IBSF (Bobleish-Skeleton) Dünya Şampiyonası

Uluslararası Bobsleigh ve Skeleton Federasyonunun bir parçası olan IBSF Dünya Şampiyonası (2015'e kadar FIBT Dünya Şampiyonası olarak bilinir), 1930'dan beri Kış Olimpiyatları dışındaki yıllarda yıllık olarak düzenlenmiştir. 1931'de iki kişilik bir etkinlik 1947'de gerçekleşen birleşik bir şampiyona. Erkek iskeleti 1982'de kendi şampiyonası olarak tanıtıldı, kadın kızağı ve iskelet yarışmaları 2000'de tanıtıldı. 2004 şampiyonasında hem kadın kızağı hem de iskelet yarışları erkekler kar kızağı etkinlikleri ile birleştirildi. Erkek iskeleti, kadın iskeleti, 2 kişilik kar kızağı ve 2 kadın yarış kızağından oluşan bir karma takım etkinliği 2007'de başladı.

Bobleish Erkekler Yarışları

Erkekler Dörtlü Koşu

Four Man IBSF World Championships

SeasonGoldSilverBronze
1930 Caux-sur-Montreux Italy  Switzerland Germany
Franco ZaninettaJean MollenFritz Grau
Giorgio BiasiniJohn SchneiterPicker
Antonio DoriniAndré MollenBertram
Gino RossiWilliam PrichardAlbert Brehme
1931 St. Moritz Germany  Switzerland Great Britain
Werner ZahnRené FonjallazDennis Field
Robert SchmidtGustave FonjallazPatrick Coote
Franz BockN. BuchheimRalph Wallace
Emil HinterfeldGaston FonjallazJack Newcombe
1934 Garmisch-Partenkirchen Germany  Romania France
Hanns KillianEmil AngelescuJean de Suarez d'Aulan
Fritz SchwarzTeodor PopescuRheims
Hermann von ValtaDumitru GheorghiuBemish
Sebastian HuberIon GribinceaJacques Bridou
1935 St. Moritz Germany  Switzerland  Switzerland
Hanns KillianPierre MusyReto Capadrutt
Alexander GruberNoldi GartmannFritz Feierabend
Hermann von ValtaCharles BouvierA. Lardi
Sebastian HuberJosef BeerliH. Tami
1937 St. Moritz Great Britain Germany United States
Frederick McEvoyGerhard FischerDonald Fox
David LookerLohfeldTippi Gray
Charles GreenH. FischerBill Dupree
Byran BlackRolf ThieleckeJames Bickford
1938 Garmisch-Partenkirchen Great Britain Germany Germany
Frederick McEvoyHanns KillianGerhard Fischer
David LookerWerner WindhausLohfeld
Charles GreenBobby BraumillerH. Fischer
Chris MacKintoshFranz KemserRolf Thielecke
1939 Cortina d'Ampezzo  Switzerland Great Britain Germany
Fritz FeierabendFrederick McEvoyHanns Killian
Heinz CattaniPeter HowardWerner Windhaus
Alphonse HörningJohn Galt CritchleyHans Schmidt
Joseph BeerliCharles GreenFranz Kemser
1947 St. Moritz  Switzerland Belgium France
Fritz FeierabendMax HoubenAchille Fould
Heinz CattaniClaude HoubenHenri Evrot
Alphonse HörningAlbert LeratRobert Dumont
Joseph BeerliJacques MouvetWilliam Hirigoyen
1949 Lake Placid United States United States  Switzerland
Stanley BenhamJames BickfordFritz Feierabend
Patrick MartinHenry SternsWerner Spring
William CaseyPat BuckleyFriedrich Waller
William d'AmicoDonald DupreeHeinrich Angst
1950 Cortina d'Ampezzo United States  Switzerland  Switzerland
Stanley BenhamFritz FeierabendFranz Kapus
Patrick MartinAlbert MadörinFranz Stöckli
James AtkinsonRomi SpadaHans Bolli
William d'AmicoStephen WaserHeinrich Angst
1951 Alpe d'Huez West Germany United States  Switzerland
Anderl OstlerStanley BenhamFranz Kapus
Xavier LeitlPatrick MartinFranz Stöckli
Michael PössingerJames AtkinsonHans Bolli
Lorenz NiebertGary SheffieldHeinrich Angst
1953 Garmisch-Partenkirchen United States West Germany Sweden
Lloyd JohnsonAnderl OstlerKjell Holmström
Piet BiesiadeckiHeinz WendlingerWalter Aronsson
Hubert MillerHans HohenesterNils Landgren
Joseph SmithRudi ErbenJan Lapidoth
 West Germany
Hans Rösch
Michael Pössinger
Dix Terne
Sylvester Wackerle
1954 Cortina d'Ampezzo  Switzerland West Germany West Germany
