İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları – Judo

Judo, dört yılda bir düzenlenen Commonwealth Games yarışmasındaki sporlardan biridir. İlk kez 1990 yılında ana programa dahil edilmeden önce 1986 Oyunlarında bir gösteri sporu olarak yarıştı. 2022 Oyunlarından başlayarak Judo, her sürümün spor programının bir parçası olması gereken bir temel spordur. 

Erkekler Kategorisi

60 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaCarl Finney (İngiltere)Kevin West (Kanada)James Charles (Galler)
Narender Singh (Hindistan)
2002Manchester, İngiltereCraig Fallon (İngiltere)Akram Shah (Hindistan)Gary Cole (Galler)
Daniel Simard (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaAshley McKenzie (İngiltere)Navjot Chana (Hindistan)Razak Abugiri (Gana)
John Buchanan (İskoçya)
2022Birmingham, İngiltereAshley McKenzie (İngiltere)Samuel Hall (İngiltere)Josh Katz (Avustralya)
Vijay Kumar Yadav (Hindistan)
2026Victoria, Avustralya

66 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaBrent Cooper (Yeni Zelenda)Mark Preston (İskoçya)Mark Adshead (İngiltere)
Jean-Pierre Cantin (Kanada)
2002Manchester, İngiltereJames Warren (İngiltere)David Somerville (İskoçya)Timothy Davies (Galler)
Bhupinder Singh (Hindistan)
2014Glasgow, İskoçyaColin Oates (İngiltere)Andreas Krassas (Kıbrıs)Siyabulela Mabulu (Güney Afrika)
James Millar (İskoçya)
2022Birmingham, İngiltereGeorgios Balarjishvili (Kıbrıs)Finlay Allan (İskoçya)Nathan Katz (Avustralya)
Nathon Burns (Kuzey İrlanda)
2026Victoria, Avustralya

73 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaRoy Stone (İngiltere)Majemite Omagbaluwaje (Nijerya)William Cusack (İskoçya)
Colin Savage (Kuzey İrlanda)
2002Manchester, İngiltereTom Hill (Avustralya)Christos Christodulides (Kıbrıs)Lee McGrorty (İskoçya)
J-F Marceau (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaDaniel Williams (İngiltere)Adrian Leat (Yeni Zelenda)Jake Bensted (Avustralya)
Jacques van Zyl (Güney Afrika)
2022Birmingham, İngiltereDaniel Powell (İngiltere)Faye Njie (Gambiya)Jake Bensted (Avustralya)
Amir Majeed (Malezya)
2026Victoria, Avustralya

81 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaDavid Southby (İngiltere)Graeme Spinks (NZL)Gavin Kelly (AUS)
Colin Savage (NIR)
2002Manchester, İngiltereGraeme Randall (İskoçya)Thomas Cousins (İngiltere) Luke Preston (Galler)
Tim Slyfield (Yeni Zelenda)
2014Glasgow, İskoçyaOwen Livesey (İngiltere)Tom Reed (İngiltere)
Boas Munyonga (Zambiya)
Jonah Burt (Kanada)
2022Birmingham, İngiltereLachlan Moorhead (İngiltere)François Gauthier-Drapeau (Kanada)Mohab El Nahas (Kanada)
Uros Nikolic (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

90 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaDensign White (İngiltere)Winston Sweatman (İskoçya)Chris Bacon (Avustralya)
Roger Cote (Kanada)
2002Manchester, İngiltereWinston Gordon (İngiltere)Keith Morgan (Kanada)Steven Vidler (İskoçya)
Rostand Melaping (Kamerun)
2014Glasgow, İskoçyaZack Piontek (Güney Afrika)Matthew Purssey (İskoçya)Andrew Burns (İskoçya)
Gary Hall (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereJamal Petgrave (İngiltere)Remi Feuillet (Mauritius)Shah Hussain Shah (Pakistan)
Harrison Cassar (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

100 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaRay Stevens (ENG)Dean Lampkin (AUS)Graham Campbell (SCO)
James Kendrick (CAN)
2002Manchester, İngiltereNicolas Gill (Kanada)Sam Delahay (İngiltere)Antonio Felicite (Mauritius)
Martin Kelly (AUS)
2014Glasgow, İskoçyaEuan Burton (İskoçya)Shah Hussain Shah (Pakistan)Jason Koster (Yeni Zelenda)
Tim Slyfield (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereShady El Nahas (Kanada)Kyle Reyes (Kanada)Rhys Thompson (İngiltere)
Harry Lovell-Hewitt (İngiltere)
2026Victoria, Avustralya

+ 100 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaElvis Gordon (İngiltere)Tom Greenway (Kanada)Wayne Watson (Yeni Zelenda)
2002Manchester, İngiltereNacanieli Qerewaqa (Fiji)Daniel Sargent (İngiltere)Daniel Rusitovic (Avustralya)
Emeka Onyemachi (Nijerya)
2014Glasgow, İskoçyaChristopher Sherrington (İskoçya)Ruan Snyman (Güney Afrika)Jake Andrewartha (Avustralya)
Mark Shaw (Galler)
2022Birmingham, İngiltereMarc Deschenes (Kanada)Kody Andrews (Yeni Zelenda)Sebastien Perrinne (Mauritius)
Liam Park (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar Kategorisi

