Arjantin Premier Ligi Gol Kralları

Primera División Arjantin'in tüm zamanların en golcü oyuncusu 295 golle Paraguaylı forvet Arsenio Erico.[7] Tüm zamanların en çok gol atan oyuncular tablosundaki çoğu oyuncu, altın çağını 1970'lerden önce yaşadı ve tüm zamanların en golcü beş oyuncusunun tümü 1973'ten önce emekli oldu. O yıldan sonra ilk yirmi listesinde emekli olan tek oyuncu Martín Palermo. Primera División'da Estudiantes (LP) ve Boca Juniors için oynadı.
SezonFutbolcuTakımıGol
1891 Frederick ArcherBuenos Aires and Rosario Railway7
1893  William LeslieLomas7
1894 James GiffordFlores7
1896 Thomas Fearnley Allen 
 Juan Anderson
Flores 
Lomas
7
1897  William StirlingLomas20
1898 Thomas Fearnley AllenLanús Athletic11
1899 Percy HootonBelgrano AC3
1900 Spencer LeonardBAEHS   [a]8
1901 Herbert DorningBelgrano AC5
1902  Jorge BrownAlumni11
1903  Jorge BrownAlumni12
1904  Alfredo BrownAlumni11
1905 Tristán Gonzáles
  Carlos Lett
Estudiantes (BA) 
Alumni
12
1906  Eliseo Brown  
 Percy Hooton 
 Henry Lawrie 
 Carlos Whalley
Alumni 
Quilmes 
Lomas
Belgrano AC
8
1907  Eliseo BrownAlumni24
1908  Eliseo BrownAlumni19
1909  Eliseo BrownAlumni17
1910  Arnold Watson HuttonAlumni13
1911 Ricardo Malbrán San Isidro10
 Ernesto Lett Alumni
 Antonio PiaggioPorteño
1912  Alberto OhacoRacing Club9
1912  FAF   [b] Ernesto CollaIndependiente12
1913  Alberto OhacoRacing Club20
1913 FAF Guillermo DannaherArgentino de Quilmes16
1914  Alberto OhacoRacing Club20
1914 FAF Norberto CarabelliHispano Argentino11
1915  Alberto OhacoRacing Club31
1916  Marius HillerGimnasia y Esgrima (BA)16
1917  Alberto MarcovecchioRacing Club18
1918 Albérico ZabaletaRacing Club13
1919  Alfredo Garasini  
 Alfredo Martín
Boca Juniors
Boca Juniors
6
1919  AAm     Alberto MarcovecchioRacing Club16
1920 Fausto LucarelliBanfield15
1920 AAm Santiago CarrerasVélez Sársfield19
1921 Guillermo DannaherHuracán23
1921 AAm Alberico ZabaletaRacing Club32
1922 José Clarke 
  Domingo Tarasconi
Sportivo Palermo 
Boca Juniors
11
1922 AAm  Manuel SeoaneIndependiente55
1923  Domingo TarasconiBoca Juniors40
1923 AAm Martín BarcelóRacing Club15
1924  Domingo TarasconiBoca Juniors16
1924 AAm Fausto Lucarelli 
  Luis Ravaschino
Sportivo Buenos Aires 
Independiente
15
1925 José GasliniChacarita Juniors16
1925 AAm Alberto BellomoEstudiantes de La Plata16
1926  Roberto CherroBoca Juniors20
1926 AAm  Manuel SeoaneIndependiente29
1927  Domingo TarasconiBoca Juniors32
1928  Roberto CherroBoca Juniors32
1929 José Cortecce 
  Manuel Seoane
San Lorenzo
Independiente
13
1930  Roberto CherroBoca Juniors37
1931  LAF   Alberto ZozayaEstudiantes33
1931 José CiancioAlmagro14
1932 LAF  Bernabé FerreyraRiver Plate43
1932 Juan Carlos IrurietaAll Boys23
1933 LAF  Francisco VaralloBoca Juniors34
1933 Alfonso LorenzoBarracas Central16
1934 LAF Evaristo BarreraRacing Club34
1934 Pedro Maseda 
  Domingo Tarasconi
Argentino de Quilmes 
San Martín de Tucumán
16
1935 Agustín CossoVélez Sársfield33
