Füchse Berlin

Füchse Berlin, şu anda en yüksek ulusal lig olan Hentbol-Bundesliga'da ve EHF yarışmalarında mücadele eden Berlin, Almanya'dan profesyonel bir hentbol kulübüdür.
Takma Adı Die Füchse (The Foxes)
Kuruluş 1891; 131 years ago
Arena Max-Schmeling-Halle, Berlin
Kapasite 8,500
Baş Antrenör Jaron Siewert
Lig Handball-Bundesliga
2021–22 3 / 18

Başarıları

  • DHB-Pokal:
    •  Gold: 2014
  • EHF Cup / EHF European League:
    • Gold (2) : 2015, 2018
    • Silver (3): 2017, 2019, 2020-21
  • IHF Super Globe:
    •  Gold: 2015, 2016
    •  Silver: 2017, 2018

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu 2020/2021 Takım Kadrosu 2021/2022 Takım Kadrosu 2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (09-10-2022)
Head Coach : Velimir Petkoviç
Sezon sonu ayrıldı
Baş Antrenör : Jaron SiewertBaş Antrenör : Jaron SiewertBaş Antrenör : Jaron Siewert
Silvio Heinevetter (Kaleci)
MT Melsungen (July 2020)
Fredrik Genz (Kaleci)
TUSEM Essen (July 2020)
Fredrik Genz (Kaleci)
SG BBM Bietigheim (Haziran 2022)
Viktor Kireyev (Rusya) (Kaleci)
HBC CSKA Moscow (Temmuz 2022)
Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)
Martin Ziemer (Kaleci)
HC Erlangen (July 2020)
Lasse Ludwig (Kaleci)
Genç Takım (Haziran 2021)
Lasse Ludwig (Kaleci)
Valter Chrintz (İsveç)Valter Chrintz (İsveç)Valter Chrintz (İsveç)Valter Chrintz (İsveç)
Simon ErnstSimon Ernst
SC DHfK Leipzig (Haziran 2021)
Viran Morros (İspanya) 
Paris Saint-Germain (Haziran 2021)
Pfadi Winterthur (Temmuz 2022)
Mathias Gidsel (Danimarka)
GOG Handbold (Temmuz 2022)
Fabian WiedeFabian WiedeFabian WiedeFabian Wiede
Jacob Holm (Danimarka)Jacob Holm (Danimarka)Jacob Holm (Danimarka)Jacob Holm (Danimarka)
Kevin Struck
(July 2020)
Milos Vujovic (Karadağ)
Tatabanya KC (July 2020)
Milos Vujovic (Karadağ)Milos Vujovic (Karadağ)
Stipe Mandalinic (Croatia)
RK Eurofarm Pelister (July 2020)
Lasse Bredekjær Andersson (Danimarka)
FC Barcelona (July 2020)
Lasse Bredekjær Andersson (Danimarka)Lasse Bredekjær Andersson (Danimarka)
Jakoc Gojun (Croatia)Jakoc Gojun (Hırvatistan)
RK Zagrep (Haziran 2021)
Matthes Langhoff
Genç Takım (Haziran 2021)
Matthes Langhoff
Hans Lindberg (Danimarka)Hans Lindberg (Danimarka)Hans Lindberg (Danimarka)Hans Lindberg (Danimarka)
Michael Müller
(July 2020)
Marian Michalczik
GWD Minden (July 2020)
Marian Michalczik
TSV Hannover-Burgdorf (Haziran 2022)
Max Darj (İsveç)
Bergischer HC (Haziran 2022)
Tim MatthesTim MatthesTim Matthes
SC DHfK Leipzig (Mayıs 2022)
Johan Koch (Danimarka)Johan Koch (Danimarka)Johan Koch (Danimarka)
HC Kriens-Luzern (Temmuz 2022)
Mijajlo Marsenic (Sırbistan)Mijajlo Marsenic (Sırbistan)Mijajlo Marsenic (Sırbistan)Mijajlo Marsenic (Sırbistan)
Paul DruxPaul DruxPaul DruxPaul Drux
Marko Kopljar (Hırvatistan)Marko Kopljar (Hırvatistan)Marko Kopljar (Hırvatistan)Marko Kopljar (Hırvatistan)
Mattias Zachrisson (Sweden)Mattias Zachrisson (Sweden)
emekli oldu (November 2020)
Nils Lichtlein
Genç Takım (Haziran 2021)
Nils Lichtlein
Tim Freihöfer
Genç Takım (Haziran 2019)
Tim FreihöferTim FreihöferTim Freihöfer
Dainis Krištopāns (Latvia)
RK Vardar (January 2020)
PSG (July 2020) left.
Dustin Kraus
Genç Takım (Haziran 2020)
Dustin KrausDustin Kraus
Tolga Durmaz
TUSEM Essen (July 2020)
Moritz Sauter
Genç Takım (Haziran 2020)
Moritz Sauter
VfL Potsdam (Haziran 2022)
Javier Muñoz Cabezón (Spain)
Pays d’Aix (July 2020)
Robin Heinis
Genç Takım (Haziran 2020)
Robin Heinis
Kadetten Schaffhausen
(Haziran 2022)
Max Beneke
Genç Takım (Haziran 2020)
Max BenekeMax Beneke
Thomas Oehlrich
Genç Takım (Haziran 2020)
Thomas Oehlrich
Moritz Ende
VfL Potsdam (Haziran 2020)
Moritz Ende
Marc Walter
Genç Takım (Haziran 2021)
Marc Walter