Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Kadınlar

Bu, Avustralya Açık için çift bayanlar etkinliğinin tüm şampiyonlarının bir listesidir.
SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1922 Esna Boyd Robertson Floris St. George1–6, 6–4, 7–5
 Marjorie Mountain Gwen Utz
1923 Esna Boyd Robertson Mall Molesworth6–1, 6–4
 Sylvia Lance Harper Beryl Turner
1924 Daphne Akhurst Cozens Kathleen Le Messurier7–5, 6–2
 Sylvia Lance Harper Meryl O'Hara Wood
1925 Daphne Akhurst Cozens Esna Boyd Robertson6–4, 6–3
 Sylvia Lance Harper Kathleen Le Messurier
1926 Esna Boyd Robertson Daphne Akhurst Cozens6–3, 6–8, 8–6
 Meryl O'Hara Wood Marjorie Cox Crawford
1927 Louie Bickerton Esna Boyd Robertson6–3, 6–3
 Meryl O'Hara Wood Sylvia Lance Harper
1928 Daphne Akhurst Cozens Kathleen Le Messurier6–3, 6–1
 Esna Boyd Robertson Dorothy Weston
1929 Daphne Akhurst Cozens Sylvia Lance Harper6–2, 3–6, 6–2
 Louie Bickerton Meryl O'Hara Wood
1930 Mall Molesworth Marjorie Cox Crawford6–3, 0–6, 7–5
 Emily Hood Westacott Sylvia Lance Harper
1931 Louie Bickerton Nell Lloyd6–0, 6–4
 Daphne Akhurst Cozens Gwen Utz
1932 Coral McInnes Buttsworth Kathleen Le Messurier6–2, 6–2
 Marjorie Cox Crawford Dorothy Weston
1933 Mall Molesworth Joan Hartigan Bathurst6–3, 6–3
 Emily Hood Westacott Marjorie Gladman Van Ryn
1934 Mall Molesworth Joan Hartigan Bathurst6–8, 6–4, 6–4
 Emily Hood Westacott Ula Valkenburg
1935 Evelyn Dearman Louie Bickerton6–3, 6–4
 Nancy Lyle Nell Hall Hopman
1936 Thelma Coyne Long May Blick6–2, 6–4
 Nancye Wynne Bolton Katherine Woodward
1937 Thelma Coyne Long Nell Hall Hopman6–2, 6–2
 Nancye Wynne Bolton Emily Hood Westacott
1938 Thelma Coyne Long Dorothy Bundy Cheney9–7, 6–4
 Nancye Wynne Bolton Dorothy Workman
1939 Thelma Coyne Long May Hardcastle7–5, 6–4
 Nancye Wynne Bolton Emily Hood Westacott
1940 Thelma Coyne Long Joan Hartigan Bathurst7–5, 6–2
 Nancye Wynne Bolton Edie Niemeyer
1941-1945Yapılmadı.
1946 Joyce Fitch Nancye Wynne Bolton9–7, 6–4
 Mary Bevis Hawton Thelma Coyne Long
1947 Thelma Coyne Long Mary Bevis Hawton6–3, 6–3
 Nancye Wynne Bolton Joyce Fitch
1948 Thelma Coyne Long Mary Bevis Hawton6–3, 6–3
 Nancye Wynne Bolton Pat Jones
1949 Thelma Coyne Long Doris Hart6–0, 6–1
 Nancye Wynne Bolton Marie Toomey
1950 Louise Brough Clapp Nancye Wynne Bolton6–2, 2–6, 6–3
 Doris Hart Thelma Coyne Long
1951 Thelma Coyne Long Joyce Fitch6–2, 6–1
 Nancye Wynne Bolton Mary Bevis Hawton
1952 Thelma Coyne Long Allison Burton Baker6–1, 6–1
 Nancye Wynne Bolton Mary Bevis Hawton
1953 Maureen Connolly Mary Bevis Hawton6–4, 6–2
 Julia Sampson Hayward Beryl Penrose
1954 Mary Bevis Hawton Hazel Redick-Smith6–3, 8–6
 Beryl Penrose Julia Wipplinger
1955 Mary Bevis Hawton Nell Hall Hopman7–5, 6–1
