Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Erkekler

Bu, Avustralya Açık tenis turnuvası için elde edilen şampiyonlarla birlikte tüm çift erkekler finallerinin kapsamlı bir listesidir.
SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1905 Randolph Lycett Edgar T. Barnard11–9, 8–6, 1–6, 4–6, 6–1
 Tom Tachell Basil Spence
1906 Rodney Heath Harry Parker6–2, 6–4, 6–2
 Anthony Wilding Cecil Cleve Cox
1907 William Gregg Horace Rice6–2, 3–6, 6–2, 6–2
 Harry Parker George Wright
1908 Fred Alexander Granville G. Sharp6–3, 6–2, 6–1
 Alfred Dunlop Anthony Wilding
1909 J. P. Keane Tom Crooks1–6, 6–1, 6–1, 9–7
 Ernie Parker Anthony Wilding
1910 Ashley Campbell Rodney Heath6–3, 6–3, 6–2
 Horace Rice John L. Odea
1911 Rodney Heath John Addison6–2, 7–5, 6–0
 Randolph Lycett Norman Brookes
1912 James Cecil Parke Alfred Beamish6–4, 6–4, 6–2
 Charles Dixon Gordon Lowe
1913 Alf Hedeman Harry Parker8–6, 4–6, 6–4, 6–4
 Ernie Parker Roy Taylor
1914 Ashley Campbell Rodney Heath7–5, 3–6, 6–3, 6–3
 Gerald Patterson Arthur O'Hara Wood
1915 Horace Rice Gordon Lowe8–6, 6–4, 7–9, 6–3
 Clarence V. Todd Bert St. John
1916-1918Yapılmadı.
1919 Pat O'Hara Wood James Anderson7–5, 6–1, 7–9, 3–6, 6–3
 Ron Thomas Arthur Lowe
1920 Pat O'Hara Wood Horace Rice6–1, 6–0, 7–5
 Ron Thomas Roy Taylor
1921 Stanley H. Eaton N. Brearley7–5, 6–3, 6–3
 Rhys Gemmell Edward Stokes
1922 Jack Hawkes James Anderson8–10, 6–0, 6–0, 7–5
 Gerald Patterson Norman Peach
1923 Pat O'Hara Wood Dudley Bullough6–4, 6–3, 3–6, 6–0
 Bert St. John Horace Rice
1924 James Anderson Pat O'Hara Wood6–2, 6–4, 6–3
 Norman Brookes Gerald Patterson
1925 Pat O'Hara Wood James Anderson6–4, 8–6, 7–5
 Gerald Patterson Fred Kalms
1926 Jack Hawkes James Anderson6–1, 6–4, 6–2
 Gerald Patterson Pat O'Hara Wood
1927 Jack Hawkes Pat O'Hara Wood8–6, 6–1, 6–2
 Gerald Patterson Ian McInnes
1928 Jean Borotra James Willard6–2, 4–6, 6–4, 6–4
 Jacques Brugnon Edgar Moon
1929 Jack Crawford Jack Cummings6–1, 6–8, 4–6, 6–1, 6–3
 Harry Hopman Edgar Moon
1930 Jack Crawford Jack Hawkes8–6, 6–1, 2–6, 6–3
 Harry Hopman Tim Fitchett
1931 Charles Donohoe Jack Crawford8–6, 6–2, 5–7, 7–9, 6–4
 Ray Dunlop Harry Hopman
1932 Jack Crawford Harry Hopman4–6, 6–4, 12–10, 6–3
 Edgar Moon Gerald Patterson
1933 Keith Gledhill Jack Crawford6–4, 10–8, 6–2
 Ellsworth Vines Edgar Moon
1934 Pat Hughes Adrian Quist6–8, 6–3, 6–4, 3–6, 6–3
 Fred Perry Don Turnbull
1935 Jack Crawford Pat Hughes6–4, 8–6, 6–2
 Vivian McGrath Fred Perry
1936 Adrian Quist Jack Crawford6–8, 6–2, 6–1, 3–6, 6–2
 Don Turnbull Vivian McGrath
1937 Adrian Quist John Bromwich6–2, 9–7, 1–6, 6–8, 6–4
 Don Turnbull Jack Harper
1938 John Bromwich Gottfried von Cramm7–5, 6–4, 6–0
 Adrian Quist Henner Henkel
1939 John Bromwich Colin Long6–4, 7–5, 6–2
 Adrian Quist Don Turnbull
1940 John Bromwich Jack Crawford6–3, 7–5, 6–1
 Adrian Quist Vivian McGrath
1941-1945Yapılmadı.
