FOMGET Gençlik ve Spor Kulubü

FOMGET Gençlik Spor Kulübü, kısa adıyla FOMGET GSK , Ankara’da bulunan ve faaliyet gösteren kadın futbol takımıdır. FOMGET parçası olan Folklor Müzik Gençlik Topluluğu kısaltması ile oluşturulmuştur. Takım, günümüzde Ankara BB sponsorluğu adı altında Ankara BB FOMGET Gençlik Spor olarak liglerde mücadelesini sürdürmektedir.

Fomgetkadınfutbol.jpg
Tam ad Ankara BB FOMGET Gençlik Spor Kulübü
Kuruluş 2009
Stadyum Batıkent Semt Stadı, Yenimahalle, Ankara
Başkan Tamer Bozkuş
Teknik direktör Fahri Bayraktar
Lig Kadınlar 1. Ligi

Başarıları

  • 2009-2010 Ankara Minik Kızlar Bölge Şampiyonluğu
  • 2012-2013 Türkiye Yıldız Kızlar İkinciliği
  • 2013-2014 Türkiye Genç Kızlar İkinciliği
  • 2014 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü
  • 2015 Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonluğu
  • 2015 Türkiye Genç Kızlar Şampiyonluğu
  • 2015 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü
  • 2016 Türkiye Genç Kızlar Üçüncülüğü
  • 2016-2017 Türkiye Kadınlar 3. Ligi Şampiyonluğu
  • 2017 Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonluğu
  • 2017 Yılında “Yılın En İyi Kadın Futbol Takımı” Ödülü
  • 2017- 2018 Kadınlar 2. Lig Üçüncülüğü
  • 2018 Türkiye Yıldız Kızlar Üçüncülüğü
  • 2018 Türkiye Genç Kızlar İkinciliği
  • 2018-2019 Türkiye Kadınlar 2. Ligi Şampiyonluğu