46 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaKaren Briggs (İngiltere)Helen Duston (Galler)Julie Reardon (Avustralya)
Donna Robertson (İskoçya)
2002Manchester, İngiltereCarolyne Lepage (Kanada)Clare Lynch (İngiltere)Fiona Robinson (İskoçya)
Alice Livinus (Nijerya)
2014Glasgow, İskoçyaKimberley Renicks (İskoçya)Shushila Likmabam (Hindistan)Amy Meyer (Avustralya)
Chloe Rayner (Avustralya)
2022Birmingham, İngiltereGeronay Whitebooi (Güney Afrika)Shushila Likmabam (Hindistan)Amy Platten (İngiltere)
Katryna Esposito (Malta)
2026Victoria, Avustralya

52 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaSharon Rendle (ENG)Claire Shiach (SCO)Catherine Grainger (AUS)
Lisa Griffiths (WAL)
2002Manchester, İngiltereGeorgina Singleton (İngiltere)Lisa Bradley (Kuzey İrlanda)Karen Cusack (İskoçya)
Angela Raguz (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaLouise Renicks (İskoçya)Kelly Edwards Lisa Kearney (Kuzey İrlanda)
Kalpana Thoudam (Hindistan)
2022Birmingham, İngiltereTinka Easton (Avustralya)Kelly Deguchi (Kanada)Yasmin Javadian (Kuzey İrlanda)
Charne Griesel (Güney Afrika)
2026Victoria, Avustralya

57 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaLoretta Cusack (İskoçya)Suzanne Williams (Avustralya)Ann Hughes (İngiltere)
Moira Sutton (Galler)
2002Manchester, İngiltereMaria Pekli (Avustralya)Jenni Brien (İskoçya)Luce Baillargeon (Kanada)
Sophie Cox (İngiltere)
2014Glasgow, İskoçyaNekoda Smythe-Davis (İngiltere)Stephanie Inglis (İskoçya)Darcina Manuel (Yeni Zelenda)
Connie Ramsay (İskoçya)
2022Birmingham, İngiltereChrista Deguchi (Kanada)Acelya Toprak (İngiltere)Christianne Legentil (Mauritius)
Malin Wilson (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

63 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaDiane Bell (İngiltere)Donna Guy-Halkyard (Yeni Zelenda)Mandy Clayton (Kanada)
Laurie Pace (Malta)
2002Manchester, İngiltereKaren Roberts (İngiltere)Sarah Clark (İskoçya)B.A. Yusuf (Nijerya)
Claire Scourfield (Galler)
2014Glasgow, İskoçyaSarah Clark (İskoçya)Helene Wezeu Dombeu (Kamerun)Faith Pitman (İngiltere)
Katie Jemima Yeats-Brown (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereCatherine Beauchemin-Pinard (Kanada)Gemma Howell (İngiltere)Katharina Haecker (Avustralya)
Jasmine Hacker-Jones (Galler)
2026Victoria, Avustralya

70 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaSharon Mills (İngiltere)Karen Hayde (Kanada)Narelle Hill (Avustralya)
Joyce Malley (Kuzey İrlanda)
2002Manchester, İngiltereSamantha Lowe (İngiltere)Catherine Roberge (Kanada)Amanda Costello (İskoçya)
Sisilia Nasiga (Fiji)
2014Glasgow, İskoçyaMegan Fletcher (İngiltere)Moira de Villiers (Yeni Zelenda)Sally Conway (İskoçya)
Alix Renaud-Roy (Kanada)
2022Birmingham, İngiltereAoife Coughlan (Avustralya)Ebony Drysdale Daley (Jamaika)Katie-Jemima Yeats-Brown (İngiltere)
Kelly Petersen-Pollard (İngiltere)
2026Victoria, Avustralya

78 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaJane Morris (İngiltere)Alison Webb (Kanada)Phillipa Knowles (Galler)
Christy Obekpa (Nijerya)
2002Manchester, İngiltereMichelle Rogers (İngiltere)Jo Melen (Galler)Jacynthe Maloney (Kanada)
C.O. Foguing (Kamerun)
2014Glasgow, İskoçyaNatalie Powell (Galler)Gemma Gibbons (İngiltere)Hortense Mballa Atanga (Kamerun)
Ana Laura Portuondo (Kanada)
2022Birmingham, İngiltereEmma Reid (İngiltere)Natalie Powell (Galler)Moira de Villiers (Yeni Zelenda)
Rachel Tytler (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

+ 78 Kg.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaSharon Lee (İngiltere)Geraldine Dekker (Avustralya)Ruth Vondy (Man Adaları)
Linda Konkol (Kanada)
2002Manchester, İngiltereSimone Callender (İngiltere)Angharad Sweet (Galler)Stephanie Hart (İskoçya)
Eunice Ekeoubi (Nijerya)
2014Glasgow, İskoçyaSarah Adlington (İskoçya)Jodie Myers (İngiltere)Annabelle Laprovidence (Mauritius)
Rajwinder Kaur (Hindistan)
2022Birmingham, İngiltereSarah Adlington (İskoçya)Tulika Maan (Hindistan)Sydnee Andrews (Yeni Zelenda)
Abigail Paduch (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya