İzmit Belediyespor

İzmit Belediyespor, Kocaeli’yi Kadınlar Basketbol Süper Liginde temsil eden basketbol takımıdır.

Lig Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Kuruluş 1995
Salon Şehit Recep Topaloğlu
(kapasite 5000)
Şehir Kocaeli
Renkler Yeşil-Turkuaz-Beyaz
Başkan Uğur Koştur
Baş Antrenör Hasan Fırat Okul

Başarıları

  • Kadınlar Federasyon Kupası
    • Şampiyon (1): 2017-2018
  • Türkiye Kupası

          İkincilik (1) : 2020

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu
Kadınlar Basketbol Ligi
Güncelleme (19-09-2022)
Baş Antrenör : Mert Köprücü
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Erkan Metin
(26-12-2019) Kovuldu
Baş Antrenör : Hasan Fırat Okul
Baş Antrenör : Hasan Fırat OkulBaş Antrenör : Hasan Fırat OkulBaş Antrenör : Hasan Fırat Okul
ALEXA NICOLE HART (USA)
Freiburg (Temmuz 2019)
Courtney Williams
Connecticut S (Temmuz 2019)
G. Saray (September 2020)
Eglė Šikšniūtė (Lithuania)
Castors Braine (Mayıs 2020)
Kayseri Basketbol (Mayıs 2021)
Gabriela Marginean (Romanya)
Bretagne (Temmuz 2021)
Betül Erkoyuncu
Karşıyaka Çarşı Koleji (Ağustos 2022)
CEYDA KOZLUCA
Bellona Kayseri (Temmuz 2019)
Monika Grigalauskyte
G.Saray (Temmuz 2019)
Free agent (September 2020)
Milica Jovanović (Montonegro)
Lulea Basket (Mayıs 2020)
DVTK Miskolc (Temmuz 2021)
Gülse Uğur
Kayseri Basketbol (Temmuz 2021)
Betül Pehlivan
Emlak Konut (Temmuz 2022)
Emel Sığırcı
Sakarya Yükseliş (Temmuz 2019)
Emel Sığırcı
Sakarya Yükseliş (January 2019)
Emel SığırcıEmel SığırcıCandide Öztürk
Antalya 07 Basketbol (Haziran 2022)
FERDA YILDIZ
Bursa BŞB. (Temmuz 2019)
Özge Kavurmacıoğlu
OGM Ormanspor (Temmuz 2019)
Free agent (September 2020)
Gülşah Duman
Edremit Bld. Gürespor (Haziran 2020)
Nesibe Aydın Gençlik (Temmuz 2021)
Kristina Jasmine Higgins (ABD)
Araski (Temmuz 2021)
Arka Gydnia (Haziran 2022)
Deniz Aygül
Tarsus Belediye (Haziran 2022)
Gizem YavuzGizem Yavuz
Çankaya Üniversitesi (Haziran 2020)
Elif Emirtekin
Beşiktaş (Haziran 2020)
Hatay BŞB. (Mayıs 2021)
İdil Türk
HatayBŞB. (Mayıs 2021)
Derya Kavak
Çeşme Basketbol (Temmuz 2022)
LA TANYA CHANTELLA WHITE (USA)
Çankaya Üniversitesi (Temmuz 2019)
Gamze Takmaz
Bellona Kayseri Basketbol (Temmuz 2019) join
Birevim Elazığ (August 2020) left
Kübra Erat
Elazığ İl Özel İdare (Mayıs 2020)
Çankaya Üniversitesi (Temmuz 2021)
Melisa Korkmaz
Beşiktaş (Temmuz 2021)
Esma Nur Engin
MARINA BAS (Rusya)
Botaş SK (Temmuz 2019)
Yasemin Güneş
İstanbul Üniversitesi (Temmuz 2019)
Bursa BŞB. (December 2019)
Çağlanur Uzundurukan
Dostlukspor (Haziran 2020)
Serbest (Aralık 2020)
Nirra Fields (Kanada)
Antalya 07 (Temmuz 2021)
Ezgi Manlacı
Tarsus Belediye (Haziran 2022)
Melek YusufoğluMelek Yusufoğlu
Emlak Konutspor (September 2020)
İnci Güçlü
Barcelona (November 2020)
Botaş SK (Mayıs 2021)
Sıla Dikmenoğulları
Genç Takım (Haziran 2021)
Kardelen Gezgin
Turgutlu Bld. (Ağustos 2022)
MELİKE BAKIRCIOĞLU
Bursa BŞB. (Temmuz 2019)
Ezgi Manlacı
Bellona Kayseri Basketbol (Temmuz 2019)
Adana BK (September 2020)
Erica K Wheeler (USA)
İndiana Fever (August 2020)
Los Angeles Sparks (Mayıs 2021)
Victoria Vladimirovna Mircheva (Bulgaristan)
Beşiktaş (Temmuz 2021)
Barca CBS (Haziran 2022)
Kym Danae Rpyster (ABD)
Halcones (Ağustos 2022)
NAZLICAN ÖLÇEK
Yalova VİP (Temmuz 2019)
Nazlı Bircan Gökdemir
G.Saray (July 2019)
Bellona Kayseri (January 2020)
Clarissa Dos Santos (Brazil)
Asvel (Haziran 2020)
ESB Villeneuve-d’Ascq (Mart 2021)
Marina Solopova (Litvanya)
Satu Mare (Ekim 2021)
Nur Sezen Yavuz
Bodrum Kayraspor (Temmuz 2022)
SİNA ÜLBE
Free agent (Temmuz 2019)
Yasemin Koç
Junioer Team (Temmuz 2019)
Serbest Oyuncu (Temmuz 2020)
Miray Şahin
Birevim İl Özel İdare (Temmuz 2020)
Yalova VİP Gençlik (Temmuz 2021)
Nuran Tutsak
Elazığ İl Özel İdare (Eylül 2021)
Öykü Taşkın
Antalya 07 Basketbol (Haziran 2022)
Defne Melissa Paylar
G.Saray (Temmuz 2019)
Defne Melissa PaylarDefne Melissa Paylar
Serbest (Kasım 2021)
Senay Zeybek
Nilüfer Basketbol Severler (Temmuz 2022)
Ceren Sıla Yengel
Junior Team (Temmuz 2019)
Serbest Oyuncu (Temmuz 2020)
İpek Garip
G.Saray (October 2020)
İpek Garip
Urla Gençlik (12-11-2021)
Avery Warley-Talbert
New York Liberty (Temmuz 2019)
Çankaya Üniversiyesi (16 December 2019)
Saadet Aysu Keskin
Canik Bld. (September 2020)
Uludağ Basketbol (Haziran 2021)
Nikolina Babic (Bosna Hersek)
Prometey (02-03-2022)
Zabiny Brno (Haziran 2022)
Kistine Anigwe (USA)
Dallas Wings (16 December 2019)
Çukurova Basketbol (Haziran 2020)
Sasa Cadjo
Mersin BŞB. (Temmuz 2019)
Nantes Reze (September 2020)