 Beryl Penrose Gwen Thiele
1956 Mary Bevis Hawton Mary Carter Reitano6–2, 5–7, 9–7
 Thelma Coyne Long Beryl Penrose
1957 Althea Gibson Mary Bevis Hawton6–2, 6–1
 Shirley Fry Irvin Fay Muller
1958 Mary Bevis Hawton Lorraine Coghlan Robinson7–5, 6–8, 6–2
 Thelma Coyne Long Angela Mortimer
1959 Renée Schuurman Haygarth Lorraine Coghlan Robinson7–5,6–4
 Sandra Reynolds Price Mary Carter Reitano
1960 Maria Bueno Lorraine Coghlan Robinson6–2, 5–7, 6–2
 Christine Truman Janes Margaret Court
1961 Mary Carter Reitano Mary Bevis Hawton6–4, 3–6, 7–5
 Margaret Court Jan Lehane O'Neill
1962 Margaret Court Darlene Hard6–4, 6–4
 Robyn Ebbern Mary Carter Reitano
1963 Margaret Court Jan Lehane O'Neill6–1, 6–3
 Robyn Ebbern Lesley Turner Bowrey
1964 Judy Tegart-Dalton Robyn Ebbern6–4, 6–4
 Lesley Turner Bowrey Margaret Court
1965 Margaret Court Robyn Ebbern1–6, 6–2, 6–3
 Lesley Turner Bowrey Billie Jean King
1966 Carole Caldwell Graebner Margaret Court6–4, 7–5
 Nancy Richey Lesley Turner Bowrey
1967 Lesley Turner Bowrey Lorraine Coghlan Robinson6–0, 6–2
 Judy Tegart-Dalton Évelyne Terras
1968 Karen Krantzcke Judy Tegart-Dalton6–4, 3–6, 6–2
 Kerry Melville Reid Lesley Turner Bowrey
Avustralya Açık
1969 Margaret Court Rosemary Casals6–4, 6–4
 Judy Tegart-Dalton Billie Jean King
1970 Margaret Court Karen Krantzcke6–3, 6–1
 Judy Tegart-Dalton Kerry Melville Reid
1971 Evonne Goolagong Joy Emerson6–0, 6–0
 Margaret Court Lesley Hunt
1972 Kerry Harris Patricia Coleman6–0, 6–4
 Helen Gourlay Cawley Karen Krantzcke
1973 Margaret Court Kerry Harris6–4, 6–4
 Virginia Wade Kerry Melville
1974 Evonne Goolagong Kerry Harris7–5, 6–3
 Peggy Michel Kerry Melville
1975 Evonne Goolagong Cawley Margaret Court7–6, 7–6
 Peggy Michel Olga Morozova
1976 Evonne Goolagong Cawley Lesley Turner Bowrey8–1
 Helen Gourlay Cawley Renáta Tomanová
1977 (Jan)[b] Dianne Fromholtz Kerry Melville Reid5–7, 6–1, 7–5
 Helen Gourlay Cawley Betsy Nagelsen
1977 (Dec)[b] Evonne Goolagong Cawley Mona Schallau GuerrantShared due to rain–out
 Helen Gourlay Cawley Kerry Melville Reid
1978 Betsy Nagelsen Naoko Sato7–5, 6–2
 Renáta Tomanová Pam Whytcross
1979 Judy Connor Chaloner Leanne Harrison6–1, 3–6, 6–0
 Diane Evers Brown Marcella Mesker
1980 Martina Navratilova Ann Kiyomura6–4, 6–4
 Betsy Nagelsen Candy Reynolds
1981 Kathy Jordan Martina Navratilova6–2, 7–5
 Anne Smith Pam Shriver
1982 Martina Navratilova Claudia Kohde-Kilsch6–4, 6–2
 Pam Shriver Eva Pfaff
1983 Martina Navratilova Anne Hobbs6–4, 6–7, 6–2
 Pam Shriver Wendy Turnbull
1984 Martina Navratilova Claudia Kohde-Kilsch6–3, 6–4
 Pam Shriver Helena Suková
1985 Martina Navratilova Claudia Kohde-Kilsch6–3, 6–4
 Pam Shriver Helena Suková
1986Yapılmadı.
