (Norveç)Anais Chevalier-Bouchet (Fransa)Hanna Sola (Belarus)
2023Oberhof
2025

Takip (10 km)

SeasonHostWinnerRunner-upThird
1997 Magdalena Forsberg (SWE) Olena Zubrilova (UKR) Olga Romasko (RUS)
1998 Magdalena Forsberg (SWE) Corinne Niogret (FRA) Martina Zellner (GER)
1999 Olena Zubrilova (UKR) Martina Schwarzbacherova (SVK) Martina Zellner (GER)
2000 Magdalena Forsberg (SWE) (3) Uschi Disl (GER) Florence Baverel-Robert (FRA)
2001 Liv Grete Poirée (NOR) Corinne Niogret (FRA) Magdalena Forsberg (SWE)
2003 Sandrine Bailly (FRA),- Svetlana Ishmouratova (RUS)
 Martina Glagow (GER)
2004 Liv Grete Poirée (NOR) Martina Glagow (GER) Anna Bogaliy (RUS)
2005 Uschi Disl (GER) Xianying Liu (CHN) Olga Zaitseva (RUS)
2007 Magdalena Neuner (GER) Linda Grubben (NOR) Anna Carin Olofsson (SWE)
2008 Andrea Henkel (GER) Ekaterina Iourieva (RUS) Albina Akhatova (RUS)
2009 Helena Ekholm (SWE) Kati Wilhelm (GER) Olga Zaitseva (RUS)
2011 Kaisa Mäkäräinen (FIN) Magdalena Neuner (GER) Helena Ekholm (SWE)
2012 Darya Domracheva (BLR) Magdalena Neuner (GER) Olga Vilukhina (RUS)
2013 Tora Berger (NOR) Krystyna Pałka (POL) Olena Pidhrushna (UKR)
2015 Marie Dorin Habert (FRA)Laura Dahlmeier (Almanya) Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL)
2016Laura Dahlmeier (Almanya) Dorothea Wierer (ITA) Marie Dorin Habert (FRA)
2017Laura Dahlmeier (Almanya)Darya Domracheva (BLR)Gabriela Koukalová (CZE)
2019Denise Herrmann (Almanya)Tiril Eckhoff (Norveç)Laura Dahlmeier
(Almanya)
2020Rasen-Antholz, İtalyDorothea Wierer
(Italya)
Denise Herrmann (Almanya)Marte Olsbu Røiseland (Norway)
2021Pokljuka, SloveniaTiril Eckhoff (Norveç)Lisa Theresa Hauser (Avusturya)Anais Chevalier-Bouchet (Fransa)

Toplu Çıkış (12.5 km)

SeneŞehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1999 Olena Zubrilova (UKR) Olena Petrova (UKR) Magdalena Forsberg (SWE)
2000 Liv Grete Skjelbreid (NOR) Galina Koukleva (RUS) Corinne Niogret (FRA)
2001 Magdalena Forsberg (SWE) Martina Glagow (GER) Liv Grete Poirée (NOR)
2002 Olena Zubrilova (UKR) (2) Olga Pyleva (RUS) Olga Nazarova (BLR)
2003 Albina Akhatova (RUS) Svetlana Ishmouratova (RUS) Sandrine Bailly (FRA)
2004 Liv Grete Poirée (NOR) (2) Katrin Apel (GER) Sandrine Bailly (FRA)
2005 Gro M. Istad Kristiansen (NOR) Anna Carin Olofsson (SWE) Olga Pyleva (RUS)
2007 Andrea Henkel (GER) Martina Glagow (GER) Kati Wilhelm (GER)
2008 Magdalena Neuner (GER) Tora Berger (NOR) Ekaterina Iourieva (RUS)
2009 Olga Zaitseva (RUS) Anastasiya Kuzmina (SVK) Helena Jonsson (SWE)
2011 Magdalena Neuner (GER) (2) Darya Domracheva (BLR) Tora Berger (NOR)
2012 Tora Berger (NOR) Marie-Laure Brunet (FRA) Kaisa Mäkäräinen (FIN)
2013 Darya Domracheva (BLR) Tora Berger (NOR) Monika Hojnisz (POL)
2015 Valj Semerenko (UKR) Franziska Preuß (GER) Karin Oberhofer (ITA)
2016 Marie Dorin Habert (FRA) Laura Dahlmeier (GER) Kaisa Mäkäräinen (FIN)
2017 Laura Dahlmeier (GER) Susan Dunklee (USA) Kaisa Mäkäräinen (FIN)
2019Dorothea Wierer (Italy)Ekaterina Yurlova-Percht (Russia)Denise Herrmann (Germany)
2020Antholz-AnterselvaMarte Olsbu Røiseland (Norway)Dorothea Wierer (Italy)Hanna Öberg (Sweden)
2021PokljukaLisa Theresa Hauser (Avusturya)Ingrid Landmark Tandrevold (Norveç)Tiril Eckhoff (Norveç)
2023Oberhof