1946 John Bromwich Max Newcombe6–3, 6–1, 9–7
 Adrian Quist Leonard Schwartz
1947 John Bromwich Frank Sedgman6–1, 6–3, 6–1
 Adrian Quist George Worthington
1948 John Bromwich Frank Sedgman1–6, 6–8, 9–7, 6–3, 8–6
 Adrian Quist Colin Long
1949 John Bromwich Geoffrey Brown1–6, 7–5, 6–2, 6–3
 Adrian Quist Bill Sidwell
1950 John Bromwich Jaroslav Drobný6–3, 5–7, 4–6, 6–3, 8–6
 Adrian Quist Eric Sturgess
1951 Frank Sedgman John Bromwich11–9, 2–6, 6–3, 4–6, 6–3
 Ken McGregor Adrian Quist
1952 Frank Sedgman Don Candy6–4, 7–5, 6–3
 Ken McGregor Mervyn Rose
1953 Lew Hoad Don Candy9–11, 6–4, 10–8, 6–4
 Ken Rosewall Mervyn Rose
1954 Mervyn Rose Neale Fraser6–3, 6–4, 6–2
 Rex Hartwig Clive Wilderspin
1955 Vic Seixas Lew Hoad6–3, 6–2, 2–6, 3–6, 6–1
 Tony Trabert Ken Rosewall
1956 Lewis Hoad Don Candy10–8, 13–11, 6–4
 Ken Rosewall Mervyn Rose
1957 Neale Fraser Malcolm Anderson6–3, 8–6, 6–4
 Lew Hoad Ashley Cooper
1958 Ashley Cooper Roy Emerson7–5, 6–8, 3–6, 6–3, 7–5
 Neale Fraser Bob Mark
1959 Rod Laver Don Candy9–7, 6–4, 6–2
 Bob Mark Robert Howe
1960 Rod Laver Roy Emerson1–6, 6–2, 6–4, 6–4
 Bob Mark Neale Fraser
1961 Rod Laver Roy Emerson6–3, 7–5, 3–6, 9–11, 6–2
 Bob Mark Martin Mulligan
1962 Roy Emerson Bob Hewitt4–6, 4–6, 6–1, 6–4, 11–9
 Neale Fraser Fred Stolle
1963 Bob Hewitt Ken Fletcher6–2, 3–6, 6–3, 3–6, 6–3
 Fred Stolle John Newcombe
1964 Bob Hewitt Roy Emerson6–4, 7–5, 3–6, 4–6, 14–12
 Fred Stolle Ken Fletcher
1965 John Newcombe Roy Emerson3–6, 4–6, 13–11, 6–3, 6–4
 Tony Roche Fred Stolle
1966 Roy Emerson John Newcombe7–9, 6–3, 6–8, 14–12, 12–10
 Fred Stolle Tony Roche
1967 John Newcombe Bill Bowrey3–6, 6–3, 7–5, 6–8, 8–6
 Tony Roche Owen Davidson
1968 Dick Crealy Terry Addison10–8, 6–4, 6–3
 Allan Stone Ray Keldie
Avustralya Açık
1969 Rod Laver Ken Rosewall6–4, 6–4
 Roy Emerson Fred Stolle
1970 Bob Lutz John Alexander8–6, 6–3, 6–4
 Stan Smith Phil Dent
1971 John Newcombe Tom Okker6–2, 7–6
 Tony Roche Marty Riessen
1972 Ken Rosewall Ross Case3–6, 7–6, 6–2
 Owen Davidson Geoff Masters
1973 John Newcombe John Alexander6–3, 6–4, 7–6
 Malcolm Anderson Phil Dent
1974 Ross Case Syd Ball6–7, 6–3, 6–4
 Geoff Masters Bob Giltinan
1975 John Alexander Bob Carmichael6–3, 7–6
 Phil Dent Allan Stone
1976 John Newcombe Ross Case7–6, 6–4
 Tony Roche Geoff Masters
1977 (Jan) Arthur Ashe Charlie Pasarell6–4, 6–4
 Tony Roche Erik van Dillen
1977 (Dec) Ray Ruffels John Alexander7–6, 7–6
 Allan Stone Phil Dent
1978 Wojtek Fibak Paul Kronk7–6, 7–5
 Kim Warwick Cliff Letcher
1979 Peter McNamara Paul Kronk7–6, 6–2
 Paul McNamee Cliff Letcher
1980 Mark Edmondson Peter McNamara7–5, 6–4
 Kim Warwick Paul McNamee
1981 Mark Edmondson Hank Pfister6–3, 6–7, 6–3
 Kim Warwick John Sadri
1982 John Alexander Andy Andrews6–4, 7–6
 John Fitzgerald John Sadri
1983 Mark Edmondson Steve Denton6–3, 7–6
 Paul McNamee Sherwood Stewart
1984 Mark Edmondson Joakim Nyström6–2, 6–2, 7–5
 Sherwood Stewart Mats Wilander
1985 Paul Annacone Mark Edmondson3–6, 7–6, 6–4, 6–4
 Christo van Rensburg Kim Warwick
1986Yapılmadı.
