İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları – Bisiklet

Bisiklet, dört yılda bir düzenlenen Commonwealth Games yarışmasındaki sporlardan biridir. Etkinliğin öncüsü olan 1934 Britanya İmparatorluğu Oyunları'nın ikinci baskısından bu yana bir İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları sporu olmuştur. Bu isteğe bağlı bir spordur ve Oyunların her baskısının spor programına dahil edilebilir veya edilmeyebilir, ancak bugüne kadar Oyunların her baskısında yer almıştır.

Yol Bisikleti

Yol Bisikleti Erkekler Zamana Karşı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Kuala Lumpur, MalezyaEric Wohlberg (Kanada)Stuart O’Grady (Avustralya)David George (Güney Afrika)
2002Manchester, İngiltereCadel Evans (Avustralya)Michael Rogers (Avustralya)Nathan O’Neill (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaNathan O’Neill (Avustralya)Ben Day (Avustralya)Gordon McCauley (Yeni Zelenda)
2010Delhi, HindistanDavid Millar (İskoçya)Alex Dowsett (İngiltere)Luke Durbridge (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaAlex Dowsett (İngiltere)Rohan Dennis (Avustralya)Geraint Thomas (Galler)
2018Gold Coast, AvustralyaCameron Meyer (Avustralya)Harry Tanfield (İngiltere)Hamish Bond (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereRohan Dennis (Avustralya)Fred Wright (İngiltere)Geraint Thomas (Galler)
2026Victoria, Avustralya

Yol Bisikleti Kadınlar Zamana Karşı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Kuala Lumpur, MalezyaAnna Wilson (Avustralya)Linda Jackson (Kanada)Kathy Watt (Avustralya)
2002Manchester, İngiltereClara Hughes (Kanada)Anna Millward (Avustralya)Lyne Bessette (Kanada)
2006Melbourne, AvustralyaOenone Wood (Avustralya)Kathy Watt (Avustralya)Sara Carrigan (Avustralya)
2010Delhi, HindistanTara Whitten (Kanada)
Linda Villumsen (Yeni Zelenda)Julia Shaw (İngiltere)
2014Glasgow, İskoçyaLinda Villumsen (Yeni Zelenda)Emma Pooley (İngiltere)Katrin Garfoot (Avustralya)
2018Gold Coast, AvustralyaKatrin Garfoot (Avustralya)Linda Villumsen (Yeni Zelenda)Hayley Simmonds (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereGrace Brown (Avustralya)Anna Henderson (İngiltere)Georgia Williams (Yeni Zelenda)
2026Victoria, Avustralya