Fritz FeierabendHans RöschTheo Kitt
Harry WarburtonMichael PössingerJosef Grün
Gottfried DienerDix TerneKlaus Koppenberger
Heinrich AngstSylvester WackerleLorenz Niebert
1955 St. Moritz  Switzerland  Switzerland West Germany
Franz KapusFritz FeierabendFranz Schelle
Gottfried DienerAby GartmannJakob Nirschl
Robert AltHarry WarburtonHans Henn
Heinrich AngstRolf GerberEdmund Koller
1957 St. Moritz  Switzerland Italy United States
Hans ZollerEugenio MontiArthur Tyler
Hans ThelerFerdinando PianiJohn Cole
Rolf KüderliLino PierdicaRobert Hagemes
Heinz LeuRenzo AlveràThomas Butler
1958 Garmisch-Partenkirchen West Germany West Germany Italy
Hans RöschFranz SchelleSergio Zardini
Alfred HammerEduard KaltenbergerMassimo Bogana
Theodore BauerJosef SterffRenato Mocellini
Walter HallerOtto GöblAlberto Righini
1959 St. Moritz United States Italy West Germany
Arthur TylerSergio ZardiniFranz Schelle
Gary SheffieldAlberto RighiniEduard Kaltenberger
Parker VoorhisFerruccio Dalla TorreJosef Sterff
Thomas ButlerRomano BonaguraOtto Göbl
1960 Cortina d'Ampezzo Italy West Germany  Switzerland
Eugenio MontiHans RöschMax Angst
Furio NordioAlfred HammerHansjörg Hirschbühl
Sergio SiorpaesTheodore BauerGottfried Kottmann
Renzo AlveràAlbert KandlbinderRené Kuhl
1961 Lake Placid Italy United States Sweden
Eugenio MontiStanley BenhamGunnar Åhs
Sergio SiorpaesGary SheffieldGunnar Carpö
Furio NordioJerry TennantErik Wennerberg
Renzo AlveràChuck PandolphBörje-Bengt Hedblom
1962 Garmisch-Partenkirchen West Germany Italy Austria
Franz SchelleSergio ZardiniFranz Isser
Josef SterffFerruccio Dalla TorrePepi Isser
Ludwig SiebertEnrico de LorenzoHeini Isser
Otto GöblRomano BonaguraFritz Isser
1963 Igls Italy Italy Austria
Sergio ZardiniAngelo FrigerioErwin Thaler
Ferruccio Dalla TorreMario PalluaReinhold Dumthaler
Renato MocelliniLuigi de BettinJosef Nairz
Romano BonaguraSergio MocelliniAdolf Koxeder
1965 St. Moritz Canada Italy United States
Vic EmeryNevio de ZordoFred Fortune
Gerald PresleyItalo de LorenzoRichard Knuckles
Michael YoungPietro LesanaJoe Wilson
Peter KirbyRobert MocelliniJames Lord
1969 Lake Placid West Germany Italy United States
Wolfgang ZimmererGianfranco GaspariLes Fenner
Peter UtzschneiderSergio PompaninRobert Huscher
Walter SteinbauerRoberto ZandonellaHoward Siler
Stefan GaisreiterMario ArmanoAllen Hachigian
1970 St. Moritz Italy West Germany  Switzerland
Nevio de ZordoWolfgang ZimmererRené Stadler
Roberto ZandonellaWalter SteinbauerHans Candrian
Mario ArmanoPepi BaderMax Forster
Luciano de PaolisPeter UtzschneiderPeter Schärer
1971 Cervinia  Switzerland Italy West Germany
René StadlerOscar d'AndreaWolfgang Zimmerer
Max ForsterAlessandro BignozziStefan Gaisreiter
Erich SchärerAntonio BrancaccioWalter Steinbauer
Peter SchärerRenzo CalderaPeter Utzschneider
1973 Lake Placid  Switzerland Austria West Germany
René StadlerWerner Delle KarthWolfgang Zimmerer
Werner CamichelWalter Delle KarthStefan Gaisreiter
Erich SchärerHans EichingerWalter Steinbauer
Peter SchärerFritz SperlingPeter Utzschneider
1974 St. Moritz West Germany  Switzerland Austria
Wolfgang ZimmererHans CandrianWerner Delle Karth
Peter UtzschneiderGuido CastyWalter Delle Karth
Manfred SchumannYves MarchandHans Eichinger
Albert WurzerGaudenz BeeliFritz Sperling
1975 Cervinia  Switzerland West Germany Austria
Erich SchärerWolfgang ZimmererManfred Stengl
Peter SchärerPeter UtzschneiderGert Krenn
Werner CamichelAlbert WurzerFranz Jacob
Josef BenzFritz OhlwärterArmin Vilas
1977 St. Moritz East Germany  Switzerland West Germany
Meinhard NehmerErich SchärerJakob Resch
