Avustralya Açık (AUS Open) – Karışık Çiftler

Bu, Avustralya Açık tenis turnuvası için karışık çiftler etkinliğinin tüm şampiyonlarının bir listesidir.
SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1922 Esna Boyd Robertson Gwen Utz6–1, 6–1
 Jack Hawkes Harold Utz
1923 Sylvia Lance Harper Margaret Molesworth2–6, 6–4, 6–4
 Horace Rice Bert St. John
1924 Daphne Akhurst Cozens Esna Boyd Robertson6–3, 6–4
 Jim Willard Garton Hone
1925 Daphne Akhurst Cozens Sylvia Lance Harper6–4, 6–4
 Jim Willard Richard Schlesinger
1926 Esna Boyd Robertson Daphne Akhurst Cozens6–2, 6–4
 Jack Hawkes Jim Willard
1927 Esna Boyd Robertson Youtha Anthony6–1, 6–3
 John Hawkes Jim Willard
1928 Daphne Akhurst Cozens Esna Boyd Robertsonwalkover
 Jean Borotra John Hawkes
1929 Daphne Akhurst Cozens Marjorie Cox Crawford6–0, 7–5
 Edgar Moon Jack Crawford
1930 Nell Hall Hopman Marjorie Cox Crawford11–9, 3–6, 6–3
 Harry Hopman Jack Crawford
1931 Marjorie Cox Crawford Emily Hood Westacott7–5, 6–4
 Jack Crawford Aubrey Willard
1932 Marjorie Cox Crawford Meryl O'Hara Wood6–8, 8–6, 6–3
 Jack Crawford Jiro Sato
1933 Marjorie Cox Crawford Marjorie Gladman Van Ryn3–6, 7–5, 13–11
 Jack Crawford Ellsworth Vines
1934 Joan Hartigan Bathurst Emily Hood Westacott6–3, 6–4
 Edgar Moon Ray Dunlop
1935 Louise Bickerton Birdie Bond1–6, 6–3, 6–3
 Christian Boussus Vernon Kirby
1936 Nell Hall Hopman May Blick6–2, 6–0
 Harry Hopman Abe Kay
1937 Nell Hall Hopman Dorothy Stevenson3–6, 6–3, 6–2
 Harry Hopman Don Turnbull
1938 Margaret Wilson Nancye Wynne Bolton6–3, 6–2
 John Bromwich Colin Long
1939 Nell Hall Hopman Margaret Wilson6–8, 6–2, 6–3
 Harry Hopman John Bromwich
1940 Nancye Wynne Bolton Nell Hall Hopman7–5, 2–6, 6–4
 Colin Long Harry Hopman
1941-1946Yapılmadı.
1946 Nancye Wynne Bolton Joyce Fitch6–0, 6–4
 Colin Long John Bromwich
1947 Nancye Wynne Bolton Joyce Fitch6–3, 6–3
 Colin Long John Bromwich
1948 Nancye Wynne Bolton Thelma Coyne Long7–5, 4–6, 8–6
 Colin Long Bill Sidwell
1949 Doris Hart Joyce Fitch6–1, 5–7, 12–10
 Frank Sedgman John Bromwich
1950 Doris Hart Joyce Fitch8–6, 6–4
 Frank Sedgman Eric Sturgess
1951 Thelma Coyne Long Clare Proctor6–4, 3–6, 6–2
 George Worthington Jack May
1952 Thelma Coyne Long Gwen Thiele9–7, 7–5
 George Worthington Tom Warhurst
1953 Julia Sampson Hayward Maureen Connolly6–4, 6–3
 Rex Hartwig Ham Richardson
1954 Thelma Coyne Long Beryl Penrose4–6, 6–1, 6–2
 Rex Hartwig John Bromwich
1955 Thelma Coyne Long Jenny Staley6–2, 6–1
 George Worthington Lew Hoad
1956 Beryl Penrose Mary Bevis Hawton6–2, 6–4
 Neale Fraser Roy Emerson
1957 Fay Muller Jill Langley7–5, 3–6, 6–1
 Mal Anderson Billy Knight
1958 Mary Bevis Hawton Angela Mortimer Barrett9–11, 6–1, 6–2
 Bob Howe Peter Newman
1959 Sandra Reynolds Price Renée Schuurman4–6, 13–11, 6–1
 Bob Mark Rod Laver
1960 Jan Lehane O'Neill Christine Truman6–2, 7–5
 Trevor Fancutt Martin Mulligan
1961 Jan Lehane O'Neill Mary Carter Reitano9–7, 6–2
 Bob Hewitt John Pearce
1962 Lesley Turner Bowrey Darlene Hard6–3, 9–7
 Fred Stolle Roger Taylor
1963 Margaret Smith Court Lesley Turner Bowrey7–5, 5–7, 6–4
 Ken Fletcher Fred Stolle
1964 Margaret Smith Court Jan Lehane O'Neill6–3, 6–2
 Ken Fletcher Mike Sangster
1965Robyn Ebbern/ Owen Davidson
Margaret Smith Court/John Newcombe
Final oynanmadı.