Bayrak (4 × 6 km)

SeneŞehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1984 Soviet Union Norway United States
Venera ChernyshovaSanna GrønlidHolly Beatie
Liudmila ZabolotnayaGry ØstvikJulie Newman
Kaija ParveSiv BråtenKari Swenson
1985 Soviet Union Norway Finland
Venera ChernyshovaSanna GrønlidPirjo Mattila
Elena GolovinaGry ØstvikTuija Vuoksiala
Kaija ParveSiv BråtenTeija Nieminen
1986 Soviet Union Sweden Norway
Kaija ParveEva KorpelaSanna Grønlid
Nadejda BelovaInger BjörkbomSiv Bråten
Venera ChernyshovaSabine KarlssonAnne Elvebakk
1987 Soviet Union Sweden Norway
Elena GolovinaInger BjörkbomAnne Elvebakk
Venera ChernyshovaMia StadigSanna Grønlid
Kaija ParveEva KorpelaSiv Bråten Lunde
1988 Soviet Union Norway Sweden
Venera ChernyshovaElin KristiansenEva Korpela
Elena GolovinaAnne ElvebakkInger Björkbom
Kaija ParveMona BollerudSabine Karlsson
1989 Soviet Union Bulgaria Czechoslovakia
Natalia PrikazchikovaZvetana KrastevaEva Burešová
Svetlana DavidovaMaria ManolovaRenata Novotná
Elena GolovinaNadezhda AleksievaJiřina Adamičková
1990 Soviet Union Norway Finland
Elena BatsevichGrete Ingeborg NykkelmoTuija Vuoksiala
Elena GolovinaAnne ElvebakkSeija Hyytiäinen
Svetlana DavidovaElin KristiansenPirjo Mattila
1991 Soviet Union Norway Germany
Yelena BelovaGrete Ingeborg NykkelmoUschi Disl
Elena Golovina (6)Anne ElvebakkKerstin Moring
Svetlana DavidovaElin KristiansenAntje Misersky
1993 Czech Republic France Russia
Jana KulhaváCorinne NiogretSvetlana Paniutina
Jiřina AdamičkováVéronique ClaudelNadejda Talanova
Iveta KnížkováDelphyne HeymannOlga Simushina
Eva HákováAnne BriandYelena Belova
1995 Germany France Norway
Uschi DislCorinne NiogretAnn-Elen Skjelbreid
Antje HarveyVéronique ClaudelHildegunn Fossen
Simone Greiner-Petter-MemmFlorence BaverelAnnette Sikveland
Petra SchaafAnne BriandGunn Margit Andreassen
1996 Germany France Ukraine
Uschi DislCorinne NiogretTetyana Vodopyanova
Simone Greiner-Petter-MemmFlorence BaverelValentina Tserbe-Nessina
Katrin ApelEmmanuelle ClaretOlena Petrova
Petra BehleAnne BriandOlena Zubrilova
1997 Germany Norway Russia
Uschi DislAnn-Elen SkjelbreidOlga Melnik
Simone Greiner-Petter-MemmAnnette SikvelandGalina Koukleva
Katrin ApelLiv Grete SkjelbreidNadejda Talanova
Petra BehleGunn Margit AndreassenOlga Romasko
1999 Germany Russia France
Uschi DislNadezhda TalanovaDelphyne Heymann-Burlet
Simone Greiner-Petter-MemmGalina KouklevaFlorence Baverel
Katrin ApelOlga RomaskoChristelle Gros
Martina ZellnerAlbina AkhatovaCorinne Niogret
2000 Russia Germany Ukraine
Olga PylevaUschi DislOlena Zubrilova
Svetlana ChernousovaKatrin ApelOlena Petrova
Galina KouklevaAndrea HenkelNina Lemesh
Albina AkhatovaMartina ZellnerTetyana Vodopyanova
2001 Russia Germany Ukraine
Olga PylevaUschi DislOlena Zubrilova
Anna BogaliyKatrin ApelOlena Petrova
Galina KouklevaAndrea HenkelNina Lemesh
Svetlana IshmouratovaKati WilhelmTetyana Vodopyanova
2003 Russia Ukraine Germany
Albina AkhatovaOksana KhvostenkoSimone Denkinger
Svetlana IshmouratovaIryna MerkushinaUschi Disl
Galina KouklevaOksana YakovlevaKati Wilhelm