Bernhard GermeshausenUlrich BächliHerbert Berg
Hans-Jürgen GerhardtRudolf MartiFritz Ohlwärter
Raimund BethgeJosef BenzWalter Barfuss
1978 Lake Placid East Germany  Switzerland East Germany
Horst SchönauErich SchärerMeinhard Nehmer
Horst BernhardUlrich BächliBernhard Germeshausen
Harald SeifertRudolf MartiHans-Jürgen Gerhardt
Bogdan MusiołJosef BenzRaimund Bethge
1979 Königssee West Germany East Germany  Switzerland
Stefan GaisreiterMeinhard NehmerErich Schärer
Dieter GebardDetlef RichterUlrich Bächli
Hans WagnerBernhard GermeshausenHansjörg Trachsel
Heinz BuscheHans-Jürgen GerhardtJosef Benz
1981 Cortina d'Ampezzo East Germany  Switzerland  Switzerland
Bernhard GermeshausenHans HiltebrandErich Schärer
Hans-Jürgen GerhardtKurt PolettiMax Rüegg
Henry GerlachFranz WeinbergerTony Rüegg
Michael TrübnerFranz IseneggerJosef Benz
1982 St. Moritz  Switzerland East Germany  Switzerland
Silvio GiobellinaBernhard LehmannErich Schärer
Heinz StettlerRoland WetzigFranz Isenegger
Urs SalzmannBogdan MusiołTony Rüegg
Rico FreiermuthEberhard WeiseMax Rüegg
1983 Lake Placid  Switzerland West Germany East Germany
Ekkehard FasserKlaus KoppDetlef Richter
Hans MärcyGerhard ÖchsleHenry Gerlach
Kurt PolettiGünther NeubergerThomas Forch
Rolf StrittmatterHans-Joachim SchumacherDietmar Jerke
1985 Cervinia East Germany East Germany  Switzerland
Bernhard LehmannDetlef RichterSilvio Giobellina
Matthias TrübnerDietmar JerkeHeinz Stettler
Ingo VogeBodo FerlUrs Salzmann
Steffen GrummtMatthias LeglerRico Freiermuth
1986 Königssee  Switzerland Austria  Switzerland
Erich SchärerPeter KienastRalph Pichler
Kurt MeierFranz SieglHeinrich Notter
Erwin FassbindGerhard RedlCeleste Poltera
André KisserChristian MarkRoland Beerli
1987 St. Moritz  Switzerland East Germany  Switzerland
Hans HiltebrandWolfgang HoppeRalph Pichler
Urs FehlmannBogdan MusiołHeinrich Ott
Erwin FassbindRoland WetzigEdgar Dietsche
André KisserDietmar SchauerhammerCeleste Poltera
1989 Cortina d'Ampezzo  Switzerland  Switzerland East Germany
Gustav WederNico BaracchiWolfgang Hoppe
Curdin MorellChristian ReichBodo Ferl
Bruno GerberDonat AcklinBogdan Musioł
Lorenz SchindelholzRené MangoldIngo Voge
1990 St. Moritz  Switzerland East Germany Austria
Gustav WederHarald CzudajIngo Appelt
Bruno GerberTino BonkGerhard Redl
Lorenz SchindelholzAlexander SzeligJürgen Mandl
Curdin MorellAxel JangHarald Winkler
1991 Altenberg   Germany  Switzerland   Germany
Wolfgang HoppeGustav WederHarald Czudaj
Bogdan MusiołBruno GerberTino Bonk
Axel KühnLorenz SchindelholzAxel Jang
Christoph LangenCurdin MorellAlexander Szelig
1993 Igls  Switzerland Austria United States
Gustav WederHubert SchösserBrian Shimer
Donat AcklinHarald WinklerBryan Leturgez
Kurt MeierGerhard RedlKarlos Kirby
Domenico SemeraroGerhard HaidacherRandy Jones
1995 Winterberg   Germany Austria   Germany
Wolfgang HoppeHubert SchösserHarald Czudaj
René HannemannGerhard RedlThorsten Voss
Ulf HielscherThomas SchrollUdo Lehmann
Carsten EmbachMartin SchützenauerAlexander Szelig
1996 Calgary   Germany  Switzerland   Germany
Christoph LangenMarcel RohnerWolfgang Hoppe
Markus ZimmermannMarkus WasserThorsten Voss
Sven RührThomas SchreiberSven Peter
Olav HampelRoland TannerCarsten Embach
1997 St. Moritz   Germany   Germany United States
Wolfgang HoppeDirk WieseBrian Shimer
Sven RührChristoph BartschChip Minton
René HannemannThorsten VossRandy Jones
Carsten EmbachMichael LiekmeierRobert Olesen
1999 Cortina d'Ampezzo France  Switzerland Canada
Bruno MingeonMarcel RohnerPierre Lueders
Emmanuel HostacheMarkus NüssliKen Leblanc
