Kastamonu Bld. GSK

Kastamonu Bld. GSK (TKastamonu Belediyesi Gençlik Spor Kulübü), Kastamonu Belediyesi sponsorluğunda aynı isimli kulübün kadın hentbol takımıdır. Takım, Türkiye Süper Ligi ve 2020-21 Kadınlar EHF Avrupa Ligi'nde yarışıyor.

KastamonuBSK Logo.jpgUzun Adı : Kastamonu Belediyesi Gençlik Spor Kulübü

Kısa Adı : Kastamonu Belediyespor

Salon : Kastamonu Atatürk Spor Salonu

Kapasite : 1,500

Başarıları

Hentbol Süper Ligi
  • Şampiyonluk (4) : 2016-17, 2018-19, 2020-212021-22
  • İkincilik (1) : 2017-18
  • Üçüncülük (1) : 2014–15
Hentbol Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
  • Şampiyonluk (4) : 2017, 2019, 2021, 2022,
EHF Kupası
  • Yarı Final (1) : 2018
EHF Challenge Kupası
  • İkincilik (1) : 2016

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (06-09-2022)
Baş Antrenör : Hakan Günay
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Okan Halay
İstifa (25 Eylül 2019)
Baş Antrenör : Hakan Günay
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Helle Thomsen
Karşılıklı Anlaşma (09-03-2021)
Baş Antrenör : Serkan İnci
Baş Antrenör : Costica Buceschi
Karşılıklı Anlaşma (30-01-2022)
Baş Antrenör : Hakan Günay
İstifa etti (01-05-2022)
Baş Antrenör : Serpil İskenderoğlu
Sezon sonu ayrıldı
Baş Antrenör :
Claus Mogensen
(01-07-2022/devam)
LJUBİCA NENEZİC (Kaleci)
Gloria Bistrița (Temmuz 2019)
Amra Pandzic (SLO) (Kaleci)
RK Krim Mercator (July 2019)
Amra Pandzic (SLO) (Kaleci)
CS Minaur Baia Mare (Temmuz 2021)
Marina Rajcic (Karadağ) (Kaleci)
ŽRK Budućnost (Mayıs 2021)
Siofok KC (Mayıs 2022)
Yaren Berfe Gökpınar (Kaleci)
Yalıkavak SK (Mayıs 2022)
Anca Mihaleca Rombescu (Kaleci)Anca Mihaleca Rombescu (Kaleci)
İzmir BŞB. (June 2020)
Merve Durdu (Kaleci)
Muratpaşa Bld. (Haziran 2020)
Merve Durdu (Kaleci)Merve Durdu (Kaleci)
Halime İslamoğlu (Kaleci)
İzmir BŞB. GSK (August 2020)
Halime İslamoğlu (Kaleci)
İzmir BŞB. (01-09-2022)
Gühannur Göksel (Kaleci)
Kastamonu Gençlikspor (01-07-2022)
SONDES HACHANA
Club Africain (July 2019) Left
Olha Vashchuk (Ukraine)
Ardeşen GSK (July 2019)
Fehérvár KC (July 2020) Left.
Kübra Sarıkaya
Muratpaşa Bld. (Haziran 2020)
Kübra SarıkayaKübra Sarıkaya
LENCHE ILKOVA
İzmir BŞB. (Haziran 2019)
Beyza İrem Türkoğlu
Yenimahalle Bld. (Temmuz 2019)
Beyza İrem Türkoğlu
Team Esbjerg (Mayıs 2021)
Jovanka Radičević (Karadağ)
ŽRK Budućnost (Mayıs 2021)
RK Krim (Mayıs 2022)
Simone Böhme (Danimarka)
Siofok KC (Mayıs 2022)
Olga Laiuk (Ukraine)
Yenimahalle Belediyesi (July 2019) Left
Yeliz Özel
Muratpaşa Bld. (Haz 2019)
Yalıkavakspor (Mayıs 2020)
Ekaterina Vetkova (Russia)
JDA Dijon Hand (Haziran 2020)
A.C. PAOK (Temmuz 2021)
Cansu Akalın
Muratpaşa Bld. (Temmuz 2021)