1966 Judy Tegart Dalton Robyn Ebbern6–1, 6–3
 Tony Roche Bill Bowrey
1967 Lesley Turner Bowrey Judy Tegart Dalton9–7, 6–4
 Owen Davidson Tony Roche
1968 Billie Jean King Margaret Smith Court
 Dick Crealy Allan Stone
Avustralya Açık
1969Margaret Smith Court/Marty Riessen
Ann Haydon-Jones/ Fred Stolle
Final oynanmadı.
1970-1986Yapılmadı.
1987 Zina Garrison Anne Hobbs3–6, 7–6(7–5), 6–3
 Sherwood Stewart Andrew Castle
1988 Jana Novotná Martina Navratilova5–7, 6–2, 6–4
 Jim Pugh Tim Gullikson
1989 Jana Novotná Zina Garrison6–3, 6–4
 Jim Pugh Sherwood Stewart
1990 Natalia Zvereva Zina Garrison4–6, 6–2, 6–3
 Jim Pugh Rick Leach
1991 Jo Durie Robin White2–6, 6–4, 6–4
 Jeremy Bates Scott Davis
1992 Nicole Provis Arantxa Sánchez Vicario6–3, 4–6, 11–9
 Mark Woodforde Todd Woodbridge
1993 Arantxa Sánchez Vicario Zina Garrison Jackson7–5, 6–4
 Todd Woodbridge Rick Leach
1994 Larisa Savchenko Neiland Helena Suková7–5, 6–7(7–9), 6–2
 Andrei Olhovskiy Todd Woodbridge
1995 Natalia Zvereva Gigi Fernández7–6(7–4), 6–7(3–7), 6–4
 Rick Leach Cyril Suk
1996 Larisa Savchenko Neiland Nicole Arendt4–6, 7–5, 6–0
 Mark Woodforde Luke Jensen
1997 Manon Bollegraf Larisa Savchenko Neiland6–3, 6–7(5–7), 7–5
 Rick Leach John–Laffnie de Jager
1998 Venus Williams Helena Suková6–2, 6–1
 Justin Gimelstob Cyril Suk
1999 Mariaan de Swardt Serena Williams6–4, 4–6, 7–6(7–5)
 David Adams Max Mirnyi
2000 Rennae Stubbs Arantxa Sánchez Vicario7–5, 7–6(7–3)
 Jared Palmer Todd Woodbridge
2001 Corina Morariu Barbara Schett6–1, 6–3
 Ellis Ferreira Joshua Eagle
2002 Daniela Hantuchová Paola Suárez6–3, 6–2
 Kevin Ullyett Gastón Etlis
2003 Martina Navratilova Eleni Daniilidou6–4, 7–5
 Leander Paes Todd Woodbridge
2004 Elena Bovina Martina Navratilova6–1, 7–6(7–3)
 Nenad Zimonjić Leander Paes
2005 Samantha Stosur Liezel Huber6–2, 2–6, 7–6(8–6)
 Scott Draper Kevin Ullyett
2006 Martina Hingis Elena Likhovtseva6–3, 6–3
 Mahesh Bhupathi Daniel Nestor
2007 Elena Likhovtseva Victoria Azarenka6–4, 6–4
 Daniel Nestor Max Mirnyi
2008 Sun Tiantian Sania Mirza7–6(7–4), 6–4
 Nenad Zimonjić Mahesh Bhupathi
2009 Sania Mirza Nathalie Dechy6–3, 6–1
 Mahesh Bhupathi Andy Ram
2010 Cara Black Ekaterina Makarova7–5, 6–3
 Leander Paes Jaroslav Levinský
2011 Katarina Srebotnik Chan Yung-jan6–3, 3–6, [10–7]
 Daniel Nestor Paul Hanley
2012 Bethanie Mattek-Sands Elena Vesnina6–3, 5–7, [10–3]
 Horia Tecău Leander Paes
2013 Jarmila Gajdošová Lucie Hradecká6–3, 7–5
 Matthew Ebden František Čermák
2014 Kristina Mladenovic Sania Mirza6–3, 6–2
 Daniel Nestor Horia Tecău
2015 Martina Hingis Kristina Mladenovic6–4, 6–3
 Leander Paes Daniel Nestor
2016 Elena Vesnina Coco Vandeweghe6–4, 4–6, [10–5]
 Bruno Soares Horia Tecău
2017 Abigail Spears Sania Mirza6–2, 6–4
 Juan Sebastián Cabal Ivan Dodig
2018 Gabriela Dabrowski Tímea Babos2–6, 6–4, [11–9]
 Mate Pavić Rohan Bopanna
2019Barbora Krejčíková (Çekya)
Rajeev Ram (ABD)
Astra Sharma
John-Patrick Smith
7–6(7–3), 6–1
2020Barbora Krejčíková
Nikola Mektiç
Bethanie Mattek-Sands
Jamie Murray
5–7, 6–4, [10–1]
2021Barbora Krejčíková (Çekya)
Rajeev Ram (ABD)
Samantha Jane Stosur (Avustralya)
Matthew Ebden (Avustralya)
6–1, 6–4
2022Kristina Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Kubler (Avustralya)
6–3, 6–4
2023