Éric Le ChanonyBeat HeftiBen Hindle
Max RobertSilvio SchaufelbergerMatt Hindle
2000 Altenberg   Germany   Germany  Switzerland
André LangeChristoph LangenChristian Reich
René HoppeMarkus ZimmermannBruno Aeberhard
Lars BehrendtTomas PlazterUrs Aeberhand
Carsten EmbachSven RührDomenic Keller
2001 St. Moritz   Germany   Germany  Switzerland
Christoph LangenAndré LangeChristian Reich
Markus ZimmermannLars BehrendtSteve Anderhub
Sven PeterRené HoppeUrs Aeberhand
Alex MetzgerCarsten EmbachDomenic Keller
2003 Lake Placid   Germany United States Russia
André LangeTodd HaysAlexandr Zubkov
René HoppeBill SchuffenhauerAleskey Seliverstov
Kevin KuskeRandy JonesSergey Golubev
Carsten EmbachGarrett HinesDmitriy Stepushkin
2004 Königssee   Germany   Germany United States
André LangeChristoph LangenTodd Hays
Udo LehmannChristoph HeyderPavel Jovanovic
Kevin KuskeEnrico KühnBill Schuffenhauer
René HoppeJens NohkaSteve Mesler
2005 Calgary   Germany Russia Canada
André LangeAlexandr ZubkovPierre Lueders
René HoppeSergey GolubevKen Kotyk
Kevin KuskeAleskey SeliverstovMorgan Alexander
Martin PutzeDmitriy StepushkinLascelles Brown
2007 St. Moritz  Switzerland Canada  Germany
Ivo RüeggPierre LuedersAndré Lange
Thomas LamparterKen KotykRené Hoppe
Beat HeftiDavid BissettKevin Kuske
Cédric GrandLascelles BrownMartin Putze
2008 Altenberg   Germany Russia   Germany
André LangeAlexandr ZubkovMatthias Höpfner
René HoppeRoman OreshnikovRonny Listner
Kevin KuskeDmitry TrunenkovThomas Pöge
Martin PutzeDmitriy StepushkinAlex Mann
2009 Lake Placid United States   Germany Latvia
Steven HolcombAndré LangeJānis Miņins
Justin OlsenAlexander RödigerDaumants Dreiškens
Steve MeslerKevin KuskeOskars Melbārdis
Curtis TomaseviczMartin PutzeIntars Dambis
2011 Königssee   Germany   Germany United States
Manuel MachataKarl AngererSteven Holcomb
Richard AdjeiChristian FriedrichJustin Olsen
Andreas BredauAlex MannSteven Langton
Christian PoserGregor BermbachCurtis Tomasevicz
2012 Lake Placid United States   Germany   Germany
Steven HolcombMaximilian ArndtManuel Machata
Justin OlsenAlexander RödigerMarko Huebenbecker
Steven LangtonKevin KuskeAndreas Bredau
Curtis TomaseviczMartin PutzeChristian Poser
2013 St. Moritz   Germany Russia United States
Maximilian ArndtAlexandr ZubkovSteven Holcomb
Marko HuebenbeckerAlexey NegodayloJustin Olsen
Alexander RödigerDmitry TrunenkovSteven Langton
Martin PutzeMaxim MokrousovCurtis Tomasevicz
2015 Winterberg   Germany   Germany Latvia
Maximilian ArndtNico WaltherOskars Melbārdis
Alexander RödigerAndreas BredauDaumants Dreiškens
Kevin KoronaMarko HübenbeckerArvis Vilkaste
Ben HeberChristian PoserJānis Strenga
2016 Igls Latvia   Germany  Switzerland
Oskars MelbārdisFrancesco FriedrichRico Peter
Daumants DreiškensCandy BauerBror van der Zijde
Arvis VilkasteGregor BermbachThomas Amrhein
Jānis StrengaThorsten MargisSimon Friedli
2017 Königssee  Germany None awarded  Germany
Francesco FriedrichNico Walther
Candy BauerKevin Kuske
Martin GrothkoppKevin Korona
Thorsten MargisEric Franke
 Germany
Johannes Lochner
Matthias Kagerhuber
Joshua Bluhm
Christian Rasp
2019 Whistler, CanadaGermany
Francesco Friedrich
Florian Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Latvia
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
Canada
Justin Kripps
Ryan Sommer
Cameron Stones
Benjamin Coakwell
2020 Altenberg, GermanyGermany
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Alexander Schüller
Germany
Johannes Lochner
Florian Bauer
Christopher Weber
Christian Rasp
Germany
Nico Walther
Paul Krenz
Joshua Bluhm
Eric Franke

