FIL Avrupa Luge Şampiyonası

Uluslararası Kızak Federasyonu'nun (FIL) bir parçası olan FIL Avrupa Kızak Şampiyonası 1914'ten beri yapılmaktadır. 1914'ten 1934'e kadar, bu şampiyonalar Internationaler Schlittensportsverband'ın (ISSV - Uluslararası Kızak Sporları Federasyonu (Almanca)'da) bir parçasıydı. 1935'ten 1956'ya kadar, şampiyonalar Fédération Internationale de Bobsleigh et de Tobogganing (FIBT - Uluslararası Bobsleigh ve Tobagganing Federasyonu (Fransızca)) himayesinde yapıldı. 1962'den beri FIL'in himayesinde olan etkinlik, 1980'den beri çift sayılı yıllarda düzenleniyor. 2012'den beri her yıl düzenleniyor.

Avrupa'daki doğal pist kızağı şampiyonaları hakkında bilgi için lütfen 1970'den beri yarışmaya katılan FIL Avrupa Kızak Doğal Pist Şampiyonalarına bakınız.

Tek Erkekler

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1914 Reichenberg Rudolf Kauschka (AUT) Jacob Platzer (AUT) Richard Simm (AUT)
1928 Schreiberhau Fritz Preissler (TCH) Rudolf Kauschka (TCH) Karl Wagner (GER)
1929 Semmering Fritz Preissler (TCH) Robert Liebig (GER) Erich Dressler (GER)
1934 Ilmenau Martin Tietze (GER) Rudolf Maschke (TCH) Alfred Posselt (TCH)
1935 Krynica Martin Tietze (GER) Maks Enker (POL) Bronislaw Witkowski (POL)
1937 Oslo Martin Tietze (GER) Vilhelm Klavenæs (NOR) Harald Seegard (NOR)
1938 Salzburg Martin Tietze (GER) Walter Kluge (GER) Rudolf Hermann (TCH)
1939 Reichenberg Fritz Preissler (TCH) Martin Tietze (GER) Gustav Jezek (TCH)
1951 Igls Paul Aste (AUT) Wilhelm Lache (AUT) Hermann Mayregger (AUT)
1952 Garmisch-Partenkirchen Rudolf Maschke (FRG) Paul Aste (AUT) Albert Krauss (AUT)
1953 Cortina d’Ampezzo Paul Aste (AUT) Heinrich Isser (AUT) Wilhelm Lache (AUT)
1954 Davos Fritz Kienzl (AUT) Wilhelm Lache (AUT) Josef Strillinger (FRG)
1955 Hahnenklee Paul Aste (AUT) Albert Krauss (FRG) Johann Stangl (AUT)
1956 Imst Josef Isser (AUT) Hans Krausner (AUT) Erich Raffl (AUT)
1962 Weissenbach Josef Lenz (FRG) Anton Venier (AUT) Zdzyslaw Siuda (POL)
1967 Königssee Leonhard Nagenrauft (FRG) Fritz Nachmann (FRG) Jozef Matlak (POL)
1970 Hammarstrand Harald Ehrig (GDR) Wolfgang Scheidel (GDR) Horst Hörnlein (GDR)
1971 Imst Horst Hörnlein (GDR) Wolfgang Scheidel (GDR) Manfred Schmid (AUT)
1972 Königssee Wolfram Fiedler (GDR) Harald Ehrig (GDR) Leonhard Nagenrauft (FRG)
1973 Königssee Hans Rinn (GDR) Josef Fendt (FRG) Manfred Schmid (AUT)
1974 Imst Hans Rinn (GDR) Manfred Schmid (AUT) Rudolf Schmid (AUT)
1975 Olang Detlef Günther (GDR) Wolfram Fiedler (GDR) Hans Rinn (GDR)
1976 Hammarstrand Wolfram Fiedler (GDR) Michael Gärdebäck (SWE) Hans-Heinrich Winkler (GDR)
1977 Königssee Anton Winkler (FRG) Hans Rinn (GDR) Karl Brunner (ITA)
1978 Hammarstrand Paul Hildgartner (ITA) Hans Rinn (GDR) Vladimir Shitov (URS)