Svetlana ChernousovaOlena PetrovaMartina Glagow
2004 Norway Russia Germany
Linda TjørhomOlga PylevaMartina Glagow
Gro Marit Istad KristiansenSvetlana IshmouratovaKatrin Apel
Gunn Margit AndreassenAnna BogaliySimone Denkinger
Liv Grete PoiréeAlbina AkhatovaKati Wilhelm
2005 Russia Germany Belarus
Olga PylevaUschi DislEkaterina Ivanova
Svetlana IshmouratovaKatrin ApelOlga Nazarova
Anna Bogaliy-TitovetsAndrea HenkelLiudmilla Ananko
Olga ZaitsevaKati WilhelmOlena Zubrilova
2007 Germany France Norway
Martina GlagowFlorence Baverel-RobertTora Berger
Andrea HenkelDelphyne PerettoAnn Kristin Flatland
Magdalena NeunerSylvie BecaertJori Mørkve
Kati WilhelmSandrine BaillyLinda Grubben
2008 Germany Ukraine France
Martina GlagowOksana YakovlevaDelphine Peretto
Andrea HenkelVita SemerenkoMarie-Laure Brunet
Magdalena NeunerValj SemerenkoSylvie Becaert
Kati WilhelmOksana KhvostenkoSandrine Bailly
2009 Russia Germany France
Svetlana SleptsovaMartina BeckMarie-Laure Brunet
Anna BoulyginaMagdalena NeunerSylvie Becaert
Olga MedvedtsevaAndrea HenkelMarie Dorin
Olga ZaitsevaKati WilhelmSandrine Bailly
2011 Germany France Belarus
Andrea HenkelAnais BescondNadezhda Skardino
Miriam GössnerMarie-Laure BrunetDarya Domracheva
Tina BachmannSophie BoilleyNadzeya Pisareva
Magdalena NeunerMarie DorinLiudmila Kalinchik
2012 Germany France Norway
Tina BachmannMarie-Laure BrunetFanny Welle-Strand Horn
Magdalena NeunerSophie BoilleyElise Ringen
Miriam GössnerAnaïs BescondSynnøve Solemdal
Andrea HenkelMarie DorinTora Berger
2013 Norway Ukraine Italy
Hilde FenneYuliia DzhimaDorothea Wierer
Ann Kristin Aafedt FlatlandVita SemerenkoNicole Gontier
Synnøve SolemdalValj SemerenkoMichela Ponza
Tora BergerOlena PidhrushnaKarin Oberhofer
2015 Germany France Italy
Franziska HildebrandAnaïs BescondLisa Vittozzi
Franziska PreußEnora LatuillièreKarin Oberhofer
Vanessa HinzJustine BraisazNicole Gontier
Laura DahlmeierMarie Dorin HabertDorothea Wierer
2016 Norway France Germany
Synnøve SolemdalJustine BraisazFranziska Preuß
Fanny Horn BirkelandAnaïs BescondFranziska Hildebrand
Tiril EckhoffAnaïs ChevalierMaren Hammerschmidt
Marte OlsbuMarie Dorin HabertLaura Dahlmeier
2017 Germany Ukraine France
Vanessa HinzIryna VarvynetsAnaïs Chevalier
Maren HammerschmidtYuliia DzhimaCélia Aymonier
Franziska HildebrandAnastasiya MerkushynaJustine Braisaz
Laura DahlmeierOlena PidhrushnaMarie Dorin Habert
2019Norveç
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
İsveç
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
Ukrayna
Anastasiya Merkushyna
Vita Semerenko
Yuliia Dzhima
Valentyna Semerenko
2020Antholz-AnterselvaNorveç
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Almanya
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
Ukrayna
Anastasiya Merkushyna
Yuliia Dzhima
Vita Semerenko
Olena Pidhrushna
2021PokljukaNorveç
Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Ida Lien, Marte Olsbu Røiseland
Almanya
Vanessa Hinz, Janina Hettich, Denise Herrmann, Franziska Preuß
Ukrayna
Anastasiya Merkushyna, Yuliia Dzhima, Darya Blashko, Olena Pidhrushna
2023Oberhof

