Four Hills Turnuvası (Almanca: Vierschanzentournee) veya Alman-Avusturya Kayakla Atlama Haftası (Almanca: Deutsch-Österreichische Skisprung-Woche), 1953'ten beri her yıl Almanya ve Avusturya'da düzenlenen dört Dünya Kupası etkinliğinden oluşan bir kayakla atlama etkinliğidir. Birkaç istisna dışında, bu sırayla Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck ve Bischofshofen'de düzenlenen kayakla atlama yarışmalarından oluşuyor.

Four Hills Turnuvası şampiyonu, dört etkinlikte en çok puanı alan kişidir. Ancak Dünya Kupası sıralamasından farklı olarak, yarışmalar sırasında kazanılan gerçek puanlar, kazananı belirlemek için kullanılan puanlardır. 2005-06'da Janne Ahonen ve Jakub Janda, dört yarışmadan sonra tamamen aynı puanlarla bitirdikten sonra genel zaferi paylaştılar. Yıldönümü olan 2001-02'de Sven Hannawald, kayakla atlamada grand slam'i elde eden ilk kişi oldu ve aynı yarışmadaki dört yarışı da kazandı. 2017–18 sezonunda Kamil Stoch, tarihte bu başarıyı elde eden ikinci kayakla atlama sporcusu oldu ve sadece bir yıl sonra, 2018–19 baskısında Ryōyū Kobayashi üçüncü oldu.

Dört münferit etkinliğin kendisi Dünya Kupası'nın bir parçasıdır ve ödül puanları, diğer tüm dünya kupası etkinlikleriyle tamamen aynı şekilde dünya kupasına yöneliktir.