1979 Oberhof Hans Rinn (GDR) Detlef Günther (GDR) Bernhard Glass (GDR)
1980 Olang Karl Brunner (ITA) Paul Hildgartner (ITA) Ernst Haspinger (ITA)
1982 Winterberg Uwe Handrich (GDR) Sergey Danilin (URS) Ernst Haspinger (ITA)
1984 Olang Paul Hildgartner (ITA) Norbert Huber (ITA) Ernst Haspinger (ITA)
1986 Hammarstrand Sergey Danilin (URS) Jens Müller (GDR) Michael Walter (GDR)
1988 Königssee Georg Hackl (FRG) Markus Prock (AUT) Johannes Schettel (FRG)
1990 Igls Georg Hackl (FRG) Markus Prock (AUT) Jens Müller (GDR)
1992 Winterberg René Friedl (GER) Norbert Huber (ITA) Georg Hackl (GER)
1994 Königssee Markus Prock (AUT) Georg Hackl (GER) Armin Zöggeler (ITA)
1996 Sigulda Jens Müller (GER) Albert Demchenko (RUS) Markus Schmidt (AUT)
1998 Oberhof Markus Prock (Avusturya) Karsten Albert (GER) Norbert Huber (ITA)
2000 Winterberg Jens Müller (GER) Georg Hackl (GER) Armin Zöggeler (ITA)
2002 Altenberg Markus Prock (Avusturya) Denis Geppert (GER) Armin Zöggeler (ITA)
2004 Oberhof Armin Zöggeler (ITA) David Möller (GER) Jaroslav Slavík (SVK)
2006 Winterberg Albert Demchenko (RUS) Armin Zöggeler (ITA) David Möller (GER)
2008 Cesana Armin Zöggeler (ITA) Albert Demchenko (RUS) David Möller (GER)
2010 Sigulda Albert Demchenko (RUS) Wolfgang Kindl (Avusturya) Daniel Pfister (Avusturya)
2012 Paramonovo Andi Langenhan (GER) Armin Zöggeler (ITA)Felix Loch (Almanya)
2013 OberhofFelix Loch (Almanya) Andi Langenhan (GER) Johannes Ludwig (GER)
2014 Sigulda Armin Zöggeler (ITA)Johannes Ludwig (Almanya) Dominik Fischnaller (ITA)
2015 SochiSemen Pavlichenko (Rusya) Aleksandr Peretyagin (RUS)Felix Loch (Almanya)
2016 AltenbergFelix Loch (Almanya)Roman Repilov (Rusya)Ralf Palik (Almanya)
2017 KönigsseeSemen Pavlichenko (Rusya)Ralf Palik (Almanya) Wolfgang Kindl (Avusturya)
2018 SiguldaSemen Pavlichenko (Rusya)Felix Loch (Almanya)Roman Repilov (Rusya)
2019 OberhofSemen Pavlichenko (Rusya)Roman Repilov (Rusya)Kristers Aparjods (Letonya)
2020 LillehammerDominik Fischnaller (ITA)Semen Pavlichenko (Rusya)Roman Repilov (Rusya)
2021 Sigulda, LatviaFelix Loch (Almanya)Johannes Ludwig (Almanya)Dominik Fischnaller (İtalya)
2022 St. MoritzWolfgang Kindl (Avusturya)Kristers Aparjods (Letonya)Nico Gleirscher (Avusturya)
2023

Tek Kadınlar

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1914 Reichenberg Anna Skoda (AUT)--
1928 Schreiberhau Hilde Raupach (GER) Margarete Wolff (GER) Else Hench (AUT)
1929 Semmering Lotte Embacher (GER) Christa Klecker (AUT) Fanny Altendorfer (GER)
1934 Ilmenau Hanni Fink (TCH) Adela Raimannová (TCH) Gertrude Porsche-Schinkeová (TCH)
1935 Krynica Hanni Fink (TCH) Liselotte Hopfer (GER) Gertrude Porsche-Schinkeová (TCH)
