FIBA Kıtalararası Kupası

 

 

Turnuva’nın Geçmişteki İsimleri
FIBA Kıtalararası Kupası (FIBA Dünya Kupası Kulüpler Şampiyonası): (1966–1980)
FIBA Dünya Kulüpler Kupası: (1981
FIBA Kıtalararası Kupası (FIBA Dünya Kupası Kulüpler Şampiyonası): (1982–1984)
FIBA Dünya Kulüpler Kupası: (1985–1987)
FIBA Kıtalararası Kupası (FIBA Dünya Kupası Kulüpler Şampiyonası): (1996, 2013–present)
SeneFinal ŞehirŞampiyon
(Baş Antrenör)
Sonuç
(MV)
İkinciThird place
1965Corinthians118–109Real Madrid
1966Real Madrid Pavilion, MadridIgnis Varese66–59CorinthiansReal Madrid
1967Akron Goodyear WingfootsFinal: 78–72Ignis VareseSimmenthal Milano
1968Akron Goodyear Wingfoots105–73Real MadridSimmenthal Milano
1969Akron Goodyear Wingfoots84–71Spartak ZJŠ BrnoSírio
1970Ignis Varese
Aleksandar Nikolić
Real MadridCorinthians
1972NABL All-StarsFour team league stageSoviet UnionBrazil
1973Ignis Varese
Aleksandar Nikolić
Five team league stageSírioVaqueros de Bayamón
1974Maryland TerrapinsSix team league stageIgnis VareseVila Nova
1975Birra Forst CantùSix team league stageAmazonas FrancaReal Madrid
1976Real Madrid
Lolo Sainz
Six team league stageMobilgirgi VareseObras Sanitarias
1977Real Madrid
Lolo Sainz
Six team league stage
Walter Szczerbiak Sr. (Real Madrid)
Mobilgirgi VareseMaccabi Elite Tel Aviv
1978Real Madrid
Lolo Sainz
Five team league stageObras SanitariasSírio
1979SírioFive team league stageKK BosnaEmerson Varese
1980Maccabi Elite Tel AvivFive team league stageAtlética FrancanaKK Bosna
1981Real Madrid
Lolo Sainz
109–83SírioClemson Tigers
1982Ford CantùSix team league stageNashua EBBCMaccabi Elite Tel Aviv
1983Obras SanitariasSix team league stageJollycolombani CantùPeñarol
1984Banco di Roma Virtus
Valerio Bianchini
Five team league stageObras SanitariasSírio
1985FC Barcelona
Antoni Serra
93–89Monte LíbanoCibona
1986Žalgiris
Vladas Garastas
84–78Ferro Carril OesteCibona
1987Tracer Milano
Dan Peterson
100–84
Juan Antonio San Epifanio (Barcelona)
FC BarcelonaCibona
1996Panathinaikos
Božidar Maljković
2–1 play-off 
83–89
83–78
101–76
OlimpiaN/A
2013Olympiacos
Georgios Bartzokas
81–70
86–69
Vassilis Spanoulis (Olympiacos)
Pinheiros SkyN/A
2014Flamengo
José Alves Neto
66–69
90–77
Nicolás Laprovíttola (Flamengo)
Maccabi Electra Tel AvivN/A
2015Real Madrid
Pablo Laso
90–91
91–79
Sergio Llull (Real Madrid)
BauruN/A
2016Frankfurt, GermanyGuaros de Lara
Iván Déniz
74–69
Zach Graham (Guaros de Lara)
Fraport SkylinersN/A
2017Tenerife, SpainIberostar Tenerife
Nenad Marković
76–71
Mike Tobey (Iberostar Tenerife)
Guaros de LaraN/A
2019Rio de Janeiro, BrazilAEK
Luca Banchi
86–70 
Jordan Theodore (AEK)
FlamengoSan Lorenzo
2020Tenerife, SpainIberostar Tenerife
Txus Vidorreta
80–72
Marcelo Huertas (Iberostar Tenerife)
Segafredo Virtus Bologna
2021Buenos Aires, ArgentinaSan Pablo Burgos
Joan Peñarroya
82–73
Vítor Benite (Hereda San Pablo Burgos)

AA Quimsa
2022