İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları – Badminton

Badminton ilk kez 1966 Commonwealth Oyunlarında yer aldı ve 1966'daki ilk çıkışından bu yana art arda 14 Commonwealth Oyununda yarıştı.

Tek Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966Kingston, JamaikaTan Aik Huang (Malezya)Yew Cheng Hoe (Malezya)Dinesh Khanna (Hindistan)
1970Edinburgh, İskoçyaJamie Paulson (Kanada)Paul Whetnall (İngiltere)Ray Sharp (İngiltere)
1974Christchurch, Yeni ZelendaPunch Gunalan (Malezya)Jamie Paulson (Kanada)Derek Talbot (İngiltere)
1978Edmonton, KanadaPrakash Padukone (Hindistan)Derek Talbot (İngiltere)Ray Stevens (İngiltere)
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaLee Chong Wei (Malezya)Srikanth Kidambi (Hindistan)Rajiv Ouseph (İngiltere)
2022Birmingham, İngiltereLakshya Sen (Hindistan)Ng Tze Yong (Malezya)Srikanth Kidambi (Hindistan)
2026Victoria, Avustralya

Çift Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966Kingston, JamaikaMalezya
Tan Aik Huang
Yew Cheng Hoe
Malezya
Ng Boon Bee
Tan Yee Khan
İngiltere
David Horton
Roger Mills
1970Edinburgh, İskoçyaMalezya
Ng Boon Bee
Punch Gunalan
Malezya
Ng Tat Wai
Tan Soon Hooi
Kanada
Yves Paré
Jamie Paulson
1974Christchurch, Yeni Zelendaİngiltere
Elliot Stuart
Derek Talbot
İngiltere
Ray Stevens
Mike Tredgett
Malezya
Punch Gunalan
Dominic Soong
1978Edmonton, Kanadaİngiltere
Ray Stevens
Mike Tredgett
Malezya
Moo Foot Lian
Ong Teong Boon
Yeni Zelenda
Bryan Purser
Richard Purser
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralyaİngiltere
Marcus Ellis
Chris Langridge
Hindistan
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
Malezya
Goh V Shem
Tan Wee Kiong
2022Birmingham, İngiltereHindistan
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
İngiltere
Ben Lane
Sean Vendy
Malezya
Aaron Chia
Soh Wooi Yik
2026Victoria, Avustralya

Tek Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966Kingston, JamaikaAngela Bairstow (İngiltere)Sharon Whittaker (Kanada)Ursula Smith (İngiltere)
1970Edinburgh, İskoçyaMargaret Beck (İngiltere)Gillian Perrin (İngiltere)Margaret Boxall (İngiltere)
1974Christchurch, Yeni ZelendaGillian Gilks (İngiltere)Margaret Beck (İngiltere)Sylvia Ng (Malezya)
1978Edmonton, KanadaSylvia Ng (Malezya)Katherine Swee Phek Teh (Malezya)Wendy Clarkson (Kanada)
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaSaina Nehwal (Hindistan)Pusarla Venkata Sindhu (Hindistan)Kirsty Gilmour (İskoçya)
2022Birmingham, İngilterePusarla Venkata Sindhu (Hindistan)Michelle Li (Kanada)Yeo Jia Min (Singapur)
2026Victoria, Avustralya

Çift Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966Kingston, Jamaikaİngiltere
Helen Horton
Ursula Smith
İngiltere
Angela Bairstow
Iris Rogers
Malezya
Rosalind Singha Ang
Teoh Siew Yong
1970Edinburgh, İskoçyaİngiltere
Margaret Boxall
Susan Whetnall
İngiltere
Gillian Perrin
Julie Rickard
Malezya
Rosalind Singha Ang
Teoh Siew Yong
1974Christchurch, Yeni Zelendaİngiltere
Margaret Beck
Gillian Gilks
İngiltere
Margaret Boxall
Susan Whetnall
Malezya
Rosalind Singha Ang
Sylvia Ng
1978Edmonton, Kanadaİngiltere
Nora Perry-Gardner
Anne Statt
Kanada
Claire Backhouse
Jane Youngberg
Hindistan
Ami Ghia
Kanwal Singh
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, AvustralyaMalezya
Chow Mei Kuan
Vivian Hoo
İngiltere
Lauren Smith
Sarah Walker
Hindistan
Ashwini Ponnappa
N. Sikki Reddy
2022Birmingham, İngiltereMalezya
Pearly Tan
Thinaah Muralitharan
İngiltere
Chloe Birch
Lauren Smith
Hindistan
Treesa Jolly
Gayathri Gopichand
2026Victoria, Avustralya

