Fenerbahçe

 
 
Kuruluş 1954
Salon Metro Enerji Spor Salonu
(kapasite 2.500)
Başkan Ali Koç
Başantrenör Víctor Lapeña
Şampiyonluk 14 KBSL:
1999, 2002, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2016, 2018, 2019
3 Türkiye Şampiyonası:
1956, 1957, 1958
13 Türkiye Kupası:
1999, 2000, 2001, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2015, 2016, 2019, 2020,
12 Cumhurbaşkanlığı Kupası:
1999, 2000, 2001, 2004, 2005, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2019
Resmî site fenerbahce.org

Başarılar

  • Kadınlar Basketbol Süper Ligi
    • Şampiyon (14) : 1998-99, 2001-02, 2003-04, 2005-06, 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2010-11, 2011-12, 2012-13, 2015-16, 2017-18, 2018-19
    • İkinci (9): 1990-91, 1991-92, 1994-95, 1995-96, 1999-2000, 2000-01, 2004-05, 2013-14, 2016-17
    • Klasman Ligi Lideri (8): 2005-06, 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2011-12, 2012-13, 2015-16
  • Türkiye Kupası
    • Şampiyon (13) : 1999, 2000, 2001, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2015, 2016, 2019, 2020
    • Finalist (5): 1995, 2010, 2012, 2013, 2014
  • Cumhurbaşkanlığı Kupası
    • Şampiyon (12) : 1999, 2000, 2001, 2004, 2005, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2019, 
    • Finalist (9): 1995, 2002, 2006, 2008, 2009, 2011, 2016, 2017, 2018
  • Türkiye Basketbol Şampiyonası
    • Şampiyon (3): 1955-56, 1956-57, 1957-58
    • İkinci (1): 1958-59
    • Dördüncü (2): 1964-65, 1967-68
  • İstanbul Basketbol Ligi
    • Şampiyon (5): 1954-55, 1955-56, 1956-57, 1957-58, 1958-59
    • İkinci (8): 1959-60, 1960-61, 1962-63, 1963-64, 1964-65, 1965-66, 1966-67, 1967-68
  • İstanbul Birinci Küme
    • Şampiyon (4): 1981-82, 1984-85, 1988-89, 1989-90
    • İkinci (2): 1980-81, 1982-83
  • Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası
    • Şampiyon (1): 1990-91
    • İkinci (1): 1991-92
  • Birinci Lige Terfi Müsabakaları
    • İkinci (1): 1989-90
    • Üçüncü (2): 1984-85, 1988-89
  •  EuroLeague Women
    • İkinci (3): 2012-13, 2013-14, 2016-17
    • Üçüncü (1): 2015-16
    • Dördüncü (2): 2011-12, 2014-15
    • Çeyrek final (6): 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2010-11, 2017-18
  •  EuroCup Women
    • İkinci (1): 2004-05
    • Dördüncü (1): 2003-04

Takım Kadrosu

2018/2019 TAKIM KADROSU2019/2020 TAKIM KADROSU2020/2021 TAKIM KADROSU
Head Coah : Valerie Garnier
Mutual Aggrement (Haziran 2019)
Head Coah : Victor Lapena Head Coah : Victor Lapena
AYBÜKE YEŞİL
Bayraklı (Haziran 2019)
Olcay Çakır Turgut
Botaş SK (Haziran 2019)
Olcay Çakır Turgut
BİRSEL VARDARLI DEMİRMEN
Jubile Yaptı (Mayıs 2019)
Sevgi Uzun
Çukurova Basketbol (Haziran 2019)
Sevgi Uzun
ÖZGE YAVAŞ
Hatay BŞB. (Temmuz 2019)
İdil Saçalır
Junior Team
İdil Saçalır
AYŞE CORAAYŞE CORA
Botaş SK (Mayıs 2019)
Kayla McBride (USA)
Team Wilson (Mayıs 2020)
ESRA URAL TOPUZESRA URAL TOPUZ
Kayseri Basket (Mayıs 2019)
Jasmine Thomas (USA)
Fuheis Blues (Mayıs 2020)
Tuğçe CanıtezTuğçe CanıtezTuğçe Canıtez
TİLBE ŞENYÜREK
G.Saray (Temmuz 2019)
Elizabeth Olatayo Williams (USA)
Botaş SK (June 2019)
Botaş SK (September 2020)

Kristine Vitola (Latvia)
DVTK Miskolc (November 2020)
Birevim Elazığ (26 ocak 2021)
MERVE ARIDuygu Özen
Junior Team
Duygu Özen
BRİA NİCOLE HARTLEY (USA)
G.Saray (Temmuz 2019)
Doğa Adıcan
Junior Team
Doğa Adıcan
ANASTASİYA VERAMEYENKA (Belarus)
Gorizont (Haziran 2019)
Chelsea Gray (USA)
Free Agent (January 2020)
Uni Girona (Haziran 2020)
Banu Şimşek
Junior Team
Cecilia Zandalasini (İtalya)Cecilia Zandalasini (İtalya)Cecilia Zandalasini (İtalya)
KELSEY CHRİSTİNE PLUM (USA)
Las Vegas Aces (Mayıs 2019)
Alina Iagupova (Ukrayna)
Çukurova Basketbol (Haziran 2019)
Çukurova Basketbol (Mayıs 2019)
Satou Sabally (Germany)
Oregon (Mayıs 2020)
Kia Niema Vaughn (Çekya)
Elazığ İl Özelİdare (Haziran 2019)
Anna Cruz Lebrato (Spain)
Dynamo Kursk (Haziran 2019)
(03 January 2020) Left
Kia Niema Vaughn (Çekya)
Elazığ İl Özelİdare (Mayıs 2020)
Kiah Irene Stokes (USA)Kiah Irene Stokes (USA) Kiah Irene Stokes (USA)
İrem Sözen
Junior Team
Merve Arı
Junior Team
Alina Iagupova (Ukraine)
ÇBK Mersin (28 Aralık 2020)
Kiralık
Laura Nicholls (ABD)
Casademont Zaragosa (24 Şubat 2021)

Head Coaches

SezonHead Coach
1955-1960 Önder Dai
196?-1968 Mehmet Baturalp
1980-1985 Yaman Eymür
1987-2000 Göksel Zeren
2000-2009 Zafer Kalaycıoğlu
2009-2010 Haydar Kemal Ateş
2010 Aydın Uğuz
2010-2011 László Rátgéber
2011-2012 Corcis Dikeulakos
2012-2014 Roberto Íñiguez
2014-2015 Jacek Winnicki
2015-2017 Corcis Dikeulakos
2017-2018 Fırat Okul
2018-2019 Valérie Garnier
2019- Víctor Lapeña