1987 Stefan Edberg Peter Doohan6–4, 6–4, 7–6
 Anders Järryd Laurie Warder
1988 Rick Leach Jeremy Bates6–3, 6–2, 6–3
 Jim Pugh Peter Lundgren
1989 Rick Leach Darren Cahill6–4, 6–4, 6–4
 Jim Pugh Mark Kratzmann
1990 Pieter Aldrich Grant Connell6–4, 4–6, 6–1, 6–4
 Danie Visser Glenn Michibata
1991 Scott Davis Patrick McEnroe6–7, 7–6, 6–3, 7–5
 David Pate David Wheaton
1992 Todd Woodbridge Kelly Jones6–4, 6–3, 6–4
 Mark Woodforde Rick Leach
1993 Danie Visser John Fitzgerald6–4, 6–3, 6–4
 Laurie Warder Anders Järryd
1994 Jacco Eltingh Byron Black6–7, 6–3, 6–4, 6–3
 Paul Haarhuis Jonathan Stark
1995 Jared Palmer Mark Knowles6–3, 3–6, 6–3, 6–2
 Richey Reneberg Daniel Nestor
1996 Stefan Edberg Sébastien Lareau7–5, 7–5, 4–6, 6–1
 Petr Korda Alex O'Brien
1997 Todd Woodbridge Sébastien Lareau4–6, 7–5, 7–5, 6–3
 Mark Woodforde Alex O'Brien
1998 Jonas Björkman Todd Woodbridge6–2, 5–7, 2–6, 6–4, 6–3
 Jacco Eltingh Mark Woodforde
1999 Jonas Björkman Leander Paes6–3, 4–6, 6–4, 6–7(10–12), 6–4
 Patrick Rafter Mahesh Bhupathi
2000 Ellis Ferreira Wayne Black6–4, 3–6, 6–3, 3–6, 18–16
 Rick Leach Andrew Kratzmann
2001 Jonas Björkman Byron Black6–1, 5–7, 6–4, 6–4
 Todd Woodbridge David Prinosil
2002 Mark Knowles Fabrice Santoro7–6(7–4), 6–3
 Daniel Nestor Michaël Llodra
2003 Fabrice Santoro Mark Knowles6–4, 3–6, 6–3
 Michaël Llodra Daniel Nestor
2004 Fabrice Santoro Mike Bryan7–6(7–4), 6–3
 Michaël Llodra Bob Bryan
2005 Wayne Black Mike Bryan6–4, 6–4
 Kevin Ullyett Bob Bryan
2006 Mike Bryan Martin Damm4–6, 6–3, 6–4
 Bob Bryan Leander Paes
2007 Mike Bryan Max Mirnyi7–5, 7–5
 Bob Bryan Jonas Björkman
2008 Jonathan Erlich Arnaud Clément7–5, 7–6(7–4)
 Andy Ram Michaël Llodra
2009 Mike Bryan Mahesh Bhupathi2–6, 7–5, 6–0
 Bob Bryan Mark Knowles
2010 Mike Bryan Daniel Nestor6–3, 6–7(5–7), 6–3
 Bob Bryan Nenad Zimonjić
2011 Mike Bryan Mahesh Bhupathi6–3, 6–4
 Bob Bryan Leander Paes
2012 Leander Paes Mike Bryan7–6(7–1), 6–2
 Radek Štěpánek Bob Bryan
2013 Mike Bryan Robin Haase6–3, 6–4
 Bob Bryan Igor Sijsling
2014 Łukasz Kubot Eric Butorac6–3, 6–3
 Robert Lindstedt Raven Klaasen
2015 Simone Bolelli Pierre-Hugues Herbert6–4, 6–4
 Fabio Fognini Nicolas Mahut
2016 Jamie Murray Daniel Nestor2–6, 6–4, 7–5
 Bruno Soares Radek Štěpánek
2017 Henri Kontinen Bob Bryan7–5, 7–5
 John Peers Mike Bryan
2018 Oliver Marach Juan Sebastián Cabal6–4, 6–4
 Mate Pavić Robert Farah
2019 Pierre-Hugues Herbert Henri Kontinen6–4, 7–6(7–1)
 Nicolas Mahut John Peers
2020Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
Max Purcell
Luke Saville
6–4, 6–2
2021Ivan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polasek (Slovakya)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
6–3, 6–4
2022Athanasios "Thanasi" Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
7-5, 6-4
2023