IBU Avrupa Biathlon Şampiyonası

Erkek Yarışmaları

Men’s 20 km individual 

YearHost cityGoldSilverBronze
1994  Kontiolahti
1995  Le Grand-Bornand
1996  Ridnaun
1997  Windischgarsten
1998  Minsk
1999  Izhevsk
2000  Zakopane
2001  Maurienne
2002  Kontiolahti
2003  Forni Avoltri
2004  Minsk
2005  Novosibirsk
2006  Langdorf
2007  Bansko
2008  Nové Město na Moravě
2009  Ufa
2010  Otepää
2011  Ridnaun
2012  Osrblie
2013  Bansko
2014  Nové Město na MoravěAndrejs Rastorgujevs (Latvia)
2015  Otepää
2016Tyumen
2017Duszniki-ZdrójAlexandr Loginov (Russia)
2018RidnaunFelix Leitner (Austria)Tomáš Krupčík (Czech Republic)Philipp Horn (Germany)
2019RaubichiKrasimir Anev (Bulgaria)Tarjei Bø (Norway)Endre Strømsheim (Norway)
2020Raubichi
2021Duszniki-ZdrójAndrejs Rastorgujevs (Latvia)Erlend Bjøntegaard (Norway)Endre Strømsheim (Norway)
2022Großer Arber

Men’s 10 km Sprint

YearHost cityGoldSilverBronze
1994  Kontiolahti
1995  Le Grand-Bornand
1996  Ridnaun
1997  Windischgarsten
1998  Minsk
1999  Izhevsk
2000  Zakopane
2001  Maurienne
2002  Kontiolahti
2003  Forni Avoltri
2004  Minsk
2005  Novosibirsk
2006  Langdorf
2007  Bansko
2008  Nové Město na Moravě
2009  Ufa
2010  Otepää
2011  Ridnaun
2012  Osrblie
2013  Bansko
2014  Nové Město na MoravěAndrejs Rastorgujevs (Latvia)
2015  Otepää
2016Tyumen
2017Duszniki-ZdrójAlexandr Loginov (Russia)
2018RidnaunAndrejs Rastorgujevs (Latvia)Alexandr Loginov (Russia)Krasimir Anev (Bulgaria)
2019RaubichiTarjei Bø (Norway)Jesper Nelin (Sweden)Dmitry Malyshko (Russia)
2020RaubichiSergey Bocharnikov (Belarus)Adam Václavík (Czech Republic)Dmytro Pidruchnyi (Ukraine)
2021Duszniki-ZdrójMartin Jäger (İsviçre)Said Karimulla Khalili (Rusya)Johannes Kühn (Almanya)
2022Großer Arber

Men’s 12,5 km Pursuit

YearHost cityGoldSilverBronze
1994  Kontiolahti
1995  Le Grand-Bornand
1996  Ridnaun
1997  Windischgarsten
1998  Minsk
1999  Izhevsk
2000  Zakopane
2001  Maurienne
2002  Kontiolahti
2003  Forni Avoltri
2004  Minsk
2005  Novosibirsk
2006  Langdorf
2007  Bansko
2008  Nové Město na Moravě
2009  Ufa
2010  Otepää
2011  Ridnaun
2012  Osrblie
2013Bansko
2014Nové Město na Moravě
2015Otepää
2016Tyumen
2017Duszniki-ZdrójAlexandr Loginov (Russia)
2018RidnaunAlexandr Loginov (Russia)Krasimir Anev (Bulgaria)Evgeniy Garanichev (Russia)
2019RaubichiTarjei Bø (Norway)Matvey Eliseev (Russia)Håvard Bogetveit (Norway)
2020RaubichiSergey Bocharnikov (Belarus)Sturla Holm Lægreid (Norway)Sivert Guttorm Bakken (Norway)
2021Duszniki-ZdrójArtem Pryma (Ukrayna)Michal Krcmar (Çek Cunhuriyeti)Havard Gutubo Bogetveit (Norveç)
2022Großer Arber

Single mixed relay

YearHost cityGoldSilverBronze
1994  Kontiolahti
1995  Le Grand-Bornand
1996  Ridnaun
1997  Windischgarsten
1998  Minsk
1999  Izhevsk
2000  Zakopane
2001  Maurienne
2002  Kontiolahti
2003  Forni Avoltri
2004  Minsk
2005  Novosibirsk
2006  Langdorf
2007  Bansko
2008  Nové Město na Moravě
2009  Ufa
2010  Otepää
2011  Ridnaun
2012  Osrblie
2013  Bansko
2014  Nové Město na Moravě
2015  Otepää
2016  Tyumen
2017  Duszniki-Zdrój
2018  RidnaunNorway
Thekla Brun-Lie
Vetle Sjåstad Christiansen
France
Julia Simon
Émilien Jacquelin
United States
Susan Dunklee
Lowell Bailey
2019  RaubichiRussia
Evgeniya Pavlova
Dmitry Malyshko
Evgeniya Pavlova
Dmitry Malyshko
Sweden
Anna Magnusson, Jesper Nelin, Anna Magnusson, Jesper Nelin
France
Lou Jeanmonnot, Aristide Bègue, Lou Jeanmonnot, Aristide Bègue
2020  Otepää
2021  Duszniki-Zdrój
2022  Großer Arber

Mixed 2 x 6 + 2 x 7.5 km relay

YearHost cityGoldSilverBronze
1994  Kontiolahti
1995  Le Grand-Bornand
1996  Ridnaun
1997  Windischgarsten
1998  Minsk
1999  Izhevsk
2000  Zakopane
2001  Maurienne
2002  Kontiolahti
2003  Forni Avoltri
2004  Minsk
2005  Novosibirsk
2006  Langdorf
2007  Bansko
2008  Nové Město na Moravě
2009  Ufa
2010  Otepää
2011Ridnaun
2012Osrblie
2013Bansko
2014Nové Město na Moravě
2015Otepää
2016Tyumen
2017Duszniki-Zdrój
2018RidnaunUkraine
Yuliya Zhuravok
Iryna Varvynets
Artem Pryma
Dmytro Pidruchnyi
Russia
Victoria Slivko
Anastasia Zagoruiko
Evgeniy Garanichev
Alexandr Loginov
Norway
Emilie Aagheim Kalkenberg
Kaia Wøien Nicolaisen
Håvard Gutubø Bogetveit
Fredrik Gjesbakk
2019RaubichiSweden
Emma Nilsson, Mona Brorsson, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson
Germany
Nadine Horchler, Janina Hettich, Lucas Fratzscher, Philipp Horn
Belarus
Dzinara Alimbekava, Hanna Sola, Raman Yaliotnau, Sergey Bocharnikov
2020RaubichiNorway
Karoline Erdal
Endre Strømsheim
Karoline Erdal
Endre Strømsheim
Germany
Stefanie Scherer
Justus Strelow
Stefanie Scherer
Justus Strelow
Ukraine
Anastasiya Merkushyna
Ruslan Tkalenko
Anastasiya Merkushyna
Ruslan Tkalenko
2021Duszniki-ZdrójGermany
Stefanie Scherer
Justus Strelow
Stefanie Scherer
Justus Strelow
France
Caroline Colombo
Emilien Claude
Caroline Colombo
Emilien Claude
Russia
Larisa Kuklina
Evgeniy Garanichev
Larisa Kuklina
Evgeniy Garanichev
2022Großer Arber