1987 Martina Navratilova Zina Garrison6–1, 6–0
 Pam Shriver Lori McNeil
1988 Martina Navratilova Chris Evert6–0, 7–5
 Pam Shriver Wendy Turnbull
1989 Martina Navratilova Patty Fendick3–6, 6–3, 6–2
 Pam Shriver Jill Hetherington
1990 Jana Novotná Patty Fendick7–6(7–5), 7–6(8–6)
 Helena Suková Mary Joe Fernández
1991 Patty Fendick Gigi Fernández7–6(7–4), 6–1
 Mary Joe Fernández Jana Novotná
1992 Arantxa Sánchez Vicario Mary Joe Fernández6–4, 7–6(7–3)
 Helena Suková Zina Garrison
1993 Gigi Fernández Pam Shriver6–4, 6–3
 Natalia Zvereva Elizabeth Sayers Smylie
1994 Gigi Fernández Patty Fendick6–4, 4–6, 6–4
 Natalia Zvereva Meredith McGrath
1995 Jana Novotná Gigi Fernández6–3, 6–7(7–9), 6–4
 Arantxa Sánchez Vicario Natalia Zvereva
1996 Chanda Rubin Lindsay Davenport7–5, 2–6, 6–4
 Arantxa Sánchez Vicario Mary Joe Fernández
1997 Martina Hingis Lindsay Davenport6–2, 6–2
 Natalia Zvereva Lisa Raymond
1998 Martina Hingis Lindsay Davenport6–4, 2–6, 6–3
 Mirjana Lučić Natalia Zvereva
1999 Martina Hingis Lindsay Davenport7–5, 6–3
 Anna Kournikova Natalia Zvereva
2000 Lisa Raymond Martina Hingis6–4, 5–7, 6–4
 Rennae Stubbs Mary Pierce
2001 Serena Williams Lindsay Davenport6–2, 4–6, 6–4
 Venus Williams Corina Morariu
2002 Martina Hingis Daniela Hantuchová6–2, 6–7(7–9), 6–1
 Anna Kournikova Arantxa Sánchez Vicario
2003 Serena Williams Virginia Ruano Pascual4–6, 6–4, 6–3
 Venus Williams Paola Suárez
2004 Virginia Ruano Pascual Svetlana Kuznetsova6–4, 6–3
 Paola Suárez Elena Likhovtseva
2005 Svetlana Kuznetsova Lindsay Davenport6–3, 6–4
 Alicia Molik Corina Morariu
2006 Yan Zi Lisa Raymond2–6, 7–6(9–7), 6–3
 Zheng Jie Samantha Stosur
2007 Cara Black Chan Yung-jan6–4, 6–7(4–7), 6–1
 Liezel Huber Chuang Chia-jung
2008 Alona Bondarenko Victoria Azarenka2–6, 6–1, 6–4
 Kateryna Bondarenko Shahar Pe'er
2009 Serena Williams Daniela Hantuchová6–3, 6–3
 Venus Williams Ai Sugiyama
2010 Serena Williams Cara Black6–4, 6–3
 Venus Williams Liezel Huber
2011 Gisela Dulko Victoria Azarenka2–6, 7–5, 6–1
 Flavia Pennetta Maria Kirilenko
2012 Svetlana Kuznetsova Sara Errani5–7, 6–4, 6–3
 Vera Zvonareva Roberta Vinci
2013 Sara Errani Ashleigh Barty6–2, 3–6, 6–2
 Roberta Vinci Casey Dellacqua
2014 Sara Errani Ekaterina Makarova6–4, 3–6, 7–5
 Roberta Vinci Elena Vesnina
2015 Bethanie Mattek-Sands Chan Yung-jan6–4, 7–6(7–5)
 Lucie Šafářová Zheng Jie
2016 Martina Hingis Andrea Hlaváčková7–6(7–1), 6–3
 Sania Mirza Lucie Hradecká
2017 Bethanie Mattek-Sands Andrea Hlaváčková6–7(4–7), 6–3, 6–3
 Lucie Šafářová Peng Shuai
2018 Tímea Babos Ekaterina Makarova6–4, 6–3
 Kristina Mladenovic Elena Vesnina
2019 Samantha Stosur Tímea Babos6–3, 6–4
 Zhang Shuai Kristina Mladenovic
2020 Tímea Babos Hsieh Su-wei6–2, 6–1
 Kristina Mladenovic Barbora Strýcová
2021Elise Mertens (Belçika)
Aryna Siarhiejeŭna Sabalenka (Belarus)
Barbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
6-2, 6-3
2022Barbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
6–7(3–7), 6–4, 6–4
2023