Erkekler İkili Koşu

SeasonGoldSilverBronze
1931 Oberhof Germany Germany Austria
Hanns KillianBibo FischerHeinz Volkmer
Sebastian HuberGemmerAnton Kaltenberger
1933 Schreiberhau  Romania Czechoslovakia Germany
Alexandru PapanaBrümeFritz Grau
Dumitru HubertHeinzelAlbert Brehme
1934 Engelberg Romania Germany Romania
Alexandru FrimHermann von MummAlexandru Papana
Vasile DumitrescuFritz SchwarzDumitru Hubert
1935 Igls  Switzerland Czechoslovakia Italy
Reto CapadruttJosef LanzendörferMarchese Storza Birvio
Emil DienerKarel RuzickaCarlo Soldini
1937 Cortina d'Ampezzo Great Britain Italy  Switzerland
Frederick McEvoyUmberto GilarduzziReto Capadrutt
Byran BlackAntonio GilarduzziHans Aichele
1938 St. Moritz Germany Great Britain  Switzerland
Bibo FischerFrederick McEvoyFritz Feierabend
Rolf ThieleckeCharles GreenJosef Beerli
1939 St. Moritz Belgium Germany Germany
René LundenBibo FischerHanns Killian
Jeans CoopsRolf ThieleckeSchletter
1947 St. Moritz  Switzerland  Switzerland Belgium
Fritz FeierabendFelix EndrichMax Houben
Stephan WaserFritz WallerJacques Mouvet
1949 Lake Placid  Switzerland  Switzerland United States
Felix EndrichFritz FeierabendFrederick Fortune
Fritz WallerHeinrich AngstJohn McDonald
1950 Cortina d'Ampezzo  Switzerland United States United States
Fritz FeierabendStanley BenhamFrederick Fortune
Stephan WaserPatrick MartinWilliam d'Amico
1951 Alpe d'Huez West Germany United States  Switzerland
Anderl OstlerStanley BenhamFelix Endrich
Lorenz NiebertPatrick MartinWerner Spring
1953 Garmisch-Partenkirchen  Switzerland West Germany West Germany
Felix EndrichAnderl OstlerTheo Kitt
Fritz StöckliFranz KemserLorenz Niebert
1954 Cortina d'Ampezzo Italy Italy United States
Guglielmo ScheibmeierItalo PetrelliStanley Benham
Andrea ZambelliLuigi FigoliJames Bickford
1955 St. Moritz  Switzerland Austria  Switzerland
Fritz FeierabendPaul AsteFranz Kapus
Harry WarburtonPepi IsserHeinrich Angst
1957 St. Moritz Italy United States Spain
Eugenio MontiArthur TylerAlfonso de Portago
Renzo AlveràThomas ButlerLuis Nunoz
1958 Garmisch-Partenkirchen Italy Italy Austria
Eugenio MontiSergio ZardiniPaul Aste
Renzo AlveràSergio SiorpaesPepi Isser
1959 St. Moritz Italy Italy United States
Eugenio MontiSergio ZardiniArthur Tyler
Renzo AlveràSergio SiorpaesThomas Butler
1960 Cortina d'Ampezzo Italy West Germany Italy
Eugenio MontiFranz SchelleSergio Zardini
Renzo AlveràOtto GöblLuciano Alberti
1961 Lake Placid Italy United States Italy
Eugenio MontiGary SheffieldSergio Zardini
Sergio SiorpaesJerry TennantRomano Bonagura
1962 Garmisch-Partenkirchen Italy Italy West Germany
Rinaldo RuattiSergio ZardiniHans Maurer
Enrico de LorenzoRomano BonaguraAdolf Wörmann
1963 Igls Italy Italy Great Britain
Eugenio MontiSergio ZardiniAnthony Nash
Sergio SiorpaesRomano BonaguraRobin Dixon
1965 St. Moritz Great Britain Italy Canada
Anthony NashRinaldo RuattiVic Emery
Robin DixonEnrico de LorenzoMichael Young
1966 Cortina d'Ampezzo Italy Italy Great Britain
Eugenio MontiGianfranco GaspariAnthony Nash
Sergio SiorpaesLeonardo CavalliniRobin Dixon
1967 Alpe d'Huez Austria Italy United States
Erwin ThalerNevio De ZordoHoward Clifton
Reinhold DumthalerEdoardo de MartinJames Crall
1969 Lake Placid Italy Romania Italy
Nevio De ZordoIon PanţuruGianfranco Gaspari
Adriano FrassinelliDumitru FocseneanuMario Armano
1970 St. Moritz West Germany West Germany  Switzerland
Horst FlothWolfgang ZimmererGion Caviezel
Pepi BaderPeter UtzschneiderHans Candrian
1971 Cervinia Italy Italy Austria
Gianfranco GaspariEnzo VicarioHerbert Gruber
Mario ArmanoCorrado Dal FabbroJosef Oberhauser
1973 Lake Placid West Germany  Switzerland Romania
Wolfgang ZimmererHans CandrianIon Panţuru
Peter UtzschneiderHeinz SchenkerDumitru Focseneanu
1974 St. Moritz West Germany West Germany  Switzerland
Wolfgang ZimmererGeorg HeiblFritz Lüdi
Peter UtzschneiderFritz OhlwärterKarl Häseli
1975 Cervinia Italy West Germany  Switzerland
Giorgio AlveraGeorg HeiblFritz Lüdi
