İngilizler Milletler Topluluğu Oyunları – Erkekler Yüzme Kategorisi

50 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaBenjamin Proud (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereBenjamin Proud (İngiltere)Lewis Burras (İngiltere)Joshua Liendo (Kanada)
2026

100 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereKyle Chalmers (Avustralya)Tom Dean (İngiltere)Duncan Scott (İskoçya)
2026

200 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereDuncan Scott (İskoçya)Tom Dean (İngiltere)Elijah Winnington (Avustralya)
2026

400 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereElijah Winnington (Avustralya)Samuel Short (Avustralya)Mack Horton (Avustralya)
2026

800 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2026

1500 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, KanadaKieren Perkins (Avustralya)
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereSamuel Short (Avustralya)Daniel Wiffen (Kuzey İrlanda)Luke Turley (İngiltere)
2026

50 m. Sırtüstü

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, HindistanLiam Tancock (İngiltere)
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAndrew Jeffcoat (Yeni Zelenda)Pieter Coetze (Güney Afrika)Javier Acevedo (Kanada)
2026

100 m. Sırtüstü

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçyaChris Walker-Hebborn (İngiltere)
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngilterePieter Coetze (Güney Afrika)Brodie Williams (İngiltere)Bradley Woodward (Avustralya)
2026

200 m. Sırtüstü

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, HindistanJames Goddard (İngiltere)
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereBrodie Williams (İngiltere)Bradley Woodward (Avustralya)Pieter Coetze (Güney Afrika)
2026

50 m. Kurbağalama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaAdam Peaty (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereAdam Peaty (İngiltere)Samuel Williamson (Avustralya)Ross Murdoch (İskoçya)
2026

100 m. Kurbağalama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaAdam Peaty (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereJames Wilby (İngiltere)Zac Stubblety-Cook (Avustralya)Samuel Williamson (Avustralya)
2026

200 m. Kurbağalama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçyaRoss Murdoch (İskoçya)
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereZac Stubblety-Cook (Avustralya)James Wilby (İngiltere)Ross Murdoch (İskoçya)
2026

50 m. Kelebek

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereBenjamin Proud (İngiltere)Tzen Wei Teong (Singapur)Cameron Gray (Yeni Zelenda)
2026

100 m. Kelebek

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaChad Le Clos (Güney Afrika)
2022Birmingham, İngiltereJoshua Liendo (Kanada)James Guy (İngiltere)
Matthew Temple
2026

200 m. Kelebek

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaChad Le Clos (Güney Afrika)
2022Birmingham, İngiltereLewis Clareburt (Yeni Zelenda)Chad Le Clos (Güney Afrika)James Guy (İngiltere)
2026

200 m. bireysel karşık

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaMitch Larkin (Avustralya)
2022Birmingham, İngiltereDuncan Scott (İskoçya)Tom Dean (İngiltere)Lewis Clareburt (Yeni Zelenda)
2026

400 m. bireysel karşık

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereLewis Clareburt (Yeni Zelenda)Brendon Smith (Avustralya)Duncan Scott (İskoçya)
2026

4 X 100 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAvustralya
Flynn Southam
Zac Incerti 
William Yang
Kyle Chalmers
İngiltere
Lewis Burras
Jacob Whittle 
James Guy 
Tom Dean
Kanada
Joshua Liendo
Ruslan Gaziev
Finlay Knox
Javier Acevedo
2026

4 X 200 m. Serbest

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAvustralya
Elijah Winnington
Flynn Southam
Zac Incerti
Mack Horton
İngiltere
James Guy
Jacob Whittle
Joe Litchfield
Tom Dean
İskoçya
Stephen Milne
Evan Jones
Mark Szaranek
Duncan Scott
2026

4 X 100 m. karışık bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaAvustralya
Mitch Larkin
Jake Packard
Grant Irvine
Kyle Chalmers

2022Birmingham, İngiltereİngiltere
Brodie Williams
James Wilby
James Guy
Tom Dean
Avustralya
Bradley Woodward
Zac Stubblety-Cook
Matthew Temple
Kyle Chalmers
İskoçya
Craig McNally
Ross Murdoch
Duncan Scott
Evan Jones
2026