Takım

SeasonWinnerRunner-upThird
1989 Soviet Union Norway West Germany
Natalia PrikazchikovaSynnøve ThoresenInga Kesper
Svetlana DavidovaElin KristiansenDaniela Hörburger
Luisa ZherepenovaAnne ElvebakkDorina Pieper
Elena GolovinaMona BollerudPetra Schaaf
1990 Soviet Union West Germany Bulgaria
Elena BatsevichIrene SchrollNadezda Aleksieva
Elena GolovinaDaniela HörburgerIva Schkodreva
Svetlana ParamyginaInga KesperMaria Manolova
Svetlana DavidovaPetra SchaafZvetana Krasteva
1991 Soviet Union Bulgaria Norway
Yelena BelovaMaria ManolovaSynnøve Thoresen
Elena Golovina (3)Silvana BlogoevaSigne Trosten
Svetlana ParamyginaNadezda AleksievaHildegunn Fossen
Svetlana Davidova (3)Iva SchkodrevaUnni Kristiansen
1992 Germany CIS Czechoslovakia
Petra BauerElena BelovaGabriela Suvová
Uschi DislInna SheshkilEva Háková
Inga KesperAnfisa ReztsovaJana Kulhavá
Petra SchaafSvetlana PetcherskaiaJiřina Adamičkova
1993 France Belarus Poland
Nathalie BeausireNatalia PermiakovaZofia Kiełpińska
Delphyne HeymannNatalia SulzhevaKrystyna Liberda
Anne BriandNatalia RyzhenkovaAnna Stera
Corinne NiogretSvetlana ParamyginaHelena Mikołajczyk
1994 Belarus Norway France
Natalia PermiakovaAnn Elen SkjelbreidEmmanuelle Claret
Natalia RyzhenkovaÅse IdlandNathalie Beausire
Irina KokouevaAnnette SikvelandCorinne Niogret
Svetlana Paramygina (3)Hildegunn FossenVéronique Claudel
1995 Norway Germany France
Elin KristiansenKathy SchwaabEmmanuelle Claret
Annette SikvelandSimone Greiner-Petter-MemmVéronique Claudel
Gunn Margit AndreassenUschi DislAnne Briand
Ann Elen SkjelbreidPetra BehleCorinne Niogret
1996 Germany Ukraine France
Katrin ApelNina LemeshEmmanuelle Claret
Simone Greiner-Petter-MemmOlena PetrovaAnne Briand
Petra BehleTetyana VodopyanovaFlorence Baverel
Uschi DislOlena ZubrilovaCorinne Niogret
1997 Norway Russia Ukraine
Annette SikvelandOlga RomaskoOlena Petrova
Ann Elen SkjelbreidAnna VolkovaOlena Zubrilova
Liv Grete SkjelbreidNadezhda TalanovaValentina Tserbe-Nessina
Gunn Margit AndreassenOlga MelnikTetyana Vodopyanova
1998 Russia Norway Finland
Anna VolkovaHildegunn MikkelsplassKatja Holanti
Olga RomaskoAnnette SikvelandTiina Mikkola
Svetlana IshmouratovaAnn Elen SkjelbreidMari Lampinen
Albina AkhatovaLiv Grete SkjelbreidSanna-Leena Perunka

Karışık Yarışları

Mixed Relay (2 × 6 km + 2 × 7.5 km)