Franco PerruquetFritz OhlwärterKarl Häseli
1977 St. Moritz  Switzerland  Switzerland West Germany
Hans HiltebrandFritz LüdiStefan Gaisreiter
Heinz MeierHansjörg TrachselManfred Schumann
1978 Lake Placid  Switzerland East Germany West Germany
Erich SchärerMeinhard NehmerJakob Resch
Josef BenzRaimund BethgeWalter Barfuss
1979 Königssee  Switzerland West Germany West Germany
Erich SchärerStefan GaisreiterToni Mangold
Josef BenzManfred SchumannStefan Späte
Fritz Ohlwärter [a]
1981 Cortina d'Ampezzo East Germany East Germany  Switzerland
Bernhard GermeshausenHorst SchönauErich Schärer
Hans-Jürgen GerhardtAndreas KirchnerJosef Benz
1982 St. Moritz  Switzerland  Switzerland East Germany
Erich SchärerHans HiltebrandHorst Schönau
Max RüeggUlrich BächliAndreas Kirchner
1983 Lake Placid  Switzerland  Switzerland East Germany
Ralph PichlerErich SchärerWolfgang Hoppe
Urs LeutholdMax RüeggDietmar Schauerhammer
1985 Cervinia East Germany East Germany Soviet Union
Wolfgang HoppeDetlef RichterZintis Ekmanis
Dietmar SchauerhammerSteffen GrummtNikolay Zhirov
1986 Königssee East Germany  Switzerland East Germany
Wolfgang HoppeRalph PichlerDetlef Richter
Dietmar SchauerhammerCeleste PolteraSteffen Grummt
1987 St. Moritz  Switzerland  Switzerland East Germany
Ralph PichlerHans HiltebrandWolfgang Hoppe
Celeste PolteraAndré KisserDietmar Schauerhammer
1989 Cortina d'Ampezzo East Germany  Switzerland Soviet Union
Wolfgang HoppeGustav WederJānis Ķipurs
Bogdan MusiołBruno GerberAldis Intlers
1990 St. Moritz  Switzerland East Germany East Germany
Gustav WederHarald CzudajWolfgang Hoppe
Bruno GerberAxel JangBogdan Musioł
1991 Altenberg Germany  Switzerland Germany
Rudi LochnerGustav WederWolfgang Hoppe
Markus ZimmermannCurdin MorellRené Hannemann
1993 Igls Germany  Switzerland Germany
Christoph LangenGustav WederWolfgang Hoppe
Peer JoechelDonat AcklinRené Hannemann
1995 Winterberg Germany Canada France
Christoph LangenPierre LuedersEric Alard
Olav HampelJack PycÉric Le Chanony
1996 Calgary Germany Canada  Switzerland
Christoph LangenPierre LuedersReto Götschi
Markus ZimmermannDave MacEachernGuido Acklin
1997 St. Moritz  Switzerland Italy United States
Reto GötschiGünther HuberBrian Shimer
Guido AcklinAntonio TartagliaRobert Olesen
1999 Cortina d'Ampezzo Italy Germany France
Günther HuberChristoph LangenBruno Mingeon
Enrico CostaMarkus ZimmermannEmmanuel Hostache
Ubaldo Ranzi [b]
2000 Altenberg Germany Germany  Switzerland
Christoph LangenAndré LangeChristian Reich
Markus ZimmermannRené HoppeUrs Aeberhand
2001 St. Moritz Germany  Switzerland  Switzerland
Christoph LangenReto GötschiMartin Annen
Marco JakobsCedric GrandBeat Hefti
2003 Lake Placid Germany Canada Germany
André LangePierre LuedersRené Spies
Kevin KuskeGiulio ZardoFranz Sagmeister
2004 Königssee Canada Germany Germany
Pierre LuedersChristoph LangenAndré Lange
Giulio ZardoMarkus ZimmermannKevin Kuske
2005 Calgary Canada Germany  Switzerland
Pierre LuedersAndré LangeMartin Annen
Lascelles BrownKevin KuskeBeat Hefti
2007 St. Moritz Germany  Switzerland Italy
André LangeIvo RüeggSimone Bertazzo
Kevin KuskeAleksandr StreltsovSamuele Romanini
Tommy Herzog [c]
2008 Altenberg Germany Germany Russia
André LangeThomas FlorschuetzAlexandr Zubkov
Kevin KuskeMirko PaetzoldAlexey Voevoda
2009 Lake Placid  Switzerland Germany United States
Ivo RüeggThomas FlorschützSteven Holcomb
Cédric GrandMarc KühneCurtis Tomasevicz
2011 Königssee Russia GermanyNone awarded
Alexandr ZubkovThomas Florschütz
Alexey VoevodaKevin Kuske
 Germany
Manuel Machata
Andreas Bredau
2012 Lake Placid United States Canada Germany
Steven HolcombLyndon RushMaximilian Arndt
Steven LangtonJesse LumsdenKevin Kuske
2013 St. Moritz Germany  Switzerland Germany
Francesco FriedrichBeat HeftiThomas Florschütz
Jannis BäckerThomas LamparterAndreas Bredau
2015 Winterberg Germany
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
 Germany
Johannes Lochner
Joshua Bluhm

