İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları – Jimnastik

Jimnastik, dört yılda bir düzenlenen İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'ndaki sporlardan biridir.

Artistik jimnastik, 2002-2022 yılları arasında Commonwealth Games'in temel bir disipliniydi ve Commonwealth Games Federation tarafından her oyunun spor programına dahil edilmesi gerekiyordu. İlk olarak 1974'te gösteri sporu olarak düzenlendi ve 1978'de ana programa dahil edildi. 1990'dan beri her oyunda yer aldı.

Ritmik jimnastik, isteğe bağlı bir disiplindir ve Oyunların her baskısının spor programına dahil edilebilir veya edilmeyebilir. 2002 Oyunları hariç, 1994'teki ilk çıkışından bu yana her baskıda yer aldı.
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeEn Başarılı ÜlkeEn Başarılı 2. ÜlkeEn Başarılı 3. Ülke
1978Edmonton, KanadaKanadaİngiltereAvustralya
1990Auckland, Yeni ZelendaKanadaAvustralyaİngiltere
1994Victoria, KanadaAvustralyaKanadaİngiltere
1998Kuala Lumpur, MalezyaAvustralyaKanadaİngiltere
2002Manchester, İngiltereAvustralyaKanadaİngiltere
2006Melbourne, AvustralyaKanadaAvustralyaİngiltere
2010Delhi, HindistanAvustralyaİngiltereKıbrıs
2014Glasgow, İskoçyaİngiltereKanadaİskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaİngiltereKıbrısKanada
2022Birmingham, İngiltereİngiltereAvustralyaMalezya
2026Victoria, Avustralya

Artistik Jimnastik

Erkekler Kategorisi

Team all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereİngiltereKanadaAvustralya
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereİngiltere
Joe Fraser
James Hall
Jake Jarman
Giarnni Regini-Moran
Courtney Tulloch
Kanada
Félix Dolci
Mathys Jalbert
Chris Kaji
Jayson Rampersad
Kenji Tamane
Kıbrıs
Georgios Angonas
Michalis Chari
Ilias Georgiou
Marios Georgiou
Sokratis Pilakouris
2026Victoria, Avustralya

Individual all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereKanukai Jackson (İngiltere)Philippe Rizzo (Avustralya)Alexander Jeltkov (Canada)
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJake Jarman (İngiltere)James Hall (İngiltere)Marios Georgiou (Kıbrıs)
2026Victoria, Avustralya

Floor exercise

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJake Jarman (İngiltere)Félix Dolci (Kanada)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)
2026Victoria, Avustralya

Pommel horse

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJoe Fraser (İngiltere)Rhys McClenaghan (Kuzey İrlanda)Jayson Rampersad (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Rings

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereCourtney Tulloch (İngiltere)Sokratis Pilakouris (Kıbrıs)Chris Kaji (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Vault

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJake Jarman (İngiltere)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)James Bacueti (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Parallel bars

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJoe Fraser (İngiltere)Giarnni Regini-Moran (İngiltere)Marios Georgiou (Kıbrıs)
2026Victoria, Avustralya

Horizontal bar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereIlias Georgiou (Kıbrıs)Tyson Bull (Avustralya)Marios Georgiou (Kıbrıs)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar Kategorisi

Team all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereAvustralyaİngiltereKanada
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereİngiltere
Ondine Achampong
Georgia-Mae Fenton
Claudia Fragapane
Alice Kinsella
Kelly Simm
Avustralya
Romi Brown
Georgia Godwin
Kate McDonald
Breanna Scott
Emily Whitehead
Kanada
Laurie Denommée
Jenna Lalonde
Cassie Lee
Emma Spence
Maya Zonneveld
2026Victoria, Avustralya

Individual all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereKate Richardson (Kanada)Beth Tweddle (İngiltere)Allana Slater (Avustralya)
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereGeorgia Godwin (Avustralya)Ondine Achampong (İngiltere)Emma Spence (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Vault

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereGeorgia Godwin (Avustralya)Laurie Denommée (Kanada)Shannon Archer (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

Uneven bars

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereGeorgia-Mae Fenton (İngiltere)Georgia Godwin (Avustralya)Caitlin Rooskrantz (Güney Afrika)
2026Victoria, Avustralya

Balance beam

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereKate McDonald (Avustralya)Georgia Godwin (Avustralya)Emma Spence (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Floor exercise

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAlice Kinsella (İngiltere)Ondine Achampong (İngiltere)Emily Whitehead (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Ritmik Jimnastik

Team all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereKanada
Tatiana Cocsanova
Carmel Kallemaa
Suzanna Shahbazian
Avustralya
Ashari Gill
Lidiia Iakovleva
Alexandra Kiroi-Bogatyreva
İngiltere
Marfa Ekimova
Alice Leaper
Saffron Severn
2026Victoria, Avustralya

Individual all-around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereMarfa Ekimova (İngiltere)Anna Sokolova (Kıbrıs)Alexandra Kiroi-Bogatyreva (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Hoop

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereGemma Natascha Frizzelle (Galler)Anna Sokolova (Kıbrıs)Carmel Kallemaa (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Ball

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereNg Joe Ee (Malezya)Suzanna Shahbazian (Kanada)Anna Sokolova (Kıbrıs)
2026Victoria, Avustralya

Clubs

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAlexandra Kiroi-Bogatyreva (Avustralya)Carmel Kallemaa (Kanada)Izzah Amzan (Malezya)
2026Victoria, Avustralya

Ribbon

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978Edmonton, Kanada
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngilterePrograma dahil edilmedi.
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereNg Joe Ee (Malezya)Louise Christie (İskoçya)Carmel Kallemaa (Kanada)
2026Victoria, Avustralya