Kadınlar Avusturya Kupası

ÖFB Kadınlar Kupası, Avusturya'daki kadın futbol takımlarının yıllık kupa müsabakasıdır. 1972 / 73'ten beri itiraz ediliyor ve ÖFB tarafından düzenleniyor.
Şampiyon TakımŞampiyonluk
USC Landhaus Wien11
SV Neulengbach10
St. Pölten8
Union Kleinmünchen6
ESV Ostbahn XI Wien5
FC Wacker Innsbruck2
FS Elektra Wien2
DFC LUV Graz1
SC Brunn am Gebirge1
SezonŞampiyon Takım
(Manager)
Final SkorFinalist
1972–73USC Landhaus Wien16–0, 10–0SV Kagran
1973–74ESV Ostbahn XI Wien1–1 (2–1 pen.)USC Landhaus Wien
1974–75USC Landhaus Wien2–0ESV Ostbahn XI Wien
1975–76USC Landhaus Wien3–1, 3–0SV Kagran
1976–77FS Elektra Wien2–0USC Landhaus Wien
1977–78FS Elektra Wien5–0, 5–1DFC LUV Graz
1978–79DFC LUV Graz3–2FS Elektra Wien
1979–80USC Landhaus Wien1–1 (3–2 pen.)FS Elektra Wien
1980–81ESV Ostbahn XI Wien4–0SG Alland–Brunn a. Geb.
1981–82ESV Ostbahn XI Wien3–2USC Landhaus Wien
1982–83ESV Ostbahn XI Wien2–0USC Landhaus Wien
1983–84ESV Ostbahn XI Wien3–1DFC LUV Graz
1984–85FC Wacker Innsbruck3–1DFC LUV Graz
1985–86USC Landhaus Wien1–0DFC LUV Graz
1986–87USC Landhaus Wien2–11. DFC Leoben
1987–88USC Landhaus Wien3–1DFC Austria–Brunn a. Geb.
1988–89not held
1989–90SC Brunn . Geb.2–11. DFC Leoben
1990–91Union Kleinmünchen3–2USC Landhaus Wien
1991–92not held
1992–93Union Kleinmünchen2–0DFC Heidenreichstein
1993–94Innsbrucker AC1–1 (3–2 pen.)USC Landhaus Wien
1994–95Union Kleinmünchen1–0DFC Heidenreichstein
1995–96Union Kleinmünchen2–0Innsbrucker AC
1996–97USC Landhaus Wien3–2Union Kleinmünchen
1997–98Union Kleinmünchen3–1SV Neulengbach
1998–99Union Kleinmünchen6–0USC Landhaus Wien
1999–2000USC Landhaus Wien5–31. DFC Leoben
2000–01USC Landhaus Wien10–1Union Kleinmünchen
2001–02USC Landhaus Wien11–1ASV St. Margarethen–Lavanttal
2002–03SV Neulengbach5–1Union Kleinmünchen
2003–04SV Neulengbach12–0FC Südburgenland
2004–05SV Neulengbach2–1Innsbrucker AC
2005–06SV Neulengbach3–0DFC LUV Graz
2006–07SV Neulengbach3–1DFC LUV Graz
2007–08SV Neulengbach6–2USC Landhaus Wien
2008–09SV Neulengbach5–1FC Wacker Innsbruck
2009–10SV Neulengbach4–0ASK Erlaa McDonalds
2010–11SV Neulengbach4–0DFC LUV Graz
2011–12SV Neulengbach4–0FC Wacker Innsbruck
2012–13Spratzern3–3 a.e.t. (4–3 pen.)SV Neulengbach
2013–14FSK St. Pölten-Spratzern4–3SV Neulengbach
2014–15FSK St. Pölten-Spratzern4–3SV Neulengbach
2015–16FSK St. Pölten-Spratzern1–0SV Neulengbach
2016–17SKN St. Pölten5–0SV Neulengbach
2017–18SKN St. Pölten5–1SV Neulengbach
2018–19SKN St. Pölten2–0Landhaus
2019–20COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2020–21
2021–22SKN St. Pölten
Johannes Spilka
2–0
Melanie Brunnthaler, Julia Hickelsberger-Fuller
SK Sturm Graz
2022–23