Kashima Antlers

Kashima Antlers, Büyük Tokyo Bölgesi'nin bir parçası olan Kashima, Ibaraki'de bulunan bir Japon profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp, ülkedeki futbolun en üst seviyesi olan J1 Ligi'nde oynuyor.

Boynuzları, kelimenin tam anlamıyla "geyik adası" anlamına gelen Kashima şehir adından türetilmiştir. Kulübün bir Japon e-ticaret şirketi olan Mercari'den mali desteği var.

J.League'in 1993 yılında profesyonel Japon futbolunu yaratmasından ve tanıtmasından bu yana, Kashima, J.League şampiyonluğunu sekiz kez, J.League Kupasını altı kez ve İmparator'un rekorunu kazanarak Japonya'nın en başarılı futbol kulübü olduğunu kanıtladı. Eşi görülmemiş bir on dokuz büyük yerli başlık için beş kez Kupa. Kashima, 2018'de ilk AFC Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazandıklarında Asya Şampiyonu oldu. Kashima, bugüne kadar oynanan tüm sezonların yüzde yetmişinden fazlası için ligi ilk beşte bitirdi, sezon sonunda ortalama bir üçüncülük elde etti ve bir üçüncülük elde etti. bugüne kadar oynanan tüm sezonların yüzde altmışından fazlasında şampiyonluk.[ne zaman?]

Kashima aynı zamanda kuruluşundan bu yana Japonya'nın en iyi profesyonel futbol maçında yarışan iki kulüpten biri (diğeri Yokohama F. Marinos).
Logo
Tam Adı Kashima Antlers F.C. Co., Ltd.
Kuruluş 1947; 74 years ago (as Sumitomo Metal FC)
Stadyum Kashima Soccer Stadium
Kapasite 40,728
Sahibi Mercari
Başkan Fumiaki Koizumi
Manager Antônio Carlos Zago
Lig J1 Ligi
2021 J1 Ligi, 4 / 20
Website Club website

Başarıları

Sumitomo Metal FC
  • All Japan Senior Football Championship
    • Winners (1): 1973
  • JSL Division 2
    • Champions (2): 1984, 1986–87
Kashima Antlers
  • J1 League
    • Champions (8): 1996, 1998, 2000, 2001, 2007, 2008, 2009, 2016
  • Emperor’s Cup
    • Winners (5): 1997, 2000, 2007, 2010, 2016
  • J.League Cup
    • Winners (6): 1997, 2000, 2002, 2011, 2012, 2015
  • Japanese Super Cup
    • Winners (6): 1997, 1998, 1999, 2009, 2010, 2017
  • FIFA Club World Cup
    • Runner-up (1): 2016
  • AFC Champions League
    • Winners (1): 2018
  • A3 Champions Cup
    • Winners (1): 2003
  • Suruga Bank Championship
    • Winners (2): 2012, 2013

Takım Kadrosu

2021 Takım Kadrosu
Güncelleme (03-10-2021)
2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (13-06-2022)
Manager : Antônio Carlos Zago
Sezon sonu ayrıldı. (01-01-2022)
Manager : Rene Weiler
(01-01-2022-devam)
Kwoun Sun-tae (Güney Kore) (Kaleci)Kwoun Sun-tae (Güney Kore) (Kaleci)
Yuya Oki (Kaleci)Yuya Oki (Kaleci)
Tomoki Hayakawa (Kaleci)Tomoki Hayakawa (Kaleci)
Taiki Yamada (Kaleci)Taiki Yamada (Kaleci)
Léo Silva (Brezilya)
Nagoya Grampus (08-01-2022)
Yuma Suzuki
St. Truiden (09-01-2022)
Daiki Sugioka
Shonan Bellmare (10-08-2021/31-01-2023)
Kiralık
Daiki Sugioka
Shonan Bellmare (10-08-2021/31-01-2023)
Kiralık
Ryota Nagaki
Shonan Bellmare (08-01-2022)
Hayato Nakama
Kashiwa Reysol (09-01-2022)
Juan Alano (Brezilya)Juan Alano (Brezilya)
Shoma DoiShoma Doi
Everaldo (Brezilya)Everaldo (Brezilya)
Ryuji IzumiRyuji Izumi
Ryotaro ArakiRyotaro Araki
Katsuya Nagato
Yokohoma F. Marinos (08-01-2022)
Kim Min-Tae (Güney Kore)
Hokkaido Consadole Sapporo (09-01-2022)
Arthur Caíke (Brezilya)Arthur Caíke (Brezilya)
Ayase UedaAyase Ueda
Itsuki SomenoItsuki Someno
Kento MisaoKento Misao
Diego Pituca (Brezilya)Diego Pituca (Brezilya)
Rikuto HiroseRikuto Hirose
Naoki HayashiNaoki Hayashi
Yusuke OgawaYusuke Ogawa
Yasushi Endo
Vegalta Sendai (08-01-2022)
Yuta Higuchi
Sagan Tosu (09-01-2022)
Naoki SutoNaoki Suto
Kanazawa (01-02-2022)
Kiralık
Yuta MatsumuraYuta Matsumura
Koki MachidaKoki Machida
Royale Union SG (04-01-2022)
Kiralık
Ikuma SekigawaIkuma Sekigawa
Yu FunabashiYu Funabashi
Kei Koizumi
Sagan Tosu (10-08-2021)
Itsuki Oda
JEF United Chiba (31-01-2022)
Tomoya Inukai
Urawa Reds (09-01-2022)
Shuhei Mizoguchi
Kashima Antlers U-18 (01-02-2022)
Ryōhei Shirasaki
Sagan Tosu (Ağustos 2021)
Kiralık
Kiralık döndü (31-01-2022)
Shimizu S-Pulse (01-02-2022)
Ryotaro Nakamura
Kofu (09-01-2022)
Daniel Bueno Wellington (Brezilya)
Atletico-MG (30-06-2021)
Daniel Bueno Wellington (Brezilya)
Koki Anzai
Portimonense (20-07-2021)
Koki Anzai

Managers

ManagerTenure
Masakatsu MiyamotoOcak 1992 – Haziran 1994
EduHaziran 1994 – Aralık 1995
João CarlosOcak 1996 – Temmuz 1998
Takashi Sekizuka (interim)Temmuz 1998
Zé MárioTemmuz 1998 – Ağustos 1999
Takashi Sekizuka (interim)Ağustos 1999
Zico (interim)20 Ağustos 1999 – 31 Aralık 1999
Toninho Cerezo1 Ocak 2000 – 30 Aralık 2005
Paulo Autuori31 Aralık 2005 – 29 Kasım 2006
Oswaldo de Oliveira1 Ocak 2007 – 31 Aralık 2011
Jorginho1 Ocak 2012 – 31 Aralık 2012
Toninho Cerezo1 Ocak 2013 – 22 Temmuz 2015
Masatada Ishii23 Temmuz 2015 – 31 Mayıs 2017
Go Oiwa31 Mayıs 2017 – 1 Ocak 2020
Antônio Carlos Zago2 Ocak 2020 – 01 Ocak 2022
Rene Weiler01 Ocak 2022 –