F.Bahçe Erkek Voleybol Takımı

Fenerbahçe erkek voleybol takımı, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün erkek voleybol şubesidir. Takımı maçlarını Burhan Felek Spor Salonu’nda oynamaktadır.

Tam adı Fenerbahçe erkek voleybol takımı
Takma adı Filenin Efeleri
Lig Efeler Ligi
Kuruluş 1927
Salon Burhan Felek Spor Salonu
Yer İstanbul
Başkan Ali Koç
Koç Daniel Castellani
Kaptan  
2020-21 Normal sezon: 2.
Play-off: 2
Web sitesi Fenerbahce.org

Previous names

  • Fenerbahçe (1927–2011)
  • Fenerbahçe Grundig (2011–2015)
  • Fenerbahçe (2015–present)
  • Fenerbahçe HDI Sigorta (2019–present)

Başarıları

  • CEV Top Teams Kupası / CEV Kupası
Yarı Finalist (1) : 2016–17
Çeyrek Final (2) : 2004–05, 2011–12
  • CEV Challenge Kupası
Şampiyon (1): 2013–14
  • Balkan Kupası
Şampiyon (2) : 2009, 2013
  • Türkiye Voleybol Şampiyonası
Şampiyon (5): 2007–08, 2009–10, 2010–11, 2011–12, 2018–19
İkinci (4): 2003–04, 2005–06, 2008–09, 2013–14, 2020-21
  • Türkiye Kupası
Şampiyon (4): 2007–08, 2011–12, 2016–17, 2018–19
İkinci (2) : 2010–11, 2013–14
  • Türkiye Süper Kupası
Şampiyon (4) : 2011, 2012, 2017, 2020, 
İkinci (2) : 2010, 2014, 2019
  • Türkiye Federasyon Kupası (Yapılmıyor)
Şampiyon (2): 1962, 1966
İkinci (2) : 1961, 1970
  • İstanbul Voleybol Ligi (Yapılmıyor)
Şampiyon (10): 1926–27, 1927–28, 1928–29, 1929–30, 1932–33, 1933–34, 1940–41, 1966–67, 1967–68, 1968–69
İkinci (6) :1934–35, 1945–46, 1962–63, 1963–64, 1964–65, 1965–66
Üçüncü (4) :1931–32, 1944–1945, 1946–47, 1961–62
  • İstanbul Voleybol 2. Ligi (Yapılmıyor)
Şampiyon (4): 1943–44, 1947–48, 1955–56, 1983–84

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu 2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Baş Antrenör : VELJKO BASİÇ
İstifa etti (15-12-2018
Baş Antrenör : Mariusz Sordyl (Polanya)
Baş Antrenör : Mariusz Sordyl (Polanya)
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Erkan Toğan
(Sezon sonu ayrıldı)
Baş Antrenör : Daniel Castellani (Arjantin)Baş Antrenör : Daniel Castellani (Arjantin)
Ulaş KıyakUlaş KıyakUlaş Kıyak
Arkasspor (Mayıs 2021)
Yacine Louati (Fransa)
Jastrzebski Wegiel (Mayıs 2021)
Wouter Ter Maat (Netherlands)Wouter Ter Maat (Netherlands)
Ziraat Bankası (May 2020)
Caner Pekşen
İstanbul BBSK (Haziran 2020)
Yeni Kızıltepe SK (Mayıs 2021)
Mohammad Seyed Mousavi (İran)
Volley Piacenza (Mayıs 2021)
Ahmetcan BüyükgözAhmetcan Büyükgöz
Tofaş (15 January 2020)
Halil İbrahim Kurt
Sorgun Bld. (Haziran 2020)
Solhan SK (Mayıs 2021)
Burak Mert 
Galatasaray Istanbul (Mayıs 2021)
Oğulcan YatgınOğulcan Yatgın
Spor Toto SK (Haziran 2020)
Nicholas Hoag (Canada)
Asseco Resovia (Haziran 2020)
Arkasspor (Mayıs 2021)
Ahmet Tümer
TFL Altekma (Mayıs 2021)
Hatayspor (Mart 2022)
Pavle Peric (Sırbistan)
Olympiacos (Haziran 2022)
KEVİN KLİNKENBERG
MKS Slepsk Malow Suwalki (July 2019)
Hasan Sıkar
Arkasspor (July 2019)
Hasan SıkarHasan Sıkar
ANIL DURGUT
Tokat Bld. Plevnespor (July 2019)
Thibault Rossard (France)
Resovia Rzeszow (July 2019)
Tonno Calippo Valentia (Mayıs 2020 ayrıldı.
Graham Vigrass (Kanada)
Jastrzebski Wegiel (Haziran 2020)
Halkbank (Mayıs 2021)
Oğulcan Yatgın
Spor Toto SK (Mayıs 2021)
İzzet Ünverİzzet Ünverİzzet Ünverİzzet Ünver
HALİL İBRAHİM KURT
Sorgun Belediyespor (July 2019)
Arinze Kelvin Nwachukwu (Nijerya)
Junior Team (July 2019)
Arinze Kelvin Nwachukwu (Nijerya)
Synergy VBC Mondovì (Ağustos 2021)
Muhammed Kaya 
Altekma (Mayıs 2021)
Emre BaturEmre BaturEmre BaturEmre Batur
BERTUĞ ÖNDEŞ
İnegöl Belediyespor (October 2019)
Bora Jozef Stanicki
Altyapı (October 2019)
Bora Jozef StanickiBora Jozef Stanicki
Salvador Hidalgo Oliva (Küba)
Jastrzebski Wegiel (12 Ocak 2019 Alındı.)
Salvador Hidalgo Oliva (Küba)Salvador Hidalgo Oliva (Küba)Salvador Hidalgo Oliva (Küba)
Olympiacos (Haziran 2022)
Vahit Emre Savaş
G. Saray HDI Sigorta (Haziran 2022)
Oğuzhan KarasuOğuzhan Karasu
Halk Banakası (Haziran 2020)
Metin Toy
Halk Banakası (Haziran 2020)
Metin Toy
Ferhat AkdenizFerhat Akdeniz
Free agent (Haziran 2020)
Hasan Yeşilbudak
Halk Banakası (Haziran 2020)
Hasan Yeşilbudak
Caner DenginCaner Dengin
İnegöl Belediyesi (Haziran 2020)
Taha Erden
TFL Altekma (Haziran 2020)
Plevne Belediye (18 Ocak 2021) Kiralık
Taha Erden
Ahmet KarataşAhmet KarataşAhmet Karataş
Bursa BŞB. (Mayıs 2021)
Kaan Gürbüz
TFL Altekma (Temmuz 2021)
KONSTANTİN CUPKOVİÇ (SRB)
Tours VB (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Doruk Daioglu
Altyapı (Haziran 2020)
Doruk Daioglu
Saeid Marouf (iRAN)
Beijing BAIC Motor (01-02-2022)