Hatay Büyükşehir Belediyespor

Hatay Büyükşehir Belediyespor, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Hatay takımıdır. Maçlarını 1750 kişi kapasiteli Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynamaktadır. 2010 yılında Homend Antakya Belediyespor olarak kurulan kulüp, 2014 yılından itibaren ismini Hatay Büyükşehir Belediyespor olarak değiştirmiştir.

Lig Kadınlar Basketbol Süper Ligi
EuroCup Kadınlar
Kuruluş 2010
Eski ad(lar)ı Antakya Belediyespor
(2010-2014)
Salon Antakya Kapalı Spor Salonu
(kapasite 1.750)
Renkler Mavi-Beyaz
Başkan  
Başantrenör Ekin Baş

Başarıları

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

  • İkincilik (2) : 2015-16,  2017-18, 

Kadınlar Basketbol Ligi

  • İkincilik (1) : 2010-11,

Cumhurbaşkanlığı Kupası:

  • Şampiyon (2) : 2016, 2018, 

Takım Kadrosu

2018-2019 Takım Kadrosu2019-2020 Takım Kadrosu2020-2021 Takım Kadrosu2021-2022 Takım Kadrosu2022-2023 Takım Kadrosu
Baş Antrenör : Katerina ChatzidakiBaş Antrenör : Katerina Chatzidaki
Resignations (12-02-2020)
Baş Antrenör : Hakan Acer
Baş Antrenör : Hakan Acer
Karşılıklı Anlaşma (08 Ocak 2021)
Baş Antrenör : Ekin Baş
Baş Antrenör : Ekin BaşBaş Antrenör : Ekin Baş
AMBER HARRİS (USA)
Wuhan (September 2019)
Asena Yalçın
Mersin BŞB. (Temmuz 2019)
G.Saray (Temmuz 2020)
Alexis Sade Prince (USA)
Chicago Sky (September 2020)
Çankaya Üniversitesi (Mayıs 2021)
Aaryn Ellenberg-Wiley (ABD)
MBK Ruzomberok (Temmuz 2021)
AYŞEGÜL GÜNAY
Kayseri Bellona (Temmuz 2019)
Özge Yavaş
F.Bahçe (Temmuz 2019)
Özge Yavaş
Beşiktaş (Ağustos 2021)
Elif Emirtekin
İzmit Belediyespor (Mayıs 2021)
CANSU KÖKSAL
Botaş SK (Temmuz 2019)
İdil Türk
Texas-Rio Grande Valley Üniversity (Temmuz 2019)
İdil Türk
İzmit Belediyesi (Mayıs 2021)
Büşra Akgün
Nesibe Aydın GSK (Mayıs 2021)
GİZEM HAVARE
Sakarya Yükseliş (September 2019)
Kardelen Gezgin
İstanbul Üniversitesi (Temmuz 2019)
Çankaya Üniversitesi (August 2020) left.
Derin Yaya
Çankaya Üniversitesi (Haziran 2020)
Kayseri Basketbol (Haziran 2021)
Maddalena Gaia Gorini (İtalya)
Campobasso (Temmuz 2021)
Virtus Eirene (Ocak 2022)
Eda Şahin
G. Saray (Haziran 2022)
Gizem BaşaranGizem BaşaranGizem Başaran
G. Saray (Mayıs 2021)
Ayşegül Günay Aladağ
Kayseri Basketbol (Mayıs 2021)
Botaş SK (11-12-2021)
Ayşe Cora
Botaş SK (Haziran 2022)
Hind Ben Abdelkader (Belgium)Hind Ben Abdelkader (Belgium)Hind Ben Abdelkader (Belgium)
Nika (Ağustos 2021)
Büşra Akbaş
Botaş SK (Temmuz 2021)
Hülya ÇoklarHülya Çoklar
Nesibe Aydın Gençlik (September 2020) Left.
Kübra İmren Siyahdemir
Kayseri Basketbol (July 2020)
Serbest (Ocak 2021)
Bahar Çağlar Ökten
Botaş SK (Temmuz 2021)
Emlak Konut (Mayıs 2022)
Şelale Kepenç
Beşiktaş (Haziran 2022)
ILSU DARICIOĞLU
Edremit Bld. (Temmuz 2019)
Dürdane Gülşah Gümüşay
Mersin BŞB. (Temmuz 2019)
Adana Basket (September 2020) left.
Astou Ndour Gueye (Spain)
Dallas Wings (September 2020)
KSC Szekszard (01-09-2021)
Lauren Cox (ABD)
Los Angeles Sparks (Ağustos 2021)
Serbest (10-12-2021)
Alexis Sade Prince (ABD)
Çankaya Üniversitesi (Haziran 2022)
KATSİARYNA SNYTSİNA (Belarus)
Beşiktaş (Temmuz 2019)
Melike Tuğba Oral
Bellona Kayseri Basketbol (Temmuz 2019)
Nesibe Aydın Gençlik (September 2020) Left.
Jordin Elizabeth Canada (USA)
Seattle Storm (December 2020)
Seattle Storm (Mayıs 2021)
Dragana Zubac (Bosna Hersek)
PINKK-Pecsi (Temmuz 2021)
Serbest (10-12-2021)
Markeisha Gatling (ABD)
Nadezhda Orenburg (Haziran 2022)
Maria Gajic (Slovanya)Maria Gajic (Slovanya)
CB Avenida (Haziran 2020)
Kalani Brown (ABD)
Kayseri Basketbol (Temmuz 2021)
Serbest (11-12-2021)
Gizem Başaran
G. Saray (Haziran 2022)
MERVE AYDIN
Nanted Reze (Mayıs 2019)
Regan Ayleen Magarity (Sweden)
Virgina Techs (Haziran 2019)
Villeneuve (15 January 2020) Left
Simge Şeker
Genç Takım (Haziran 2021)
RİQUNA UNEİK WİLLİAMS (USA)
Elazığ İl Özel İdare (Temmuz 2019)
Haley McCloskey Peters (USA)
Carolo Basket (Haziran 2019)
ESB de Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (September 2020)
İdal Yavuz
Genç Takım (Haziran 2020)
İdal Yavuz
YELİZ DOĞAN
OGM Ormanspor (Temmuz 2019)
Monigue Billings
Asan Woori Bank Wibee (February 2020)
Nadezhda Orenburg (September 2019)
Melis Dilara Lafatan
Karşıyaka Çarşı Koleji (Haziran 2021)
Amanda Zahui (Sweden)
USK Praha (February 2020)
Dynamo Kursk (September 2019)
Gökçe Doğan
Bodrum Kayraspor (Haziran 2021)
Kayseri Basketbol (Aralık 2021)
Jazmine Antoinette Jones (ABD)
Antalya Basketbol (Aralık 2021)
Vasiliki Louka (Yunanistan)
A3 Basket (Şubat 2022)