 Latvia
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
None awarded
2016 Igls Germany
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
 Germany
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
Switzerland
Beat Hefti
Alex Baumann
2017 Königssee Germany
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
 Canada
Justin Kripps
Jesse Lumsden
 Germany
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
2019 Whistler, CanadaGermany
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Canada
Justin Kripps
Cameron Stones
Germany
Nico Walther
Paul Krenz
2020 Altenberg, GermanyGermany
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Germany
Johannes Lochner
Christopher Weber
Latvia
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
2021Altenberg, GermanyGermany
Francesco Friedrich
Alexander Schüller
Germany
Johannes Lochner
Eric Franke
Germany
Hans-Peter Hannighofer
Christian Röder

Bobleish Kadınlar Yarışları

Kadınlar İkili Koşu

SeasonGoldSilverBronze
2000 Winterberg  Germany  United States  Switzerland
Gabriele KohlischJean RacineFrançoise Burdet
Kathleen HeringJennifer DavidsonKatharina Sutter
2001 Calgary  Switzerland  United States  Germany
Françoise BurdetJean RacineSusi Erdmann
Katharina SutterJennifer DavidsonTanja Hess
2003 Winterberg  Germany  Germany  Germany
Susi ErdmannSandra ProkoffCathleen Martini
Annegret DietrichUlrike HolznerYvonne Cernota
2004 Königssee  Germany  Germany  United States
Susi ErdmannSandra ProkoffJean Racine
Kristina BaderAnja SchneiderheinzeVonetta Flowers
2005 Calgary  Germany Great Britain United States
Sandra KiriasisNicola MinichielloShauna Rohbock
Anja SchneiderheinzeJackie DaviesValerie Fleming
2007 St. Moritz  Germany  Germany United States
Sandra KiriasisCathleen MartiniShauna Rohbock
Romy LogschJanine TischerValerie Fleming
2008 Altenberg  Germany  Germany  Germany
Sandra KiriasisCathleen MartiniClaudia Schramm
Romy LogschJanine TischerNicole Herschmann
2009 Lake Placid Great Britain United States Germany
Nicola MinichielloShauna RohbockCathleen Martini
Gillian CookeElana MeyersJanine Tischer
2011 Königssee  Germany United States  Canada
Cathleen MartiniShauna RohbockKaillie Humphries
Romy LogschValerie FlemingHeather Moyse
2012 Lake Placid  Canada  Germany United States
Kaillie HumphriesSandra KiriasisElana Meyers
Jennifer CiochettiPetra LammertKatie Eberling
2013 St. Moritz  Canada United States  Germany
Kaillie HumphriesElana MeyersSandra Kiriasis
Chelsea ValoisKatie EberlingFranziska Bertels
2015 Winterberg United States  Germany  Germany
Elana Meyers TaylorAnja Schneiderheinze-StöckelCathleen Martini
Cherrelle GarrettAnnika DrazekStephanie Schneider
2016 Igls Germany  Canada United States
Anja Schneiderheinze-StöckelKaillie HumphriesElana Meyers Taylor
Annika DrazekMelissa LotholzLauren Gibbs
2017 Königssee United States Canada United States
Elana Meyers TaylorKaillie HumphriesJamie Greubel Poser
Kehri JonesMelissa LotholzAja Evans
2019 Whistler, CanadaGermany
Mariama Jamanka
Annika Drazek
Germany
Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
Canada
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski
2020 Altenberg, GermanyUnited States
Kaillie Humphries
Lauren Gibbs
Germany
Kim Kalicki
Kira Lipperheide
Canada
Christine de Bruin
Kristen Bujnowski
2021 Altenberg, GermanyUnited States
States
Kaillie Humphries
Lolo Jones
Germany
Kim Kalicki
Ann-Christin Strack
Germany
Laura Nolte
Deborah Levi