1937 Oslo Titti Maartmann (NOR) Liv Jensen (NOR) Helen Galtung (NOR)
1938 Salzburg Friedel Tietze (GER) Waltraut Grassl (TCH) Hanni Finková (TCH)
1939 Reichenberg Friedel Tietze (GER) Waltraut Grassl (TCH) Hanni Finková (TCH)
1951 Igls Karla Kienzl (AUT) Hilde Strum (AUT) Maria Isser (AUT)
1952 Garmisch-Partenkirchen Maria Isser (AUT) Erika Schiller (FRG) Rosa Perz (AUT)
1953 Cortina d’Ampezzo Maria Isser (AUT) Liesl Seewald (AUT) Rosa Lesser (AUT)
1954 Davos Maria Isser (AUT) Karla Kienzl (AUT) Lotte Scheimpflug (ITA)
1955 Hahnenklee Maria Isser (AUT) Karla Kienzl (AUT) Erika Leitner (ITA)
1956 Imst Elly Lieber (AUT) Maria Isser (AUT) Lotte Scheimpflug (ITA)
1962 Weissenbach Irene Pawelczyk (POL) Helene Thurner (AUT) Gerda Cegner-Rieser (AUT)
1967 Königssee Christina Schmuck (FRG) Angelika Dünhaupt (FRG) Helene Macher (POL)
1970 Hammarstrand Anna-Maria Müller (GDR) Angela Knösel (GDR) Christina Schmuck (FRG)
1971 Imst Erika Lechner (ITA) Angela Knösel (GDR) Barbara Piecha (POL)
1972 Königssee Ute Rührold (GDR) Elisabeth Demleitner (FRG) Anna-Maria Müller (GDR)
1973 Königssee Margit Schumann (GDR) Ute Rührold (GDR) Eva-Maria Wernicke (GDR)
1974 Imst Margit Schumann (GDR) Halina Kanasz (POL) Ute Rührold (GDR)
1975 Olang Margit Schumann (GDR) Eva-Maria Wernicke (GDR) Halina Kanasz (POL)
1976 Hammarstrand Vera Zozula (URS) Agneta Lindskog (SWE) Halina Biegun (POL)
1977 Königssee Elisabeth Demleitner (FRG) Margit Schumann (GDR) Margit Graf (AUT)
1978 Hammarstrand Elisabeth Demleitner (FRG) Anna Mayevskaya (URS) Vera Zozula (URS)
1979 Oberhof Melitta Sollmann (GDR) Ilona Brand (GDR) Margit Schumann (GDR)
1980 Olang Melitta Sollmann (GDR) Marie-Luise Rainer (ITA) Ilona Brand (GDR)
1982 Winterberg Bettina Schmidt (GDR) Steffi Martin (GDR) Melitta Sollmann (GDR)
1984 Olang Monika Auer (ITA) Heike Popel (GDR) Cerstin Schmidt (GDR)
1986 Hammarstrand Cerstin Schmidt (GDR) Steffi Martin (GDR) Ute Oberhoffner-Weiss (GDR)
1988 Königssee Ute Oberhoffner-Weiss (GDR) Veronika Bilgeri (FRG) Cerstin Schmidt (GDR)
1990 Igls Susi Erdmann (GDR) Gerda Weissensteiner (ITA) Jana Bode (FRG)
1992 Winterberg Susi Erdmann (Almanya) Sylke Otto (Almanya) Angelika Neuner (AUT)
1994 Königssee Gerda Weissensteiner (ITA) Jana Bode (Almanya) Gabriele Kohlisch (Almanya)
1996 Sigulda Jana Bode (Almanya) Gabriele Kohlisch (Almanya) Andrea Tagwerker (AUT)
1998 Oberhof Silke Kraushaar (Almanya) Andrea Tagwerker (AUT) Susi Erdmann (Almanya)
2000 Winterberg Sylke Otto (Almanya) Silke Kraushaar (Almanya) Barbara Niedernhuber (Almanya)
2002 Altenberg Sylke Otto (Almanya) Silke Kraushaar (Almanya) Barbara Niedernhuber (Almanya)
2004 Oberhof Silke Kraushaar (Almanya) Tatjana Hüfner (Almanya) Sylke Otto (Almanya)
