2020 Erkekler Yaz Olimpiyat Oyunlarında Futbol

Elemeler

Eleme TurnuvalarıTarihEv SahibiKontenjanHak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi07 Eylül 20131Japonya
2019 U-21 Avrupa Şampiyonası16-30Haziran 2019San Marino
İtalya
4Fransa
Almanya
Romanya
İspanya
2019 OFC Olimpiyat Eleme Turnuvası21 Eylül 05 Ekim 2019Fiji1Yeni Zelenda
2019 Afrika U-23 Şampiyonası08-22 Kasım 2019Mısır3Mısır
Fildişi Sahilleri
Güney Afrika
2020 Asya U-23 Şampiyonası08-26 Ocak 2020Tayland3Avustralya
Suudi Arabistan
Güney Kore
2020 CONMEBOL Olimpiyat Eleme Turnuvası18 Ocak- 09 Şubat 2020Kolombiya2Arjantin
Brezilya
2020 CONCACAF Olimpiyat Eleme Turnuvası18-30 Mart 2021Meksika2Honduras
Meksika

Grup Aşaması

A Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Japonya33007-19Çeyrek Final
Meksika32018-36 Çeyrek Final
Fransa31025-113
Güney Afrika30033-80
22 Temuz 2021Tokyo Stadium, ChōfuMeksika 4-1
Alexis Vega, Sebastian Cordova, Uriel Antuna, Eduardo Aguirre / Andre-Pierre Gignac
Fransa
22 Temuz 2021 Tokyo Stadium, ChōfuJaponya 1-0
Takefusa Kubo
Güney Afrika
25 Temuz 2021 Saitama Stadium 2002, SaitamaFransa 4-3
Andre-Pierre Gignac (3), Teji Savanier / Kobamelo Kodisang, Evidence Makgopa, Teboho Mokoena
Güney Afrika
25 Temuz 2021 Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya 2-1
Takefusa Kubo, Ritsu Doan / Roberto Alvarado
Meksika
28 Temuz 2021 International Stadium Yokohama, YokohamaFransa 0-4
Takefusa Kubo, Hiroki Sakai, Koji Miyoshi, Daizen Maeda
Japonya
28 Temuz 2021 Sapporo Dome, SapporoGüney Afrika 0-3
Alexis Vega, Luis Romo, Henry Martin
Meksika

B Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Güney Kore320110-16 Çeyrek Final
Yeni Zelenda31113-34 Çeyrek Final
Romanya31111-44
Honduras31023-93
22 Temuz 2021Kashima Stadium, Kashima Yeni Zelenda 1-0
Chris Wood
Güney Kore
22 Temuz 2021 Kashima Stadium, Kashima Honduras 0-1
Elvin Oliva (og)
Romanya
25 Temuz 2021 Kashima Stadium, Kashima Yeni Zelenda 2-3
Liberato Cacace, Chris Wood / Luis Palma, Juan Obregon, Rigoberto Rivas
Honduras
25 Temuz 2021 Kashima Stadium, Kashima Romanya 0-4
Marius Marin (og), Eom Won-Sang, Lee Kang-In (2)
Güney Kore
28 Temuz 2021 Sapporo Dome, Sapporo Romanya 0-0 Yeni Zelenda
28 Temuz 2021 International Stadium Yokohama, Yokohama Güney Kore 6-0
Hwang Ui-Jo (3), Won Du-Jae, Kim Jin-Ya, Lee Kang-In
Honduras

C Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
İspanya31202-15 Çeyrek Final
Mısır31112-14 Çeyrek Final
Arjantin31112-34
Avustralya30122-31
22 Temuz 2021Sapporo Dome, Sapporo Mısır 0-0 İspanya
22 Temuz 2021 Sapporo Dome, Sapporo Arjantin 0-2
Lachlan Wales, Marco Tilio
Avustralya
25 Temuz 2021 Sapporo Dome, Sapporo Mısır 0-1
Facundo Medina
Arjantin
25 Temuz 2021 Sapporo Dome, Sapporo Avustralya 0-1
Mikel Oyarzabal
İspanya
28 Temuz 2021 Miyagi Stadium, Rifu Avustralya 0-2
Ahmed Rayan, Ammar Hamdy
Mısır
28 Temuz 2021 Saitama Stadium 2002, Saitama İspanya 1-1
Mikel Merino / Tomas Belmonte
Arjantin

D Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Brezilya32107-37 Çeyrek Final
Fildişi Sahilleri31203-25 Çeyrek Final
Almanya31116-74
Suudi Arabistan30034-80
22 Temuz 2021Fildişi Sahilleri 2-1
Abdulelah Al Amri (og), Franck Kessie / Salem Al Dawsari
Suudi Arabistan
22 Temuz 2021 Brezilya4-2
Richarlison (3), Paulinho / Nadiem Amiri, Ragnar Ache
Almanya
25 Temuz 2021 Brezilya0-0Fildişi Sahilleri
25 Temuz 2021 Suudi Arabistan 2-3
Sami Al Naji (2) / Nadiem Amiri, Ragnar Ache, Felix Ohis Uduokhai
Almanya
28 Temuz 2021 Suudi Arabistan 1-3
Abdulelah Al Amri / Matheus Cunha, Richarlison (2)
Brezilya
28 Temuz 2021 Almanya 1-1
Eduard Lowen / Benjamin Henrichs (og)
Fildişi Sahilleri

Eleme Aşaması

Çeyrek Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSkor 2. Takım
31 Temmuz 2021Miyagi Stadium, RifuJaponya0-0
(4-2 pen.)
Yeni Zelenda
31 Temmuz 2021Kashima Stadium, Kashimaİspanya5-2
Dani Olmo, Rafa Mir (3), Mikel Oyarzabal / Eric Bailly, Max-Alain Gradel
Fildişi Sahilleri
31 Temmuz 2021Saitama Stadium 2002, SaitamaGüney Kore3-6
Lee Dong-gyeong (2), Hwang Ui-jo / Henry Josué Martín (2), Luis Francisco Romo, Francisco Sebastián Córdova (2), Eduardo Daniel Aguirre
Meksika
31 Temmuz 2021International Stadium Yokohama, YokohamaBrezilya1-0
Matheus Cunha
Mısır

Yarı Final

Tarih Stadyum, Şehir 1. Takım Skor 2. Takım
03 Ağustos 2021Kashima Stadium, KashimaMeksika0-0
(1-4 pen.)
Brezilya
03 Ağustos 2021Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya0-1
Marco Asemsio
İspanya

Bronz Madalya Maçı

Tarih Stadyum, Şehir 1. Takım Skor 2. Takım
06 Ağustos 2021Saitama Stadium 2002, SaitamaMeksika3-1
Francisco Sebastián Córdova, Johan Felipe Vásquez, Ernesto Alexis Vega / Kaoru Mitoma
Japonya

Altın Madalya Maçı

Tarih Stadyum, Şehir 1. Takım Skor 2. Takım
07 Ağustos 2021International Stadium Yokohama, Yokohamaİspanya 1-2
Mikel Oyarzabal / Cunha, Malcom
Brezilya

Gol Krallığı

Oyuncu (Takım)Gol
Richarlison (Brezilya)5
André-Pierre Gignac (Fransa)
Hwang Ui-jo (Güney Kore)
Sebastián Córdova (Meksika)
4
20162024

Football at the 2020 Summer Olympics