Yol Bisikleti Erkekler Yol Yarışı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1938Sydney, AvustralyaHennie Binneman (Güney AfrikaJohn Brown (Yeni Zelenda)Ray Jones (İngiltere)
1950Auckland, Yeni ZelendaHector Sutherland (Avustralya)Nick Carter (Yeni Zelenda)Jack Fowler (Avustralya)
1954Vancouver, KanadaEric Thompson (İngiltere)John Baird (Yeni Zelenda)Bernard Pusey (İngiltere)
1958Cardiff, GallerRay Booty (İngiltere)Frank Brazier (Avustralya)Stuart Slack (Man Adaları)
1962Perth, AvustralyaWes Mason (İngiltere)Anthony Walsh (Yeni Zelenda)Laurie Byers (Yeni Zelenda)
1966Kingston, JamaikaPeter Buckley (Man Adaları)Des Thomson (Yeni Zelenda)Laurie Byers (Yeni Zelenda)
1970Edinburgh, İskoçyaBruce Biddle (Yeni Zelenda)Ray Bilney (Avustralya)John Trevorrow (Avustralya)
1974Christchurch, Yeni ZelendaClyde Sefton (Avustralya)Phil Griffiths (İngiltere)Remo Sansonetti (Avustralya)
1978Edmonton, KanadaPhil Anderson (Avustralya)Pierre Harvey (Kanada)Garry Bell (Yeni Zelenda)
1982Brisbane, AvustralyaMalcolm Elliott (İngiltere)Steve Bauer (Kanada)Roger Sumich (Yeni Zelenda)
1986Edinburgh, İskoçyaPaul Curran (İngiltere)Brian Fowler (Yeni Zelenda)Jeff Leslie (Avustralya)
1990Auckland, Yeni ZelendaGraeme Miller (Yeni Zelenda)Brian Fowler (Yeni Zelenda)Scott Goguen (Kanada)
1994Victoria, KanadaMark Rendell (Yeni Zelenda)Brian Fowler (Yeni Zelenda)Willem Engelbrecht (Güney Afrika)
1998Kuala Lumpur, MalezyaJay Sweet (Avustralya)Rosli Effandy (Malezya)Eric Wohlberg (Kanada)
2002Manchester, İngiltereStuart O’Grady (Avustralya)Cadel Evans (Avustralya)Baden Cooke (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaMathew Hayman (Avustralya)David George (Güney Afrika)Allan Davis (Avustralya)
2010Delhi, HindistanAllan Davis (Avustralya)Hayden Roulston (Yeni Zelenda)David Millar (İskoçya)
2014Glasgow, İskoçyaGeraint Thomas (Galler)Jack Bauer (Yeni Zelenda)Scott Thwaites (İngiltere)
2018Gold Coast, AvustralyaSteele Von Hoff (Avustralya)Jon Mould (Galler)Clint Hendricks (Güney Afrika)
2022Birmingham, İngiltereAaron Gate (Yeni Zelenda)Daryl Impey (Güney Afrika)Finn Crockett (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

Yol Bisikleti Kadınlar Yol Yarışı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Auckland, Yeni ZelendaKathyryn Watt (Avustralya)Lisa Brambani (İngiltere)Kathleen Shannon (Avustralya)
1994Victoria, KanadaKathyryn Watt (Avustralya)Linda Jackson (Kanada)Alison Sydor (Kanada)
1998Kuala Lumpur, MalezyaLyne Bessette (Kanada)Susy Pryde (Yeni Zelenda)Anna Wilson (Avustralya)
2002Manchester, İngiltereNicole Cooke (Galler)Sue Palmer-Komar (Kanada)Rachel Heal (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaNatalie Bates (Avustralya)Oenone Wood (Avustralya)Nicole Cooke (Galler)
2010Delhi, HindistanRochelle Gilmore (Avustralya)Lizzie Armitstead (İngiltere)Chloe Hosking (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaLizzie Armitstead (İngiltere)Emma Pooley (İngiltere)Ashleigh Moolman Pasio (Güney Afrika)
2018Gold Coast, AvustralyaChloe Hosking (Avustralya)Georgia Williams (Yeni Zelenda)Danielle Rowe (Galler)
2022Birmingham, İngiltereGeorgia Baker (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)Sarah Roy (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Track Cycling