2006 Winterberg Silke Kraushaar (Almanya) Tatjana Hüfner (Almanya) Barbara Niedernhuber (Almanya)
2008 CesanaNatalie Geisenberger (Almanya) Silke Kraushaar-Pielach (Almanya) Veronika Halder (AUT)
2010 SiguldaTatiana Ivanova (Rusya) Corinna Martini (Almanya) Nina Reithmayer (AUT)
2012 ParamonovoTatiana Ivanova (Rusya) Tatjana Hüfner (Almanya) Corinna Martini (Almanya)
2013 OberhofNatalie Geisenberger (Almanya) Tatjana Hüfner (Almanya) Anke Wischnewski (Almanya)
2014 Sigulda Natalia Khoreva (RUS)Tatiana Ivanova (Rusya) Dajana Eitberger (Almanya)
2015 Sochi Dajana Eitberger (Almanya)Natalie Geisenberger (Almanya)Tatiana Ivanova (Rusya)
2016 Altenberg Tatjana Hüfner (Almanya) Elīza Cauce (LAT)Tatiana Ivanova (Rusya)
2017 KönigsseeNatalie Geisenberger (Almanya)Tatiana Ivanova (Rusya) Tatjana Hüfner (Almanya)
2018 SiguldaTatiana Ivanova (Rusya)Natalie Geisenberger (Almanya) Sandra Robatscher (ITA)
2019 Oberhof, GermanyNatalie Geisenberger
(Almanya)
Tatjana Hüfner
(Almanya)
Dajana Eitberger
(Almanya)
2020 LillehammerTatiana Ivanova (Rusya)Julia Taubitz (Almanya)Victoria Demchenko (Rusya)
2021 Sigulda, LatviaTatiana Ivanova (Rusya)Natalie Geisenberger (Almanya)Victoria Demchenko (Rusya)
2022 St. MoritzNatalie Geisenberger (Almanya)Madeleine Egle (Avusturya)Elīna Ieva Vītola (Letonya)
2023

Çift Erkekler

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1914 ReichenbergErwin Posselt Rudolf Kauschka (AUT)Arthur Klamt
Karl Löbelt Hans Gfäller (GER)Bertold Posselt
 Austria Austria
1928 SchreiberhauHerbert ElgerRichard FeistAlfred Posselt
Wilhelm AdolfWalter FeistFritz Posselt
 Germany Germany Czechoslovakia
1929 SemmeringRichard FeistRudolf KauschkaFranz Stecker
Walter FeistFritz PreisslerFerdinand Wiesner
 Germany Czechoslovakia Austria
1934 IlmenauWalter FeistRudolf HermannJosef Heller
Walter KlugeRudolf MaschkeAlbert Krauss
 Germany Czechoslovakia Czechoslovakia
1935 KrynicaWalter FeistMartin TietzeHans Taubner
Walter KlugeKurt WeidnerHans Schöler
 Germany Germany Czechoslovakia
1937 OsloMartin TietzeWalter FeistRudolf Maschke
Kurt WeidnerWalter KlugeAlbert Krauss
 Germany Germany Czechoslovakia
1938 SalzburgWalter FeistViktor SchubertRudolf Maschke
Walter KlugeWerner RügerErhard Grundmann
 Germany Germany Czechoslovakia
1939 ReichenbergWalter FeistViktor SchubertRudolf Hermann
Walter KlugeErhard KörnerAlbert Krauss
 Germany Germany Czechoslovakia
1951 IglsHans KrausnerHeinrich IsserNorbert Steixner
Rudolf PeyfussJosef IsserAdolf Hofer
 Austria Austria Austria
1952 Garmisch-PartenkirchenPaul AsteHans KrausnerWilhelm Lache
Heinrich IsserLuis SchlöglJosef Isser
 Austria Austria Austria
1953 Cortina d’AmpezzoHans KrausnerPaul AsteErich Raffl
Wilhelm LacheHeinrich IsserStefan Schöpf
 Austria Austria Austria
