Kashiwa Reysol

Kashiwa Reysol, Büyük Tokyo Bölgesi'nin bir parçası olan Kashiwa, Chiba Eyaleti merkezli bir Japon profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp, ülkedeki futbolun en üst seviyesi olan J1 Ligi'nde oynuyor. Evlerinin stadı "Hitachidai" olarak da bilinen Sankyo Frontier Kashiwa Stadyumu'dur. Reysol, "Güneş Kralı" anlamına gelen İspanyolca Rey ve Sol kelimelerinin bir portmantoudur. İsim, Japonca'da güneş ile ilişkilendirilen ana şirketleri Hitachi'ye atıfta bulunuyor. Kulüp 1940'ta kuruldu ve 1965'te Japonya Futbol Ligi'nin (JSL) kurucu üyesiydi. Ligin başlangıcından bu yana, Japon futbolunun en üst kademesinde iyi zaman geçirdiler. 1972 ve 2011'de iki kez Japon Ligi şampiyonu oldular ve 1976, 1999 ve 2013'te üç Lig Kupası ve 1972, 1975 ve 2012'de üç İmparator Kupası kazandılar.
Tam Adı Kashiwa Reysol
Takma Adı Taiyō-Ō (Sun King)
Aurinegro (Gold-and-black)
Kısa Adı REY
Kuruluş 1940
Stadyum Sankyo Frontier Kashiwa Stadium (“Hitachidai”)
Kashiwa, Chiba
Kapasite 15,900
Sahibi Hitachi
Başkan Ryuichiro Takikawa
Manager Nelsinho Baptista
Lig J1 Ligi
2021 J1 League, 15 / 20
Website Club website

Başarıları

  • JSL Division 1 (1965–1991/92) / J1 League (1993–) 
    • Champions (2): 1972, 2011
    • Runners-up (1): 1973
  • JSL Division 2 (1972–1991/92) / JFL Division 1 (1992–1998) / J2 League (1999–) [Second tier]
    • Champions (3): 1990/91, 2010, 2019
    • Runners-up (4): 1988/89, 1992, 1994, 2006
  • Emperor’s Cup (1921–)
    • Winners (3): 1972, 1975, 2012
    • Runners-up (3): 1963, 1973, 2008
  • JSL Cup (1976–1991) / J.League Cup (1992–)
    • Winners (3): 1976, 1999, 2013
    • Runners-up (2): 1980, 2020
  • Japanese Super Cup (1977–1984, 1994–)
    • Winners (1): 2012
    • Runners-up (1): 2013
  • All Japan Works Football Championship (1948–1964)
    • Winners (2): 1958, 1960
    • Runners-up (7): 1951, 1952, 1953, 1954, 1961, 1963, 1964
  • All Japan Inter-City Football Championship (1955–1964)
    • Winners (1): 1963
    • Runners-up (1): 1964
  • Suruga Bank Championship (2008–)
    • Winners (1): 2014

Takım Kadrosu

2021 Takım Kadrosu2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (13-06-2022)
Manager : Nelson BaptisteManager : Nelson Baptiste
Haruhiko Takimoto (Kaleci)Haruhiko Takimoto (Kaleci)
Imabari (01-02-2022)
Kiralık
Kim Seung-gyu (Güney Kore) (Kaleci)Kim Seung-gyu (Güney Kore) (Kaleci)
Masato Sasaki (Kaleci)Masato Sasaki (Kaleci)
Kenta Matsumoto (Kaleci)Kenta Matsumoto (Kaleci)
Haruki Saruta (Kaleci)
Yokohama FC (01-02-2021/31-01-2022)
Kiralık
Haruki Saruta (Kaleci)
Yuji TakahashiYuji Takahashi
Taiyo KogaTaiyo Koga
Shunki Takahashi
V-Varen Nagasaki (08-01-2022)
Kaito Mori
Tsubaka Univ. (01-02-2022)
Hidekazu Otani Hidekazu Otani 
Richardson (Brezilya)
Veara (31-12-2021)
Takumi Tsuchiya
High Scgool (01-02-2022)
Cristiano (Brezilya)
V-Varen Nagasaki (08-01-2022)
Hayato Tanaka
Kashiwa Reysol U-18 (01-02-2022)
Ataru Esaka
Urawa Reds (11-07-2021)
Tomoya Koyamatsu
Sagan Tosu (09-01-2022)
Matheus Sávio (Brezilya) Matheus Sávio (Brezilya)
Kengo KitazumeKengo Kitazume
Yuta SomeyaYuta Someya
Hiroto Goya
Oita Trinita (11-07-2021)
Keita Nakamura
Shimizu S-Pulse (09-01-2022)
Hiromu MitsumaruHiromu Mitsumaru
Dodi (Brezilya) Dodi (Brezilya)
Yusuke Segawa
Shonan Bellmare(08-01-2022)
Wataru Iwashita
Roasso Kumamoto (09-01-2022)
Naoki KawaguchiNaoki Kawaguchi
Takuma OminamiTakuma Ominami
Keiya ShiihashiKeiya Shiihashi
Masatoshi MiharaMasatoshi Mihara
Sachiro ToshimaSachiro Toshima
Rodrigo Angelotti (Brezilya) Rodrigo Angelotti (Brezilya)
Ippei ShinozukaIppei Shinozuka
Albirex Niigata (01-02-2022)
Kiralık
Hayato Nakama
Kashima Antlers (08-01-2022)
Douglas (Brezilya)
Vissel Kobe (08-01-2022)
Mao HosoyaMao Hosoya
Fumiya UnokiFumiya Unoki
Takuma OtakeTakuma Otake
Yuta Kamiya
Shimizu S-Pulse
(08-01-2022)
Riku Ochiai
Tokyo Int Univ. (18-02-2022/31-01-2023)
Kiralık
Takumi KamijimaTakumi Kamijima
Tatsuya Yamashita
Cerezo Osaka (11-01-2022)
Yuto Yamada
Kashiwa Reysol U-18 (01-02-2022)
Pedro Raul (Brezilya)
Juarez (Eylül 2021)
Hidetaka Maie
Kashiwa Reysol U-18 (01-02-2022)
Emerson Santos (Brezilya) Emerson Santos (Brezilya)
Takuto Kato
Tsubaka Univ. (22-06-2021)
Kiralık
Takuto Kato
Yuki Muto
Vegalta Sendai (12-07-2021)
Yuki Muto
Yugo Masukake
Kashiwa Reysol U-18 (01-02-2022)
Kaito Mori
Tsukuba University (01-02-2022)