Skeleton Erkekler Yarışları

Erkekler Koşu

SeasonGoldSilverBronze
1982 St. Moritz Gert Elsässer (AUT) Nico Baracchi (SUI) Alain Wicki (SUI)
1989 St. Moritz Alain Wicki (SUI) Christian Auer (AUT) Franz Plangger (AUT)
1990 Königssee Michael Grünberger (AUT) Andi Schmid (AUT) Gregor Stähli (SUI)
1991 Igls Christian Auer (AUT) Andi Schmid (AUT) Michael Grünberger (AUT)
1992 Calgary Bruce Sandford (NZL) Gregor Stähli (SUI) Christian Auer (AUT)
1993 La Plagne Andi Schmid (AUT) Franz Plangger (AUT) Gregor Stähli (SUI)
1994 Altenberg Gregor Stähli (SUI) Andi Schmid (AUT) Franz Plangger (AUT)
1995 Lillehammer Jürg Wenger (SUI) Christian Auer (AUT) Ryan Davenport (CAN)
1996 Calgary Ryan Davenport (CAN) Franz Plangger (AUT) Christian Auer (AUT)
1997 Lake Placid Ryan Davenport (CAN) Jim Shea (USA) Chris Soule (USA)
1998 St. Moritz Willi Schneider (GER) Alain Wicki (SUI) Felix Poletti (SUI)
1999 Altenberg Jim Shea (USA) Andy Böhme (GER) Willi Schneider (GER)
2000 Igls Andy Böhme (GER) Gregor Stähli (SUI) Alexander Müller (AUT)
2000 Igls Andy Böhme (GER) Gregor Stähli (SUI) Jim Shea (USA)
2001 Calgary Martin Rettl (AUT) Jeff Pain (CAN) Lincoln DeWitt (USA)
2003 Nagano Jeff Pain (CAN) Chris Soule (USA) Brady Canfield (USA)
2004 Königssee Duff Gibson (CAN) Florian Grassl (GER) Frank Kleber (GER)
2005 Calgary Jeff Pain (CAN) Gregor Stähli (SUI) Duff Gibson (CAN)
2007 St. Moritz Gregor Stähli (SUI) Eric Bernotas (USA) Zach Lund (USA)
2008 Altenberg Kristan Bromley (GBR) Jon Montgomery (CAN) Frank Rommel (GER)
2009 Lake Placid Gregor Stähli (SUI) Adam Pengilly (GBR) Aleksandr Tretyakov (RUS)
2011 KönigsseeMartins Dukurs
(Latvia)
 Aleksandr Tretyakov (RUS) Frank Rommel (GER)
2012 Lake PlacidMartins Dukurs
(Latvia)
 Frank Rommel (GER) Ben Sandford (NZL)
2013 St. Moritz Aleksandr Tretyakov (RUS)Martins Dukurs
(Latvia)
 Sergey Chudinov (RUS)
2015 WinterbergMartins Dukurs
(Latvia)
 Aleksandr Tretyakov (RUS) Tomass Dukurs (LAT)
2016 IglsMartins Dukurs
(Latvia)
 Aleksandr Tretyakov (RUS)
2016 IglsMartins Dukurs
(Latvia)
 Yun Sung-bin (KOR)
2017 KönigsseeMartins Dukurs
(Latvia)
 Axel Jungk (GER) Nikita Tregubov (Russia)
2019 Whistler, CanadaMartins Dukurs
(Latvia)
 Nikita Tregubov (Russia)Yun Sung-bin
(South Korea)
2020 Altenberg, GermanyChristopher Grotheer (Germany)Axel Jungk (Germany)Alexander Gassner (Germany)
2021 Altenberg, Germany

Kadınlar Koşu

SeasonGoldSilverBronze
2000 Igls Steffi Hanzlik (GER) Mellisa Hollingsworth (CAN) Tricia Stumpf (USA)
2001 Calgary Maya Pedersen (SUI) Alex Coomber (GBR) Tricia Stumpf (USA)
2003 Nagano Michelle Kelly (CAN) Yekaterina Mironova (RUS) Tristan Gale (USA)
2004 Königssee Diane Sartor (GER) Lindsay Alcock (CAN) Kerstin Jürgens (GER)
2005 Calgary Maya Pedersen (SUI) Noelle Pikus-Pace (USA) Michelle Kelly (CAN)
2007 St. Moritz Noelle Pikus-Pace (USA) Maya Pedersen (SUI) Katie Uhlaender (USA)
2008 Altenberg Anja Huber (GER) Katie Uhlaender (USA) Kerstin Jürgens (GER)
2009 Lake Placid Marion Trott (GER) Amy Williams (GBR) Kerstin Szymkowiak (GER)
2011 Königssee Marion Thees (GER) Anja Huber (GER) Mellisa Hollingsworth (CAN)
2012 Lake Placid Katie Uhlaender (USA) Mellisa Hollingsworth (CAN) Lizzy Yarnold (GBR)
2013 St. Moritz Shelley Rudman (GBR) Noelle Pikus-Pace (USA) Sarah Reid (CAN)
2015 Winterberg Lizzy Yarnold (GBR) Jacqueline Lölling (Germany) Elisabeth Vathje (CAN)
2016 IglsTina Hermann (Germany) Janine Flock (AUT) Elena Nikitina (RUS)
2017 Königssee Jacqueline Lölling (Germany)Tina Hermann (Germany) Lizzy Yarnold (GBR)
2019 Whistler, CanadaTina Hermann (Germany) Jacqueline Lölling (Germany)Sophia Griebel
(Germany)
2020 Altenberg, AlmanyaTina Hermann (Germany)Marina Gilardoni (Switzerland)Janine Flock (Austria)
2021 Altenberg, Almanya

Karışık Bayrak Takım

SeasonGoldSilverBronze
2020 AltenbergGermany
Jacqueline Lölling
Alexander Gassner
Canada
Jane Channell
Dave Greszczyszyn
Italy
Valentina Margaglio
Mattia Gaspari
2021 Altenberg Almanya