1954 DavosJosef IsserJosef FeistmantlHans Krausner
Heinrich IsserKarl FeistmantlJosef Leistentritt
 Austria Austria Austria
1955 HahnenkleePaul AsteHermann KüppelHermann Mayr
Paul IsserDietrich SchmidtErhard Grundmann
 Austria West Germany West Germany
1956 ImstWilhelm LeimgruberErich RafflJosef Thaler
Josef UnterfraunerStefan SchöpfLuis Posch
 Austria Austria Austria
1962 WeissenbachAnton VenierJosef FeistmantlReinhold Frosch
Ewald WalchManfred StenglLudwig Gassner
 Austria Austria Austria
1967 KönigsseeJosef FeistmantlHelmut ThalerRyszard Gawlor
Wilhelm BichlReinhold SennZbigniew Gawlor
 Austria Austria Poland
1970 HammarstrandHorst HörnleinRudolf SchmidManfred Schmid
Reinhard BredlowFranz SchachnerEwald Walch
 East Germany Austria Austria
1971 ImstPaul HildgartnerManfred SchmidTadeusz Radwan
Walter PlaiknerEwald WalchJanusz Krawczyk
 Italy Austria Poland
1972 KönigsseeHorst HörnleinHans BrandnerPeter Reichnwallner
Reinhard BredlowBalthasar SchwarmRudolf Grosswang
 East Germany West Germany West Germany
1973 KönigsseeHans RinnBernd HahnHans Brandner
Norbert HahnUlrich HahnBalthasar Schwarm
 East Germany East Germany West Germany
1974 ImstPaul HildgartnerHans RinnRoman Hurej
Walter PlaiknerNorbert HahnJózef Pietrończyk
 Italy East Germany Poland
1975 OlangHans RinnHorst MüllerBernd Hahn
Norbert HahnHans-Jörg NeumannUlrich Hahn
 East Germany East Germany East Germany
1976 HammarstrandBernd DreyerAsle StrandDainis Bremse
Roland HerdmannHelge SvensenAlgars Kirkis
 East Germany Norway Soviet Union
1977 KönigsseeHans BrandnerHans RinnStefan Hölzlwimmer
Balthasar SchwarmNorbert HahnRudolf Grosswang
 West Germany East Germany West Germany
1978 HammarstrandHans RinnBernd HahnJindrich Zeman
Norbert HahnUlrich HahnVladimir Resl
 East Germany East Germany Czechoslovakia
1979 OberhofBernd OberhoffnerHans RinnKarl Brunner
Jörg-Dieter LudwigNorbert HahnPeter Gschnitzer
 East Germany East Germany Italy
1980 OlangHans RinnBernd HahnHans Brandner
Norbert HahnUlrich HahnBalthasar Schwarm
 East Germany East Germany West Germany
1982 WinterbergGünther LemmererHans EinnHans Stangassinger
Reinhold SulzbacherJörg-Dieter LudwigFranz Wembacher
 Austria East Germany West Germany
1984 OlangHelmut BrunnerHans StangassingerHansjörg Raffl
Walter BrunnerFranz WembacherNorbert Huber
 Italy West Germany Italy
1986 HammarstrandYevgeny BelousovJörg HoffmannHansjörg Raffl
Aleksandr BelyakovJochen PietzschNorbert Huber
 Soviet Union East Germany Italy
1988 KönigsseeThomas SchwabHansjörg RafflYevgeny Belousov
Wolfgang StaudingerNorbert HuberAleksandr Belyakov
 West Germany Italy Soviet Union
1990 IglsJörg HoffmannHansjörg RafflStefan Krauße
Jochen PietzschNorbert HuberJan Behrendt
 East Germany Italy East Germany