Erkekler 1 km. zamana karşı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1934Londra, İngiltereDunc Gray (Avustralya)Bob McLeod (Kanada)Ted Clayton (Güney Afrika)
1938Sydney, AvustralyaBob Porter (Avustralya)Tasman Johnson (Avustralya)Ernest Mills (İngiltere)
1950Auckland, Yeni ZelendaRussell Mockridge (Avustralya)Sid Patterson (Avustralya)Tommy Godwin (İngiltere)
1954Vancouver, KanadaDick Ploog (Avustralya)
Alfred Swift (Güney Afrika)
Keith Harrison (ENG)
1958Cardiff, GallerNeville Tong (İngiltere)Warren Scarfe (Avustralya)Warwick Dalton (Yeni Zelenda)
1962Perth, AvustralyaPeter Bartels (Avustralya)Ian Chapman (Avustralya)Roger Whitfield (İngiltere)
1966Kingston, JamaikaRoger Gibbon (Trinidad Tobago)Phillip Watts Bristow-Stagg (Avustralya)Richard Hine (Avustralya)
1970Edinburgh, İskoçyaHarry Kent (Yeni Zelenda)Leslie King (Trinidad Tobago)Jocelyn Lovell (Kanada)
1974Christchurch, Yeni ZelendaDick Paris (Avustralya)John Nicholson (Avustralya)Ian Hallam (İngiltere)
1978Edmonton, KanadaJocelyn Lovell (Kanada)Kenrick Tucker (Avustralya)Gordon Singleton (Kanada)
1982Brisbane, AvustralyaCraig Adair (Yeni Zelenda)Chris Wilson (Avustralya)Terrence Tinsley (İngiltere)
1986Edinburgh, İskoçyaMartin Vinnicombe (Avustralya)Gary Anderson (Yeni Zelenda)Max Rainsford (Avustralya)
1990Auckland, Yeni ZelendaMartin Vinnicombe (Avustralya)Gary Anderson (Yeni Zelenda)Jon Andrews (Yeni Zelenda)
1994Victoria, KanadaShane Kelly (Avustralya)Darryn Hill (Avustralya)Tim O’Shannessey (Avustralya)
1998Kuala Lumpur, MalezyaShane Kelly (Avustralya)Jason Queally (İngiltere)Joshua Kersten (Avustralya)
2002Manchester, İngiltereChris Hoy (İskoçya)Jason Queally (İngiltere)Jamie Staff (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaBen Kersten (Avustralya)Jason Queally (İngiltere)Chris Hoy (İskoçya)
2010Delhi, HindistanScott Sunderland (Avustralya)Mohd Rizal Tisin (Malezya)Edward Dawkins (Yeni Zelenda)
2014Glasgow, İskoçyaScott Sunderland (Avustralya)Simon van Velthooven (Yeni Zelenda)Matt Archibald (Yeni Zelenda)
2018Gold Coast, AvustralyaMatthew Glaetzer (Avustralya)Edward Dawkins (Yeni Zelenda)Callum Skinner (İskoçya)
2022Birmingham, İngiltereMatthew Richardson (Avustralya)Nicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler 4000 m. bireysel takip

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1950Auckland, Yeni ZelendaCyril Cartwright (İngiltere)Russell Mockridge (Avustralya)Les Lock (Yeni Zelenda)
1954Vancouver, KanadaNorman Sheil (İngiltere)Peter Brotherton (İngiltere)Robert Fowler (Güney Afrika)
1958Cardiff, GallerNorman Sheil (İngiltere)Tom Simpson (İngiltere)Warwick Dalton (Yeni Zelenda)
1962Perth, AvustralyaMaxwell Langshaw (Avustralya)Richard Hine (Avustralya)Harry Jackson (İngiltere)
1966Kingston, JamaikaHugh Porter (İngiltere)John Bylsma (Avustralya)Richard Hine (Avustralya)
1970Edinburgh, İskoçyaIan Hallam (İngiltere)Danny Clark (Avustralya)Blair Stockwell (Yeni Zelenda)
1974Christchurch, Yeni ZelendaIan Hallam (İngiltere)Willi Moore (İngiltere)Gary Sutton (Avustralya)
1978Edmonton, KanadaMike Richards (Yeni Zelenda)Gary Campbell (Avustralya)Tony Doyle (İngiltere)
1982Brisbane, AvustralyaMichael Turtur (Avustralya)Shaun Wallace (İngiltere)Alex Stieda (Kanada)
1986Edinburgh, İskoçyaDean Woods (Avustralya)Colin Sturgess (İngiltere)Gary Anderson (Yeni Zelenda)
1990Auckland, Yeni ZelendaGary Anderson (Yeni Zelenda)Mark Kingsland (Avustralya)Darren Winter (Avustralya)
1994Victoria, KanadaBradley McGee (Avustralya)Shaun Wallace (İngiltere)Stuart O’Grady (Avustralya)
1998Kuala Lumpur, MalezyaBradley McGee (Avustralya)Luke Roberts (Avustralya)Matt Illingworth (İngiltere)
2002Manchester, İngiltereBradley McGee (Avustralya)Bradley Wiggins (İngiltere)Paul Manning (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaPaul Manning (İngiltere)Rob Hayles (İngiltere)Steve Cummings (İngiltere)
2010Delhi, HindistanJack Bobridge (Avustralya)Jesse Sergent (Yeni Zelenda)Michael Hepburn (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaJack Bobridge (Avustralya)Alex Edmondson (Avustralya)Marc Ryan (Yeni Zelenda)
2018Gold Coast, AvustralyaCharlie Tanfield (İngiltere)John Archibald (İskoçya)Dylan Kennett (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereAaron Gate (Yeni Zelenda)Tom Sexton (Yeni Zelenda)Conor Leahy (Avustralya)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler 4000 m. takım takip

