İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları – Erkekler Atletizm Madalya Tablosu

100 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereFerdinand Omanyala (Kenya)Akani Simbine (Güney Afrika)Yupun Abeykoon (Sri Lanka)
2026

200 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJereem Richards (Trinidad Tobago)Zharnel Hughes (İngiltere)Joseph Amoah (Gana)
2026

400 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereMuzala Samukonga (Zambiya)Matthew Hudson-Smith (İngiltere)Jonathan Jones (Barbados)
2026

800 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereWyclife Kinyamal (Kenya)Peter Bol (Avustralya)Ben Pattison (İngiltere)
2026

1500 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereOliver Hoare (Avustralya)Timothy Cheruiyot (Kenya)Jake Wightman (İskoçya)
2026

5000 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJacob Kiplimo (Uganda)Nicholas Kimeli (Kenya)Jacob Krop (Kenya)
2026

10000 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereJacob Kiplimo (Uganda)Daniel Ebenyo (Kenya)Kibiwott Kandie (Kenya)
2026

Maraton

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereVictor Kiplangat (Uganda)Alphonce Simbu (Tanzanya)Michael Githae (Kenya)
2026

110 metre engelli

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereRasheed Broadbell (Jamaika)Shane Brathwaite (Barbados)Andrew Pozzi (İngiltere)
2026

400 metre engelli

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereKyron McMaster (British Virgin Adaları)Jaheel Hyde (Jamaika)Alastair Chalmers (Guemsey)
2026

3000 metre steeplechase

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereAbraham Kibiwot (Kenya)Avinash Sable (Hindistan)Amos Serem (Kenya)
2026

4 X 100 metre bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereİngiltere
Jona Efoloko
Zharnel Hughes
Nethaneel Mitchell-Blake
Ojie Edoburun
Trinidad Tobago
Jerod Elcock
Eric Harrison Jr.
Kion Benjamin
Kyle Greaux
Nijerya
Udodi Onwuzurike
Favour Ashe
Alaba Akintola
Raymond Ekevwo
2026

4 X 400 metre bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereTrinidad Tobago
Dwight St. Hillaire
Asa Guevara
Machel Cedenio
Jereem Richards
Bortwana
Leungo Scotch
Zibane Ngozi
Anthony Pesela
Bayapo Ndori
Kenya
Wiseman Mukhobe
Mike Nyang’au
William Rayian
Boniface Mweresa
2026

20 km. yürüyüş

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltere
2026

Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereHamish Kerr (Yeni Zelenda)Brandon Starc (Avustralya)Tejaswin Shankar (Hindistan)
2026

Sırıkla Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereKurtis Marschall (Avustralya)Adam Hague (İngiltere)Harry Coppell (İngiltere)
2026

Uzun Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereLaQuan Nairn (Bahamalar)Murali Sreeshankar (Hindistan)Jovan van Vuuren (Güney Afrika)
2026

3 Adım Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereEldhose Paul (Hindistan)Abdulla Aboobacker (Hindistan)Jah-Nhai Perinchief (Bermuda)
2026

Gülle Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereTom Walsh (Yeni Zelenda)Jacko Gill (Yeni Zelenda)Scott Lincoln (İngiltere)
2026

Disk Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereMatthew Denny (Avustralya)Lawrence Okoye (İngiltere)Traves Smikle (Jamaika)
2026

Çekiç Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereNick Miller (İngiltere)Ethan Katzberg (Kanada)Alexandros Poursanidis (Kıbrıs)
2026

Çirit Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereArshad Nadeem (Pakistan)Anderson Peters (Grenada)Julius Yego (Kenya)
2026

Decathlon

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1930Hamilton, Kanada
1934London, İngiltere
1938Sydney, Avustralya
1942Montreal, Kanada
1946Cardiff, Galler
1950Auckland, New Zealand
1954Vancouver, Kanada
1958Cardiff, Galler
1962Perth, Avustralya
1966Kingston, Jamaika
1970Edinburgh, İskoçya
1974Christchurch, Yeni Zelenda
1978Edmonton, Kanada
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralya
2022Birmingham, İngiltereLindon Victor (Grenada)Daniel Golubovic (Avustralya)Cedric Dubler (Avustralya)
2026