1992 WinterbergHansjörg RafflKurt BruggerStefan Krauße
Norbert HuberWilfried HuberJan Behrendt
 Italy Italy Germany
1994 KönigsseeHansjörg RafflKurt BruggerYves Mankel
Norbert HuberWilfried HuberThomas Rudolph
 Italy Italy Germany
1996 SiguldaStefan KraußeGerhard PlankensteinerAlbert Demchenko
Jan BehrendtOswald HaselriederSemen Kolobayev
 Germany Italy Russia
1998 OberhofStefan KraußeSteffen SkelTobias Schiegl
Jan BehrendtSteffen WöllerMarkus Schiegl
 Germany Germany Austria
2000 WinterbergPatric LeitnerSteffen SkelTobias Schiegl
Alexander ReschSteffen WöllerMarkus Schiegl
 Germany Germany Austria
2002 AltenbergPatric LeitnerTobias SchieglGerhard Plankensteiner
Alexander ReschMarkus SchieglOswald Haselrieder
 Germany Austria Italy
2004 OberhofPatric LeitnerChristian OberstolzAndreas Linger
Alexander ReschPatrick GruberWolfgang Linger
 Germany Italy Austria
2006 WinterbergPatric LeitnerSebastian SchmidtChristian Oberstolz
Alexander ReschAndré ForkerPatrick Gruber
 Germany Germany Italy
2008 CesanaChristian OberstolzAndreas LingerPatric Leitner
Patrick GruberWolfgang LingerAlexander Resch
 Italy Austria Germany
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
 Italy
2010 SiguldaAndreas LingerTobias WendlTobias Schiegl
Wolfgang LingerTobias ArltMarkus Schiegl
 Austria Germany Austria
2012 ParamonovoPeter PenzTobias WendlToni Eggert
Georg FischlerTobias ArltSascha Benecken
 Austria Germany Germany
2013 OberhofToni EggertTobias WendlPeter Penz
Sascha BeneckenTobias ArltGeorg Fischler
 Germany Germany Austria
2014 SiguldaChristian OberstolzVladislav YuzhakovAndreas Linger
Patrick GruberVladimir MakhnutinWolfgang Linger
 Italy Russia Austria
2015 SochiTobias WendlPeter PenzAndris Šics
Tobias ArltGeorg FischlerJuris Šics
 Germany AustriaLetonya
2016 AltenbergToni EggertTobias WendlPeter Penz
Sascha BeneckenTobias ArltGeorg Fischler
AlmanyaAlmanya Austria
2017 KönigsseeTobias WendlToni EggertRobin Johannes Geueke
Tobias ArltSascha BeneckenDavid Gamm
AlmanyaAlmanyaAlmanya
2018 SiguldaToni EggertAndris ŠicsTobias Wendl
Sascha BeneckenJuris ŠicsTobias Arlt
AlmanyaLetonyaAlmanya
2019 OberhofTobias WendlToni EggertAndris Šics
Tobias ArltSascha BeneckenJuris Šics
AlmanyaAlmanyaLetonya
2020 LillehammerRusya
Alexander Denisyev
Vladislav Antonov
Avusturya
Thomas Steu
Lorenz Koller
Rusya
Vladislav Yuzhakov
Yuri Prokhorov
2021 Sigulda, LatviaLetonya
Andris Šics
Juris Šics
Almanya
Tobias Wendl
Tobias Arlt
Letonya
Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
2022 St. MoritzAlmanya
Toni Eggert
Sascha Benecken
Almanya
Tobias Wendl
Tobias Arlt
Letonya
Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
2023

Karışık Takım Bayrak

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1988 KönigsseeGeorg HacklMichael WalterNorbert Huber