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Christchurch, Yeni Zelendaİngiltere
Mick Bennett
Rik Evans
Ian Hallam 
Willi Moore
Avustralya
Murray Hall
Kevin Nichols
Garry Reardon 
Gary Sutton
Yeni Zelenda
Paul Brydon
René Heyde
Russell Nant 
Blair Stockwell
1978Edmonton, KanadaAvustralya
Colin Fitzgerald
Kevin Nichols
Gary Sutton
Shane Sutton
Yeni Zelenda
Kevin Blackwell
Anthony Cuff
Neil Lyster
Jack Swart
İngiltere
Tony Doyle
Paul Fennell
Tony James
Glen Mitchell
1982Brisbane, AvustralyaAvustralya
Gary West
Kevin Nichols
Michael Grenda
Michael Turtur
Yeni Zelenda
Brian Fowler
Clem Captein
Graeme Miller
Murray Steele
İngiltere
Tony Mayer
Darryl Webster
Gary Sadler
Paul Curran
1986Edinburgh, İskoçyaAvustralya
Glenn Clarke
Brett Dutton
Bill Hardy
Wayne McCarney
Yeni Zelenda
Gary Anderson
Russell Clune
Stephen Swart
Andrew Whitford
İngiltere
Chris Boardman
Gary Coltman
Rob Muzio
Jon Walshaw
1990Auckland, Yeni ZelendaYeni Zelenda
Gary Anderson
Nigel Donnelly
Glenn McLeay
Stuart Williams
Avustralya
Brett Aitken
Steve McGlede
Shaun O’Brien
Darren Winter
İngiltere
Chris Boardman
Simon Lillistone
Bryan Steel
Glen Sword
1994Victoria, KanadaAvustralya
Brett Aitken
Brad McGee
Stuart O’Grady
Tim O’Shannessey
İngiltere
Tony Doyle
Rob Hayles
Chris Newton
Bryan Steel
Yeni Zelenda
Brendon Cameron
Julian Dean
Glen Thomson
Lee Vertongen
1998Kuala Lumpur, MalezyaAvustralya
Brad McGee
Brett Lancaster
Luke Roberts
Michael Rogers
İngiltere
Bradley Wiggins
Colin Sturgess
Jon Clay
Matt Illingworth
Yeni Zelenda
Brendon Cameron
Greg Henderson
Lee Vertongen
Timothy Carswell
2002Manchester, İngiltereAvustralya
Graeme Brown
Luke Roberts
Mark Renshaw
Peter Dawson
Stephen Wooldridge
İngiltere
Bradley Wiggins
Bryan Steel
Chris Newton
Paul Manning
Stephen Cummings
Yeni Zelenda
Greg Henderson
Hayden Roulston
Lee Vertongen
Matthew Randall
2006Melbourne, Avustralyaİngiltere
Steve Cummings
Rob Hayles
Paul Manning
Chris Newton
Avustralya
Ashley Hutchinson
Matthew Goss
Stephen Wooldridge
Mark Jamieson
Yeni Zelenda
Hayden Godfrey
Timothy Gudsell
Marc Ryan
Peter Latham
2010Delhi, HindistanAvustralya
Jack Bobridge
Michael Hepburn
Cameron Meyer
Dale Parker
Yeni Zelenda
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Jesse Sergent
Kuzey İrlanda
Sean Downey
Martyn Irvine
Philip Lavery
David McCann
2014Glasgow, İskoçyaAvustralya
Jack Bobridge
Luke Davison
Alex Edmondson
Glenn O’Shea
İngiltere
Steven Burke
Ed Clancy
Andy Tennant
Bradley Wiggins
Yeni Zelenda
Shane Archbold
Pieter Bulling
Marc Ryan
Dylan Kennett
2018Gold Coast, AvustralyaAvustralya
Alex Porter
Sam Welsford
Leigh Howard
Kelland O’Brien
İngiltere
Oliver Wood
Kian Emadi
Charlie Tanfield
Ethan Hayter
Kanada
Michael Foley
Jay Lamoureux
Derek Gee
Aidan Caves
2022Birmingham, İngiltereYeni Zelenda
Aaron Gate
Jordan Kerby
Tom Sexton
Campbell Stewart
İngiltere
Dan Bigham
Charlie Tanfield
Ethan Vernon
Oli Wood
Avustralya
Joshua Duffy
Graeme Frislie
Conor Leahy
Lucas Plapp
2026Victoria, Avustralya

