Israel State Cup winners

İsrail Devlet Kupası (İbranice: גביע המדינה, Gvia HaMedina), İsrail Futbol Federasyonu (IFA) tarafından yürütülen İsrail futbolunda eleme usulü oynanan bir kupa müsabakasıdır.

Devlet Kupası ilk olarak 1928'de Halk Kupası olarak düzenlendi. Birbirine karşı oynayan tüm standartlardaki kulüpleri içerdiğinden, alt liglerdeki takımların nadiren finale ulaşmasına rağmen, alt liglerdeki "minnow"ların en iyi kulüpleri turnuvadan eleyerek "dev katiller" olma olasılığı vardır. Devlet Kupası'nın şu anki sahipleri, 9 Mayıs 2018'de 2018 finalinde Beitar Jerusalem'i yenen İsrail Premier Ligi takımı Hapoel Haifa.

Maccabi Tel Aviv 23 şampiyonluk kazandı ve en çok şampiyonluk rekoru kırdı. 1937–1939 ve 2010–2012 yıllarında Hapoel Tel Aviv, Devlet Kupası'nı arka arkaya üç sezon koruyan tek kulüptür.
  Şampiyonluk 
Maccabi Tel Aviv24
Hapoel Tel Aviv15
Beitar Jerusalem7
Maccabi Haifa6
Hapoel Haifa4
Bnei Yehuda Tel Aviv3
Hapoel Be'er Sheva3
Hapoel Kfar Saba3
Hapoel Petah Tikva2
Beitar Tel Aviv2
Maccabi Petah Tikva2
Hakoah Ramat Gan2
Hapoel Ramat Gan2
Maccabi Netanya1
Hapoel Jerusalem1
Maccabi Hasmonean Jerusalem1
Ironi Kiryat Shmona1
British Police1
Gunners1
Hapoel Yehud1
Hapoel Lod1
Bnei Sakhnin1
SezonŞampiyon Takım
(Manager)
Final SkorFinalist
1951–52Maccabi Petah Tikva1–0Maccabi Tel Aviv
1953–54Maccabi Tel Aviv 4–0Maccabi Netanya
1954–55Maccabi Tel Aviv 3–1Hapoel Petah Tikva
1956–57Hapoel Petah Tikva 2–1Maccabi Jaffa
1957–58Maccabi Tel Aviv 2–0Hapoel Haifa
1958–59Maccabi Tel Aviv 4–3Hapoel Petah Tikva
1960–61Hapoel Tel Aviv 2–1Hapoel Petah Tikva
1961–62Maccabi Haifa0–0
5–2
Maccabi Tel Aviv
1962–63Hapoel Haifa 1–0Maccabi Haifa
1963–64Maccabi Tel Aviv 1–1
1–1
2–1
Hapoel Haifa
1964–65Maccabi Tel Aviv 2–1Bnei Yehuda Tel Aviv
1965–66Hapoel Haifa2–1Shimshon Tel Aviv
1966–67Maccabi Tel Aviv 2–1Hapoel Tel Aviv
1967–68Bnei Yehuda Tel Aviv1–0Hapoel Petah Tikva
1968–69Hakoah Ramat Gan1–0Maccabi Sha'arayim
1969–70Maccabi Tel Aviv2–1Maccabi Netanya
1970–71Hakoah Ramat Gan 2–1Maccabi Haifa
1971–72Hapoel Tel Aviv 1–0Hapoel Jerusalem
1972–73Hapoel Jerusalem 2–0Hakoah Ramat Gan
1973–74Hapoel Haifa 1–0 Hapoel Petah Tikva
1974–75Hapoel Kfar Saba3–1Beitar Jerusalem
1975–76Beitar Jerusalem2–1Maccabi Tel Aviv
1976–77Maccabi Tel Aviv 1–0Beitar Tel Aviv
1977–78Maccabi Netanya2–1Bnei Yehuda Tel Aviv [3]