Johannes SchettelJens MüllerPaul Hildgartner
Kerstin LangkopfCerstin SchmidtMarie-Luise Rainer
Veronika BilgeriUte Oberhoffner-WeissGerda Weissensteiner
Thomas SchwabMarco ErnstHansjörg Raffl
Wolfgang StaudingerOlaf Paschold Italy
 West Germany East Germany
1990 IglsJens MüllerGeorg HacklArnold Huber
René FriedlJohannes SchettelNorbert Huber
Susi ErdmannJana BodeGerda Weissensteiner
Sylke OttoMargit PaarNatalie Obkircher
Jörg HoffmannStefan IlsankerHansjörg Raffl
Jochen Pietzsch West Germany Italy
 East Germany
1992 WinterbergGeorg HacklMarkus ProckNorbert Huber
René FriedlRobert ManzenreiterOswald Haselrieder
Susi ErdmannAngelika NeunerNatalie Obkircher
Sylke OttoAndrea TagwerkerAnja Plaikner
Yves MankelGerhard GleirscherHansjörg Raffl
Thomas RudolphMarkus Schmidt Italy
 Germany Austria
1994 KönigsseeArmin ZöggelerGeorg HacklMarkus Prock
Norbert HuberRené FriedlMarkus Schmidt
Gerda WeissensteinerJana BodeDoris Neuner
Natalie ObkircherGabriele KohlischAndrea Tagwerker
Kurt BruggerYves MankelTobias Schiegl
Wilfried HuberThomas RudolphMarkus Schiegl
 Italy Germany Austria
1996 SiguldaJens MüllerMarkus ProckArmin Zöggeler
Georg HacklMarkus SchmidtWilfried Huber
Jana BodeAngelika NeunerGerda Weissensteiner
Susi ErdmannAndrea TagwerkerNatalie Obkircher
Stefan KraußeTobias SchieglGerhard Plankensteiner
Jan BehrendtMarkus SchieglOswald Haselrieder
 Germany Austria Italy
1998 OberhofJens MüllerArmin ZöggelerMarkus Prock
Karsten AlbertNorbert HuberMarkus Kleinheinz
Susi ErdmannNatalie ObkircherAngelika Neuner
Silke KraushaarGerda WeissensteinerAndrea Tagwerker
Stefan KraußeKurt BruggerTobias Schiegl
Jan BehrendtWilfried HuberMarkus Schiegl
 Germany Italy Austria
2000 WinterbergGeorg HacklKarsten AlbertArmin Zöggeler
Sylke OttoSonja WiedemannNatalie Obkircher
Patric LeitnerSteffen SkelGerhard Plankensteiner
Alexander ReschSteffen WöllerOswald Haselrieder
 Germany Germany Italy
2002 AltenbergGeorg HacklDenis GeppertMarkus Prock
Silke KraushaarSylke OttoAngelika Neuner
Steffen SkelPatric LeitnerTobias Schiegl
Steffen WöllerAlexander ReschMarkus Schiegl
 Germany Germany Austria
2004 OberhofJan EichhornArmin ZöggelerMartin Abentung
Silke KraushaarAnastasia Oberstolz-AntonovaVeronika Halder
Steffen SkelChristian OberstolzAndreas Linger
Steffen WöllerPatrick GruberWolfgang Linger
 Germany Italy Austria
2006 WinterbergDavid MöllerArmin ZöggelerMārtiņš Rubenis
Silke KraushaarAnastasia Oberstolz-AntonovaAnna Orlova
Steffen SkelChristian OberstolzJuris Šics
Steffen WöllerPatrick GruberAndris Šics
 Germany Italy Latvia
2008 CesanaMārtiņš RubenisMartin AbentungArmin Zöggeler
Maija TīrumaVeronika HalderSandra Gasparini
Juris ŠicsAndreas LingerGerhard Plankensteiner
