Füchse Berlin

Füchse Berlin, şu anda en yüksek ulusal lig olan Hentbol-Bundesliga'da ve EHF yarışmalarında mücadele eden Berlin, Almanya'dan profesyonel bir hentbol kulübüdür.
Takma Adı Die Füchse (The Foxes)
Kuruluş 1891; 131 years ago
Arena Max-Schmeling-Halle, Berlin
Kapasite 8,500
Baş Antrenör Jaron Siewert
Lig Handball-Bundesliga
2020–21 4.

Başarıları

  • DHB-Pokal:
    •  Gold: 2014
  • EHF Cup / EHF European League:
    • Gold (2) : 2015, 2018
    • Silver (3): 2017, 2019, 2020-21
  • IHF Super Globe:
    •  Gold: 2015, 2016
    •  Silver: 2017, 2018

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu 2020/2021 Takım Kadrosu 2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (09-03-2022)
Head Coach : Velimir Petkoviç
Sezon sonu ayrıldı
Head Coach : Jaron SiewertHead Coach : Jaron Siewert
Silvio Heinevetter (Kaleci)
MT Melsungen (July 2020)
Fredrik Genz (Kaleci)
TUSEM Essen (July 2020)
Fredrik Genz (Kaleci)
Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)Dejan Milosavljev (Sırbistan) (Kaleci)
Martin Ziemer (Kaleci)
HC Erlangen (July 2020)
Lasse Ludwig (Kaleci)
Genç Takım (Haziran 2021)
Valter Chrintz (İsveç)Valter Chrintz (İsveç)Valter Chrintz (İsveç)
Simon ErnstSimon Ernst
SC DHfK Leipzig (Haziran 2021)
Viran Morros (İspanya) 
Paris Saint-Germain (Haziran 2021)
Fabian WiedeFabian WiedeFabian Wiede
Jacob Holm (Danimarka)Jacob Holm (Danimarka)Jacob Holm (Danimarka)
Kevin Struck
(July 2020)
Milos Vujovic (Karadağ)
Tatabanya KC (July 2020)
Milos Vujovic (Karadağ)
Stipe Mandalinic (Croatia)
RK Eurofarm Pelister (July 2020)
Lasse Bredekjær Andersson (Danimarka)
FC Barcelona (July 2020)
Lasse Bredekjær Andersson (Danimarka)
Jakoc Gojun (Croatia)Jakoc Gojun (Hırvatistan)
RK Zagrep (Haziran 2021)
Matthes Langhoff
Genç Takım (Haziran 2021)
Hans Lindberg (Danimarka)Hans Lindberg (Danimarka)Hans Lindberg (Danimarka)
Michael Müller
(July 2020)
Marian Michalczik
GWD Minden (July 2020)
Marian Michalczik
Tim MatthesTim MatthesTim Matthes
Johan Koch (Danimarka)Johan Koch (Danimarka)Johan Koch (Danimarka)
Mijajlo Marsenic (Sırbistan)Mijajlo Marsenic (Sırbistan)Mijajlo Marsenic (Sırbistan)
Paul DruxPaul DruxPaul Drux
Marko Kopljar (Hırvatistan)Marko Kopljar (Hırvatistan)Marko Kopljar (Hırvatistan)
Mattias Zachrisson (Sweden)Mattias Zachrisson (Sweden)
emekli oldu (November 2020)
Nils Lichtlein
Genç Takım (Haziran 2021)
Tim Freihöfer
Genç Takım (Haziran 2019)
Tim FreihöferTim Freihöfer
Dainis Krištopāns (Latvia)
RK Vardar (January 2020)
PSG (July 2020) left.
Dustin Kraus
Genç Takım (Haziran 2020)
Dustin Kraus
Tolga Durmaz
TUSEM Essen (July 2020)
Moritz Sauter
Genç Takım (Haziran 2020)
Moritz Sauter
Javier Muñoz Cabezón (Spain)
Pays d’Aix (July 2020)
Robin Heinis
Genç Takım (Haziran 2020)
Robin Heinis
Max Beneke
Genç Takım (Haziran 2020)
Max Beneke
Thomas Oehlrich
Genç Takım (Haziran 2020)
Thomas Oehlrich
Moritz Ende
VfL Potsdam (Haziran 2020)
Moritz Ende
Marc Walter
Genç Takım (Haziran 2021)