SeneEv SahibiAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2005 Russia Russia Germany
Olga PylevaAnna Bogaliy-TitovetsUschi Disl
Svetlana IshmouratovaOlga ZaitsevaKati Wilhelm
Ivan TcherezovSergei TchepikovMichael Greis
Nikolay Kruglov, Jr.Sergei RozhkovRicco Groß
2006 Russia Norway France
Anna Bogaliy-TitovetsLinda TjørhomFlorence Baverel-Robert
Sergei TchepikovHalvard HanevoldVincent Defrasne
Irina MalginaTora BergerSandrine Bailly
Nikolay Kruglov, Jr.Ole Einar BjørndalenRaphaël Poirée
2007 Sweden France Norway
Helena JonssonFlorence Baverel-RobertTora Berger
Anna Carin OlofssonSandrine BaillyJori Mørkve
Björn FerryVincent DefrasneEmil Hegle Svendsen
Carl Johan BergmanRaphaël PoiréeFrode Andresen
2008 Germany Belarus Russia
Sabrina BuchholzLiudmila KalinchikSvetlana Sleptsova
Magdalena NeunerDarya DomrachevaOksana Neupokoeva
Andreas BirnbacherRustam ValiullinNikolay Kruglov, Jr.
Michael GreisSergey NovikovDmitri Yaroshenko
2009 France Sweden Germany
Marie-Laure BrunetHelena JonssonAndrea Henkel
Sylvie BecaertAnna Carin Olofsson-ZidekSimone Hauswald
Vincent DefrasneDavid EkholmArnd Peiffer
Simon FourcadeCarl Johan BergmanMichael Greis
2010 Germany Norway Sweden
Simone HauswaldAnn Kristin FlatlandHelena Jonsson
Magdalena NeunerTora BergerAnna Carin Olofsson-Zidek
Simon SchemppEmil Hegle SvendsenBjörn Ferry
Arnd PeifferOle Einar BjørndalenCarl Johan Bergman
2011 Norway Germany France
Tora BergerAndrea HenkelMarie-Laure Brunet
Ann Kristin Aafedt FlatlandMagdalena NeunerMarie Dorin
Ole Einar BjørndalenArnd PeifferAlexis Bœuf
Tarjei BøMichael GreisMartin Fourcade
2012 Norway Slovenia Germany
Tora BergerAndreja MaliAndrea Henkel
Synnøve SolemdalTeja GregorinMagdalena Neuner
Ole Einar BjørndalenKlemen BauerAndreas Birnbacher
Emil Hegle SvendsenJakov FakArnd Peiffer
2013 Norway France Czech Republic
Tora Berger (3)Marie-Laure BrunetVeronika Vítková
Synnøve SolemdalMarie Dorin HabertGabriela Soukalová
Tarjei BøAlexis BœufJaroslav Soukup
Emil Hegle SvendsenMartin FourcadeOndřej Moravec
2015 Czech Republic France Norway
Veronika VítkováAnaïs BescondFanny Welle-Strand Horn
Gabriela SoukalováMarie Dorin HabertTiril Eckhoff
Michal ŠlesingrJean-Guillaume BéatrixJohannes Thingnes Bø
Ondřej MoravecMartin FourcadeTarjei Bø
2016 France Germany Norway
Anaïs BescondFranziska PreußMarte Olsbu
Marie Dorin HabertFranziska HildebrandTiril Eckhoff
Quentin Fillon MailletArnd PeifferJohannes Thingnes Bø
Martin FourcadeSimon SchemppTarjei Bø
2017 Germany France Russia
Vanessa HinzAnais ChevalierOlga Podchufarova
Laura DahlmeierMarie Dorin HabertTatiana Akimova
Arnd PeifferQuentin Fillon MailletAlexandr Loginov
Simon SchemppMartin FourcadeAnton Shipulin
2019Norveç
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Almanya
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Italya
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
2020Antholz-Anterselva, İtalyNorveç
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Italya
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Çek Cumhuriyeti
Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
2021Pokljuka, SlovenyaNorveç
Sturla Holm Lægreid
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Avusturya
David Komatz
Simon Eder
Dunja Zdouc
Lisa Theresa Hauser
İsveç
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Linn Persson
Hanna Öberg
2023Oberhof, Almanya

Mixed 6 km + 7.5 km single relay

SeasonWinnerRunner-up Third
2019 Östersund, SwedenNorway
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Italy
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Sweden
Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
2020 Norway
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Germany
Franziska Preuß
Erik Lesser
France
Anaïs Bescond
Émilien Jacquelin