Andris ŠicsWolfgang LingerOswald Haselrieder
 Latvia Austria Italy
2010 SiguldaAnna OrlovaVeronika HalderCorinna Martini
Mārtiņš RubenisWolfgang KindlJohannes Ludwig
Juris ŠicsAndreas LingerTobias Wendl
Andris ŠicsWolfgang LingerTobias Arlt
 Latvia Austria Germany
2012 ParamonovoTatiana IvanovaTatjana HüfnerSandra Gasparini
Albert DemchenkoAndi LangenhanArmin Zöggeler
Vladislav YuzhakovTobias WendlChristian Oberstolz
Vladimir MakhnutinTobias ArltPatrick Gruber
 Russia Germany Italy
2013 OberhofNatalie GeisenbergerSandra GaspariniTatiana Ivanova
Felix LochArmin ZöggelerAlbert Demchenko
Toni EggertChristian OberstolzVladislav Yuzhakov
Sascha BeneckenPatrick GruberVladimir Makhnutin
 Germany Italy Russia
2014 SiguldaNatalia KhorevaElīza TīrumaSandra Gasparini
Albert DemchenkoMārtiņš RubenisArmin Zöggeler
Vladislav YuzhakovAndris ŠicsChristian Oberstolz
Vladimir MakhnutinJuris ŠicsPatrick Gruber
 Russia Latvia Italy
2015 SochiDajana EitbergerTatiana IvanovaElīza Tīruma
Felix LochSemen PavlichenkoInārs Kivlenieks
Tobias WendlAlexander DenisyevAndris Šics
Tobias ArltVladislav AntonovJuris Šics
 Germany Russia Latvia
2016 AltenbergTatjana HüfnerElīza CauceTatiana Ivanova
Felix LochArtūrs DārznieksRoman Repilov
Toni EggertAndris ŠicsAlexander Denisyev
Sascha BeneckenJuris ŠicsVladislav Antonov
 Germany Latvia Russia
2017 KönigsseeNatalie GeisenbergerMiriam KastlungerElīza Cauce
Ralf PalikWolfgang KindlArtūrs Dārznieks
Tobias WendlThomas SteuAndris Šics
Tobias ArltLorenz KollerJuris Šics
 Germany Austria Latvia
2018 SiguldaTatiana IvanovaNatalie GeisenbergerKendija Aparjode
Semen PavlichenkoFelix LochInārs Kivlenieks
Alexander DenisyevToni EggertAndris Šics
Vladislav AntonovSascha BeneckenJuris Šics
 Russia Germany Latvia
2019 Oberhof, GermanyItaly
Andrea Voetter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler
Fabian Malleier
Germany
Natalie Geisenberger
Johannes Ludwig
Tobias Wendl Tobias Arlt
Latvia
Elīza Cauce
Inārs Kivlenieks
Andris Šics
uris Šics
2020 LillehammerAustria
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller
Italy
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler
Fabian Malleier
Latvia
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Andris Šics
Juris Šics
2021 Sigulda, LatviaRusya
Tatiana Ivanova
Semen Pavlichenko
Vsevolod Kashkin
Konstantin Korshunov
Letonya
Elīza Tiruma
Artūrs Dārznieks
Andris Šics
Juris Šics
Almanya
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
2022 St. MoritzLetonya
Elīna Ieva Vītola
Kristers Aparjods
Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
Almanya
Natalie Geisenberger
Johannes Ludwig
Toni Eggert
Sascha Benecken
Rusya
Tatiana Ivanova
Roman Repilov
Andrei Bogdanov Yuri Prokhorov
2023