FIS Kuzey Kombine Gençler Dünya Kayak Şampiyonası

FIS Nordic Gençler Dünya Kayak Şampiyonası, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen yıllık bir Kuzey disiplini kayak etkinliğidir. Gençler Dünya Şampiyonası 1977'de başladı ve ilk olarak İsviçre'nin Sainte-Croix kentinde yapıldı. Gençler Dünya Şampiyonası etkinlikleri, kuzey disiplininin üç disiplinini içerir: kros kayağı, kayakla atlama ve kombine nordic (ikincisi, hem kros hem de kayakla atlama içeren bir kombinasyon sporudur). 

Ev Sahibi Şehirler

YearLocationCountry
1977Sainte-Croix  Switzerland
1979Mont-Sainte-Anne Canada
1980Örnsköldsvik Sweden
1981Schonach West Germany
1982Murau Austria
1983Kuopio Finland
1984Trondheim Norway
1985Randa
Täsch
Zermatt
  Switzerland
1986Lake Placid United States
1987Asiago Italy
1988Saalfelden Austria
1989Vang Norway
Hamar
1990Les Saisies France
Štrbské Pleso Czechoslovakia
1991Reit im Winkl Germany
1992Vuokatti Finland
1993Harrachov Czech Republic
1994Breitenwang Austria
1995Gällivare Sweden
1996Asiago Italy
1997Canmore Canada
1998St. Moritz  Switzerland
Pontresina
1999Saalfelden Austria
2000Štrbské Pleso Slovakia
2001Karpacz Poland
2002Schonach Germany
2003Sollefteå Sweden
2004Stryn Norway
2005Rovaniemi Finland
2006Kranj Slovenia
2007Planica (ski jumping & nordic combined)
Tarvisio (cross-country)
 Slovenia
2008Zakopane (ski jumping & nordic combined)
Mals (cross-country)
 Poland
2009Štrbské Pleso (ski jumping & nordic combined)
Praz de Lys-Sommand (cross-country)
 Slovakia
2010Hinterzarten Germany
2011Otepää Estonia
2012Erzurum Turkey
2013Liberec Czech Republic
2014Val di FiemmeItalya
2015AlmatyKazakhstan
2016RâșnovRomanya
2017Park CityAmerika Birleşik Devletleri
2018Kandersteg (ski jumping & nordic combined)İsviçre
2019LahtiFinlandiya
2020OberwiesenthalAlmanya
2021Lahti/VuokattiFinlandiya
2022ZakopanePolanya
2023WhistlerKanada
2024PlanicaSlovenya
Gençler KategorisiU-23 Kategorisi

Kros Kayağı

Erkekler Klasik Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiNiilo Moilainen (Finlandiya)Lars Agnar Hjelmeset (Norveç)Emil Danielsson (İsveç)
2022

Erkekler 10 Km. Serbest

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiMartin Kiekeberg Mork (Norveç)Alexander Stahlberg (Finlandiya)Olivier Leveille (Kanada)
2022

Erkekler 30 km. Klasik Toplu Çıkış

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiAlexander Ivshin (Rusya)Jan-Friedrich Doerks (Almanya)Alexander Atahlberg (Finlandiya)
2022

Erkekler 4 x 5 km. Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiNorveç
Edvard Sandvik
Jonas Vika
Martin Kirkeberg Mørk
Lars Agnar Hjelmeset
Finlandiya
Niilo Moilanen
Niko Anttola
Eemil Helander
Alexander Ståhlberg
Italya
Fabio Longo
Alessandro Chiocchetti
Luca Sclisizzo
Elia Barp
2022

Kadınlar Klasik Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiMonika Skinder (Polonya)Moa Hansson (İsveç)Karolina Kaleta (Polonya)
2022

Kadınlar 5 Km. Serbest

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiVeronika Stepanova (Rusya)Evgeniya Krupitskaya (Rusya)Margrethe Bergane (Norveç)
2022

Kadınlar 15km. Klasik Toplu Çıkış

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiMargrethe Bergane (Norveç)Lisa Eriksson (İsveç)Helen Hoffmann (Almanya)
2022

Kadınlar 4 x 3,3 km. Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/Vuokattiİsveç
Märta Rosenberg
Lisa Eriksson
Lisa Ingesson
Moa Hansson
Rusya
Anna Kozhinova
Evgeniya Krupitskaya
Olga Zholudeva
Veronika Stepanova
Norveç
Maria Hartz Melling
Emma Kirkeberg Mørk
Anna Heggen
Margrethe Bergane
2022

Kuzey Kombine

Erkekler 10 Km. Bireysel Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/Vuokatti
2022

Kadınlar 5 Km. Bireysel Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/Vuokatti
2022

Karışık 5+2.5+2.5+5 km Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/Vuokatti
2022

Kayakla Atlama

Erkekler Bireysel Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiJohannes Lamparter (Avusturya)Mattéo Baud (Fransa)
Stefan Rettenegger (Avusturya)
2022

Erkekler Takım Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiNorveç
Eidar Johan Strøm
Marte Leinan Lund
Gyda Westvold Hansen
Andreas Skoglund
Avusturya
Manuel Einkemmer
Lisa Hirner
Sigrun Kleinrath
Stefan Rettenegger
Italya
Iacopo Bortolas
Annika Sieff
Daniela Dejori
Domenico Mariotti
2022

Kadınlar Bireysel Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/VuokattiGyda Westvold Hansen (Norveç)Marte Leinan Lund (Norveç)Lisa Hirner (Avusturya)
2022

Kadınlar Takım Normal Tepe

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2006Kranj
2007Planica/Tarvisio
2008Mals/Zakopane
2009Prez de Lys-Sommand
2010Hinterzarten
2011Otepaa
2012Erzurum
2013Liberec
2014Val Di Fiemma
2015Almaty
2016Raşnov
2017Park City
2018Goms/Kandersteg
2019Lahti
2020Oberwiesenthal
2021Lahti/Vuokatti
2022