Güney Amerika Oyunları – Atlama

Erkekler 1m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaMiguel Angel Abadia (Kolombiya)Sebastian Castañeda (Kolombiya)Ian Matos (Brezilya)
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayLuis Uribe (Kolombiya)Sebastián Morales (Kolombiya)Rafael Araújo (Brezilya)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Erkekler 3m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaJuan Guillermo Uran Salazar (Kolombiya)Sebastian Castañeda (Kolombiya)Ian Matos (Brezilya)
2014Santiago, ŞiliCésar Castro (Brezilya)Sebastián Villa (Kolombiya)Sebastián Morales (Kolombiya)
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayLuis Uribe (Kolombiya)Sebastián Morales (Kolombiya)Jesús Liranzo (Peru)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Erkekler 10m platform

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaVictor Hugo Serna (Kolombiya) Sebastian Castañeda (Kolombiya)Hugo Parisi (Brezilya)
2014Santiago, ŞiliHugo Parisi (Brezilya)Juan Ríos Lopera (Kolombiya)Víctor Ortega (Kolombiya)
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguaySebastián Villa (Kolombiya)Jesús Liranzo (Peru)Alejandro Osorio (Kolombiya)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Erkekler synchronized 3m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaKolombiya
Juan Guillermo Uran Salazar
Victor Hugo Serna
Şili
Diego Saavedra
Donato Escudero
Brezilya
Ian Matos
Rui Machado
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayKolombiya
Luis Uribe
Sebastián Morales
Brezilya
Rafael Araújo
Rafael Almeida
Venezuella
Jesús González
Óscar Ariza
2026Santa Fe Province, Arjantin

Erkekler synchronized 10m platform

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaKolombiya
Juan Guillermo Uran Salazar
Victor Hugo Serna
Brezilya
Hugo Parisi
Rui Marinho
Şili
Diego Saavedra
Donato Escudero
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayVenezuella
Jesús González
Óscar Ariza
Brezilya
Davi Lyrio
Diogo Silva
İki takım katıldı.
2026Santa Fe Province, Arjantin

Kadınlar 1m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaDiana Isabel Zuleta (Kolombiya)Juliana Veloso (Brezilya)Milena Sae (Brezilya)
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayAnna Lúcia dos Santos (Brezilya)Luana Lira (Brezilya)Diana Pineda (Kolombiya)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Kadınlar 3m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaJuliana Veloso (Brezilya)Diana Isabel Zuleta (Kolombiya)Tammy Takagi (Brezilya)
2014Santiago, ŞiliMaría Florencia Betancourt (Venezuella)Diana Pineda (Kolombiya)Carolina Murillo (Kolombiya)
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayViviana Uribe (Kolombiya)Daniela Zapata (Kolombiya)Luana Lira (Brezilya)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Kadınlar 10m platform

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaDiana Isabel Zuleta (Kolombiya)Milena Sae (Brezilya)Carolina Urrea (Kolombiya)
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayViviana Uribe (Kolombiya)Andressa Mendes (Brezilya)Mariana Osorio (Kolombiya)
2026Santa Fe Province, Arjantin

Kadınlar synchronized 3m springboard

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaBrezilya
Juliana Veloso
Tammy Takagi
Kolombiya
Diana Isabel Zuleta
Manuela Lemus
Ekvator
Gabriela Gutierrez
Rafaela Ramos
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayKolombiya
Daniela Zapata
Viviana Uribe
Peru
Ana Ricci
Mayte Salinas
Brezilya
Anna Lúcia dos Santos
Luana Lira
2026Santa Fe Province, Arjantin

Kadınlar synchronized 10m platform

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1978La Paz, Bolivya
1982Rosario, Arjantin
2010Medellin, , KolombiyaKolombiya
Sara Lizeth Castaño
Carolina Urrea
Brezilya
Nicoli Cruz
Milena Sae
Ekvator
Gabriela Gutierrez
Rafaela Ramos
2014Santiago, Şili
2018Cochabamba, , Bolivya
2022Asuncion, ParaguayVenezuella
Dhavgel Mendoza
Lisette Ramírez
Tek takım katıldı.
2026Santa Fe Province, Arjantin