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (15-10-2022)
Manager : Baki ÇiftçiManager : Hasan Vural
Sezon sonu ayrıldı.
Manager : Hilmi Bugüner
Karşılıklı Anlaşma (15-12-2021/31-05-2022)
Manager : Fahri Bayraktar
(12-10-2022/devam)
Hülya Cin (Kaleci)
Serbest (Eylül 2020)
Zeynep Erdoğan (Kaleci)
Kocaeli BFT (Şubat 2021)
Zeynep Erdoğan (Kaleci)Zeynep Erdoğan (Kaleci)
Gülsüm Tunç
1207 Antalyaspor (Şubat 2021)
Gülsüm Tunç (Kaleci)
Çaykur Rizespor (Şubat 2022)
Selda Akgöz (Kaleci)
ALG Spor (Ağustos 2022)
İrem Pehlivan (Kaleci)
Sedat Kılınç İnşaat Kayseri Gençlerbirliği (Eylül 2021)
İrem Pehlivan (Kaleci)
Senem Pınar Özer (Kaleci)
1207 Antalyaspor (Şubat 2022)
Atakaş Hatayspor (01-08-2022)
Ahsen Sena YurtoğluAhsen Sena YurtoğluAhsen Sena YurtoğluAhsen Sena Yurtoğlu
Ayşe AbakAyşe Abak
Serbest (Eylül 2021)
Fatoş Yıldırım
Ataşehir Bld. SK (Eylül 2021)
Fatoş Yıldırım
Ayşe Kocamış
Serbest (Eylül 2020)
Aysun Aliyeva (Azerbaycan)
Fatih Vatanspor (Şubat 2021)
Ana Cheminava (Gürcistan)
MFA Žalgiris (Ekim 2021)
Serbest (01-03-2022)
Ayshan Ahmadova (Azerbaycan)
Çaykur Rizespor (01-08-2022)
Aybüke Aykul
Kastamonugücü (Ocak 2020)
Aybüke AykulAybüke Aykul
Kayseri KFK (Şubat 2022)
Benan AltıntaşBenan AltıntaşBenan AltıntaşBenan Altıntaş
Birsen BozbalBirsen BozbalBirsen Bozbal
Gaziantep Asyaspor (19-09-2022)
Beyza Özcan
Serbest (Eylül 2020)
Beyza Demir
Altyapı (Şubat 2021)
Beyza Demir
Gölbaşı Bld. (01-09-2022)
Beyza SemercioğluBeyza SemercioğluBeyza SemercioğluBeyza Semercioğlu
Cansu Tekin
Serbest (Eylül 2020)
Emine Gümüş
Defne Belediye (Şubat 2021)
Çaykur Rizespor (Eylül 2021)
Başak İçinözbebek
ALG Spor (Eylül 2021)
Başak İçinözbebek
Damla KöseDamla KöseDamla KöseDamla Köse
İlayda Ekmekçi
Altyapı (04-02-2021)
İlayda Ekmekçiİlayda Ekmekçi
Didem Dülber
ALG Spor (Şubat 2021)
Demet Kılınç
AMED GS (Şubat 2021)
Kireçburnu (Mayıs 2021)
Ayşe KocamışLeyla Bostancı
Altyapı (01-08-2022)
Emine İsen
AMED GS (Şubat 2020)
Emine İsenEmine İsen
Atakaş Hatayspor (01-03-2022)
Selin Türkoğlu
Kdz. Ereğli Bld. (01-08-2022)
Ebru ŞahinEbru ŞahinEbru ŞahinEbru Şahin
Elif Erol
Serbest (Eylül 2020)
Daria Apanashchenko (Ukrayna)
Zhytlobud-1 (Mart 2022)
Daria Apanashchenko (Ukrayna)
Elif Naz Yılmaz
Serbest (Eylül 2020)
Nergiz Hacıyeva (Azerbaycan)
Fatih Vatanspor (Şubat 2021)
Ryazan VDV (Mayıs 2021)
Maysa Ziad Mahmoud Jbarah (Ürdün)
Amman SC (Ekim 2021)
Maysa Ziad Mahmoud Jbarah (Ürdün)
Rabia Nur Küçük
Altyapı (Şubat 2020)
Rabia Nur KüçükRabia Nur KüçükRabia Nur Küçük
Hatice Çelikten
Serbest (Eylül 2020)
Rahime Atabay
1955 Batman Belediye (Şubat 2021)
Serbest (Eylül 2021)
Vanessa Noelle Kiomegne Djomo (Kamerun)
(Ağustos 2021)
Karadeniz Ereğli Belediyespor (01-03-2022)
Tuğba Karataş
Fatih Vatanspor (Eylül 2022)
İlayda Ekmekçiİlayda Ekmekçi
Serbest (Eylül 2021)
Vusala Hajiyeva (Azerbaycan)
KK Nike (Eylül 2021)
Atakaş Hatayspor (01-08-2022)
Tuğba Karataş
Trabzon İdmanocağı (Ocak 2020)
Tuğba Karataş
Serbest (Eylül 2021)
Birsen Güçlü
7 Eylül Gençlik Spor (Kasım 2021)
Atakaş Hatayspor (01-08-2022)
İPEK AŞILIOĞLU 
Serbest (Eylül 2020)
Zehra Borazancı
1207 Antalyaspor (Şubat 2021)
ALG Spor (Temmuz 2021)
Yana Derkach (Ukrayna)
ALG Spor (Eylül 2021)
Yana Derkach (Ukrayna)
KÜBRA YAĞMUR 
Serbest (Eylül 2020)
Suzan Sayaca
1955 Batman Belediye (Şubat 2021)
Çaykur Rizespor (Eylül 2021)
Ümran Özev
Ataşehir Bld. (Ekim 2021)
Ümran Özev
LEYLA BOSTANCI 
Serbest (Eylül 2020)
Remziye Bakır
AMED GS (Şubat 2021)
Çaykur Rizespor (Eylül 2021)
Fatmanur Yazar
Altyapı (Aralık 2021)
Fatmanur Yazar
Sema PolatSema PolatSema PolatSema Polat
Seval AkbulatSeval AkbulatSeval Akbulat
Atakaş Hatayspor (01-08-2022)
Sude AkkanSude Akkan
Serbest (Eylül 2021)
Liubov Shmatko (Ukrayna)
Zhytlobud-1 (Mart 2022)
Liubov Shmatko (Ukrayna)
Şevval BağcıŞevval BağcıŞevval BağcıŞevval Bağcı
Yağmur KadakoğluYağmur Kadakoğlu
Serbest (Eylül 2021)
Enas Al-Jamaeen (Ürdün)
Amman SC (Ekim 2021)
Amed SK (Mart 2022)
Olha Ovdiychuk (Ukrayna)
Zhytlobud-1 (Mart 2022)
Olha Ovdiychuk (Ukrayna)
Zeynep Şevval Çetindaş
Altyapı (Kasım 2021)
Zeynep Şevval Çetindaş
Azra Tıraş
Altyapı (Kasım 2021)
Azra Tıraş
Yeşim Aksu
Altyapı (25-01-2022)
Yeşim Aksu