Turnuva Tepeleri

TarihResimŞehir, ÜlkeTepe AdıK-PuanTepe GenişliğiTepe Rekoru
29 vaya 30 AralıkOberstdorf, AlmanyaSchattenbergschanzeK-120HS 137143.5 m (2003)
 Sigurd Pettersen
01 OcakGarmisch-Partenkirchen, AlmanyaGroße OlympiaschanzeK-125HS 142144.0 m (2021)
 Dawid Kubacki
3 veya 4 OcakInnsbruck, AvusturyaBergiselschanzeK-120HS 128138.0 m (2015)
 Michael Hayböck
6 OcakBischofshofen, AvusturyaPaul-Ausserleitner-SchanzeK-125HS 142145.0 m (2019)
 Dawid Kubacki
SezonOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenGenel Toplam
1953Erling KrokenAsgeir DølpladsSepp BradlHalvor NæsSepp Bradl
1953–54Olav BjørnstadOlav BjørnstadOlav BjørnstadSepp BradlOlav Bjørnstad
1954–55Aulis KallakorpiAulis KallakorpiTorbjørn RusteTorbjørn RusteHemmo Silvennoinen
1955–56Eino KirjonenHemmo SilvennoinenKoba ZakadzeYuri SkorzovNikolay Kamenskiy
1956–57Pentti UotinenNikolay Kamenskiy[b]Nikolai SchamovEino KirjonenPentti Uotinen
1957–58Nikolai KamenskiWilli EggerHelmut RecknagelHelmut RecknagelHelmut Recknagel
1958–59Helmut RecknagelHelmut RecknagelHelmut RecknagelWalter HabersatterHelmut Recknagel
1959–60Max BolkartMax BolkartMax BolkartAlbin PlankMax Bolkart
1960–61Juhani KärkinenKoba ZakadzeKalevi KärkinenHelmut RecknagelHelmut Recknagel (3)
1961–62Eino KirjonenGeorg Thoma[b]Willi Egger[b]Willi EggerEino Kirjonen
1962–63Toralf EnganToralf Engan[b]Toralf Engan[b]Torbjørn YggesethToralf Engan
1963–64Torbjørn YggesethVeikko KankkonenVeikko KankkonenBaldur PreimlVeikko Kankkonen
1964–65Torgeir BrandtzægErkki PukkaTorgeir BrandtzægBjørn WirkolaTorgeir Brandtzæg
1965–66Veikko KankkonenPaavo LukkariniemiDieter NeuendorfVeikko KankkonenVeikko Kankkonen (2)
1966–67Dieter NeuendorfBjørn WirkolaBjørn WirkolaBjørn WirkolaBjørn Wirkola
1967–68Dieter NeuendorfBjørn WirkolaGariy NapalkovJiří RaškaBjørn Wirkola
1968–69Bjørn WirkolaBjørn WirkolaBjørn WirkolaJiří RaškaBjørn Wirkola (3)
1969–70Gariy NapalkovJiří RaškaBjørn WirkolaJiří RaškaHorst Queck
1970–71Ingolf MorkIngolf MorkZbyněk HubačIngolf MorkJiří Raška
1971–72Yukio Kasaya[c]Yukio KasayaYukio Kasaya[c]Bjørn WirkolaIngolf Mork
1972–73Rainer SchmidtRainer SchmidtSergei BotschkovRudolf HöhnlRainer Schmidt
1973–74Hans-Georg AschenbachWalter SteinerHans-Georg AschenbachBernd EcksteinHans-Georg Aschenbach
1974–75Willi PürstlKarl SchnablKarl SchnablKarl SchnablWilli Pürstl
1975–76Toni InnauerToni InnauerJochen DannebergToni InnauerJochen Danneberg
1976–77Toni InnauerJochen DannebergHenry GlaßWalter SteinerJochen Danneberg (2)
1977–78Matthias BuseJochen DannebergPer BergerudKari YlianttilaKari Ylianttila
1978–79Yuri IvanovJosef SamekPentti KokkonenPentti KokkonenPentti Kokkonen
1979–80Jochen DannebergHubert NeuperHubert NeuperMartin WeberHubert Neuper
1980–81Hubert NeuperHorst BulauJari PuikkonenArmin KoglerHubert Neuper (2)
1981–82Matti NykänenRoger RuudManfred Deckert 
Per Bergerud
 Hubert NeuperManfred Deckert
1982–83Horst BulauArmin KoglerMatti NykänenJens WeißflogMatti Nykänen
1983–84Klaus OstwaldJens WeißflogJens WeißflogJens WeißflogJens Weißflog
1984–85Ernst VettoriJens WeißflogMatti NykänenHroar StjernenJens Weißflog
1985–86Pekka SuorsaPavel PlocJari PuikkonenErnst VettoriErnst Vettori
1986–87Vegard OpaasAndreas BauerPrimož UlagaTuomo YlipulliErnst Vettori (2)
1987–88Pavel PlocMatti NykänenMatti NykänenMatti NykänenMatti Nykänen (2)
1988–89Dieter ThomaMatti NykänenJan BoklövMike HollandRisto Laakkonen
1989–90Dieter ThomaJens WeißflogAri-Pekka NikkolaFrantišek JežDieter Thoma
1990–91Jens WeißflogJens WeißflogAri-Pekka NikkolaAndreas FelderJens Weißflog
1991–92Toni NieminenAndreas FelderToni NieminenToni NieminenToni Nieminen
1992–93Christof DuffnerNoriaki KasaiAndreas GoldbergerAndreas GoldbergerAndreas Goldberger
1993–94Jens WeißflogEspen BredesenAndreas GoldbergerEspen BredesenEspen Bredesen
1994–95R. SchwarzenbergerJanne AhonenKazuyoshi FunakiAndreas GoldbergerAndreas Goldberger (2)
1995–96Mika LaitinenR. SchwarzenbergerAndreas GoldbergerJens WeißflogJens Weißflog (4)
1996–97Dieter ThomaPrimož PeterkaKazuyoshi FunakiDieter ThomaPrimož Peterka
1997–98Kazuyoshi FunakiKazuyoshi FunakiKazuyoshi FunakiSven HannawaldKazuyoshi Funaki
1998–99Martin SchmittMartin SchmittNoriaki KasaiAndreas WidhölzlJanne Ahonen
1999–00Martin SchmittAndreas WidhölzlAndreas WidhölzlAndreas WidhölzlAndreas Widhölzl
2000–01Martin SchmittNoriaki KasaiAdam MałyszAdam MałyszAdam Małysz
2001–02Sven HannawaldSven HannawaldSven HannawaldSven HannawaldSven Hannawald 
2002–03Sven HannawaldPrimož PeterkaJanne AhonenBjørn Einar RomørenJanne Ahonen
2003–04Sigurd PettersenSigurd PettersenPeter ŽontaSigurd PettersenSigurd Pettersen
2004–05Janne AhonenJanne AhonenJanne AhonenMartin HöllwarthJanne Ahonen
2005–06Janne AhonenJakub JandaLars BystølJanne AhonenJanne Ahonen 
Jakub Janda
2006–07Gregor SchlierenzauerAndreas KüttelAnders JacobsenGregor SchlierenzauerAnders Jacobsen
2007–08Thomas MorgensternGregor SchlierenzauerJanne AhonenJanne AhonenJanne Ahonen (5)
2008–09Simon AmmannWolfgang LoitzlWolfgang LoitzlWolfgang LoitzlWolfgang Loitzl
2009–10Andreas KoflerGregor SchlierenzauerGregor SchlierenzauerThomas MorgensternAndreas Kofler
2010–11Thomas MorgensternSimon AmmannThomas MorgensternTom HildeThomas Morgenstern
2011–12Gregor SchlierenzauerGregor SchlierenzauerAndreas KoflerThomas MorgensternGregor Schlierenzauer
2012–13Anders JacobsenAnders JacobsenGregor SchlierenzauerGregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer (2)
2013–14Simon AmmannThomas DiethartAnssi KoivurantaThomas DiethartThomas Diethart
2014–15Stefan KraftAnders JacobsenRichard FreitagMichael HayboeckStefan Kraft
2015–16Severin FreundPeter PrevcPeter PrevcPeter PrevcPeter Prevc
2016–17Stefan KraftDaniel-André TandeDaniel-André TandeKamil Stoch (Poonyal)Kamil Stoch (Poonyal)
2017–18Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)
2018-19Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)
2019-20Ryoyu Kobayashi (Japonya)Marius Lindvik (Norveç)Marius Lindvik (Norveç)Dawid Kubacki (Poonya)Dawid Kubacki (Poonya)
2020-21Karl Geiger (Germany)Dawid Kubacki (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)Kamil Stoch (Poonya)
2021-22Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)Daniel Huber (Avusturya)Ryoyu Kobayashi (Japonya)
2022-23Halvor Egner Granerud (Norveç)Halvor Egner Granerud (Norveç)Dawid Kubacki (Polonya)Halvor Egner Granerud (Norveç)Halvor Egner Granerud (Norveç)
2023-24