Konyaaltı Belediyesi (Haziran 2022)
Mouna Chebbah (Tunus)
Chambray Touraine Handball (31-08-2022)
Elif Sıla AydınElif Sıla AydınElif Sıla AydınElif Sıla Aydın
Konyaaltı Belediyesi (Haziran 2022)
Gülhan Nur Göksel
Yasemin GülerYasemin Güler
İzmir BŞB. GSK (Haziran 2020)
Ekaterina Lubianaia (Russia)
Boden IF (October 2020)
Szombathelyi (Temmuz 2021)
Yağmur Toprak
Mardin 1947 Sağlık SK (Haziran 2020)
Serbest (Mayıs 2022
Emine Gökdemir
Aksaray Bld. (22-08-2022)
Serpil İskenderoğluSerpil İskenderoğluSerpil İskenderoğluSerpil İskenderoğluSerpil İskenderoğlu
Ceren CoşkunCeren CoşkunCeren Coşkun DemirçelenCeren Coşkun DemirçelenCeren Coşkun Demirçelen
YULİA SNOPOVA
RK Krim (July 2019) Left
Yana Uskova (Russia)
Zvezda Zvenigorod (July 2019)
(July 2020)
Yulia Khavronina (Russia)
SCM Craiova (Haziran 2020)
Konyaaltı Belediyesi SK (Ocak 2021)
Majda Mehmedović (Karadağ)
ŽRK Budućnost (Mayıs 2021)
Majda Mehmedović (Karadağ)
Aslı İskitAslı İskit
HC Thüringer (Haziran 2020)
Alena Ikhneva (Russia)
Kisvarda Master Good (Haziran 2020)
Konyaaltı Belediyesi (Haziran 2021)
Francisko Joao Routh (Portekiz)
(Temmuz 2021)
SCM Craiova (Haziran 2022)
Azenaide Danila José Carlos a.k.a. Zizica (Angola)
CS Rapid București (Mayıs 2022)
Fatmagül SakızcanFatmagül Sakızcan
Yalıkavak SK (January 2020)
Sara Kovarova (Çek Cumhuriyeti)
DHK Banik Most (September 2020)
Sara Kovarova (Çek Cumhuriyeti)
RK Krim (Mayıs 2022)
Katarina Ježić (Hırvatistan)
Siofok KC (Mayıs 2022)
Birgül Tussuz
Görele Bld. (January 2019) Kiralık
Birgül TussuzBirgül TussuzBirgül Tussuz
Araç Bld. (Eylül 2021)
Samara da Silva (Brezilya)
CSM București (Mayıs 2022)
Betül YılmazBetül YılmazBetül YılmazBetül YılmazBetül Yılmaz
Andrea Seric (Croatia)
SCM Craiova (July 2019)
Serbest (July 2020)
Nina Zulic (Slovenya)
RK Krim Mercator (Mayıs 2020)
Nina Zulic (Slovenya)
(01 Ocak 2022)
Nurşah Sancak
Yalıkavak SK (Mayıs 2022)
Joanna Malgarzota Woloszyk (Poland)
SPR Pogon Szczecin (July 2019)
Saint-Amand Handball (July 2020) Left.
Amanda Kurtovic (Norveç)
Győri Audi ETO KC (02 Ocak 2020)
HC Dunărea Brăila (Temmuz 2021)
Nurceren Akgün Göktepe
EGO Spor (Ekim 2021)
Nurceren Akgün Göktepe
Renata Kayumova (Goalkeeper) (Russia)
HC Gomel (July 2019)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (July 2020) Left.
Julia Eriksson (İsveç)
Lugi HF (Ocak 2021)
Silkeborg-Voel KFUM (Mayıs 2021)
Milena Raičević (Karadağ)
ŽRK Budućnost (Mayıs 2021)
ŽRK Budućnost (Mayıs 2022)
Zana Maric (Croatia)
Mosonmagyaróvári KC SE (July 2019)
Serbest (July 2020)
Ana Kojic (Sırbistan)
RK Krim Mercator (Ocak 2021)
Mosonmagyaróvári KC SE (Temmuz 2021)
Neslihan Çalışkan
Üsküdar Bld. (Eylül 2021)
Neslihan Çalışkan