1936  (CH)     Alberto ZozayaEstudiantes (LP)16
1936  (CC)    Evaristo BarreraRacing Club19
1937  Arsenio EricoIndependiente47
1938  Arsenio EricoIndependiente43
1939  Arsenio EricoIndependiente40
1940  Delfín Benítez Cáceres  
  Isidro Lángara
Racing Club 
San Lorenzo
33 
1941 José CanteliNewell's Old Boys30
1942   Rinaldo MartinoSan Lorenzo25
1943Luis Arrieta 
Ángel Labruna  
Raúl Frutos
Lanús
River Plate 
Platense
23 
1944 Atilio MelloneHuracán26
1945  Ángel LabrunaRiver Plate25
1946  Mario BoyéBoca Juniors24
1947   Alfredo Di StéfanoRiver Plate27
1948 Benjamín SantosRosario Central21
1949  Llamil Simes  
  Juan José Pizzuti
Racing Club 
Banfield
26 
1950 Mario PapaSan Lorenzo24
1951  Santiago VernazzaRiver Plate22
1952   Eduardo RicagniHuracán28
1953  Juan José Pizzuti
 Juan Benavídez 
Racing Club 
San Lorenzo
22 
1954  Ángel Berni  
 Norberto Conde 
  José Borello
San Lorenzo 
Vélez Sársfield 
Boca Juniors
19 
1955  Oscar MasseiRosario Central21
1956 Juan A. Castro Rosario Central 17 
  Ernesto GrilloIndependiente17
1957 Roberto ZárateRiver Plate22
1958  José SanfilippoSan Lorenzo28
1959  José SanfilippoSan Lorenzo31
1960  José SanfilippoSan Lorenzo34
1961  José SanfilippoSan Lorenzo26
1962  Luis ArtimeRiver Plate28
1963  Luis ArtimeRiver Plate26
1964  Héctor Rodolfo VeiraSan Lorenzo17
1965  Juan Carlos CaroneVélez Sársfield19
1966  Luis ArtimeIndependiente23
1967 Met Bernardo AcostaLanús18
1967 Nac  Luis ArtimeIndependiente11
1968 Met  Alfredo ObbertiLos Andes13
1968 Nac Omar WehbeVélez Sársfield13
1969 Met  Wálter MachadoRacing Club14
1969 Nac  Rodolfo Fischer
 Carlos Bulla 
San Lorenzo 
Platense
14 
1970 Met  Oscar MásRiver Plate16
1970 Nac  Carlos BianchiVélez Sársfield18
1971 Met  Carlos BianchiVélez Sársfield36
1971 Nac  Alfredo Obberti  
 José Artemio Luñiz
Newell's Old Boys 
Juventud Antoniana
10 
1972 Met  Miguel Ángel BrindisiHuracán21
1972 Nac  Carlos Manuel MoreteRiver Plate14
1973 Met  Oscar Más
  Hugo Curioni  
 Ignacio Peña
River Plate
Boca Juniors 
Estudiantes (LP)
17 
1973 Nac Juan Gómez VoglinoAtlanta18
1974 Met  Carlos Manuel MoreteRiver Plate18
1974 Nac  Mario KempesRosario Central25
1975 Met  Héctor Horacio ScottaSan Lorenzo28
1975 Nac  Héctor Horacio ScottaSan Lorenzo32
1976 Met  Mario KempesRosario Central21
1976 Nac Norberto Eresumo 
 Luis Ludueña
  Víctor Marchetti
San Lorenzo 
Talleres
Unión de Santa Fe
12 
1977 Met Carlos ÁlvarezArgentinos Juniors27
1977 Nac Alfredo LetanúEstudiantes13
1978 Met  Diego Maradona  
  Luis Andreuchi
Argentinos Juniors 
Quilmes
22 
1978 Nac José Omar ReinaldiTalleres18
1979 Met  Diego Maradona  
  Sergio Fortunato
Argentinos Juniors 
Estudiantes
14 
1979 Nac  Diego MaradonaArgentinos Juniors12
1980 Met  Diego MaradonaArgentinos Juniors25
1980 Nac  Diego MaradonaArgentinos Juniors17
1981 Met  Raúl ChaparroInstituto20
1981 Nac  Carlos BianchiVélez Sársfield15
1982 Met  Carlos Manuel MoreteIndependiente20
