FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası

FIVB Voleybol Erkekler Kulüpler Dünya Şampiyonası, sporun küresel yönetim organı olan Fédération Internationale de Volleyball (FIVB) tarafından düzenlenen uluslararası bir erkek kulüp voleybolu yarışmasıdır. Yarışma ilk kez 1989 yılında İtalya'da yapılmıştır. 1993-2008 yılları arasında yapılmamış ancak 2009 yılından beri her yıl düzenlenen yarışmaya Katar ve Brezilya ev sahipliği yapmaktadır.

Turnuvanın şu anki formatı, ev sahibi ülkedeki mekanlarda yaklaşık bir hafta boyunca şampiyonluk için yarışan sekiz takımı içeriyor; o yılki AVC Kulüp Voleybol Şampiyonası (Asya), Afrika Kulüpler Şampiyonası (Afrika), Erkekler Güney Amerika Voleybol Kulübü Şampiyonası (Güney Amerika) ve CEV Şampiyonlar Ligi (Avrupa) kazananları, ev sahibi şehrin takımı ve Kuzey'den aday bir takım ile birlikte Amerika. Joker davetliler ile takım sayısı artırılır.
Şampiyon TakımŞampiyonluk
Trentino Volley5
Sada Cruzeiro4
Gonzaga Milano2
Zenit Kazan
Parma
Belogorie Belgorod
Porto Ravenna
Cucine Lube Civitanova
Sir Safety Susa Perugia
1
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Takım
(Head Coach)
Final Skor
(MVP)
Finalist/İkinci
1989Parma, İtalyaParma3–0CSKA Moscow
1990Milan, İtalyaGonzaga Milano3–0
Claudio Galli (Gonzaga Milano)
Banespa São Paulo
1991São Paulo, BrezilyaPorto Ravenna3–1
Karch Kiraly (Porto Ravenna)
Banespa São Paulo
1992Treviso, İtalyaGonzaga Milano3–2
Lorenzo Bernardi (Treviso)
Treviso
2009Doha, KatarItas Diatec Trentino
Radostin Stoytchev
3–0
Matey Kaziyski (Trentino)
Skra Bełchatów
2010Doha, KatarItas Diatec Trentino
Radostin Stoytchev
3–1
Osmany Juantorena (Trentino)
Skra Bełchatów
2011Doha, KatarItas Diatec Trentino
Radostin Stoytchev
3–1
Osmany Juantorena (Trentino)
Jastrzębski Węgiel
2012Doha, KatarItas Diatec Trentino
Radostin Stoytchev
3–0
Osmany Juantorena (Trentino)
Sada Cruzeiro
2013Betim, BrezilyaSada Cruzeiro
Marcelo Méndez
3–0
Wallace de Souza (Sada Cruzeiro)
Lokomotiv Novosibirsk
2014Belo Horizonte, BrezilyaBelogorie Belgorod
Gennadiy Shipulin
3–1
Dmitry Muserskiy (Belogorie Belgorod)
Al Rayyan
2015Betim, BrezilyaSada Cruzeiro
Marcelo Méndez
3–1
Yoandy Leal (Sada Cruzeiro)
Zenit Kazan
2016Betim, BrezilyaSada Cruzeiro
Marcelo Méndez
3–0
William Arjona (Sada Cruzeiro)
Zenit Kazan
2017PolonyaZenit Kazan
Vladimir Alekno
3–0
Osmany Juantorena (Lube Civitanova)
Lube Civitanova
2018PolonyaDiatec Trentino Volley
Angelo Lorenzetti
3–1
Aaron Russell (Trentino)
Lube Civitanova
2019Betim, BrezilyaCucine Lube Civitanova
Ferdinando De Giorgi

3–1
Bruno Rezende (Cucine Lube Civitanova)
Sada Cruzeiro
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Betim, BrezilyaSada Cruzeiro
Filipe Ferraz
3–0
(25-17, 25-22, 25-23)
Miguel Ángel López (Sada Cruzeiro)
Cucine Lube Civitanova
2022Betim, BrezilyaSir Safety Susa Perugia
Andrea Anastasi
3–1
(20-25, 25-23, 27-25, 25-19)
Simone Giannelli (Sir Safety Susa Perugia)
Trentino Itas 
2023