Karışık Çiftler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966Kingston, Jamaikaİngiltere
Roger Mills
Angela Bairstow
İngiltere
Tony Jordan
Helen Horton
İskoçya
Robert McCoig
Muriel Ferguson
1970Edinburgh, İskoçyaİngiltere
Derek Talbot
Margaret Boxall
İngiltere
Roger Mills
Gillian Perrin
İngiltere
David Eddy
Susan Whetnall
1974Christchurch, Yeni Zelendaİngiltere
Derek Talbot
Gillian Gilks
İngiltere
Paul Whetnall
Nora Gardner
İngiltere
Elliot Stuart
Susan Whetnall
1978Edmonton, Kanadaİngiltere
Mike Tredgett
Nora Perry-Gardner
İskoçya
Billy Gilliland
Joanne Flockhart
İngiltere
Derek Talbot
Barbara Sutton
1982Brisbane, Avustralya
1986Edinburgh, İskoçya
1990Auckland, Yeni Zelenda
1994Victoria, Kanada
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltere
2006Melbourne, Avustralya
2010Delhi, Hindistan
2014Glasgow, İskoçya
2018Gold Coast, Avustralyaİngiltere
Chris Adcock
Gabby Adcock
İngiltere
Marcus Ellis
Lauren Smith
Malezya
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
2022Birmingham, İngiltereSingapur
Terry Hee
Tan Wei Han
İngiltere
Marcus Ellis
Lauren Smith
Malezya
Tan Kian Meng
Lai Pei Jing
2026Victoria, Avustralya

Karışık Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Christchurch, Yeni Zelendaİngiltere
Anne Statt
Barbara Sutton
David Eddy
Derek Talbot
Jane Webster
Karen Bridge
Kevin Jolly
Mike Tredgett
Nora Perry-Gardner
Raymond Stevens
Kanada
Claire Backhouse
Gregory Carter
Jamie McKee
Jane Youngberg
Johanne Falardeau
John Czich
Kenneth Priestman
Lucio Fabris
Sharon Crawford
Wendy Clarkson
Malezya
Abu Bakar Sufian
Chee Geok Whee
Moo Foot Lian
James Selvaraj
Katherine Swee Phek Teh
Saw Swee Leong
Sylvia Ng
Ong Teong Boon


1982Brisbane, Avustralyaİngiltere
Dipak Tailor
Duncan Bridge
Gillian Clark
Helen Troke
Karen Beckman
Karen Chapman
Martin Dew
Nick Yates
Sally Podger
Steve Baddeley
Kanada
Claire Backhouse
Denyse Julien
Jane Youngberg
Johanne Falardeau
Keith Priestman
Mark Freitag
Patrick Tryon
Paul Johnson
Robert MacDougall
Sandra Skillings
Avustralya
Audrey Swaby
Darren McDonald
Jane Forrest
Jennifer Cunningham
Julie McDonald
Mark Harry
Maxine Evans
Michael Scandolera
Paul Morgan
Trevor James
1986Edinburgh, İskoçyaİngiltere
Andy Goode
Fiona Elliott
Gillian Clark
Gillian Gowers
Helen Troke
Nigel Tier
Nick Yates
Richard Outterside
Steve Baddeley