1982 Nac Miguel Ángel JuárezFerro Carril Oeste22
1982 Met  Víctor RamosNewell's Old Boys30
1983 Nac  Armando HusillosLoma Negra11
1984 Met  Enzo FrancescoliRiver Plate24
1984 Nac  Pedro Pablo PasculliArgentinos Juniors9
1985 Nac  Jorge ComasVélez Sársfield12
1985-86  Enzo FrancescoliRiver Plate25
1986-87  Omar PalmaRosario Central20
1987-88  José Luis RodríguezDeportivo Español18
1988-89  Oscar Dertycia  
  Néstor Raúl Gorosito
Argentinos Juniors 
San Lorenzo
20 
1989-90  Ariel CozzoniNewell's Old Boys23
1990-91  Esteban GonzálezVélez Sársfield18
1991 Ap  Ramón DíazRiver Plate14
1992 Cl  Darío Scotto  
  Diego Latorre
Platense 
Boca Juniors
1992 Ap  Alberto AcostaSan Lorenzo12
1993 Cl  Rubén Da SilvaRiver Plate13
1993 Ap  Sergio MartínezBoca Juniors
Platense
12
1994 Cl  Marcelo Espina  
  Hernán Crespo
 11 
1994 Ap  Enzo FrancescoliRiver Plate12
1995 Cl  José Oscar FloresVélez Sársfield14
1995 Ap  José Luis CalderónEstudiantes13
1996 Cl  Ariel LópezLanús13
1996 Ap  Gustavo ReggiFerro Carril Oeste11
1997 Cl  Sergio MartínezBoca Juniors15
1997 Ap  Rubén Da SilvaRosario Central15
1998 Cl  Roberto SosaGimnasia y Esgrima (LP)16
1998 Ap  Martín PalermoBoca Juniors20
1999 Cl  José Luis CalderónIndependiente17
1999 Ap  Javier SaviolaRiver Plate15
2000 Cl  Esteban FuertesColón17
2000 Ap  Juan Pablo ÁngelRiver Plate13
2001 Cl  Bernardo RomeoSan Lorenzo15
2001 Ap  Martín CardettiRiver Plate17
2002 Cl  Fernando CavenaghiRiver Plate15
2002 Ap  Andrés SilveraIndependiente16
2003 Cl  Luciano FigueroaRosario Central17
2003 Ap  Ernesto FaríasEstudiantes12
2004 Cl  Rolando ZárateVélez Sársfield13
2004 Ap  Lisandro LópezRacing Club12
2005 Cl  Mariano PavoneEstudiantes16
2005 Ap  Javier CámporaTiro Federal13
2006 Cl  Gonzalo VargasGimnasia y Esgrima (LP)12
2006 Ap  Mauro Zárate
  Rodrigo Palacio
Vélez Sársfield 
Boca Juniors
12
2007 Cl  Martín PalermoBoca Juniors11
2007 Ap  Germán DenisIndependiente18
2008 Cl  Darío CvitanichBanfield13
2008 Ap  José SandLanús15
2009 Cl  José SandLanús13
2009 Ap  Santiago SilvaBanfield14
2010 Cl  Mauro BoselliEstudiantes13
2010 Ap  Santiago Silva
  Denis Stracqualursi
Vélez Sársfield
Tigre
11 
2011 Cl  Javier Cámpora
  Teófilo Gutiérrez
Huracán
Racing Club
11 
2011 Ap  Rubén RamírezGodoy Cruz12
2012 Cl  Carlos LunaTigre12
2012 In  Facundo Ferreyra
  Ignacio Scocco 
Vélez Sársfield
Newell's Old Boys
13
2013 Fi  Ignacio Scocco  
  Emanuel Gigliotti
Newell's Old Boys 
Colón
11
2013 In  César PereyraBelgrano (C)10
2014 Fi  Mauro ZárateVélez Sársfield13
2014 Tr  Lucas Pratto
  Maxi Rodríguez
  Silvio Romero
Vélez Sársfield
Newell's Old Boys
Lanús
11
2015  Marco RubenRosario Central21
2016  José SandLanús15
2016–17  Darío BenedettoBoca Juniors21
2017–18  Santiago GarcíaGodoy Cruz17
2018–19 Lisandro LopezRacing Club17
2019–20 Rafael SantSilvio
Romeroos Borré
River Plate
Independiente
12
2020COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2021Julián ÁlvarezRiver Plate18
2022Mateo ReteguiCA Tigre19
2023