1978–79Beitar Jerusalem2–1Maccabi Tel Aviv
1979–80Hapoel Kfar Saba 4–1Maccabi Ramat Amidar
1980–81Bnei Yehuda Tel Aviv 2–2
(4–3 (pen.)
Hapoel Tel Aviv
1981–82Hapoel Yehud 1–0Hapoel Tel Aviv
1982–83Hapoel Tel Aviv 3–2Maccabi Tel Aviv
1983–84Hapoel Lod 0–0
(3–2 (pen.)
Hapoel Be'er Sheva
1984–85Beitar Jerusalem 1–0Maccabi Haifa
1985–86Beitar Jerusalem 2–1Shimshon Tel Aviv
1986–87Maccabi Tel Aviv 3–3
(4–3 (pen.)
Maccabi Haifa
1987–88Maccabi Tel Aviv 2–1Hapoel Tel Aviv
1988–89Beitar Jerusalem3–3
(4–3 (pen.)
Maccabi Haifa
1989–90Hapoel Kfar Saba 1–0 Shimshon Tel Aviv
1990–91Maccabi Haifa 3–1Hapoel Petah Tikva
1991–92Hapoel Petah Tikva 3–1 Maccabi Tel Aviv
1992–93Maccabi Haifa 1–0Maccabi Tel Aviv
1993–94Maccabi Tel Aviv 2–0Hapoel Tel Aviv
1994–95Maccabi Haifa 2–0Hapoel Haifa
1995–96Maccabi Tel Aviv 4–1Hapoel Ironi Rishon LeZion
1996–97Hapoel Be'er Sheva 1–0Maccabi Tel Aviv
1997–98Maccabi Haifa 2–0 Hapoel Jerusalem
1998–99Hapoel Tel Aviv 1–1
(3–1 (pen.)
Beitar Jerusalem
1999–2000Hapoel Tel Aviv 2–2
(4–2 (pen.)
Beitar Jerusalem
2000–01Maccabi Tel Aviv 3–0Maccabi Petah Tikva
2001–02Maccabi Tel Aviv 0–0
(5–4 (pen.)
Maccabi Haifa
2002–03Hapoel Ramat Gan 1–1
(5–4 (pen.)
Hapoel Be'er Sheva
2003–04Bnei Sakhnin 4–1Hapoel Haifa [15]
2004–05Maccabi Tel Aviv 2–2
(5–3 (pen.)
Maccabi Herzliya [15]
2005–06Hapoel Tel Aviv 1–0Bnei Yehuda Tel Aviv
2006–07Hapoel Tel Aviv 1–1
(5–4 (pen.)
Hapoel Ashkelon [15]
2007–08Beitar Jerusalem 0–0
(5–4 (pen.)
Hapoel Tel Aviv
2008–09Beitar Jerusalem 2–1Maccabi Haifa
2009–10Hapoel Tel Aviv 3–1Bnei Yehuda
2010–11Hapoel Tel Aviv 1–0Maccabi Haifa
2011–12Hapoel Tel Aviv 2–1Maccabi Haifa
2012–13Hapoel Ramat Gan 1–1
(4–2 (pen.)
Ironi Kiryat Shmona
2013–14Ironi Kiryat Shmona1–0 Maccabi Netanya
2014–15Maccabi Tel Aviv 6–2Hapoel Be'er Sheva
2015–16Maccabi Haifa 1–0Maccabi Tel Aviv
2016–17Bnei Yehuda 0–0
(4–3 (pen.)
Maccabi Tel Aviv
2017–18Hapoel Haifa 3–1 Beitar Jerusalem
2018–19Bnei Yehuda 
Yossi Abukasis
1–1
Dor Jan / Guy Melamed (5–4 (pen.)
Maccabi Netanya
2019–20Hapoel Be'er Sheva
Yossi Abukasis
2–0
Ben Sahar, Josué Filipe Soares Pesqueira
Maccabi Petah Tikva
2020–21Maccabi Tel Aviv
Patrick van Leeuwen
2–1
Yonatan Cohen, Luis Hernández / Omri Altman
Hapoel Tel Aviv
2021–22Hapoel Be'er Sheva
Elyaniv Barda
2–2
Ramzi Safuri, Rotem Hatuel / Miguel Vitor (k.k.), Omer Atzili (3-1 pen.)
Maccabi Haifa
2022–23