Kanada
Claire Backhouse-Sharpe
Denyse Julien
John Goss
Johanne Falardeau
Ken Poole
Linda Cloutier-Marks
Mike deBelle
Mike Bitten
Michael Butler
Sandra Skillings
Avustralya
Audrey Tuckey
Darren McDonald
Gordon Lang
Julie McDonald
Karen Jupp
Michael Scandolera
Paul Heng Kong
Rhonda Cator
Tracey Small
Sze Yu
1990Auckland, Yeni Zelendaİngiltere
Andy Goode
Darren Hall
Fiona Smith
Gillian Clark
Gillian Gowers
Helen Troke
Miles Johnson
Sara Sankey
Steve Baddeley
Steve Butler
Kanada
Anil Kaul
Bryan Blanshard
Claire Backhouse-Sharpe
David Humble
Denyse Julien
Doris Piché
Johanne Falardeau
Linda Cloutier-Marks
Mike Bitten
Michael Butler
Hong Kong
Amy Chan
Chi Choi Chan
Chan Kin Ngai
Man Wa Chan
Mei Yin Chui
Ng Pak Kum
Chan Siu Kwong
Yick Kei Yeung
Yin Sat Cheng
1994Victoria, KanadaİngiltereMalezyaAvustralya
Hong Kong
1998Kuala Lumpur, Malezya
2002Manchester, İngiltereİngiltereSingapurYeni Zelenda
İskoçya
2006Melbourne, AvustralyaMalezya
Chan Chong Ming
Lee Chong Wei
Wong Choong Hann
Chin Eei Hui
Julia Wong Pei Xian
Koo Kien Keat
Wong Mew Choo
Wong Pei Tty
Ooi Sock Ai
Choong Tan Fook
İngiltere
Aamir Ghaffar
Anthony Clark
Donna Kellogg
Ella Tripp
Gail Emms
Joanne Nicholas
Nathan Robertson
Robert Blair
Simon Archer
Tracey Hallam
Hindistan
Anup Sridhar
Aparna Popat
Chetan Anand
Jwala Gutta
Rupesh Kumar
Saina Nehwal
Sanave Thomas
Shruti Kurien
Trupti Murgunde
Valiyaveetil Diju
2010Delhi, HindistanMalezya
Chan Peng Soon
Lyddia Cheah
Chin Eei Hui
Goh Liu Ying
Muhammad Hafiz Hashim
Koo Kien Keat
Lee Chong Wei
Tan Boon Heong
Wong Mew Choo
Woon Khe Wei
Hindistan
Sanave Arattukulam
Aparna Balan
Chetan Anand
Jwala Gutta
Rupesh Kumar
Ashwini Ponnappa
Aditi Mutatkar
Saina Nehwal
Parupalli Kashyap
Valiyaveetil Diju
İngiltere
Chris Adcock
Mariana Agathangelou
Carl Baxter
Elizabeth Cann
Anthony Clark
Heather Olver
Rajiv Ouseph
Nathan Robertson
Jenny Wallwork
Gabrielle White
2014Glasgow, İskoçyaMalezya
Chong Wei Feng
Liew Daren
Tee Jing Yi
Woon Khe Wei
Lai Pei Jing
Lim Yin Loo
Chan Peng Soon
Vivian Hoo
Tan Wee Kiong
Goh V Shem
İngiltere
Andrew Ellis
Chris Adcock
Chris Langridge
Gabby Adcock
Heather Olver
Kate Robertshaw
Lauren Smith
Peter Mills
Rajiv Ouseph
Sarah Walker
Singapur
Huang Chao
Chayut Triyachart
Danny Bawa Chrisnanta
Derek Wong
Yao Lei
Fu Mingtian
Shinta Mulia Sari
Terry Hee
Vanessa Neo
Liang Xiaoyu
2018Gold Coast, AvustralyaHindistan
Srikanth Kidambi
Saina Nehwal
Satwiksairaj Rankireddy
Ashwini Ponnappa
Pranaav Jerry Chopra
Chirag Shetty
N. Sikki Reddy
Gadde Ruthvika Shivani
P. V. Sindhu
Prannoy Kumar
Malezya
Chan Peng Soon
Soniia Cheah
Chow Mei Kuan
Goh Liu Ying
Goh Soon Huat
Goh V Shem
Vivian Hoo
Shevon Jemie Lai
Lee Chong Wei
Tan Wee Kiong
İngiltere
Chris Adcock
Gabby Adcock
Chloe Birch
Marcus Ellis
Ben Lane
Chris Langridge
Rajiv Ouseph
Jessica Pugh
Lauren Smith
Sarah Walker
2022Birmingham, İngiltereMalezya
Ng Tze Yong
Aaron Chia
Soh Wooi Yik
Goh Jin Wei
Pearly Tan
Thinaah Muralitharan
Chan Peng Soon
Cheah Yee See
Tan Kian Meng
Lai Pei Jing
Hindistan
Lakshya Sen
Srikanth Kidambi
B. Sumeeth Reddy
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
P. V. Sindhu
Aakarshi Kashyap
Gayathri Gopichand
Treesa Jolly
Ashwini Ponnappa
Singapur
Loh Kean Yew
Yeo Jia Min
Terry Hee
Tan Wei Han
Loh Kean Hean
Crystal Wong
Jin Yujia
Andy Kwek
Jason Teh
Nur Insyirah Khan
2026Victoria, Avustralya