Erkekler keirin

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Melbourne, AvustralyaRyan Bayley (Avustralya)Travis Smith (Kanada)Ross Edgar (İskoçya)
2010Delhi, HindistanJosiah Ng (Malezya)David Daniell (İngiltere)Simon Van Velthooven (Yeni Zelenda)
2014Glasgow, İskoçyaMatthew Glaetzer (Avustralya)Sam Webster (Yeni Zelenda)Mohd Azizulhasni Awang (Malezya)
2018Gold Coast, AvustralyaMatthew Glaetzer (Avustralya)Lewis Oliva (Galler)Edward Dawkins (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereNicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)Shah Sahrom (Malezya)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler puan yarışı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereGreg Henderson (Yeni Zelenda)Mark Renshaw (Avustralya)Chris Newton (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaSean Finning (Avustralya)Hayden Roulston (Yeni Zelenda)Geraint Thomas (Galler)
2010Delhi, HindistanCameron Meyer (Avustralya)George Atkins (İngiltere)Mark Christian (Man Adaları)
2014Glasgow, İskoçyaThomas Scully (Yeni Zelenda)Peter Kennaugh (Man Adaları)Aaron Gate (Yeni Zelenda)
2018Gold Coast, AvustralyaMark Stewart (İskoçya)Campbell Stewart (Yeni Zelenda)Ethan Hayter (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereAaron Gate (Yeni Zelenda)Campbell Stewart (Yeni Zelenda)Oli Wood (İngiltere)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler stratch yarış

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereGraeme Brown (Avustralya)Huw Pritchard (Galler)Tony Gibb (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaMark Cavendish (Man Adaları)Ashley Hutchinson (Avustralya)James McCallum (İskoçya)
2010Delhi, HindistanCameron Meyer (Avustralya)Michael Freiberg (Avustralya)Zachary Bell (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaShane Archbold (Yeni Zelenda)Glenn O’Shea (Avustralya)Rémi Pelletier-Roy (Kanada)
2018Gold Coast, AvustralyaSam Welsford (Avustralya)Campbell Stewart (Yeni Zelenda)Christopher Latham (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereCorbin Strong (Yeni Zelenda)John Archibald (İskoçya)William Roberts (Galler)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler sprint

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereRyan Bayley (Avustralya)Sean Eadie (Avustralya)Jobie Dajka (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaRyan Bayley (Avustralya)Ross Edgar (İskoçya)Travis Smith (Kanada)
2010Delhi, HindistanShane Perkins (Avustralya)Scott Sunderland (Avustralya)Sam Webster (Yeni Zelenda)
2014Glasgow, İskoçyaSam Webster (Yeni Zelenda)Jason Kenny (İngiltere)Eddie Dawkins (Yeni Zelenda)
2018Gold Coast, AvustralyaSam Webster (Yeni Zelenda)Jack Carlin (İskoçya)Jacob Schmid (Avustralya)
2022Birmingham, İngiltereMatthew Richardson (Avustralya)Nicholas Paul (Trinidad Tobago)Jack Carlin (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

