Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel, 1949 yılında Polonya’da kurulmuş bir voleybol takımıdır. Polonya’nın en başarılı voleybol kulüplerinden biridir. 1989 yılından bu yana Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmektedir.

Tam Adı Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel Spółka Akcyjna
Takma Adı The Hawks
Kuruluş 1961
Salon Hala Widowiskowo–Sportowa
Aleja Jana Pawła II 6
44–335 Jastrzębie-Zdrój
(Kapasite : 3,112)
Başkan Adam Gorol
Baş Antrenör Andrea Gardini
Kaptan Benjamin Toniutti
Lig PlusLiga
Website Club home page

İsim Tarihçesi

Yıllarİsim
1961–1963Górnik Jastrzębie
1963–1970Górnik JAS–MOS
1970–1990GKS Jastrzębie
1990–2002Jastrzębie Borynia
2002–2004Ivett Jastrzębie Borynia
2004–devamJastrzębski Węgiel

Başarıları

  • CEV Şampiyonlar Ligi
    Şampiyon (1) : 2014,
  • CEV Challenge Cup
    İkinci (1) 2009,
Şampiyon (1) 2021,

Takım Kadrosu

2020/2021 Takım Kadrosu 2021/2022 Takım Kadrosu 2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (28-10-2022)
Baş Antrenör : Luke Reynolds
Karşılıklı Anlaşma (21-01-2021)
Baş Antrenör : Andrea Gardini
Baş Antrenör : Andrea Gardini
Sezon sonu ayrıldı.
Baş Antrenör : Marcelo Mendez
(01-08-2022/devam)
Jakub PopiwczakJakub PopiwczakJakub Popiwczak
Yacine Louati (France)
F. Bahçe HDI Sigorta (Mayıs 2021)
Benjamin Toniutti (Fransa)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Mayıs 2021)
Benjamin Toniutti (Fransa)
Jakub Bucki
Asseco Resovia Rzeszów (Haziran 2021)
Dawid Dryja
Cerrad Enea Czarni Radom (Mayıs 2021)
Dawid Dryja
Michał Gierżot
Cuprum Lubin (Mayıs 2021)
Jan Hadrava (Çek Cumhuriyeti)
Cucine Lube Civitanova (Mayıs 2021)
Jan Hadrava (Çek Cumhuriyeti)
Łukasz WiśniewskiŁukasz WiśniewskiŁukasz Wiśniewski
Lukas Kampa (Almanya) (C)
Trefl Gdańsk (Haziran 2021)
Stephen Boyer (Fransa)
Al Rayyan S.C. (Mayıs 2021)
Stephen Boyer (Fransa)
Mohammed Al Hachdadi (Fas)
Belogorie Belgorod (Haziran 2021)
Trévor Clévenot (Fransa)
Gas Sales Bluenergy Piacenza (Temmuz 2021)
Trévor Clévenot (Fransa)
Stanisław Wawrzyńczyk
Czarni Rząśnia (Ekim 2020)
Wojciech Szwed
MCKiS Jaworzno (Ağustos 2021)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (Haziran 2022)
Kamil Dębski
PSG Stal Nysa (Mayıs 2022)
Yuriy Gladyr (Ukrayna)Yuriy Gladyr (Ukrayna)Yuriy Gladyr (Ukrayna)
Eemi Tervaportti (Estonya)Eemi Tervaportti (Estonya)Eemi Tervaportti (Estonya)
Michał Szalacha
Aluron CMC Warta Zawiercie (Haziran 2021)
Jakub Macyra
AZS AGH Kraków (Ağustos 2021)
Jakub Macyra
Patryk Cichosz–Dzyga
Olimpia Sulęcin (Haziran 2021)
Kamil Strzymszok
Jastrzębski Węgiel U21 (Haziran 2021)
Kamil Strzymszok
Tomasz FornalTomasz FornalTomasz Fornal
Szymon BiniekSzymon Biniek
PSG Stal Nysa (Mayıs 2022)
Rafał SzymuraRafał SzymuraRafał Szymura
Grzegorz Kosok
Asseco Resovia Rzeszów (December 2020)
Kariyer Sonu (Mayıs 2021)
Dominik Czerny
Jastrzębski Węgiel U21 (Haziran 2021)
Cuprum Lubin (Haziran 2022)
Maksymilian Granieczny
Jastrzębski Węgiel U21 (Haziran 2020)
Maksymilian GraniecznyMaksymilian Granieczny
Dominnik Rakowski
Jastrzębski Węgiel U21 (Haziran 2021)
Dominnik Rakowski
Árpád Baróti (Macaristan)
Suntory Sunbirds (Aralık 2021)