Erkekler takım sprint

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereAvustralya
Jobie Dajka
Sean Eadie
Ryan Bayley
İngiltere
Jamie Staff
Jason Queally
Andy Slater
İskoçya
Chris Hoy
Craig Maclean
Ross Edgar
2006Melbourne, Avustralyaİskoçya
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig MacLean
İngiltere
Matthew Crampton
Jason Queally
Jamie Staff
Avustralya
Ryan Bayley
Shane Kelly
Shane Perkins
2010Delhi, HindistanAvustralya
Daniel Ellis
Jason Niblett
Scott Sunderland
Yeni Zelenda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Malezya
Azizulhasni Awang
Josiah Ng
Mohd Rizal Tisin
2014Glasgow, İskoçyaYeni Zelenda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
İngiltere
Philip Hindes
Jason Kenny
Kian Emadi
Avustralya
Matthew Glaetzer
Nathan Hart
Shane Perkins
2018Gold Coast, AvustralyaYeni Zelenda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
İngiltere
Ryan Owens
Joseph Truman
Philip Hindes
Avustralya
Nathan Hart
Jacob Schmid
Patrick Constable
2022Birmingham, İngiltereAvustralya
Leigh Hoffman
Matthew Richardson
Matthew Glaetzer
İngiltere
Ryan Owens
Hamish Turnbull
Joe Truman
Yeni Zelenda
Bradly Knipe
Sam Dakin
Sam Webster
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar 500 m. zamana karşı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereKerrie Meares (Avustralya)Julie Paulding (İngiltere)Lori-Ann Muenzer (Kanada)
2006Melbourne, AvustralyaAnna Meares (Avustralya)Victoria Pendleton (İngiltere)Kerrie Meares (Avustralya)
2010Delhi, HindistanAnna Meares (Avustralya)Kaarle McCulloch (Avustralya)Becky James (Galler)
2014Glasgow, İskoçyaAnna Meares (Avustralya)Stephanie Morton (Avustralya)Jessica Varnish (İngiltere)
2018Gold Coast, AvustralyaKaarle McCulloch (Avustralya)Stephanie Morton (Avustralya)Emma Cumming (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereKristina Clonan (Avustralya)Kelsey Mitchell (Kanada)Sophie Capewell (İngiltere)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar 3000 m. bireysel takip

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereSarah Ulmer (Yeni Zelenda)Katherine Bates (Avustralya)Alison Wright (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaVictoria Pendleton (İngiltere)Anna Meares (Avustralya)Kerrie Meares (Avustralya)
2010Delhi, HindistanAnna Meares (Avustralya)Becky James (Galler)Emily Rosemond (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaJoanna Rowsell (İngiltere)Annette Edmondson (Avustralya)Amy Cure (Avustralya)
2018Gold Coast, AvustralyaKatie Archibald (İskoçya)Rebecca Wiasak (Avustralya)Annette Edmondson (Avustralya)
2022Birmingham, İngiltereBryony Botha (Yeni Zelenda)Maeve Plouffe (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar 3000 m. takım takip

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2018Gold Coast, AvustralyaAvustralya
Alexandra Manly
Annette Edmondson
Ashlee Ankudinoff
Amy Cure
Yeni Zelenda
Kirstie James
Rushlee Buchanan
Racquel Sheath
Bryony Botha
Kanada
Allison Beveridge
Annie Foreman-Mackey
Ariane Bonhomme
Stephanie Roorda
2022Birmingham, İngiltereAvustralya
Georgia Baker
Sophie Edwards
Chloe Moran
Maeve Plouffe
Yeni Zelenda
Ellesse Andrews
Bryony Botha
Michaela Drummond
Emily Shearman
İngiltere
Laura Kenny
Josie Knight
Maddie Leech
Sophie Lewis
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar keirin

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2018Gold Coast, AvustralyaStephanie Morton (Avustralya)Kaarle McCulloch (Avustralya)Natasha Hansen (Yeni Zelenda)
2022Birmingham, İngiltereEllesse Andrews (Yeni Zelenda)Sophie Capewell (İngiltere)Kelsey Mitchell (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar puan yarışı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereKatherine Bates (Avustralya)Rochelle Gilmore (Avustralya)Clara Hughes (Kanada)
2006Melbourne, AvustralyaKatherine Bates (Avustralya)Rochelle Gilmore (Avustralya)Kate Cullen (İskoçya)
2010Delhi, HindistanMegan Dunn (Avustralya)Lauren Ellis (Yeni Zelenda)Tara Whitten (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaLaura Trott (İngiltere)Elinor Barker (Galler)Katie Archibald (İskoçya)
2018Gold Coast, AvustralyaElinor Barker (Galler)Katie Archibald (İskoçya)Neah Evans (İskoçya)
2022Birmingham, İngiltereGeorgia Baker (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)Eluned King (Galler)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar stratch yarış

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2010Delhi, HindistanMegan Dunn (Avustralya)Joanne Kiesanowski (Yeni Zelenda)Anna Blyth (İngiltere)
2014Glasgow, İskoçyaAnnette Edmondson (Avustralya)Amy Cure (Avustralya)Elinor Barker (Galler)
2018Gold Coast, AvustralyaAmy Cure (Avustralya)Neah Evans (İskoçya)Emily Kay (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereLaura Kenny (İngiltere)Michaela Drummond (Yeni Zelenda)Maggie Coles-Lyster (Kanada)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar sprint

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereKerrie Meares (Avustralya)Lori-Ann Muenzer (Kanada)Anna Meares (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaVictoria Pendleton (İngiltere)Anna Meares (Avustralya)Kerrie Meares (Avustralya)
2010Delhi, HindistanAnna Meares (Avustralya)Becky James (Galler)Emily Rosemond (Avustralya)
2014Glasgow, İskoçyaStephanie Morton (Avustralya)Anna Meares (Avustralya)Jessica Varnish (İngiltere)
2018Gold Coast, AvustralyaStephanie Morton (Avustralya)Natasha Hansen (Yeni Zelenda)Kaarle McCulloch (Avustralya)
2022Birmingham, İngiltereEllesse Andrews (Yeni Zelenda)Kelsey Mitchell (Kanada)Emma Finucane (Galler)
2026Victoria, Avustralya

Dağ Bisikleti

Erkekler cross-country

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereRoland Green (Kanada)Seamus McGrath (Kanada)Liam Killeen (İngiltere)
2006Melbourne, AvustralyaLiam Killeen (İngiltere)Oli Beckingsale (İngiltere)Seamus McGrath (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaAnton Cooper (Yeni Zelenda)Sam Gaze (Yeni Zelenda)Daniel McConnell (Avustralya)
2018Gold Coast, AvustralyaSam Gaze (Yeni Zelenda)Anton Cooper (Yeni Zelenda)Alan Hatherly (Güney Afrika)
2022Birmingham, İngiltereSam Gaze (Yeni Zelenda)Ben Oliver (Yeni Zelenda)Alex Miller (Namibya)
2026Victoria, Avustralya

Kadınlar cross-country

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Manchester, İngiltereChrissy Redden (Kanada)Susy Pryde (Yeni Zelenda)Mary Grigson (Avustralya)
2006Melbourne, AvustralyaMarie-Hélène Prémont (Kanada)Rosara Joseph (Yeni Zelenda)Kiara Bisaro (Kanada)
2014Glasgow, İskoçyaCatharine Pendrel (Kanada)Emily Batty (Kanada)Rebecca Henderson (Avustralya)
2018Gold Coast, AvustralyaAnnie Last (İngiltere)Evie Richards (İngiltere)Haley Smith (Kanada)
2022Birmingham, İngiltereEvie Richards (İngiltere)Zoe Cuthbert (Avustralya)Candice Lill (Güney Afrika)
2026Victoria, Avustralya